Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
22. sayfa BirinciBirinci ... 12202122232432 ... SonuncuSonuncu

Honda Deauville

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda NT 700VA Deauville
    Alıntı sbuyukkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi benden duymuş olma Cüneyt bey Karadenız gezisine gitti. Pazar kısmetse dönecek.
    Evet arkadaşlar siz Şenol Bey'den duymuş olmayın ama döndüm

Gerçekten güzel bir gezi oldu. 8 motor ve yaklaşık 3350 km.lik bir parkur.
    İstanbul-Amasya-Niksar-Fatsa-Ordu-Giresun-Trabzon-Rize-Hopa-Artvin gidişli ve Erzurum-Erzincan-Zara-Sivas-Yozgat-Çankırı-Gerede-Bolu-İstanbul dönüşlü bir yol oldu. İnanılmaz eğlenceli ve anılarla dolu bir yolculuktu. Yer yer güldük, yer yer gördüklerimiz karşısında hayretlere düştük. Darısı bütün arkadaşların başına diyeceğim.
    Görüştüğümüzde isteyenlere detayları aktaracağım.
    Sevgiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    gezi resimlerinizi merakla bekliyoruz.sevgilerimle.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Arkadaşlar selam. Ben de aranıza katılmak isteyenlerdenim. Motora binmek için yaşımın küçük olacağı hiç aklıma gelmezdi (Daha sadece 30 yaşındayım ). Dövil'ciler hep 35+ oluyor galiba.

Devletimizin motor ehliyetini 3 ayda vermesinden dolayı hala ehliyet bekliyorum . Önümüzdeki ay sonlarında elimde olacak inşallah. Kafamdaki ilk plan Yamaha XJ-6 Diversion'du ancak esnek motoru ve yan çantalarıyla dövil'i görünce karar değiştirdim. Daha sonra kafam Transalp'e gider gibi oldu ama tüm yolumun %5'i için %95'ini (toprak vs asfalt) feda etmeyeyim dedim ve Dövil'de son durak durdum. Forumda yazılanlarında da bu konuda çok faydası oldu. Önümüzdeki ay sonu gibi ehliyetle paralel bir adet dövil alayım diyorum. XT660'ı olan bir arkadaşım gerekli ekipmanla kışın üşümeyeceğime dair söz verdi . Üşürsem başında boza pişirip ısınacağım.

Daha önce (8 sene kadarcık) Antalya'dayken Vespa PX200'üm vardı. Sanırım eğitim almam gerekecek. Umarım kışın da eğitim alabilirim. Daha sonrasında tur amaçlı kullanacağım. İstanbul'da işi için kullanmayı güvenlik dolayısıyla çok tercih etmeyeceğim muhtemelen. Hepinize tekrar merhabalar.

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı Alperto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam. Ben de aranıza katılmak isteyenlerdenim. Motora binmek için yaşımın küçük olacağı hiç aklıma gelmezdi (Daha sadece 30 yaşındayım ). Dövil'ciler hep 35+ oluyor galiba.

Devletimizin motor ehliyetini 3 ayda vermesinden dolayı hala ehliyet bekliyorum . Önümüzdeki ay sonlarında elimde olacak inşallah. Kafamdaki ilk plan Yamaha XJ-6 Diversion'du ancak esnek motoru ve yan çantalarıyla dövil'i görünce karar değiştirdim. Daha sonra kafam Transalp'e gider gibi oldu ama tüm yolumun %5'i için %95'ini (toprak vs asfalt) feda etmeyeyim dedim ve Dövil'de son durak durdum. Forumda yazılanlarında da bu konuda çok faydası oldu. Önümüzdeki ay sonu gibi ehliyetle paralel bir adet dövil alayım diyorum. XT660'ı olan bir arkadaşım gerekli ekipmanla kışın üşümeyeceğime dair söz verdi . Üşürsem başında boza pişirip ısınacağım.

Daha önce (8 sene kadarcık) Antalya'dayken Vespa PX200'üm vardı. Sanırım eğitim almam gerekecek. Umarım kışın da eğitim alabilirim. Daha sonrasında tur amaçlı kullanacağım. İstanbul'da işi için kullanmayı güvenlik dolayısıyla çok tercih etmeyeceğim muhtemelen. Hepinize tekrar merhabalar.

Hayırlı olur inşallah.

Dediğiniz gibi deauville asfalt motoru. Bozuk yola gelmez ve narındir.

20 yaşında deli fişek sürat isteyenler bu motora soğuk baktıkları için
    genelde motora bınıp keyf almak isteyen arkadaşlar deauviili tercih etmiş.

Eğitim için Honda yı tercıh edebilirsiniz. 2 kurdan başlarsınız. Bir iki vıtes götrerilmesinden sonra o gazla ben 2 gunu bitirdim. Genelde giden arkadaşlar mennun kaldı. www.honda.com.tr ydı galıba.

İstanbul içinde zaten genelde dur kalk vitesli motorla gezmek eziyet olur.
    Ama bız bu eziyeti guzel trafıgı az orman yollarında dolaşarak yok etmeye calışıyoruz. İnşallah en kısa sürede alır ve beraberce gezeriz.

Bu arada deauvillci arkadaşlar. Herkes döndümü. Bir sağlama yapalım.

Cunety beyde Karedenız anılarını gelenlere anlatacakmış.
    Ya göründüğün gibi ol. ya da olduğun gibi görün.

ersinisdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FJR 1300 AE / Honda NSS Forza 300 Abs
    Merhabalar.. Deauville ile baya tecrübemiz olmaya başladı. 4000 km ye ulaştık. Bir sıkıntımız olmadı. Geçen akşam arkadaşımla Riva'ya gittik ve gece sürüş keyfini de yaşadık. Farlar güzel aydınlatıyor, hele ki Şenol beyin motorundaki xenon ve sis lambası olsa nasıl bir aydınlanma olur bilemiyorum. Riva köyü aydınlanır gibi geliyor Havalar yumuşamaya başladı ve görüşmeyeli de uzun zaman oldu. Maslak-Yalıköy parkuru bizi bekliyor sanırım

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı ersinisdj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.. Deauville ile baya tecrübemiz olmaya başladı. 4000 km ye ulaştık. Bir sıkıntımız olmadı. Geçen akşam arkadaşımla Riva'ya gittik ve gece sürüş keyfini de yaşadık. Farlar güzel aydınlatıyor, hele ki Şenol beyin motorundaki xenon ve sis lambası olsa nasıl bir aydınlanma olur bilemiyorum. Riva köyü aydınlanır gibi geliyor Havalar yumuşamaya başladı ve görüşmeyeli de uzun zaman oldu. Maslak-Yalıköy parkuru bizi bekliyor sanırım
    Hakıkatten xenon far gece karanlıkta bayagı farkediyor.

Yarın cuma . Cumartesi için konuşalım. Gerci Ramazan var. Ama yola cıkacaksak seferi oluruz.

Motosikleti
    Honda NT 700VA Deauville
    Alıntı Alperto adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hepinize tekrar merhabalar.
    Merhabalar, aramıza hoş geldiniz. Kullanmaktan büyük bir zevk alacağınız bir motorda karar kılmışsınız. Size şimdiden mutlu sürüşler dilerim.
    Evet dediğiniz gibi biraz gençsiniz Deauville için ama olsun bizce mahsuru yok.
    Görüşmek üzere...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:13 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:12 PM ----------

Cumartesi için konuşalım. Gerci Ramazan var. Ama yola cıkacaksak seferi oluruz.
    Hadi bakalım Şenol Bey, yapın bir program C.tesi'ye.

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Maslak yalıköy un programını bekliyoruz. Cumartesi Sabah 8.30 da buluşsak kac km gideriz. Kacta gider göneriz. Kahvaltıyı nerde yeriz. Bugun Cuma . Biraz pisirelim.
    Herkese uyarsada neden gitmeyelim.

Veya öğleden önce yerine öğleden sonrada 12. .00 1300 gibi gidebiliriz.

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Bır ses cıkmadıgına göre gezi yapmıyoruz demektir. Ben bir şile yapıp dönerim.

ersinisdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FJR 1300 AE / Honda NSS Forza 300 Abs
    Bır ses cıkmadıgına göre gezi yapmıyoruz demektir. Ben bir şile yapıp dönerim.
    Günaydın.. Şimdi mesaideyim saat 13:30 gibi istenilirse buluşulup yalıköye gidilebilir.

Motosikleti
    Hussar Kanuni

Merhabalar

Bütün NT 700 Deauville kullanıcılarına selamlar, sizler beni tanımıyorsunuz ama ben sizleri çok yakından tanıyorum. Uzun zamandır forumunuzu takip ediyor ve internete girdiğimde yeni bir paylaşım veya resim eklenmiş mi diye ilk sizin foruma bakıyorum. Ben de aranızdaki birkaç arkadaş gibi iki teker sevdasına geç tutulmuş, 2 sene scooter geçmişi olan 36 yaşında 183 kilo 90 kg. bir adamım Bir çok motor arasında gittim geldim, burgman, bandit, transalp, v strom vb. Ama özellikle sizden duyduğum ve eşimle beraber çok hoşumuza giden yengen vizesini alabilen yegane motor deauville oldu. Zaten benim de gönlüm baştan beri bu motordaydı ama tamamen duygusal nedenlerle bunu kabul etmek istemiyordum. 2. el ilanlarını dikkatle takip ediyorum. Belki de kısmetse gelecekte sizlerden birinin bej deauville'i benim olacak Ve şuna emin olabilirsiniz ki o günü hasretle bekliyorum ve inanır mısınız rüyalarımda görüyorum.
    Sizlerin paylaşımları, gezi fotoğraflarınız, tecrübeleriniz bizim gibi bu motora aşık, ama henüz kavuşamamışlar için çok faydalı oluyor, bilginiz olsun istedim.
    Hepinize kazasız belasız, keyifli sürüşler diliyorum.....

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı yankirider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün NT 700 Deauville kullanıcılarına selamlar, sizler beni tanımıyorsunuz ama ben sizleri çok yakından tanıyorum. Uzun zamandır forumunuzu takip ediyor ve internete girdiğimde yeni bir paylaşım veya resim eklenmiş mi diye ilk sizin foruma bakıyorum. Ben de aranızdaki birkaç arkadaş gibi iki teker sevdasına geç tutulmuş, 2 sene scooter geçmişi olan 36 yaşında 183 kilo 90 kg. bir adamım Bir çok motor arasında gittim geldim, burgman, bandit, transalp, v strom vb. Ama özellikle sizden duyduğum ve eşimle beraber çok hoşumuza giden yengen vizesini alabilen yegane motor deauville oldu. Zaten benim de gönlüm baştan beri bu motordaydı ama tamamen duygusal nedenlerle bunu kabul etmek istemiyordum. 2. el ilanlarını dikkatle takip ediyorum. Belki de kısmetse gelecekte sizlerden birinin bej deauville'i benim olacak Ve şuna emin olabilirsiniz ki o günü hasretle bekliyorum ve inanır mısınız rüyalarımda görüyorum.
    Sizlerin paylaşımları, gezi fotoğraflarınız, tecrübeleriniz bizim gibi bu motora aşık, ama henüz kavuşamamışlar için çok faydalı oluyor, bilginiz olsun istedim.
    Hepinize kazasız belasız, keyifli sürüşler diliyorum.....
    Boy ,kılo, yaş , yengen vizesi hepsi deauvill secimi için uygun

Aslında ilanlarda cok sıkışanlardan 2008 13000 tl ye bile uygun motor var .

Motoru alınca arkadaşlarla Çanakkale bile yapıp cat kapı geliriz.

Hayırlısı olsun. Hoşgeldiniz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:20 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:17 PM ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gezi resimlerinizi merakla bekliyoruz.sevgilerimle.
    coupleriders.net te kardeşimin anısına karadeniz 9 tun topiğinde resimler var. Yine benden duymuş olma.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:22 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:20 PM ----------

Alıntı ersinisdj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın.. Şimdi mesaideyim saat 13:30 gibi istenilirse buluşulup yalıköye gidilebilir.
    Şile balıkcı kahvesinde kahvemı ıctım ama telefon evdeydi. Birdahakı sefere

Motosikleti
    sevgili Cutku,gezi resimlerinizi,diğer sitede gördüm,çok güzel,keyifli bir gezi olmuş.bence bütün o resimleri,burada da paylaşırsanız,(hatta gidilen yerlerdeki,otel,pansiyon,lokanta vb.isim ve varsa tel.leri +diğer önerilerle)bu sitede,karadeniz gezisi yapmayı planlayan arkadaşlara da rehber olur düşüncesindeyim.sevgilerimle.

Motosikleti
    Honda NT 700VA Deauville
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili Cutku,gezi resimlerinizi,diğer sitede gördüm,çok güzel,keyifli bir gezi olmuş.bence bütün o resimleri,burada da paylaşırsanız,(hatta gidilen yerlerdeki,otel,pansiyon,lokanta vb.isim ve varsa tel.leri +diğer önerilerle)bu sitede,karadeniz gezisi yapmayı planlayan arkadaşlara da rehber olur düşüncesindeyim.sevgilerimle.
    Sevgili hemşehrim Adanalı, bazı resimleri koyacağım ancak hepsini koymam biraz zor. Otel,restaurant ve gezilip görülecek yer konusuna gelince bir tek Ordu'ya rezervasyonlu gidildi onun haricinde yerleri görüp anlık karar ve pazarlık yapılarak yerleşildi. Grup kalabalık olunca (15-16 kişi) pazarlık şansınızda (restaurant dahil) iyi oluyor. Grup lideri arkadaşımızın Ordu'lu olması ve bu karadeniz turunu hersene gerçekleştirmesine dayalı tecrübelerinden hazıra konmak şeklinde yararlandık desem yanlış olmaz. Gerçekten en ideali gittiğiniz yerde grup sayısına göre bir yer bulup konuşmak oluyor. Biz genelde 3 ve 4 yıldızlı otellerde kaldık ve adam başı ortalama 50 TL (oda+kahvaltı için ) ödedik. Hem yeri görüyorsun hemde sıcağı sıcağına pazarlık edebiliyorsun. Yer problemi olmuyor ve grubuda kaçırmak istemiyorlar. Ancak, pansiyon veya daha düşük yıldızlı otellerde geceliği 20-30TL ödemenin mümkün olduğunu duydum. Çadır kurmakta bazı yerlerde mümkün ancak bir gece için kur-kaldır değmez dedik. İlgilenen olursa ve güzergah bildirirse bilgi temin etmeye çalışırım.
    Yollar genelde çok iyi. Ancak, bazı yayla yolları gerçekten çok kötü olabiliyor. Bizim motorlarla buralara çıkmayı denemedik bile. Yerine göre endurolar bile zorlandı. Amasya-Ordu arası dağ yolları viraj açısından çok keyif vericiydi ancak asfalt kalitesi o kadar kötüydü ki işte o zaman enduroyu arar oluyorsun. Bunun haricinde genel olarak çok zevkle motor kullanabileceğin yollar. Dağ yollarına girdiğinde motor üzerinde olmaktan dolayı ayrı bir mutluluk yaşıyorsun. Grubumuzun kalabalık olmasının tek problemi, senin hoşuna giden bir yerde herkesi durdurma lüksün olamıyor. Kendin durduğunda da gruptan koptuğun için ileride grubu bekletmek gibi bir problem yaşayabiliyorsun. Ama, vakit geçirme açısından da çok zevkli oluyor. Genel olarak, kalabalık olmak daha iyi. Yolu ve yerleri bilende olunca, iki kat zevkli oluyor Bu benim için iyi bir şanstı. Uzungöl, Ayder, Artvin-Erzurum arası yolları tam motorluk. Bitsin istemiyorsun.
    Amasya ve Ordu şehir planlaması açısından gördüğüm en mükemmel yerlerdi. Bence bu tür bir gezinin tam hakkı olan süre en az 2 hafta. Biz grupta ki bazı arkadaşların zaman problemi yüzünden 9 günde tamamlamak zorunda kaldık ve ortalama hergün 400 km. yol yaptık. Darısı bütün arkadaşların başına diyorum. Resimlerden bazılarını yakında koyarım. Gidecek arkadaşların soruları olursa buradan yardımcı olmaya çalışırım. Selamlar.

Motosikleti
    verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.evet,az motorla gitmeninde,çok motorla gitmeninde,kendine göre uygun ve uygun olmayan durumları var tabii ki.biz de bu yaz,(başlangıçta 12 motor,daha sonra 2-3 motora kadar düşen bir kadro olunca)karadeniz gezimizi iptal ettik.bakalım artık,umarım önümüzdeki yıl gerçekleştirebiliriz.çünkü,gezi yazılarında,hep,karadeniz'le ilgili,bütün gezi yazı ve resimlerini imrenerek izliyorum.oldukça uzun ama keyifli bir gezi olacağını tahmin ediyor ve bekliyorum.sevgilerimle.

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Bu arada sıfır veya 2 el alacaklar km sı az olsada lastık tarıhlerine muhakkak baksın. Benım gibi 2009 alıpta uzerindekı lastıkler 2006 model cıkıp 750 tl verip 6500 km de lastık değiştirmek zorunda kalmasın.

Motosikletlerde lastık ömru 3 Yıldır. Veya 10000-15000 km .Sonra lastık sertleşip yolu tutmamaya başlar. Yazın idare eder dedim ama zaten 2 lastık üstünde duruyoruz dedim ve Buz motorda değiştirdim.

Motorda idare eder olmaz. Ancak sıfır alırkende muhakkak lastıklerini kontrol edin. 2006 tarıhlıyse benım gibi lastık değiştirmek zorunda kalırsınız.

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Bu arada sıfır veya 2 el alacaklar km sı az olsada lastık tarıhlerine muhakkak baksın. Benım gibi 2009 alıpta uzerindekı lastıkler 2006 model cıkıp 750 tl verip 6500 km de lastık değiştirmek zorunda kalmasın.

Motosikletlerde lastık ömru 3 Yıldır. Veya 10000-15000 km .Sonra lastık sertleşip yolu tutmamaya başlar. Yazın idare eder dedim ama zaten 2 lastık üstünde duruyoruz dedim ve Buz motorda değiştirdim.

Motorda idare eder olmaz. Ancak sıfır alırkende muhakkak lastıklerini kontrol edin. 2006 tarıhlıyse benım gibi lastık değiştirmek zorunda kalırsınız.
    ben otomobıl motosiklet farketmez 5 yıl dıye bılıyorum muayenelerdede yıla bakarlar 5 yıldan fazlaysa gecemessin 3 yılda lastıge hiç bir şey olmaz biraz erken davranmıssın 3 yılda bır lastik değiştirmek çok büyük bir maliyet demek
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben otomobıl motosiklet farketmez 5 yıl dıye bılıyorum muayenelerdede yıla bakarlar 5 yıldan fazlaysa gecemessin 3 yılda lastıge hiç bir şey olmaz biraz erken davranmıssın 3 yılda bır lastik değiştirmek çok büyük bir maliyet demek
    Motor lastık sertlıgınden vırajda yola tutunamassa malıyet daha buyuk olur. Bende 4 yıl diye biliyorum . Ama dediğim gibi , zaten 2 teker üzerinde gidiyoruz. Yıl veya km. Hangisi önce dolarsa. İsterse lastık 500 km de olsun 3 veya 4 yıl dolmuşsa karda kösele ayakkabıyla yürümeye benzer.

Burada asıl önemli olan elde depoda yatan sıfır motorları uzerindekı 2006 model lastıkle 2009 model dıye satan distributörlerden bazıları. Onun için sıfır motor alanlar lastık tarıhlerine baksın.

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Motor lastık sertlıgınden vırajda yola tutunamassa malıyet daha buyuk olur. Bende 4 yıl diye biliyorum . Ama dediğim gibi , zaten 2 teker üzerinde gidiyoruz. Yıl veya km. Hangisi önce dolarsa. İsterse lastık 500 km de olsun 3 veya 4 yıl dolmuşsa karda kösele ayakkabıyla yürümeye benzer.

Burada asıl önemli olan elde depoda yatan sıfır motorları uzerindekı 2006 model lastıkle 2009 model dıye satan distributörlerden bazıları. Onun için sıfır motor alanlar lastık tarıhlerine baksın.
    aslında eski model sıfır motorlar sırf bunun gıbı nedenlerden dolayı daha ucuz fıyatlara gidiyor dikkat etseydin belki degiştirtme şansın olurmuydu bilmem
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında eski model sıfır motorlar sırf bunun gıbı nedenlerden dolayı daha ucuz fıyatlara gidiyor dikkat etseydin belki degiştirtme şansın olurmuydu bilmem
    İşte cunety beyle biz etmedik arkadaşlar etsin diye paylaşıyorum.

Eskı model sıfır motorlar derken neyi kasttenız pek anlayamadım.

REKLAM ALANI
22. sayfa BirinciBirinci ... 12202122232432 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler