Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Mondial MR 250 Destro Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    900rr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pc ve motosiklet
    kaç tane satılmış türkiyede ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enginogurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    loading...
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8300 TL'ye satılması planlanan Rapido 400'ün gelmesine daha var veya hiç gelmeyecek gibi görünüyor ama gelirse sanırım bu motordan bir tane alacağım ben.. İlk işim lastikleri super moto lastiğinden enduro lastiğine çevirmek olacak

Dur bakem yarın bir uğrayayım ben şu mondiale

Bu arada Buffalo 250 olan modeli yani maxi scooter ı kesinlikle gelmiyor haberiniz olsun..Malesef Türkiye'deki ilk 250 cc lik çinli maxi scooter olmaya aday olan bu motosiklet teknik uygunsuzluklarından ötürü memleket sathına ulaşamayacak..

buffalo nun ne gibi teknik uygunsuzlugu varmıskı yaa ne güzel duruo orda öle

rapido 400 benimde hoşafıma getti alınabilecek bi motor bence

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    2 Teker
    marka motorlara binen arkadaşlar yapmayın lütfen. çin malı motorlara binenler çokmu meraklı o motorlara binmeye sanıyorsunuz, motor alacağı zaman 3-5 kuruş yardım mı yaptınız japon alsın diye. sizlerin parası bol ve çok olabilir, siz japon alın kullanın. ama burada çin malı kullanan arkadaşlarımızı küçümsemeyin yardım etmek için bilginiz varsa paylaşın, yoksa polemik yaratmayın . bende MCT 250 kullanıcısıyım motorum şu an 6500km de yağ ve hava filitresi hariç başka hiç bir parçası değişmedi ve bu zamana kadarda hiiiç sorun çıkarmadı. tatlı su motorcusu değilim KAR yağmadığı sürece her türlü hava koşulunda MCT 250 motorumla beraber yollardayım.

Alıntı 06ANK06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marka motorlara binen arkadaşlar yapmayın lütfen. çin malı motorlara binenler çokmu meraklı o motorlara binmeye sanıyorsunuz, motor alacağı zaman 3-5 kuruş yardım mı yaptınız japon alsın diye. sizlerin parası bol ve çok olabilir, siz japon alın kullanın. ama burada çin malı kullanan arkadaşlarımızı küçümsemeyin yardım etmek için bilginiz varsa paylaşın, yoksa polemik yaratmayın . bende MCT 250 kullanıcısıyım motorum şu an 6500km de yağ ve hava filitresi hariç başka hiç bir parçası değişmedi ve bu zamana kadarda hiiiç sorun çıkarmadı. tatlı su motorcusu değilim KAR yağmadığı sürece her türlü hava koşulunda MCT 250 motorumla beraber yollardayım.
    Makineyi baya merak eden var, rica etsek fotolarını ekleyebilir misin ?

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    250mct kullanıyo arkadaş bahsi geçen motoru değil
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250mct kullanıyo arkadaş bahsi geçen motoru değil
    Ok, yanlış anlamışım.

Motosikleti
    150 mc
    kim ne derse desin.motor şimdiden efsane olmaya aday.(cok camur atanı var )
    yavaş yavaş hayranlık uyandırmaya ve kendine taraftar bulmaya başladı bile
    yakındada( yaz basına dogru) bir fun club u kurulursa hiç şaşırmam

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    hele şükür topic sakinleşmiş
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hele şükür topic sakinleşmiş
    dur o zaman hemen canlandırayım

bu motor beş para etmez la. bunu alanda hiç mi mantık olmaz

Motosikleti
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dur o zaman hemen canlandırayım

bu motor beş para etmez la. bunu alanda hiç mi mantık olmaz
    aman elleme büyüsü bozulmasın

Bugün bayide inceledim biraz. İzlenimlerim:

Oturuş pozisyonu tipik çıplak motor tarzında. Göstergeler rahat görünüyor. Motor çıplak motorlara göre çok az daha yüksek geldi bana. Malzeme kalitesi ve işçilik alıştığımız Mondial motorlardan daha kaliteli gibi gözüktü gözüme. Hem şasi, hem kaynaklar hem de boya. Arka tekerin 15 inç seçilmesini anlamadım pek. Vardır bir hikmeti. Motor bence 250cc hafif kiloda. Sıralı 2 silindir enjeksiyonlu ve su soğutmalı. Titreşim denge ağırlıkları yoksa mutlaka olur. Denemek lazım hangi devir aralığında titreşimin arttığını. Motor yakışıklı gözüküyor. Ön far camı pürüzsüz. Lastikler nylon, ıslakta kayar bence. Arkadaki amörtisörler ayarlanamayan tipte. Yalnız ön süspansiyon biraz fazla yumuşak geldi bana. Bilemiyorum yolda nasıl tepki verir. Devir saati 12 bin rpm gösteriyor en son. Sanmıyorum o kadar devir çevirebileceğini Plaka dahil 5.500 TL ye çıkar anahtar teslim. Bu fiyat bildiğim kadarıyla 250 cc çıplaklar içinde en uygunu. Bildiğim kadarıyla Anadolu da yeni gelen 150 likler rahatlıkla satılıyor. Bunlar daha çok büyük şehir hobicilerine uygun gibi. Umarım Mondial bu motoru test için editörlere sağlar.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Şu Derrace 350 çok güzel motormuş. Deposu kaç litre acaba ? Kocaman duruyor resimde. Ayrıca koltukta artçı için çıkıntı yapmışlar. Çok rahat bir motora beziyor.

Motosikleti
    Alıntı deadline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün bayide inceledim biraz. İzlenimlerim:

Oturuş pozisyonu tipik çıplak motor tarzında. Göstergeler rahat görünüyor. Motor çıplak motorlara göre çok az daha yüksek geldi bana. Malzeme kalitesi ve işçilik alıştığımız Mondial motorlardan daha kaliteli gibi gözüktü gözüme. Hem şasi, hem kaynaklar hem de boya. Arka tekerin 15 inç seçilmesini anlamadım pek. Vardır bir hikmeti. Motor bence 250cc hafif kiloda. Sıralı 2 silindir enjeksiyonlu ve su soğutmalı. Titreşim denge ağırlıkları yoksa mutlaka olur. Denemek lazım hangi devir aralığında titreşimin arttığını. Motor yakışıklı gözüküyor. Ön far camı pürüzsüz. Lastikler nylon, ıslakta kayar bence. Arkadaki amörtisörler ayarlanamayan tipte. Yalnız ön süspansiyon biraz fazla yumuşak geldi bana. Bilemiyorum yolda nasıl tepki verir. Devir saati 12 bin rpm gösteriyor en son. Sanmıyorum o kadar devir çevirebileceğini Plaka dahil 5.500 TL ye çıkar anahtar teslim. Bu fiyat bildiğim kadarıyla 250 cc çıplaklar içinde en uygunu. Bildiğim kadarıyla Anadolu da yeni gelen 150 likler rahatlıkla satılıyor. Bunlar daha çok büyük şehir hobicilerine uygun gibi. Umarım Mondial bu motoru test için editörlere sağlar.

ne diyosun sen harika bi haber bu çok teşşekürler bizi aydınlattıgın için keşke denme şansında olsaydı fakat sana tek sorum var gerçekten injeksiyonlumu herkezin beklediği can alıcı sorualrdan biri ?

Bayide gördüğüm motor enjeksiyonluydu arkadaşlar. Su soğutmalı ve soğutma sıvısı da kırmızı olanlardan (hızlı soğutuyordur belki :p).

AT belgesine bakmadım ama Mondial sayfasında 8500rpm de 15 kw gücünden bahsediyordu. Yaklaşık 20 bg yapar. Torkunu da 6500 rpm de 20 Nm vermiş. Dediğim gibi test editörlerine verip halkla ilişkiler çalışması yapmalı Mondial. Madem çıta yükseltiyorlar tanıtım bütçelerini artırıp kullanıcıların sorularına yanıt verebilmeliler diye düşünüyorum.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    beyler bu motor çok güzel olabilir fakat çin malı markaların servisleri çok caçık servis garanti anlayışları müşteri memnuniyetleri dandik olduğu için ercih etmem buna bu parayı vereceğime gider cbf 150 alırım 4150 tl ye hiç sorun yok sonuçta honda adı yeter 100000 km hiç sorun çıkmaz adam gibi kullanırsan cub var ama aldığıma pişman oldum borcu biter bitmez hemen değişeceğim
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Alıntı deadline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayide gördüğüm motor enjeksiyonluydu arkadaşlar. Su soğutmalı ve soğutma sıvısı da kırmızı olanlardan (hızlı soğutuyordur belki :p).

AT belgesine bakmadım ama Mondial sayfasında 8500rpm de 15 kw gücünden bahsediyordu. Yaklaşık 20 bg yapar. Torkunu da 6500 rpm de 20 Nm vermiş. Dediğim gibi test editörlerine verip halkla ilişkiler çalışması yapmalı Mondial. Madem çıta yükseltiyorlar tanıtım bütçelerini artırıp kullanıcıların sorularına yanıt verebilmeliler diye düşünüyorum.
    cevapladıgın için teşekkürler enjeksiyonlu olması harika bişi.

Motosikleti
    Mondial 150 MR
    BURADA böyle bir video buldum. Belki yaralı olabilir fikir verebilir. Ama başka bir marka sadece görünüş aynı.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    slm kardeş videoyu izledim dış görünüşü aynı ama motor yapısında değişiklik var bu videodaki motorun motoru mct250 nin motoruyla tıpa tıp aynı ama mondialinki enjeksiyonlu ve su sğutmalı yapmışlar ve daha iyi olmuş :D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    motor sesi güzelmiş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:05 ----------

videodaki regal raptor logolarını görünce websitelerine bakiyim dedim

http://www.regal-raptor.com/eng/prod...&bid=2&types=2

mondial'in getirdiği motor ile aynı olduğunu tahmin ediyorum.

açıkçası bu bni biraz sevindirdi. regal'in piyasadaki en iyi çin'li markalardan olduğunu düşünürsek bu motorunda aynı kalitede olabileceğini düşünüyorum.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    evet gören duyan yokmu ? motor efsane oldu cıktı

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler