Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R6 Kullanıcıları / Bilgi paylaşım başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı kaganakdin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/9DzNQk.jpg

https://i.hizliresim.com/3p5zEM.jpg

Merhabalar Konuyu hortlatalım

Buda benim oğlan

2007 20.000 Rpm
    Efsane duruyorsun abi maaşallah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-
    Ahaliiiii nerdesinizzzzz 2 aydır mesaj yok ayıptır ya 😃

DisturbedXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25, Yamaha R6
    Alıntı shadow slx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem cevap hakkı doğmuş bir iki cümle daha yazayım o zaman.

Ben ilgili şahsı tanımam bilmem, motorum arıza yaptığı zaman yamaha motor gurubu kurucumuz olan Aşkın ın tavsiyesiyle gittim. ilk başta çok ilgili bir abimiz gibi intiba yaratmıştı bende neyse 1 ay sonrasında motoru ne yaptın diye telefonda sorduğumda bana hala yuvarlak cümleler kurduğu için, dedim ki abi bu daha ne kadar sürecek malum mevsim yaz 6 ayda mı yapıcaksın bunu dediğim de bir atarlandı, yapmıyorum gel al motorunu dedi bizde gittik aldık.bu işten para kazanan profesyonel bir insan ne kadar iyi usta olursa olsun karakter de önemli biraz. Çalışır götürdüğüm motoru param parça şekilde elimize verdi. Dünyanın en iyi ustası olsa ne olur şimdi? bana mı garezi vardı yani. He sonra ne oldu biliyomusun ondan alıp başka bir yamaha yetkili servisine götürdüm aynı gün ve motorumu 1 sene sonra ancak tamir ettirip alabildim. Ağzım yandı beni böyle mağdur edenlere de hakkımı helal etmiyorum. burda ilgili şahsiyetin payı sonrakine göre daha az ama yatak sarmış motoru anlayamadı sonuçta.
    Siz bu yorumu yapalı biraz uzun zaman olmuş ama bu konuya her bakındığımda arada bir sizin bu mesajınız gözüme çarpıyor ve çıldırıyorum. Keşke bahsettiğiniz ustanın kim olduğunu ve dükkanın adınıda verseydiniz, diğer arkadaşlarımızında dili yanmazdı belki sizin mesajnızı görünce. Ne diyelim, uzun zaman geçmiş anlaşılan ama yinede çok geçmiş olsun umarım bir daha bu tarz olayları hiçkimse yaşamaz.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    Grup çok aktifmiş :D 2 soru sorsak motoru satınca alırız cevabı heralde

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Herkese merhabalar cbr 250 sattıktan sonra araştırma içerisine girdim bir tane r6 buldum 2006 model kırlangıç kasa olarak geçiyor.. Bu motora bakmaya gittiğimiz de nelerine dikkat etmek lazım nerelerini iyice bakmak lazım yardımcı olursanız sevinirim.
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

Motosikleti
    2015 r25
    Arkadaşlar iyi akşamlar r6 nın kontak anahtarı değiştirmem gerekiyor çalışmasında falan sorun yok ama çalışma pozisyonuna alınca anahtarı, çekiyorum ve elime geliyor. Bu kontağı değiştirince immo falan değiştirmek gerikiyormu yoksa anahtarı tak bas marşa yetiyor mu?

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar cbr 250 sattıktan sonra araştırma içerisine girdim bir tane r6 buldum 2006 model kırlangıç kasa olarak geçiyor.. Bu motora bakmaya gittiğimiz de nelerine dikkat etmek lazım nerelerini iyice bakmak lazım yardımcı olursanız sevinirim.
    BİRAZ GEÇ bir yorum olacak ama , bakmasanız daha iyi :D o motorun size pek bir hayrı ve huzuru olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:43 ----------

Alıntı çağlar_85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iyi akşamlar r6 nın kontak anahtarı değiştirmem gerekiyor çalışmasında falan sorun yok ama çalışma pozisyonuna alınca anahtarı, çekiyorum ve elime geliyor. Bu kontağı değiştirince immo falan değiştirmek gerikiyormu yoksa anahtarı tak bas marşa yetiyor mu?
    bnm motorunda tek anahtarı var , komple değiştirmek istedim netten biraz araştırdım ellememek daha iyi :D epey bir pahalı sistem bildiğim kadarıyla, bunun anahtarını bile kopyalatmak epey külfetli.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    bu ucuz motorlar olunca , geyiği tartışması soranı çok oluyor , arkadaşlar para kaptırmamak için akşama kadar tartışıyorlar ama , bu pahalı ve güçlü motorların başlıklarındaki herkes ya bilgili yada parasını basıp yaptırıyor galiba :D başlık ölü

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    bir süre sonra yine ben , artık kimse r6 ya binmiyor galiba
    numan bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    :D birkaç ayda bir gelip mesaj atmışım ne güzel

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    bu pazar binip sezonu tamamen kapadık , istanbulda havalar buz :D bol yağış

omerta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    We_R1

canlansın o zaman biraz

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:45 ----------

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    pusudayım

omerta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    We_R1
    Alıntı numan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pusudayım
    Kurt puslu havayı severmiş

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    Alıntı omerta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kurt puslu havayı severmiş
    buralarda havalar kapalı, bakım falan yapıp avunuyoruz
    omerta bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25, Yamaha R6
    Merhabalar, motorsikletinde Hyperpro gidon amortisörü kullanan dostlar ses verebilirmi rica etsem? Çok tuhaf bir biçimde 2014 model R6'da kullandığım bu markadaki çok övülen gidon amortisörünün tüm parçalarını tutan resimdeki vida kırıldı. Çukurdan, hendekten geçmişliğimde yok. Bu kadar kolay biçimde kırılan önemli bir parça Allah korusun ciddi anlamda gidon amortisörüne ihtiyaç duyduğumda kim bilir neler yaşatır bana..

NOT: Gidon amortisörü yaklaşık 5-6 aydır takılıydı.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DisturbedXL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, motorsikletinde Hyperpro gidon amortisörü kullanan dostlar ses verebilirmi rica etsem? Çok tuhaf bir biçimde 2014 model R6'da kullandığım bu markadaki çok övülen gidon amortisörünün tüm parçalarını tutan resimdeki vida kırıldı. Çukurdan, hendekten geçmişliğimde yok. Bu kadar kolay biçimde kırılan önemli bir parça Allah korusun ciddi anlamda gidon amortisörüne ihtiyaç duyduğumda kim bilir neler yaşatır bana..

NOT: Gidon amortisörü yaklaşık 5-6 aydır takılıydı.

https://www.probolt-australia.com/me...6100-10s_3.jpg
    bu parçanın ismi alyan başlı saplama cıvata diye geçer sanırım sanayiide
    İstanbul da oturuyorsan ataturk oto sanayiide
    Mert Teknik Hırdavat var
    Maslak Mahallesi, 121. Sk. No:19, 34398 Sarıyer/İstanbul
    0212 346 17 16
    adresi bu google da bulursun zaten burda envai çeşit cıvata somun vida ne istersen hangi maddeden istersen var
    benim r25 in koruma takozunun böyle alyan başlı saplama cıvatasi yamuldu gittim istedigimin aynısından verdiler memnun kaldım.
    68charger bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25, Yamaha R6
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu parçanın ismi alyan başlı saplama cıvata diye geçer sanırım sanayiide
    İstanbul da oturuyorsan ataturk oto sanayiide
    Mert Teknik Hırdavat var
    Maslak Mahallesi, 121. Sk. No:19, 34398 Sarıyer/İstanbul
    0212 346 17 16
    adresi bu google da bulursun zaten burda envai çeşit cıvata somun vida ne istersen hangi maddeden istersen var
    benim r25 in koruma takozunun böyle alyan başlı saplama cıvatasi yamuldu gittim istedigimin aynısından verdiler memnun kaldım.
    Bilgilendirme için teşekkürler, Adana'da yaşıyorum burada bu tarz parçaların satıldığı bir yerden 10 tanesini 5 tl'ye aldım ancak asıl endişem birdaha aynı sorunun yaşanma ihtimali. Bu markaya gidon amortisörüne ihtiyaç duyulduğu anlarda nasıl güvenebilirim artık diye aklımda deli sorular gidip geliyor..
    omerta bunu beğendi.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer aynı malzemeden aldıysanız materyal olarak diyorum mukavemeti olmayan bir malzeme bu . Esneme payı yok denecek kadar az çok sert bir malzeme . Ferritik çelik diye geçer .
    Burada asıl olay senin can güvenliğin . Eğer mümkünse dublex çelik hatta imkanin varsa çökeltme çelik bir saplama alman . Renklerinden bile anlaşılır bunlar . Dublex yada lüks dublex çelik siyah, çökeltme çelik sariya yakın bir malzeme olur ki ömürlük malzemedir .
    Çalıştığım yerde birçok yüksek devir çeviren ve torklu makinalar da bu ikisi kullanılır .
    Dediğim gibi , renklerinden bile anlayabilirsin . Kazasız belasız

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer aynı malzemeden aldıysanız materyal olarak diyorum mukavemeti olmayan bir malzeme bu . Esneme payı yok denecek kadar az çok sert bir malzeme . Ferritik çelik diye geçer .
    Burada asıl olay senin can güvenliğin . Eğer mümkünse dublex çelik hatta imkanin varsa çökeltme çelik bir saplama alman . Renklerinden bile anlaşılır bunlar . Dublex yada lüks dublex çelik siyah, çökeltme çelik sariya yakın bir malzeme olur ki ömürlük malzemedir .
    Çalıştığım yerde birçok yüksek devir çeviren ve torklu makinalar da bu ikisi kullanılır .
    Dediğim gibi , renklerinden bile anlayabilirsin . Kazasız belasız
    hocam metalürji de bilgilisiniz masallah nazar değmesin.
    buraya satın aldığım saplama civatasinin resmini atayim hem arkadaş görsün hemde siz bi yorum yaparsınız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)