Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    QM250
    merhabalar öncelikle herkese selamlar bende izmir karşıyakada bir tamirci arıyorum bilgisi olan varmı..motorum bence süper bu paraya daha ne alınırki..tek sorunum zincir sesi ve vitesi boşa almak..bazen alıyor bazen ileri geri yapınca alıyor..herkese saygılar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ramzey QM250
    deniz aynı sorun bendede var dostum boşta ışığı sürekli yanıyor. bende sürekli 1. viteste debriyajla çalıştırıyorum. İzmir yeşilyurt'ta motorcu nihat diye biyer var. Ramzey yetkili servisi leb demeden leblebiyi anlıyor ben çok memnun kaldım istersen adres ve telefon verebilirim.

Ayrıca göstergelerin ışıkları çok az yanıyor gece neredeyse gözükmüyor nerden nasıl değiştirebilirim bilen varmı?

Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan
    Benim motorun gösterge ışıklarında bir problem yok gayet iyi yanıyor ancak evet zincir lakalara girince ses yapıyor. Motorun bakımlarını yaptırırken zincirin boşluğunuda kontrol ettirin ve sakın unutmayınızki her 300 km de bir zincirinizi yağlayın.Bunu yaptığınızda da eğer birim fazla ise yada ona karşılık her 2000 km de bir zincirinizi mutlaka ya gaz yağı ile yada mazotla güzelce temizleyin ve sonra güzelce yağlayın inanın aradaki farkı göreceksiniz.Benim en sinir bozucu problemim ise ön maşadan amortisörlerden takırdı sesi gelmesi.Bunun için kontrol ettiğimizde ön amortisör yağlarının eksik olduğunu gördük ve tamamladık her ne kadar ses azalmış olsada bu ses maşanın yapısında var ve içindeki kovanlar üst yada alt kapaklara vuruyor yani kronik bir durum şimdi bayramdan sonra garanti kapsamında fabrikadan yenileriyle değiştirme yoluna gideceğiz bakalım bu seferde aynı sorun devam edecek mi? Bununla beraber motorun arkasına Tocase takmak için özel sele sepet yaptıracağım uzun yolda yada eşya taşımakta baya işimizi görecek.Motorun orjinal yan çantalarında takım taklavat olduğundan yer kalmıyor.Birde ön farı değiştireceğim bizim motorların ön farı zayıf olduğundan maalesef gece yol yapamıyorum.Takviye power led sis farları taktıracağım ön farada H4 ampül taktık mı bu değişim vizedede sorun çıkarmıyacaktır.Belki motorun egzosunu bir kademe açtırmayı düşünüyorum bakalım hepsini sırasıyla halledeceğiz.Onun dışında MAAŞŞALLAH performansı çok iyi rampalarda fazla şişmiyor çekişi çok iyi bakımlarını muntazam yaptırıyorum, düz yolda çok rahar 120-130 km sürate çıkıyor vibrasyon oldukça az denecek kadar ve ben ve motorum birbirimize aşığız
    Cümleten iyi bayramlar iyi tatiller dilerim.
    Sevgi ve Saygılarımla.
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    Ramzey QM250
    bulusma duzenlesek bayramdan sonra olmazmi izmirlilerle.

Motosikleti
    QM250
    ben varım....

7g24s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Alıntı Amca35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim en sinir bozucu problemim ise ön maşadan amortisörlerden takırdı sesi gelmesi.
    ihsan abi selam.
    gecen gun bir sey fark ettim. sanirim bizim amortisorlerden ses gelmiyor; on koruma demirinin camurluga carpmasindan dolayi o ses geliyor.
    koruma demirini camurluga biraz daha yaklasicak sekilde yerinde oynattim. ses daha kucuk amortisor hareketinde de geldi.
    sen de bi dener misin?

Motosikleti
    QM250
    motorumu hesapladım full dolu depo boşalana kadar şehir içi şehir dışı karışık 190 krş yakıyor..normal mi acaba..çoğunluğu şehirdışı yolda geçti..

mka19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301
    1990 model mz 251 ramzey yeni 250 cc motorlarınıa toz yutturuyor ,hesabını siz yapın.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum!
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    İhsan abi yanılmışım, ön çamurlukla sesin bir alakası yok.
    Bir süre için umutlanmıştım ama hayal kırıklığı.
    Yine amortisör yağ seviyeleri olayına geri dönüyorum.

denizz74 250cc motor olması, teknolojisinin çok yeni olmaması ve ağırlığı nedeniyle 4 litre ve üzerinde yakıyor bizim motorlar.
    İzmir'de iki adımda bir trafik ışıkları olduğundan ve çok saçma yerlerde trafik sıkışıklığı yaşadığımızdan şehir içi yakışı biraz fazla oluyor. Ben şehir içi kullanımda 19-20 kuruş arası tespit ettim.
    Lastikler, rolanti ayarı, sürüş tekniği, trafiğin durumu, zincir gerginliği, motorun yağ değişimleri vs. Bir sürü etken mevcut ama 4 lt'nin altına düşeceğini sanmıyorum.

Kazasız sürüşler..

Motosikleti
    QM250
    teşekkürler...bu arada ramzey 250 lerin telefon gelidğinde ışığı yanan kartı arızalı olmuyor.kullanmayan varsa ve ya nerede satıldığını bilen yardımcı olabilir mi..saygılar..

Motosikleti
    Ramzey QM250
    denizz74 motora bindiğinde sürekli yanıp söndüğü için arızalı diyorsan. 3G si açık internet bağlantılı telefonlarda sürekli yanıp sönüyor. Banada bi arkadaşım söyledi 3g kapatıp bindim motora düzeldi. Bu arada Sissybar çantası ve yan çanta için demir nerde bulabilirim kim satıyor izmirde bilgisi olan varmı?

Motosikleti
    QM250
    yok ya kart komple gidik bazı parçalar oksitelenmiş biraz toparlayayım dedim olmuyor..varsa arıyorum...

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    mz ile ramzeyin ne alakası var kardeşim şimdi birisi 2 zamanlı devir manyağı bir motor hafif şaşe seri motor kısa krank kolu geniş silindir peteği diğeri üstüne 1 kişi binice çeyrek ton olan bir motor.Kasası ağır manevrası zayıf çift silindirli bir motor. Yani mukayesede hata var. en çok kullandığım motor mz di.301 vardı çok memnundum ama zamanın gerisinde kalan bir teknolojiye sahipler. Frenleme sistemi azrailin listesine adamın adını yazdırır cinsten yakıt desen opetin kızını almak lazım.say say bitmez.yani 90 lı yılların efsane motorlarından birisiydi.saygılar dilerim.Naci abi seni gördüğüme sevindim.
    7g24s bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naci abi seni gördüğüme sevindim.
    Sağ ol Beycivan. Selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    QM250
    beycivan bey..geçmiş olsun umarım çabucak iyilşirsiniz..

Motosikleti
    QM 250
    arkadaşlar 2 aydır benzin deposu arıyorum çok tşklr çok yardımcı oldunuz. bu forum ne işe yarar anlamadım geyik olsun diyemi açtınız bu forumu acaba ??????

Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Ne kadar gereksiz bir uslupla düşüncelerinizi aktardığınızın umarım farkındasınızdır. Burada bulunanların yedek parça depoları ya da çok yakın yedek parçacı tanıdıkları olmayabileceği hiç aklınızın ucundan geçti mi? Ne yapayım, kendi depomu söküp size mi vereyim?
    Google'a sorunca böyle bir sonuç var aklınızda olsun : http://www.motorparcalari.net/choppe...-urun4351.html

Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan
    Alıntı polat42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2 aydır benzin deposu arıyorum çok tşklr çok yardımcı oldunuz. bu forum ne işe yarar anlamadım geyik olsun diyemi açtınız bu forumu acaba ??????
    Uslubu hiç sevemedim, belkide yaşımız gereği yaklaşımınız ağır geldi. Hiç kimseden bir ses çıkmadıysa ya herkez işinde çok yoğun ya tatilde yada internet bağlantısına ulaşamıyordur. Neyse sorununuza yinede çözüm bulamadıysanız hemen www.ramzey.com.tr den müşteri hizmetlerine mutlaka ulaşın.Fabrika anında çözüm üretiyor çünki bende yaptılar sorunumu kökten çözdüler

---------- Post added at 17:35 ---------- Previous post was at 17:26 ----------

Beycivan; Görüşmiyeli nasılsın? Umarım herşey yolundadır? Kızımız nasıl büyüyormu? Bizler burada iyiyiz. Naci abicim sende hoş geldin valla abi yazılarını bırak selamını bile özlemişiz.
    Şimdi; Beycivan bana konu hakkında acil çözüm üret!!! İnternetden çok ama çok uygun fiyatlarda bir çift kromajlı harika SİS farı aldım.Farın ampülü 12V-55W ve mükemmel ışık veriyor. Ancak bana söylenende OSROM marka bu ampüllerin biraz daha ufak watt olanlarından bulabileceğim söylendi bende buna dayanarak sis farlarını aldım. Bu gidişle henüz ampül bulamadım yakında bizim motorun ön farından iki tane daha alıp koruma demirine bağlıyacağım ve 3 tane birden kamyon farı gibi yakıcam sonunda Piyasa led ampüllü sisler var ki bunların en kalitelisi olan bizim Mesut abinin Ankarada ürettiği ve hemde çakar olan LED SİS lambaları, ancak gel gör ki meretler çok pahalı oda aliminyum soğutmalı ve üzerindeki elektronik kumanda paneli nedeni ile. Bana bu ampülleri nasıl çözeceğimi bir deyi versene Bak gece yol görmüyorum göremiyorum senin bana bahsettiğin Massey Ferfuson Traktör arka farlarından bulamadım. Yeni çıkan kutusunda TÜV amblemi olan sarı ışık veren zenonlardan takacağım ama vizeden geçermi artık bilemiyorum. Kafamda motorun koruma demirine şöyle 4-6 tane sis farı sonunda takacağım o olacak
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Arkadaşlar bu sayfalara ilk yazmaya başladığımda motorumun fotoğraflarını paylaşmıştım. Meğer birisi buradan fotoğrafları alıp sahibinden.com'a ilan vermiş. Dikili'den motoru satışa çıkarmış. Fiyatı da 599 TL!!!

Bu sıra paraya sıkıştım. Motorumu bugün satmaya karar verdim ve bugün fotoğraflarını çekip ilana koydum. Az önce Zonguldak'tan bir arkadaş aradı. Bundan 5 gün önce motoru satın almak için banka havalesi yaptığını, satan şahsın motoru Zonguldak'a göndereceğine dair söz verdiğini, havale geçtikten sonra birkaç gündür telefonunu açmadığını söyledi. Şahsı tanıyıp tanımadığımı sordu ve yarın savcılığa başvurup hukuki işlem yaptıracağını söyledi.

Bu fiyata böyle motor olmaz. Noter yok, ruhsat yok vs vs. Satın alma işinin hiçbir mantıklı yanı yok ama olan olmuş.

Bu olaydan bir ders aldım. Bundan sonra koyacağım fotoğraflarda plakayı mutlaka gizleyeceğim. Ne olur ne olmaz. Sizin de aklınızda bulunsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler