Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Koruma demiri ve alt sakalı taktım sonunda

kdiner bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saolasin zuzuw degistirdim zinciri uzundu normal aldigim zincir arch marka aldim kisalttim driftin orjinall zincir uzunlugana gore ayarladim acaba diyorum uzunmu taksaydim 5 6 bakla uzun olurdu bu seferde olmaz diye dusunup kisaltim bende herhangi sorun yok gibi simdilik
    Parça çıkarmakta sorun yok, eskisinden daha kalın olan ARCH marka zinciri taktıysan, kolay kolay uzamaz bir daha.

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parça çıkarmakta sorun yok, eskisinden daha kalın olan ARCH marka zinciri taktıysan, kolay kolay uzamaz bir daha.
    Evet taktim bi sikinti yok gibi simdilik yanliz egsozla ilgili bi sorun var gaz verince egzozdan degisik bi ses yapiyor ucundan sanki biseye vuruyormus gibi gaz vermeye gore degisiyo ses onu cozemedim

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    azcık renklendirin şuraları yav

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım motoru perşembe günü 20.000 de aldım yeni yeni kullanmayı öğreniyorum bunlarda ilk resimler

kdiner bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı eren3736 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön maşadaki bantlar ne öyle, amortisörlerin çalışma mesafesi daha fazla diye biliyorum. Bantlar amortisör keçesine sürtünecek şimdi.
    eren3736 bunu beğendi.

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma demiri ve alt sakalı taktım sonunda
    http://i.hizliresim.com/PBQgl9.jpg
    http://i.hizliresim.com/RBQqgR.jpg
    Sakalı nasıl monte ettiniz?

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön maşadaki bantlar ne öyle, amortisörlerin çalışma mesafesi daha fazla diye biliyorum. Bantlar amortisör keçesine sürtünecek şimdi.
    Aldığımda vardı bende dokunmadım pek bilgim yok eğer zararı olursa çıkartıyım onları

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Aldığımda vardı bende dokunmadım pek bilgim yok eğer zararı olursa çıkartıyım onları
    Bir kısmını çıkartsanız daha iyi olur.

Motosikleti
    Ben komple sokuyum onu ozaman

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı RiDeR_2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakalı nasıl monte ettiniz?
    bi ara detaylı foto atarım

Motosikleti
    Arkadaşlar motorun sele nasıl açılıyor veya sökülüyor ?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Arkadaşlar motorun sele nasıl açılıyor veya sökülüyor ?
    eren3736 515. sayfaya bakarsanız birçok ayrıntıya ordan ulaşabilirsiniz.
    eren3736 bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Dün bakmıştım o resimlere ama gözümden kaçmış kardeşim sagol..

Bide ben şu arka çantayı sökücem kendi orjinal kuyruk gibi bir parçası var onu takıcamda resimde görüldüğü gibi çanta demiri hem selenin altında hemde amortisörlere bağlı nasıl söküyoruz onu yardımcı olabilirmisiniz

Motosikleti
    Dün bakmıştım o resimlere ama gözümden kaçmış kardeşim sagol..

Bide ben şu arka çantayı sökücem kendi orjinal kuyruk gibi bir parçası var onu takıcamda resimde görüldüğü gibi çanta demiri hem selenin altında hemde amortisörlere bağlı nasıl söküyoruz onu yardımcı olabilirmisiniz
    eren bey arka çantayı ve seleyi yerinden çıkarın, sele kısmındaki vidayı çıkarın, amörtisör kısmındaki vidaları da çıkarın, kendi üzerinde orijinal gelen demirini takın ve vidalarını sıkıp işlemi bitirin.
    Orkidor61

Motosikleti
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eren bey arka çantayı ve seleyi yerinden çıkarın, sele kısmındaki vidayı çıkarın, amörtisör kısmındaki vidaları da çıkarın, kendi üzerinde orijinal gelen demirini takın ve vidalarını sıkıp işlemi bitirin.
    arka çanta benim bildiğim düğmesine basarak çıkartılıyor ama bu yerinden oynamadı vidalı galiba neyse akşam biraz uğraşıyım ben dediğiniz gibihallederim heralde .teşekkürler.

Motosikleti
    arka çanta benim bildiğim düğmesine basarak çıkartılıyor ama bu yerinden oynamadı vidalı galiba neyse akşam biraz uğraşıyım ben dediğiniz gibihallederim heralde .teşekkürler.
    çanta kappa sanırsam, çantanın kapağını anahtarla açın, anahtar kısmında kırmızı mandalı iterek yukarı çekin tabi olanca kuvvetinizle değil zarar gelmesini istemem geri kalan kısmı da dediğim gibi söküp işlemi bitirirsiniz.
    Orkidor61

Motosikleti
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çanta kappa sanırsam, çantanın kapağını anahtarla açın, anahtar kısmında kırmızı mandalı iterek yukarı çekin tabi olanca kuvvetinizle değil zarar gelmesini istemem geri kalan kısmı da dediğim gibi söküp işlemi bitirirsiniz.
    Evet kappa çanta, aynen dediğininz gibi bikaç defa yaptım çanta yerinden çıkmıyor galiba vida ile yerleştirmişler

Motosikleti
    Evet kappa çanta, aynen dediğininz gibi bikaç defa yaptım çanta yerinden çıkmıyor galiba vida ile yerleştirmişler
    çantanın kapağını açınca iç kısımda vida görüyormusunuz, görüyor iseniz doğrudur komple vida atmış olabilir onları sökmeniz gerek, bunların hiçbirini yapmadan sadece sele altı ve amörtisör vidasını çıkartın olduğu gibi bir yere koyun neden uğraşıyonuz ki tabi eğer çantayı kullanmayacaksanız.
    Orkidor61

ridvan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    selam aleyküm forumu çoktandır okuyorum motoru almadan da okuyordum aldıktan sonrada baya inceleme yaptım ve motoru aldım. mondialin web sitesinde 3,750 tl idi babam n11 den 3,225 e bulmuş mh drift 125 2015 model beyaz renkde motosikleti aldık yanında da n11 indirimi 111 lira karta para puan tarzında para verildi babamda gitmiş arabaya direk mazot almış :D velhasım kelam motor bana kargoyla ulaşaçak istanbuldan ve bulunduğumuz ilçedeki yetkili servis tarafından toplanacagını ve bana teslim edileceği söylendi 2 içerisinde motosiklet yetkili servisi teslim edildi ama yetkili servis haberinin olmadığını falan söyledi ertesi gün toplayacağını söyledi. bi gün daha bekledim ve ertesi gün aldım motoru plaka ruhsat işlerini hallettim rodajı yapmaya başladım 5 deviri geçirmedim 400 km bakıma götürdüm yağı değişti genel bakım ben yapıyordum zaten kullandığım sırada gevşeyen yerleri falan sonra okuduğum il e geldim motosikletimle eskişehir e motosiklet 1350 km servise götürüp yağını değişmesini istedim servis 2000 km değişeceğini belirtdi sert bi dille kafaya takmadım bakımın ne kadar tutacağını sordum 85 tl dendi fiyat bana tuzlu geldi açıkçası neler yapılacağını sordum subap ayarı yağı değisecek burç takımları kontrolü hava ayarı hava filitresini değişeceğini cevabını aldım bende yağını kendim değiştirdim castrol power 1 4t 10-40 la değiştirdim ama sormak istediğim motul 5100 10-40 mı yoksa castrol mü ?? bide 2000 km de subap ayarı için erken değilmi motor saat gibi sayıyor ne subap sesi ne bişey sentil kullanıp kullamıcakları mechul ve drift lerin subap aralık değerleri nedir ? eski motruma subap ayarını kendim yapıyordum aradan 1 yıl geçti ama sentilim anahtarlarım mevcut. aldığımdan beri hiç süzgeci temizlenmedi. bide orjinal ön dişli kaçtır 1 diş büyülmek istiyorum. bunların tüm hepsini bilgi amaçlı yazdım yazım kuralları için özür dilerim . çok uzun oldu ama :D https://www.facebook.com/photo.php?f...7982558&type=3

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)