Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Yamaha YZF R6 Kullanıcıları / Bilgi paylaşım başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Sonunda bende eriştim amacıma ve bir R6 20 bin devirlisinden 2006 model sahibi oldum. Hakikaten safkan racing motorun tadı bir başka imiş. ER6-F ile gazladığımdaki haz ve bunun arasındaki duygu tarif edilemez. İnsanı yoldan çıkartıyor derler ya hakikaten benim gibi sakin bir insanı bile frankestein'e dönüştürebilen bir cazibesi var. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Hele birde üzerinde yoshi egzoz var ise ....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    Alıntı nothingelse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda bende eriştim amacıma ve bir R6 20 bin devirlisinden 2006 model sahibi oldum. Hakikaten safkan racing motorun tadı bir başka imiş. ER6-F ile gazladığımdaki haz ve bunun arasındaki duygu tarif edilemez. İnsanı yoldan çıkartıyor derler ya hakikaten benim gibi sakin bir insanı bile frankestein'e dönüştürebilen bir cazibesi var. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Hele birde üzerinde yoshi egzoz var ise ....
    Hayırlı olsun, güle güle kullan kazasız belasız.. Sen yine de sakin kullan, virajda falan 6.000 rpm e denk getirme..
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

Alıntı shadow slx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, güle güle kullan kazasız belasız.. Sen yine de sakin kullan, virajda falan 6.000 rpm e denk getirme..
    teşekkür ederim arkadaşım ancak anladım ki bu motor bana 3-5 gömlek fazla. Üstünde çok duramayacağım belli ki. Yazın satıp tekrar scootere geri dönmeyi düşünüyorum. Bir hevesle aldım ancak çok güçlü ve açıkçası benim gibi mütevazi birini fazlasıyla korkutuyor.

merhaba arkadaşlar. motorun hararet göstergesi kaça kadar maksimum çıktığında normal değerlerdedir ? Ben 90 felan görünce endişeleniyorum. Bu durumun motora zararı ne olur ? Birde bazen motor giderken yavaşlamak isteyip gaz kestiğimde mesela ışıklarda duracak kadar yavaşlayınca stop ediyor. Her zaman yapmıyor ancak ara ara bu durmu yaşıyorum. Sorun neden olabilir ?

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba arkadaşlar. motorun hararet göstergesi kaça kadar maksimum çıktığında normal değerlerdedir ? Ben 90 felan görünce endişeleniyorum. Bu durumun motora zararı ne olur ? Birde bazen motor giderken yavaşlamak isteyip gaz kestiğimde mesela ışıklarda duracak kadar yavaşlayınca stop ediyor. Her zaman yapmıyor ancak ara ara bu durmu yaşıyorum. Sorun neden olabilir ?
    90derece hiçbirşey 600cc motor için.Yazın zaten normal çalışma sıcaklığı 90civarında olur.Hararet yapınca fan açar fan açıp soğutuyorsa soğutma sisteminde bir sorunu yoksa çok takma fazla trafiğe girmemekte fayda var tabi.
    Rolantin kaçta eğer 1 in altındaysa stop edebilir.Birde kaç model bilmiyorum ama R6s lerde rolanti biraz düşüktü zaten 0.75 civarında olmalı yanlış hatırlamıyorsam.User manuelin varsa oradan bakabilirsin.Stop etmesinin nedeni odur bir o aklıma geliyor.Acaba çok yavaşladığınızda debriyajı sıkıyormusunuz? sıkmıyorsanız ondanda stop edebilir
    ortohnt82 bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    suzuki gsx650f, yamaha r6
    merhaba dostum. bende 2006 r6 20000 devir olanlardan var ve 116 dereceye kadar sürebilirsin diyor manuelinde. (istersen mail atabilirim ama ingilizce) felon arkadaşımızın da dediği gibi 90 da hiç korkma. benim motorda da istop etme sorunu vardı bu benzin deposuna 1 kapak temizleyici koydum ( depo doluyken) ve suan 7000 km dir bu sıkıntı yok.

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Yeni sorular geliyor ozaman. Öncelikle rolanti değerini nereden öğrenebilirim felonun dedigi gibi (0.75 veya 1 ) Diğeride bu temizleyici denen ürünün tam adı veya nereden temin edilebileceğine dair bir bilgi var mıdır? Teşekkürler. ..

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    600cc yarış motosikletlerinin hepsinin rölanti devri ~1200-1300 rpm'dir.

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    yakıt değerleriniz ne kadar arkadaşlar

Foruma renk gelsin

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Merhaba arkadaşlar elimde bir adet önceki motoruma ait Yamaha yetkili servisinden almış olduğum hiç kullanmadığım orjinal hava filtresi var. İsteyen arkadaşlara uygun bir fiyata verebilirim. 2006-2007 R6 uyumlu'dur. tel: 0530 343 53 91

Motosikleti
    2006 YAMAHA R6
    Herkese selam olsun. Bir kaç ay önce bende ilk motorum olan R6'yı aldım.
    Herşeyiyle mükemmel bir motor ama ilk zamanlar beni biraz yordu özellikle bileklerimi hatta 3-4 gün hiç kullanamaz hale geldi bileklerim şuan çok şükür alıştım ve çokta memnunum. 2006 model 50,000 km.de 18,500e aldım. İstanbulda ikamet ediyorum organizasyonlarınıza katılmak, sizlerle tanışmak isterim herkese kazasız belasız sürüşler dilerim...
    http://imageshack.com/a/img540/4638/xK8cYZ.jpg
    http://imageshack.com/a/img674/4969/bcu6GI.jpg
    http://imageshack.com/a/img908/4230/TwxMbf.jpg
    http://imageshack.com/a/img661/713/68UmkS.jpg
    http://imageshack.com/a/img674/7166/biSfZr.jpg

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı savasR6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam olsun. Bir kaç ay önce bende ilk motorum olan R6'yı aldım.
    Herşeyiyle mükemmel bir motor ama ilk zamanlar beni biraz yordu özellikle bileklerimi hatta 3-4 gün hiç kullanamaz hale geldi bileklerim şuan çok şükür alıştım ve çokta memnunum. 2006 model 50,000 km.de 18,500e aldım. İstanbulda ikamet ediyorum organizasyonlarınıza katılmak, sizlerle tanışmak isterim herkese kazasız belasız sürüşler dilerim...
    http://imageshack.com/a/img540/4638/xK8cYZ.jpg
    http://imageshack.com/a/img674/4969/bcu6GI.jpg
    http://imageshack.com/a/img908/4230/TwxMbf.jpg
    http://imageshack.com/a/img661/713/68UmkS.jpg
    http://imageshack.com/a/img674/7166/biSfZr.jpg
    tecrübe varmıydı hocam yoksa cidden ilk motor mu r6 eğer ikincisi ise çok dikkatli olun ölüm hiç uzağınızda değil.

Motosikleti
    2006 YAMAHA R6
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tecrübe varmıydı hocam yoksa cidden ilk motor mu r6 eğer ikincisi ise çok dikkatli olun ölüm hiç uzağınızda değil.
    Hocam kendime ait ilk motorum oldu ve ilk SS tecrübem oldu. Bundan önce benim değildi ama 200lük kanuni, honda nx250 ve honda dominatör ve mz kullandım tecrübe edecek kadar. Öyle deli gibi basayım gideyim diyen biri deyilimdir genelde sakin kullanırım ama düzlük boş yolda emniyetliyse eğer basarım şuan en yüksek hızım 202 km. oldu

R6Angels - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja ZX-6R 636
    Merhaba arkadaşlar 2008 model r6 arıza kodu 33 ne yapmam gerekiyor motor çok ısınınca böyle oldu motor normal değil anlayacağınız yardımcılarınızı bekliyorum.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı savasR6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kendime ait ilk motorum oldu ve ilk SS tecrübem oldu. Bundan önce benim değildi ama 200lük kanuni, honda nx250 ve honda dominatör ve mz kullandım tecrübe edecek kadar. Öyle deli gibi basayım gideyim diyen biri deyilimdir genelde sakin kullanırım ama düzlük boş yolda emniyetliyse eğer basarım şuan en yüksek hızım 202 km. oldu
    hayırlısı olsun çok dikkatli olun r6 600lükler içinde en sert ve gaddar olanı,şehir içine pek girmeyin fazlasıyla ısınır,gidonu bazıları yükseklik seviyesini düşürür böyle bir durum varsa yükseltin ki bilekleri yormasın ama normal pozisyonunda bile yorucudur r6 diğerlerine nazaran bu da ayrı bir durum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:46 ----------

Alıntı R6Angels adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar 2008 model r6 arıza kodu 33 ne yapmam gerekiyor motor çok ısınınca böyle oldu motor normal değil anlayacağınız yardımcılarınızı bekliyorum.
    service manuel ini indirin internetten,ingilizce olacak dili ama anlarsınız çevire çevire, orda kodların anlamının yazdığı bir bölüm mutlaka vardır.

Motosikleti
    Ninja ZX-6R 636
    Arıza kodu 33 anlamı 1. silindir = ateşleme bobini açık devre ama ne yapılabilir bu motor çok ısınmıştı bobini mi eritti ne yaptı anlamadım :S

Motosikleti
    Ninja ZX-6R 636
    Merhaba arkadaşlar 2008 model yamaha r6 motorumu aldığım günden beri sorunları bitmedi sorun aslında hep aynı yerde ama bir türlü içinden çıkamadım geçen hafta motoru ustaya götürdüm sağlam şekilde bana teslim etti 2 gün sonra motor daha beter oldu ustayı aradım getir hemen hallederim dedi ama oraya motoru nasıl götüreyim nakliyeci mi tutayım birde 150 km uzakta.

Motor arıza kodu 33 gösteriyor bunun anlamı internetteki sonuçlarda
    33 - Silindir # 1. sıradaki ateşleme bobini açık devre tespit etti.

Motor arıza kodunu verdikten sonra stop etti çalışmadı.
    5 dakika sonra çalıştı viteste hareket etmiyor hemen stop ediyor gaz yemiyor.
    Motoru debriyajı yarım kullanarak yaklaşık 500 metre eve götürmeye çalıştım götürdüm sadece debriyajda çok az gaz yiyor seside çok tuhaflaştı boğuluyormuş gibi gidiyordu mecburen eve götüreceğim orda bırakamazdım.

Gelelim nedenlerine şehir içerisinde çok trafik vardı sürekli vites 1 de yürümek zorunda kaldım motor 4 5 defa fanları açtı motor sıcaklığı 100 derece su sıcaklığı 240 dereceye kadar çıktı motor çok ısındığı için 1. silindirdeki bobini eritmiş olabilir mi? bu hararet konusu antifiriz koyduktan sonra başladı

Yada motoru götürdüğüm usta ateşleme bölümünü adam gibi takamadı kablolar dışarda kaldı fanlar açılınca kabloyu kestiğinden şüphelerim var.

Motoru çalıştırmadan sadece kontak anahtarını çevirince bujinin birinden çat diye bir ses geliyor sanki ateşleme yapıyormuş gibi oluyor her kontağı çevirdiğimde çat diye ses veriyor bobin erimiş yada çatlamış elektirik bir yere açık devre yapıyor sanırım.

Motoru aldığım günden beri bu ateşleme kısmıyla uğraşıyorum sonunda 4 adet bobin 4 adet iridyum buji ve sıfır bobin kablosu almak geçiyor içimden ne yapacağımı şaşırdım

Motosikleti
    2006 YAMAHA R6
    [QUOTE=gursus;3458768]hayırlısı olsun çok dikkatli olun r6 600lükler içinde en sert ve gaddar olanı,şehir içine pek girmeyin fazlasıyla ısınır,gidonu bazıları yükseklik seviyesini düşürür böyle bir durum varsa yükseltin ki bilekleri yormasın ama normal pozisyonunda bile yorucudur r6 diğerlerine nazaran bu da ayrı bir durum.[COLOR="Silver"]

Teşekkür ederim pek bilgim yok gidonla ilgili ama diğer motorlara göre r6nın gidonu sanki daha basık gibi.
    600rr kullandım geçenlerde çok rahattı oturuş pozisyonu sürüşü çok hoşuma gitti eğer r6yı satarsam 600rr alırım gibime geliyor. r6nın ayak basamakları diğerlerine göre çok geride yani motora sürekli yatmak gerek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

Arkadaşlar dün biraz hararet yükseldi 90-100 arası sonra 3 ve 4. Viteste gazı açınca resmen debriyaj kaçırdı 4-5 defa denedim kaçırdı sağ çekip durdum, debriyaj telinin başındaki topuz en uç yani en gergin seviyedeydi onu biraz gevşettim manettende ayarı 6dan 3e aldım debriyajda 1 cm. Falan boşluk oldu daha aşağıda kavrar oldu ama kaçırmayı kesti. Sorun bu ayarlardanmıdır acaba yoksa baskı balatammı bitiyor? Ben daha önce hep araba kullanıcısıydım motorsikletlerde araştırdığım kadarıyla sistem biraz farklıymış sizlerden ricam başına böyle bir olay gelen veya bilgisi tecrübesi olan beni aydınlatırsa sevinirim sorunum ne olabilir canım sıkılmaya başladı.

Merhaba, 33 hatası bobonler ile alakalı dediğiniz gibi. Hangisinin sorun verdiğini bulmak için, diagnostic ekranına bakabilirsiniz.

Kontak açık değilken reset ve select tuşuna basılı tutunuz, derece yazan yerde "hi" yani merhaba diyip sahibini karşılıyacak biraz basılı tutunca ekranda diag yazacaktır. Tekrar iki tuşa basarak içerisine giriniz. Bu alanda motorun hemen hemen coğu aksamı görünmekte. Gaz kelebeğinden, akü durumuna kadar.

Reset ve select tuşları ile içeride gezebilirisniz.
    Yapmanız gereken 30 a gelip motor açma kapama tuşunu bir kere basıp kapatmaktır. Bi ses gelicek bunu yapınca ve ekranda ışık yanacak. Normal şartlarda 5 kez yanıp sönmesi gerekmekte. 30, 31 , 32 , 33 her bir bobini temsil eder. Kolay gelsin.

Alıntı R6Angels adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar 2008 model yamaha r6 motorumu aldığım günden beri sorunları bitmedi sorun aslında hep aynı yerde ama bir türlü içinden çıkamadım geçen hafta motoru ustaya götürdüm sağlam şekilde bana teslim etti 2 gün sonra motor daha beter oldu ustayı aradım getir hemen hallederim dedi ama oraya motoru nasıl götüreyim nakliyeci mi tutayım birde 150 km uzakta.

Motor arıza kodu 33 gösteriyor bunun anlamı internetteki sonuçlarda
    33 - Silindir # 1. sıradaki ateşleme bobini açık devre tespit etti.

Motor arıza kodunu verdikten sonra stop etti çalışmadı.
    5 dakika sonra çalıştı viteste hareket etmiyor hemen stop ediyor gaz yemiyor.
    Motoru debriyajı yarım kullanarak yaklaşık 500 metre eve götürmeye çalıştım götürdüm sadece debriyajda çok az gaz yiyor seside çok tuhaflaştı boğuluyormuş gibi gidiyordu mecburen eve götüreceğim orda bırakamazdım.

Gelelim nedenlerine şehir içerisinde çok trafik vardı sürekli vites 1 de yürümek zorunda kaldım motor 4 5 defa fanları açtı motor sıcaklığı 100 derece su sıcaklığı 240 dereceye kadar çıktı motor çok ısındığı için 1. silindirdeki bobini eritmiş olabilir mi? bu hararet konusu antifiriz koyduktan sonra başladı

Yada motoru götürdüğüm usta ateşleme bölümünü adam gibi takamadı kablolar dışarda kaldı fanlar açılınca kabloyu kestiğinden şüphelerim var.

Motoru çalıştırmadan sadece kontak anahtarını çevirince bujinin birinden çat diye bir ses geliyor sanki ateşleme yapıyormuş gibi oluyor her kontağı çevirdiğimde çat diye ses veriyor bobin erimiş yada çatlamış elektirik bir yere açık devre yapıyor sanırım.

Motoru aldığım günden beri bu ateşleme kısmıyla uğraşıyorum sonunda 4 adet bobin 4 adet iridyum buji ve sıfır bobin kablosu almak geçiyor içimden ne yapacağımı şaşırdım
    r48 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)