Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

Mondial MR 250 Destro Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Gösterge paneli direk ybr'den alıntı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    Alıntı cbrl-ozkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodajını onlar mı yaptı ben mi nerden biliyorlar hadi iyi yapmadım varsayalım iskeletin boyası kavladı altında paslı yerler ortaya çıktı her gün biyeri kırılıyor bir yeri kopuyor bunlardamı rodajdan

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:48 ----------

dogru bu motoru alıpda şöyle iyi böyle iyi diye ballandıra ballandıra anlatıyorlar bende hemen satacak olsaydım bende aynısı yapardım ama dogru olan bu degil ben hata yaptım bir başkasının da benim gibi aynı hataya düşmesini istemem siz bilirsiniz agalar herkesin paşa gönlü bilir son sözüm bu motoru sende alırsan sende pişman olursunn !!!
    reis cidden ne gibi sorunlarla karşılaştın???

kwsk-boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r repsol
    yalan yok bende olumlu yazılar yazmıştım bu model hakkında ama okudular bi tarafları tavan oldu herhalde bugün bayiiye gittim sormaya taksit kredi olayını falan öğreneyim dedim satıcı 5.025 dedi. yok 4.741 dedim. oda sitesinden gösterdi. bi anda buz gibi soğudum. herşeyde bi hayır var derler anlaşsaydık bu akşam üzeri altımdaydı motor. iyikide olmamış diyorum.....

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    Alıntı cbrl-ozkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodajını onlar mı yaptı ben mi nerden biliyorlar hadi iyi yapmadım varsayalım iskeletin boyası kavladı altında paslı yerler ortaya çıktı her gün biyeri kırılıyor bir yeri kopuyor bunlardamı rodajdan

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:48 ----------

dogru bu motoru alıpda şöyle iyi böyle iyi diye ballandıra ballandıra anlatıyorlar bende hemen satacak olsaydım bende aynısı yapardım ama dogru olan bu degil ben hata yaptım bir başkasının da benim gibi aynı hataya düşmesini istemem siz bilirsiniz agalar herkesin paşa gönlü bilir son sözüm bu motoru sende alırsan sende pişman olursunn !!!

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Sucuların, lahmacuncuların kullandığı 100 cc.lik 125 cc.lik motorlar bile 5000 km.de parçalanmıyor. Ben şahsen Gaziantep'te otursam Kuba alırım. Geçen gün motor sitesinde okudum iyi denilen bir motorun parçasını 5 aydır beklediğini motorun yattığını yazmış. Ben 4 yıl 151 RS kullandım yolda kalmadım. Masrafta açmadfı, bakımlarının dışında. Türkiye'de şu anda yedek parça bolluğu ile fiyatları ile vede güçlü firma olması nedeni ile Mondial'dir. ben bunları yazarken 60 yaşındayım bunca yıllık araba ve motor tecrübemle yazıyorum. Boya kendiliğinden atmaz. Mühim olan araçları sürüş ve bakımıdır. Destro almış çok memnun olanlar var.
    Orhan KÖNİ

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı Ahmet Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sucuların, lahmacuncuların kullandığı 100 cc.lik 125 cc.lik motorlar bile 5000 km.de parçalanmıyor. Ben şahsen Gaziantep'te otursam Kuba alırım. Geçen gün motor sitesinde okudum iyi denilen bir motorun parçasını 5 aydır beklediğini motorun yattığını yazmış. Ben 4 yıl 151 RS kullandım yolda kalmadım. Masrafta açmadfı, bakımlarının dışında. Türkiye'de şu anda yedek parça bolluğu ile fiyatları ile vede güçlü firma olması nedeni ile Mondial'dir. ben bunları yazarken 60 yaşındayım bunca yıllık araba ve motor tecrübemle yazıyorum. Boya kendiliğinden atmaz. Mühim olan araçları sürüş ve bakımıdır. Destro almış çok memnun olanlar var.
    Hocam nerde o kişiler, bayilere gidip fotosunu çekenler bile oldu, japon motordan şusu iyi busu iyi diye böbürlenenler sağa sola saldıranlar oldu, ama kimse riske atmadı kendini, bence doğru olanı da yaptılar
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    kimse 5025 verip kumar oynamaya yanaşmıyor fiyatı bir süre düşük tutup sonra zamlandırsalardı daha akılıca olurdu die düşünüyorum 4bin tl gibi
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Zaten çıkaralı kaç ay oldu. Ticari anlayışları bu önce bindir, sonra kampanya yap indir. Araçlarda altıncı aydan sonra fiyatların yeni model çıkacağı için düşürülmesi lazım. Ülkemizde ticari anlayış bu. Gıda maddesi değil kampanya olduğu zaman almalıyız. 5250 TL. fiyatla piyasaya çıktı, ÖTV. indirimi ile fiyatı 4741 TL.ye düştü, hemen arkasından 5025 TL.oldu. Üç ay satılmasın 4000 TL.ye 12 ay taksitle satarlar.
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    ne kadar övülsede o bir çinli arkadaşlar...
    malzeme kalitesi belli...
    buna verilen o para yazıktır...
    ikinci el bir honda yamaha kawasaki yada suzuki bu motorun sizi üzdüğünün 10/1'i üzmez....

Motosikleti
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne kadar övülsede o bir çinli arkadaşlar...
    Malzeme kalitesi belli...
    Buna verilen o para yazıktır...
    Ikinci el bir honda yamaha kawasaki yada suzuki bu motorun sizi üzdüğünün 10/1'i üzmez....
    unnamed nie 2.el olsun 5bin tlden bahsediyoruz 5bine 0 japonmu yok:d=ybr125-cbf150 filan alınabilir tek üstün yönü destero daha hızlıdır su soğutmalı oluşu zaten mondialde beni ürkütüyor:D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    unnamed nie 2.el olsun 5bin tlden bahsediyoruz 5bine 0 japonmu yok:d=ybr125-cbf150 filan alınabilir tek üstün yönü destero daha hızlıdır su soğutmalı oluşu zaten mondialde beni ürkütüyor:D
    ağa yakında kronik arızaları meydana çıkar..
    o zaman millet daha iyi anlar...
    illa 250 lik bir makine isteniyorsa dedim onu

Motosikleti
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağa yakında kronik arızaları meydana çıkar..
    o zaman millet daha iyi anlar...
    illa 250 lik bir makine isteniyorsa dedim onu
    bende katılıyorum mutlaka çıkıcak bu mondialin yeni çıkan modellerini yere göğe sığdıramıyanlar var bakalım nolcak sonları yine biz haklı çıkıcaz gibime geliyor ama neyse 5-10km yavaş gitsin sağlam olsun derdin deyim ben

kbenligil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mr 250
    merhaba arkadaşlar

plaka ve ruhsat işlemlerinin biraz uzaması ve benimde vakit ayıramam yüzünden bir kaç gün gecikmeyle sonunda motoru teslim aldım
    Yukarıda ki yorumları okudum...bağcılardan Önce Sultanahmet'e işyerime sonra, sirkeci harem feribotu ile anadolu yakasına ve sonunda Cengelköy'e evime 23 km. yol yaparak varabildim..
    Uzun süre ara veren biri olarak bir anda kendimi bağcıların trafik ve yaya keşmekeşinin içine buldum iş yerinden ybr125 motoru olan bir arkadaşımla tek motor gidip arkadaşımın eskortluğunda işyerime kadar gelebildim, aslında biraz da pişman oldum binip getirme konusunda ama artık çok gecti dönüş yoktu artık..
    heleki motoru çalıştırıp o güçlü homurtuyu hissedince nabzım 150 vurmuştur...

1998' den beri ilk kez motor üstüne çıkan ve daha öncesinde kara java ve cross motor kullanan biri olarak benim için cok büyük bir heyecan ve yenilik oldu motoru almak malesef eleştiren arkadaşlar kadar karşılaştırma yapacak imkanım yok ilerleyen günlerde bizde de yeterli kanı oluşacaktır muhakkakki...

yinede kısaca;

dış görüntüsünden bahsetmeden, gayet seri, gaz koluna cevap veriyor, vites gecisleri kolay, alışmam uzun sürmedi, ön frenler gayet yeterli geldi bana arka frenlerle beraber koordineli kullanıldığında yeterli gelecek bir fren sistemi var gibi görünüyor.
    20:00 de iş yerinden cıktıgımdan geceleyin de kullanmış oldum, farın aydınlatması iyi, özellikle uzunlar gerekli etkiyi yapıyor...
    gıcıklandıgım bir konu 20 tl lik benzin koydum.. benzin göstergesinde hic bir kıpırdama olmadı sanırım çalışmıyor, birde aynaların kalitesi hosuma gitmedi.. unutmadan mr 250 için orjinal motor koruma demiri gelecekmiş bayii öyyle dedi fiyatı konusunda birsey söylemedi.
    gelir gelmez taktıracagım.

Umarım pişman olmayız kazasız belasız biner gideriz...

Motosikleti
    Mondial MR250 DESTRO
    benzin göstergesi bende de çalışmıyor sadece depoyu fulleyinde bi kaç saat çalışıyor ondan sonra tekrar düşüyor dandik bi sensoru var

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı kbenligil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar

plaka ve ruhsat işlemlerinin biraz uzaması ve benimde vakit ayıramam yüzünden bir kaç gün gecikmeyle sonunda motoru teslim aldım
    Yukarıda ki yorumları okudum...bağcılardan Önce Sultanahmet'e işyerime sonra, sirkeci harem feribotu ile anadolu yakasına ve sonunda Cengelköy'e evime 23 km. yol yaparak varabildim..
    Uzun süre ara veren biri olarak bir anda kendimi bağcıların trafik ve yaya keşmekeşinin içine buldum iş yerinden ybr125 motoru olan bir arkadaşımla tek motor gidip arkadaşımın eskortluğunda işyerime kadar gelebildim, aslında biraz da pişman oldum binip getirme konusunda ama artık çok gecti dönüş yoktu artık..
    heleki motoru çalıştırıp o güçlü homurtuyu hissedince nabzım 150 vurmuştur...

1998' den beri ilk kez motor üstüne çıkan ve daha öncesinde kara java ve cross motor kullanan biri olarak benim için cok büyük bir heyecan ve yenilik oldu motoru almak malesef eleştiren arkadaşlar kadar karşılaştırma yapacak imkanım yok ilerleyen günlerde bizde de yeterli kanı oluşacaktır muhakkakki...

yinede kısaca;

dış görüntüsünden bahsetmeden, gayet seri, gaz koluna cevap veriyor, vites gecisleri kolay, alışmam uzun sürmedi, ön frenler gayet yeterli geldi bana arka frenlerle beraber koordineli kullanıldığında yeterli gelecek bir fren sistemi var gibi görünüyor.
    20:00 de iş yerinden cıktıgımdan geceleyin de kullanmış oldum, farın aydınlatması iyi, özellikle uzunlar gerekli etkiyi yapıyor...
    gıcıklandıgım bir konu 20 tl lik benzin koydum.. benzin göstergesinde hic bir kıpırdama olmadı sanırım çalışmıyor, birde aynaların kalitesi hosuma gitmedi.. unutmadan mr 250 için orjinal motor koruma demiri gelecekmiş bayii öyyle dedi fiyatı konusunda birsey söylemedi.
    gelir gelmez taktıracagım.

Umarım pişman olmayız kazasız belasız biner gideriz...
    Hayırlı olsun. Titreşim için bir yorumun var mı ?

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun kbenligil. Benim de çok kararsız olduğum bir model.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    mr 250
    teşekkürler arkadaşlar...
    allah sizinde gönlünüze göre versin artık ne olursa...

titreşimle ilgili olarak; malum en fazla 80 km bastım, titreşim namına pek bişi hissetmedim (kendim motordan fazla titredigim den de olabilir )

sanırım daha önceki yorumlarda yüksekçe hızlarda yada rodaj dönemi bittikten sonra arttığından bahsediliyordu...

ilerleyen zaman zarfında, bu konuyla ilgili de paylaşımda bulunurum elbette.
    ama bence titreşimle ilgili ciddi sıkıntı yaratacakmış gibi durmuyor arkadaşlar.

boyum 1.75 ' oturma pozisyonu, kullanım rahatlığı çok iyi geldi bana...şehir içinde kıvrak ve yorucu olmadığı kanaatindeyim. amortisör sistemi de iyi gerçekten sert değil, yumuşakta, cok iyi bir ayar tutturdukları belli...

bu kadar iyi kelimesini kullandıktan sonra, objektif olduğum söylenemez
    ama kesilikle söylediklerimde abartı yok ne hissettiysem farkettiysem o nu yazdım.
    olumsuz ne farkedersem de yazarım kesinlikle...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:57 ----------

ha birde gaz kolunda 2cm kadar boşluk var, normalmidir bilmiyorum.. bu hafta sonu motor ustası arkaşıma söyle bir baktıracagım...
    sormayı unuttum bayiye bu motorun bir kullanma kılavuzu vede hediye anahtar takımı verilmesi gerekmezmiydi... öyle bisi verilmedi arayıp soracagım bugün.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Rodaja dikkat et sabırlı ol sıkıştırma motoru ki gerçekten kronik problemleri var mı anlaşılsın. Çoğu motordaki problemler düzgün rodaj yapılmamasından çıkıyor.
    eray_uluyazı bunu beğendi.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanma kılavuzu vermediler mi?
    www.motorumla.net

Motosikleti
    mr 250
    uyarı için saol seko... özellikle en çok dikkat edeceğim konu rodajını doğru yapmak...
    zaten şehir içinde yeterli hıza motoru zorlamadan çıkıyorsun... 70 - 80 km. hız zaten hertürlü yeterli...

bunun haricinde telefonda kılavuzunu vermeyi unutmuşlar, en yakın zamanda elime geçer.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:41 ----------

komik olmuş telefonda söyledikleri...

REKLAM ALANI
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler