Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
26. sayfa BirinciBirinci ... 16242526272836 ... SonuncuSonuncu

Mondial MR 250 Destro Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı cem.dinmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://profile.imageshack.us/user/cemdinmez/

motoru kasadan çıkarıp ilk montajı yapıldıktan sonra üzerine ilk oturduğumda bu fotoğrafı acente sahibi çekmişti

hocam birde şuanki halini görebilirmiyiz acaba siyah halini?

motordan memnunsunuz yani. gidişi iyi sorunsuz diyorsunuz kaç binde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cem.dinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM XS125K (200cc)-DESTRO250-ZZR250-Windy s 150
    debrecen arkadaşım bi fotoğraf makinası kıstırırsam şöyle sağdan soldan en kısa sürede eklicem bana hak vereceksin siyah rengin ne kadar yakıştığını. Şu anda motorum 1150km de rodajı yeni bitti bi arkadaşımız max 145km yaptığını yazmış benimki 160 gördü nasıl 145 yaptı anlayamadım. sanırım rodaj süresine uymayıp motoru sıkıştırıp sağır bırakmış olabilir.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Rodaja uymak çok önemli. Uyulmazsa sonradan bir dolu probleme sebep olabiliyor.

Motosikleti
    düzeltiyorum :
    forumda devilsea arkadaşımız daha motor üçyüz kusur kilometre iken motora basmış 140 km hıza ulaşmış ve radyatörden su attırmış. Rodajı bitmeden motora basılmaz arkadaşım. içindeki antifirizi suyu gırtlağına kadar koyarsan attırır. bunu bilinçli bir serviste su ve antifiriz oranını ayarlattırırsan sıkıntısı olmaz.

Motosikleti
    Mondial MR250 DESTRO
    Alıntı cem.dinmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debrecen arkadaşım bi fotoğraf makinası kıstırırsam şöyle sağdan soldan en kısa sürede eklicem bana hak vereceksin siyah rengin ne kadar yakıştığını. Şu anda motorum 1150km de rodajı yeni bitti bi arkadaşımız max 145km yaptığını yazmış benimki 160 gördü nasıl 145 yaptı anlayamadım. sanırım rodaj süresine uymayıp motoru sıkıştırıp sağır bırakmış olabilir.
    yokuş aşagımı

kwsk-boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r repsol
    hyoyu 10-15 km kullanmış ve mondiyi görüp sevmiş okşamış biri olarak söylüyorum. 2. seçenek hyonun 2. el cometiyse kesinlikle mondi derdim. 5000TL ye 0 km çift silindirli, su soğutmalı, enjeksiyonlu, önü çift arkası tekdisk frenli motor alınıyo sonuçta. hiç titreşim olmasa 9000-10000 gibi bi rakam olur ister istemez. 5000TL çok az para demiyorum. ama ülkemizde böyle bi motosiklet için ideal bence. kuba 250 orta ayaklıklı racing de bu fiyattı galiba yanlış hatırlamıyorsam. benim gözümde bir artısıda naked olması herşeyi ortada. üzerine grenajla örtüp içine küçücük hava soğutmalı bi motor koyup yine bu fiyatı isteyebilirlerdi. (hyo gibi :D). alanlara hayırlı olsun. 2. elini düşünebilirim ama tabii ki öncelik zzr250 isterse dünyada tek kullanan ben oliim. ne yapiim hastayım makineye ninja 250 den bile daha iyi bence. aprilia hondayı hyoyu falan saymıyorum bile

Motosikleti
    Alıntı cbrl-ozkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yokuş aşagımı
    evet yokuş aşağı

arkadaşlar 250 cc. bir ürünü adı suzuki olsaydı kaça alabilirdim? ekonomik olarak fiyatı uygun geldiği için bu ürünü aldım ve beklentilerim içinde "titreşimi olmasın" gibi hayallere yer vermedim. Titreşimin de bu üründe makul olduğunu düşünüyorum fiyatına göre. Ancak Mondial'i yerden yere vurmak yerine yöneticilerine sesleniyorum ; Bu benim 2. Mondial'im ve özellikle yedek parça ve servis hizmetinden oldukça memnunum. Hatta bu ürünü almak için yaptığım motosiklet bayii ziyaretlerinde farklı marka ürünleri yedek parçası Mondial'de bol yada Mondial yedek parçası uyuyor diyerek satmaya çalıştılar. Ben üründen ve servis hizmetlerinden memnunum ancak arkadaşların istekleri doğrultusunda titreşimsiz ve top quality ucuz bir ürün Mondial'in marka imajını kurtarabilir düşüncesindeyim. Bu arada Mondial markalı 250 cc.Lik croosları deneme şansı buldum. Tüm forum katılımcılarına özellikle öneriyorum. Gerçekten oldukça kaliteli ve özel bir ürün.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:58 ----------

http://www.iznikrehber.com/haber.php...2%80%99TE--845

yukarıdaki linkte destroya ait kamera görüntüleri mevcut, ayrıca motorun çalışmasını da izleyebilirsiniz. Ben bu bayiiden satın aldım.

kbenligil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mr 250
    özellikle kullanıcı arkadaşların yorumlarına baktığımız zaman, ortaya çıkan sonuç...
    bu motorun da diğer yeni modeller olan ve beğeni dolu yorumlar alan diğer mondial modelleri gibi (mr 150 - mc 150 - 125 drift) almaya değer özellikler taşıdığı...

üstte bahsettiğim diğer modellerden de bilhassa 150 mr, de hoşuma gitmiyor değil...
    kısmet bakalım zaman ne gösterecek.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    titreşim hiçbir zaman sürüş ve sürücü güvenliğini riske atacak kadar olmaz. bu bir sorun değil. bende caracal200 var bundan daha titreşimli olduğunu tahmin ediyorum motorumdan gayet memnunum. kişisel sorunlar bahsedilenler. kimi araba rahatlığını bekliyor. o bir motosiklet ve titremesi lazım. motosiklete bindiğini anlaman lazım. önemli olan yolda bırakıyor mu? sık arızalanıyor mu? ben böyle bir durum görmedim yazılarda. gerçi alet yeni, bekleyelim görelim...
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2010
    Bi arkadaş motoru siyaha boyattığından bahsetmiş bende kırmızıyı sevmeyen biri olarak bu motorun siyah rengininde üretilmesini ve titreşim sorununa dişli değişikliği yada başka bi şekilde fabrika çıkışı el atılmasını isterim. Ben motosiklet alabilmek için arabasından vazgeçmiş biriyim. Eğer beğenirsem arabamı motorum için satarım ama motorumu asla hiçbir araba almak için satmammmmmm

Motosikleti
    mr 250
    ÖTV %8 arkadaşlar kısmetse ben almaya karar verdim.. Hafta içi kaporo vereceğim .. gelmesi 1 hafta sürüyor... Tek konu motoru adapazarı bayii dostumdan alıyorum....Teslim alır almaz 150 km. yol yapmam gerekecek fakat satış fiyatı üzerinden yapılacak 350 TL. indirim için değer...bu durumda motor 4250 TL. civarına gelecek... almak isteyen olursa iletişime geçebiliriz...
    Not: Dost işi bana olan net fiyatı tam belli olduğunda yazarım.

Bu arada Fuar' da en dikkat çeken ve ilgilenilen motor destro idi.
    Regal Raptor' da aynı makineyi Nisan aylarında getirmeye başlayacakmış..
    Gerçekten de motorlar aynıymış. Regal standındaki yetkili anlattı...
    Gelecek olan ilk street bike modeli 350cc. olan yani şu an - 350 mr. diye geçen modelmiş... Daha ucuza satılacagından felan da bahsetti. Açıkcası cok büyük bir fark olacağını düşünmüyorum.

mavibuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 r
    Bende fuarda mondial yetkilisiyle konuştum race modeli 2 ay sonra gelecekmiş onu bekliyorum, ama gelmezse mr de çok hoşuma gitti motoru alınca düşüncelerini paylaşırsan sevinirim bu arada hayırlı olsun Allah kazasız, belasız ve cezasız sürüşler nasip etsin
    AZRAİL herzaman artçıdır ona göre kullan, yoksa

Motosikleti
    mr 250
    tşk. mavibuz...

Alınca kesinlikle yorumlarımı okursun.
    Bu konuda ki sıkıntının ne olduğunu iyi biliyorum...

İnşallah hayırlısı olur.. Bu arada Race Modelinin geleceğini duymamıştım. Bildiğin kadarıyla
    nasıl bir motormuş kaç cc. fiyatı ne olacak genel özellikleri hakkıda vs. bilgin varsa paylaşırsan sevirim.

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    ben bu motoru almayı düşünüyorum.
    var mı kullanan arkadaşlar sitede.
    tavsiyeleriniz ne olur ? olumlu olumsuz.

mavibuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 r
    Alıntı kbenligil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tşk. mavibuz...

Alınca kesinlikle yorumlarımı okursun.
    Bu konuda ki sıkıntının ne olduğunu iyi biliyorum...

İnşallah hayırlısı olur.. Bu arada Race Modelinin geleceğini duymamıştım. Bildiğin kadarıyla
    nasıl bir motormuş kaç cc. fiyatı ne olacak genel özellikleri hakkıda vs. bilgin varsa paylaşırsan sevirim.
    O konuda daha bilgi edinemedim, mondialin sitesine mail attım bu konu hakkında cevap bekliyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:23 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/moto...acing-evo.html

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:42 ----------

Kardeş motorun resimlerine bakarken kafsama takıldı sanırım motoru alır almaz arkatekerin üzerine bir çamurluk ayarlamak lazım yoksa egzostun ömrü kısa olurgibi görünüyor bence
    AZRAİL herzaman artçıdır ona göre kullan, yoksa

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Motorumu sattıktan sonra yeni motor alma derdine düştüm. Çin menşeli motorlar hakkında sahip olduğum bütün önyargıları bir tarafa bırakıp kullanarak fikir sahibi olmak istedim. İstanbul'daki neredeyse bütün Mondial bayilerini MR250 Destro deneme sürüşü için aradım. Nafile. Mondial' in sitesinden mesaj yazarak yardım istedim. Bakalım sonuç ne olacak. Ya MR250 Destro yada CBF150 alacağım.

Bu arada "devilsea" nikli arkadaş yazmayı bırakmış. Hararet sonrası neler oldu merak ediyoruz...

Motosikleti
    mr 250
    ben kaporayı verdim, plaka ve ruhsat işlemleri tamam zamansızlıktan gidip alamıyorum, hafta sonu inşallah... hepimiz için hayırlısı olsun ..
    plaka ruhsat dahil 4700 tl ye mal oldu.

Motosikleti
    Borelli LEDOW CXM250A Classic..
    Mondial'den.. Garip : ) Emeklemeden depara kalkmış :D gayet teknolojik duruyo :D Fiyatta güzel..
    [I][B]Lastiğini yak evlat! Ruhunu değil.. [/B] :bounce:[/I]

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kbenligil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kaporayı verdim, plaka ve ruhsat işlemleri tamam zamansızlıktan gidip alamıyorum, hafta sonu inşallah... hepimiz için hayırlısı olsun ..
    plaka ruhsat dahil 4700 tl ye mal oldu.
    Oldukça uygun bir fiyat, hayırlı olsun.
    www.motorumla.net

REKLAM ALANI
26. sayfa BirinciBirinci ... 16242526272836 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler