Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Mondial MR 250 Destro Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bence fotoğraflardan görülen işçilik ve malzeme kalitesi yeterli seviyede. Derli toplu bir motor, kaynaklar falan da göze çok batmıyor. Üzerinde japon marka yazsalar motor bloğu hariç çoğunluk yer. Dış forumlarda fiyatına göre süper motor diyorlar. Asıl mesele titreşim, vites değişimleri ve çekiş. Bunları da sürüş sonrası izlemeinlerde görebileceğiz. Ayrıca yine yabancı forumlarda frenleri çok iyi deniyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sedo'nun verdiği linklere hızlıca göz attığımızda;

V Twin motorun titreşimi azalttığı ve tüm hızlarda hafif hissedildiği,
    Selesinin gerçekten rahat olduğu,
    Tork ve hız makinası olmadığı, uysal sürüşler için ideal olduğu belirtiliyor.

Ben ilk etapta bunun su soğutmalı olmasını sevmedim. Nedenim de şu ki, bir motosiklette ne kadar detay varsa, o kadar da sorun var demektir. Şimdi bu detay fazlalığı Çin işi bir motosiklette olunca beni tedirgin ediyor.

Ama şu bir gerçek ki, Mondial artık daha iyi motosikletler getirmeye başladı. Ama ne kadar iyi ??? Bunu zaman gösterecek.

Kurbanlar aranıyor
    Doğru söze ne denir? Tedirgin eden detaylar epeyce fazla. ECU ve Oksijen sensörü kontrollü ateşleme sistemi olduğunu okuyunca, Volkswagen markasından nefret etmeme sebep olan arabamdaki kronik sorunlar aklıma geldi. Bence Çinli bir marka için epeyce riskli detaylar var bu motorda.
    Sonuç olarak, birilerinin kullanıp bilgi paylaşmalarını bekleyeceğiz.

mersinLee33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT25 // SUZUKİ GSX650F
    bu kadar zamandır bir tane bile satılmadı bu motordan yada alanlar bu siteye üye değil şaka bir yana bizim burada(mersin'de) gördüm güzel görünüyordu ama sahibi yoktu yanında yoksa sorucaktım nedir ne değildir diye :(
    no pain, no gain ...

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    sevgili Osbourne ve !Lk£® kardeşlerimize paylaşımları için teşekkürler.merakımızı giderdiler.

Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürüş deneyimi yapamadım ama haftaya o da olacak, ayrıca paylaşırım..
    merakla bekleyeceğim.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    bayıldım valla ama fiat çok gibi geldi 4 civarı olsaa deli satardı kanımca bide siyah olacak rendi abooovv..
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Motosikleti
    150 mc
    Alıntı mezit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bayıldım valla ama fiat çok gibi geldi 4 civarı olsaa deli satardı kanımca bide siyah olacak rendi abooovv..
    cebinde canlın olsun.hele bi git pazarlık yap bakalım kaça iniyolar

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    bu arada,arkadaşlar,motorun sağ ve sol kapakları,plastikmi yoksa metal mi?bir de sanırım arka amartisörlerde ayar yok.

Uploaded with ImageShack.us

DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Kaynak noktları motor bloğu kapak kenarları gbi çok özenli değil..
    Bol miktarda çapak var..
    Yani dengeli bir kaynaklama yapılmamış ama aksini gördüğüm bir başka Çin'li motor da yok piyasada..
    Gene de şimdiye kadar gördüğüm diğer çinli motorlarla kıyaslayınca 10 üzerinden 7 veririm genel olarak..Gerçek olan şey diğer mondiallere göre bir kaç gömlek üstün olduğu..orası kesin..

Motor enjeksiyonlu bu arada..Karbüratörlü değil.

Sürme şansınız olursa özellikle şu iki noktaya dikkat etmenizi rica edeceğim,

0 - 100 hızlanma nasıl

ve 100 - 120 arası 4. veya 5. viteste rahatça hızlanıp bu hızı koruyabiliyor mu? (rodajda ki motorda nasıl olacaksa artık )

biraz ısmarlama gibi oldu kusura bakmayın ama en çok merak ettiğim iki şey bu zira performans olarak cbr 125'ten pek bi farkı yoksa almayı düşünmem bu motoru.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    CBR 125 : Ağırlık 127 kg, tork 10.6 Nm

MR 250 : Ağırlık 153 kg, tork 20 Nm

CBR 125'in 6 vitesli dolayısıyla MR 250'e kıyasla daha kısa oranlı bir vites kutusuna sahip olacağını varsaysak bile bu değerlerle MR 250'nin daha seri olacağını düşünüyorum.

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Sinyalleri hoşuma gitti, ucuz olacağını da varsayıyorum. Anadolu yakasında alabileceğim bir yer var mıdır?
    [B]J şimdi asker[/B]

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada,arkadaşlar,motorun sağ ve sol kapakları,plastikmi yoksa metal mi?bir de sanırım arka amartisörlerde ayar yok.
    Sağ ve sol kapaklar metal elbette..Aksi hali olmaz sanırım..
    Metal ama mat boya ile kaplanmış..
    Bu durumu birlikte gittiğim arkadaşım beğenmedi mesela ama benim hoşuma gitti..Zevk meselesi..
    Ama metal

Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürme şansınız olursa özellikle şu iki noktaya dikkat etmenizi rica edeceğim,

0 - 100 hızlanma nasıl

ve 100 - 120 arası 4. veya 5. viteste rahatça hızlanıp bu hızı koruyabiliyor mu? (rodajda ki motorda nasıl olacaksa artık )

biraz ısmarlama gibi oldu kusura bakmayın ama en çok merak ettiğim iki şey bu zira performans olarak cbr 125'ten pek bi farkı yoksa almayı düşünmem bu motoru.
    Ne demek yav..Ben de bu hafta içi neleri test edeceğimi not alıyorum zaten..Eğer verirlerse tabi motoru Büyük patrondan destur çıkmamış henüz

Alıntı Jagadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinyalleri hoşuma gitti, ucuz olacağını da varsayıyorum. Anadolu yakasında alabileceğim bir yer var mıdır?
    Var tabi..Zibilyon tane yedek parça dolu www.sevpa.net Kozyatağı Carrefour arkasında..

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    @osbourne sizin motoru sahibinden.com'da gördüm, satıyorsunuz sanırım?

ninja250 yada gt250 alcak parayı denkleştiremezsem kapınız çalabilirim motor için şimdiden söyliyim (sadece lastik parası göüzümü korkuttu :S )

tabi şubat ayına kadar motorunuz satılmaz ise.

ayıptır sorması destro almak için mi satıyorsunuz?

bu arada destro testiyle ilgili olarak, egzosların arka sinyalleri ve grenajları aşırı ısı yüzünden deforme edip etmediğinide kontrol etmek lazım, ısı yalıtımı yapıldığını pek sanmıyorum doğrusu. alan kişilerin belki aliminyum bantı ile bir el atması gerekebilir. (tabi bu bir varsayım sadece)
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    Kaynak noktları motor bloğu kapak kenarları gbi çok özenli değil..
    Bol miktarda çapak var..
    Yani dengeli bir kaynaklama yapılmamış ama aksini gördüğüm bir başka Çin'li motor da yok piyasada..
    Gene de şimdiye kadar gördüğüm diğer çinli motorlarla kıyaslayınca 10 üzerinden 7 veririm genel olarak..Gerçek olan şey diğer mondiallere göre bir kaç gömlek üstün olduğu..orası kesin..

Motor enjeksiyonlu bu arada..Karbüratörlü değil.
    slm osbourne abi test etme imkanın oldumu ?
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Bu motoru bana özel yapmışlar sanki Gösterge,aynalar,kafa tanıdık zaten Zafer sen bundan al bi tane bence hoşuma gitti bu motor..

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @osbourne sizin motoru sahibinden.com'da gördüm, satıyorsunuz sanırım?

ninja250 yada gt250 alcak parayı denkleştiremezsem kapınız çalabilirim motor için şimdiden söyliyim (sadece lastik parası göüzümü korkuttu :S )

tabi şubat ayına kadar motorunuz satılmaz ise.

ayıptır sorması destro almak için mi satıyorsunuz?

bu arada destro testiyle ilgili olarak, egzosların arka sinyalleri ve grenajları aşırı ısı yüzünden deforme edip etmediğinide kontrol etmek lazım, ısı yalıtımı yapıldığını pek sanmıyorum doğrusu. alan kişilerin belki aliminyum bantı ile bir el atması gerekebilir. (tabi bu bir varsayım sadece)
    Satılıkta olduğu doğrudur ama..
    Benim motosiklet işlerim biraz karışık
    Satma nedenim Destro için olabilir, bir ss için olabilir veya başka bir custom için olabilir.

Lastikleri sıfır zaten, neden göz korkuttu anlayamadım

Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm osbourne abi test etme imkanın oldumu ?
    Test, önümüzdeki haftasonuna demiştim zaten..Daha vakti var

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Vay arkadaş tam 9 sayda yazı okudum...Aklımda kalan vede kalması gereken sadece 2 yorum var. Çünkü birtek onlar "BAŞLIK" ile alakalı...Ha diğerleri de bahsi geçen motor ile alakalı yorumlar, ama ne yorumlar..

Birtanesi, motoru bayide test eden(ilk) arkadaşım. İzlenimlerini anlatmış teşekkürler(adını hatırlayamadım)

Diğeri de "Osbourne" arkadaşımızın daha detaylı olan bayideki incelemesi. Minnettarım sana kardeşim, senin yazını da okumasaydım harbi sövecektim... Bukadar boş yazılmaz ki bir konu hakkında ama...

Haftaya da test edicem demişsin...Çok teşekkür ediyorum, zahmet edip burada paylaşıyorsun.Umarım Video,resim gibi şeyler de bol olur. Ama olmasa da olur... Tek umudumuz sensin anlaşılan

Bayideki ön izlenimleri gördükten sonra test sürüşünü de görecez burdan. Ve ondan sonra da oturup kullanıcı yorumlarını takip edicez. Bundan başka habire aynı yorumları yapmak harbiden salaklık olur. İster Çinli olsun ister İtalyan, ben "ne vediğime - ne aldığıma" bakarım.

"Değişmeyen tek şey değişimdir", belki modial de çıtasını yükseltir belki yükseltmez. Bekleyelim görelim...(+/- çok iddialı arkadaşlar var aramızda, alsınlar kullanarak ispat etsinler iddialarını ozaman)

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    Alıntı Recaİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motoru bana özel yapmışlar sanki Gösterge,aynalar,kafa tanıdık zaten Zafer sen bundan al bi tane bence hoşuma gitti bu motor..
    askere gitmicek olsam zxr dan falan vaz geçmiştim mr 250 alıcaktım hayırlısı olsun ya subatta askerdeyim artık gelince düşünücez bişiler aklımda 3 tane motor (şu anda) mr 250 zxr 250 (gsxr 1000 belki).komsumuzda hayabusa var su anda yatıyo binmiyo. bana al bin dedi fakat cesaret edipte binemedim :(

osbourne abim heyecanla merakla bekliyorum abim
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    Mondial 150 MR

http://fs.zhenjiang365.cn/bbsatt/day...9MUEt7uWX3.jpg

Merak ettim acaba egzoslar böyle boyanabilir mi Güzel duruyo sanki Tabi kırmızıda nasıl durur bilinmez :D

Mondial'in sitesine şu anda giremiyorum. Acaba yeni model mi? Derrace 350 olsa keşke

Mondial 125 MH Drift gelmiş

Buldum. Kırmızıda böyle duruyormuş.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Uzun zamandır resimlerine bakıyorum hep bir eksik var gibi takılıyor aklıma. Sonunda farkettimki gözüm hep bir V motor arıyor. Düz motor hem göze hoş gelmiyor hemde performans anlamında şüphe uyandırıyor. Heleki mevcut çin malı modellerin motorunu bu kadar andırınca çok antipatik geliyor bana.
    Venox daki yada hyosung daki motor olsaymış o şasi üzerinde daha bir hoş olurmuş sanki.
    Bi alıp kullanan bekliyoruz hala
    Birde acemi artçılar ellerini çok yakar sanki eksozdan dolayı. (Tuamağı bulana kadar köfte olurlar herhalde )

Motosikleti
    Mondial 150 MR
    Benimde en büyük korkum ellerin köfte olması :D
    Bir video daha ama ses pek anlaşılmıyor.
    http://v.ku6.com/show/M0uWyb5m09xB0ii2.html

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler