Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ramzey Qm 250
    tekrar merhaba motosiklet.net sakinleri.

önceki mesajlarımda ramzey qm250 almak istediğimden sizlere bahsetmiş ve aklımda özellikle ekzost ile ilgili soruları yöneltmiştim.

İki hafta oluyor motorumu orjinal 4000 km de olan saate 500 km e kadarda benim yaptığım yolu eklersek topmlamda 4500 km de şu an.

Açıkcası biraz biraz pişman oldum özellikle türevi diğer motorlar ile karşılaştırdığımda bir çok eksik noktanın olduğunun farkına geçte olsa vardım. şimdi genel eksik yada artıları geçtiğimde motorumla ilgili bir kaç sorum daha olucak bu motoru almama değerli yorumlarıyla vesile olan değerli motosiklet.net sakinlerine

1. Ok 80km yi gösterdiği vakit (son viteste) titreşim başlıyor oldukça rahatsız edecek derecede 90 ve üstü km lerde motoru sürmek imkansız gibi onları geçiyorum. deviri biraz zorlayıp son vitese geçersem 70 km de dahi rahatsız edici titreşim söz konusu. deviri zorlamak tabirini yanlış anlamayın arabaları sollarken biraz gaza cömert davranmak!

2. Ön tarafta sürekli bir zırıltı söz konusu ve gazı çevirdiğim hen an zil sesine benzer bir ses geliyor yada çan sesi gibide diyebilirim.

3. Ekzost aslında açılmış iç katmanlar delinmiş aldığım kişi tarafından yapılmış bu işlem. ancak motorda ses anlamında bir şey yok öyleki gece yarısını geçtikten sonra duyabiliyorum ezost un sesini. gaz kolunu biraz çevirdiğimde duyduğum tiz ve rahatsız edici tek ses silindirlerden gelen ses.

4. Zincir gazı kestiğim her an duyduğum tek ses arkadaki civciv çiftliğinin cik cik leri oluyor.

Bahsettiğim 4 ana başlık altındaki sorunlar dizisi inanın uykularımı kaçırıyor ve bu motoru almak ve sürebilmek için yaptığım maddi fedakarlık motorsiklet için çok küçük olabilir ama benim durumumda bir insan için çok büyük bir mevla dolayısıyla paranızı çöpe atmak bir yana duygularınızı yol hayallerinizi ertelemek bir yana durumu söz konusu.

Tüm bu aksaklıkların dışında yol tutuşu v.s ile alınması gereken bir motor olduğunu düşünüyorum burası ayrı.

Şimdi forumun deneyimli üyelerinden yardım bekliyorum özellikle naci63 ve beycivan gibi mutlaka bu sorunları yaşayıp üstesinden geldiğinizi biliyorum bilgilerimizin paylaştıkca büyümesi dileğiyle şimdiden çok teşekkürler.

not: yakıt sarfiyatı normaldir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    7g24s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Öncelikle henüz acemi bir Ramzey QM250 kullanıcısı olarak yazdıklarımın sizin için bir kıymeti olur mu bilmiyorum ama kısa sürede edindiğim bazı tecrübelerime dayanarak bir çift sözüm var.

Alıntı harmonicc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkcası biraz biraz pişman oldum özellikle türevi diğer motorlar ile karşılaştırdığımda bir çok eksik noktanın olduğunun farkına geçte olsa vardım.
    Hani ne kadar ekmek o kadar köfte denir ya, bu forumun önceki sayfalarını okuduğunuzda da anlayacaınız gibi beklentilerinizi belli seviyede tutup, motorun da bakımlarını aksatmadığınız sürece size hizmet edecek "Çin malı" bir araca biniyorsunuz. Honda CBF 150 forumularına bakarsanız, orada da kullanıcıların çok ilginç (hatta kronik) mekanik problemlerden bahsettiğini görebilirsiniz. Hatta "ya bu kadar para verdikten sonrra YBR 125 niye almadınız?" diyen yorumculara da rastlarsınız. Diğer markalarda da durum aynı. Moralinizi bozmayın. Komşunun tavuğu (her zaman) komşuya kaz görünür.

1. Ok 80km yi gösterdiği vakit (son viteste) titreşim başlıyor oldukça rahatsız edecek derecede 90 ve üstü km lerde motoru sürmek imkansız gibi onları geçiyorum. deviri biraz zorlayıp son vitese geçersem 70 km de dahi rahatsız edici titreşim söz konusu.
    Kesinlikle hız yapma taraftarı değilim ama motorun sınırlarını bilmek adına uygun zamanlarda denemelerimi gerçekleştiriyorum. Benim motorumda da bahsettiğiniz aralıklarda titreşim söz konusu. Ancak, vites değişimlerinde biraz dikkatli davranıldığında bu titreşim epeyce azalıyor. Şöyle ki; devir saati 4000'i biraz aştığı sırada motorumda titreşimi hissetmeye başlıyorum. Motor zırıldamaya başlıyor. Bu noktada biraz gazı sabitliyorum ve 5000'e doğru yavaşça ilerliyorum. 5500'e geldiğinde titreşim artıyor. Özellikle 3. vitesten itibaren bunu uygulayarak, düz yolda 95 km hıza geldiğimde 5500 devire ulaşıyorum ve titreşim makul düzeyde oluyor. Biraz daha zorladığımda titreşim iyice artıyor. Rahatsız edici seviyeye henüz ulaşmış oluyor. Yani birden devri artırıp hızlanmaya çalışmak yerine motorun tepkisini ölçerek dikkatli hızlanmayı tavsiye ederim.

2. Ön tarafta sürekli bir zırıltı söz konusu ve gazı çevirdiğim hen an zil sesine benzer bir ses geliyor yada çan sesi gibide diyebilirim.
    Bu yazacağım belki biraz komik gelebilir. İlk zamanlar ben de sürekli bu zırıltıyı duyuyor endişeleniyordum. Zaten motoru yeni aldığımdan herhangi bir ses duyduğumda hemen motorun neresinden geldiğini anlamaya çalışıyor, biraz da tedirgin oluyordum. Meğer kontak anahtarının yanında duran çanta kilidi anahtarı titreşim sonucu metale çarpıyor ve ses yapıyormuş. Anahtarı çıkardım, şuanda önde zırıltı yok. Dediğim gibi komik bir durum ve benim saflığımdan Belki benzer durum olabilir. Eğer değilse ön taraftan böyle bir sesin gelmesi hiç mi hiç normal değildir ve eğer servise gittiyseniz bunu çoktan tespit etmiş olmalıydı.

4. Zincir gazı kestiğim her an duyduğum tek ses arkadaki civciv çiftliğinin cik cik leri oluyor.
    Zincirden gelen sesler için zincirin 300km'de bir makine yağı ile yağlanması ve gerginliğinin kontrol edilmesi kesinlikle gerekiyor. Zincir gevşek olduğunda genelde metale sürtünüyor ve şıkır şıkır sese neden oluyor.

İyi bir ustaya gerekli bakımları yaptırıp keyifle binmeniz dileğiyle...

Herkese kazasız belasız sürüşler...

umtbytmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY QM 250
    harmonic arkadaşım bence olay senden kaynaklanıyor henüz 500 km kullanmışsın ve muhtemelen motor tamir bakımından pek anlamyosun senin motorda tahminime göre ufak birkaç ayar eksik bide ibre 70 i gösteriyo sen 5. vitestesin ben 90-100 den sonra 5 e atıyorum tmm 90dan sonra titreşim var yok değil ama gayet normal ve rahatsız edici bi titreşim söz konusu değil ya da ben alıştım bilemiyorum .

ikinci sorununu anlamış değilim zırıltı ön takımdaki herhangi bir aksesuar yada parçanın sallanıp ses yapıyo olmasından kaynaklanıyodur muhtemelen . (BU SENİN ANAHTARLIĞINDA OLABİLİR)

üçüncü sıkıntını okuduğumda yok artık daha neler diyesim geldi hem egzost u delmişler diyosun ve sesini duyamıyorum ses anlamında hiç birşey yok diyosun buna çözüm olarak da bence motoru çalıştırman gerektiğini düşünüyorum ben saat geç olduğunda komşulara ayıp olmasın diye bir apartman önceden motoru stop edip elimde götürüyorum park etmeye

ve geldik final soruna be arkadaşım zincirden gıcırtı geliyosa tüm dünyanın uyguladığı tek yöntemi sende akıllı bir türk genci olarak uygulayabilirsin ZİNCİR YAĞLAMAK cocukken bisikletimize bile yapardık hani bütün zincir sesini kesecektir bizzat 11 yaşında denedim kesin sonuç aldım sağlıcakla

BU ARADA BU MOTOR HIZ YAPMAZ DİYEN ARKADAŞLAR BENİM QM 250 NİN PATLATTIĞI İBRENİN RESMİNİ TAKTİM ETMEK İSTİYORUM SİZLERE FABRİKA 130 İSTİHAK VERMİŞ BENİM PATLAYAN İBRE KAÇI GÖSTERİYO SİZ HESAPLAYIN DURDUĞUMDA İBRE ORADA TAKILI KALMIŞTI İBREMİN PATLAYIB BOZULDUĞUNU ANLADIĞIMDA İÇİMİ BURUK Bİ ACI KAPLAMIŞTI ))

HARMONİC ARKADAŞIM SADECE MİZAHİ AÇIDAN YAKLAŞMAK İSTEDİM KIZMAK YOK YAŞASIN MOTOR KARDEŞLİĞİ )

Motosikleti
    ramzey qm 250
    tekrar merhaba motosiklet.net sakinleri.

önceki mesajlarımda ramzey qm250 almak istediğimden sizlere bahsetmiş ve aklımda özellikle ekzost ile ilgili soruları yöneltmiştim.

İki hafta oluyor motorumu orjinal 4000 km de olan saate 500 km e kadarda benim yaptığım yolu eklersek topmlamda 4500 km de şu an.

Açıkcası biraz biraz pişman oldum özellikle türevi diğer motorlar ile karşılaştırdığımda bir çok eksik noktanın olduğunun farkına geçte olsa vardım. şimdi genel eksik yada artıları geçtiğimde motorumla ilgili bir kaç sorum daha olucak bu motoru almama değerli yorumlarıyla vesile olan değerli motosiklet.net sakinlerine

1. Ok 80km yi gösterdiği vakit (son viteste) titreşim başlıyor oldukça rahatsız edecek derecede 90 ve üstü km lerde motoru sürmek imkansız gibi onları geçiyorum. deviri biraz zorlayıp son vitese geçersem 70 km de dahi rahatsız edici titreşim söz konusu. deviri zorlamak tabirini yanlış anlamayın arabaları sollarken biraz gaza cömert davranmak!

3. Ekzost aslında açılmış iç katmanlar delinmiş aldığım kişi tarafından yapılmış bu işlem. ancak motorda ses anlamında bir şey yok öyleki gece yarısını geçtikten sonra duyabiliyorum ezost un sesini. gaz kolunu biraz çevirdiğimde duyduğum tiz ve rahatsız edici tek ses silindirlerden gelen ses.

Bahsettiğim 4 ana başlık altındaki sorunlar dizisi inanın uykularımı kaçırıyor ve bu motoru almak ve sürebilmek için yaptığım maddi fedakarlık motorsiklet için çok küçük olabilir ama benim durumumda bir insan için çok büyük bir mevla dolayısıyla paranızı çöpe atmak bir yana duygularınızı yol hayallerinizi ertelemek bir yana durumu söz konusu.

Tüm bu aksaklıkların dışında yol tutuşu v.s ile alınması gereken bir motor olduğunu düşünüyorum burası ayrı.

Şimdi forumun deneyimli üyelerinden yardım bekliyorum özellikle naci63 ve beycivan gibi mutlaka bu sorunları yaşayıp üstesinden geldiğinizi biliyorum bilgilerimizin paylaştıkca büyümesi dileğiyle şimdiden çok teşekkürler.

not: yakıt sarfiyatı normaldir.

herkese slamlar işlerin yoğunlugundan dolayı giremiyorum forma birde bebek yolda olunca ayrı havalardayım bu aralar.. şimdi sorunlarınıza bir baktığımda benim motor 15000 km devirmiş olmasından kaynaklı olarak titreşim 100 üstünde başlıyor ve rahatsız edici değil:D motordan gelen ses siboplardan geliyordur ve sıcak havada sibopların vurması iyidir motoru sıkmaz ama kışın bir ayar yaptır derim.zincirirde önce gaz yağınla temizle iyice rengi ortaya çıkıcaktır sonra makina yağınla yağla yada zincir yağları vardır onlarla yağlaya bilirsin zırıltı diyosun belki farlardan geliyor buraları iyicebir bak derim ..

Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Alıntı kasap35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde bebek yolda olunca ayrı havalardayım bu aralar..
    Ali hayırlısı olsun. Kaç aylık oldu? Kız mı erkek mi?
    Allah analı, babalı, sağlıkla doğmasını ve büyümesini nasip etsin...

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Harmonic kardeşim malesef titreşim sorunu bu tür çin menşeili motorların en başta gelen sorunudur. Sizin sorunlarınız motorun motor ve mekanik yapısında olmadığından çözülemeyecek tarzdan değil.Ancak benim edindiğim tecrübe motorun -şaşe bağlantıları- öncelikli olmak üzere tüm vidaların ve civataların tek sıkılması motor kulak ve bağlantı yerlerindeki vidaların somunların kontralı krom vidalarla değiştirlmesi oldu. Vidaların giriş ve çıkışlarına kauçuk contalar koymuştum. Son süratim 132 gibi oldu 110 dan sonra titreşim ön ve arkadaki kişi için rahatsız edici duruma geldi. Bu bile benim için büyük başarı olmuştu. Fabrika çıkışı vida ve montajlamasında çok hatalar var. Örneğin vidaların içine girdiği yuvalar vida kalınlıklarından daha fazla sadece girdiği ve çıktığı noktalarda sıkma olabiliyor. İçerideki boşluk ise engellenesi mümkün olmayan bir titreşim sorununu beraberinde getiriyor. Yani çok ciddi bir kusur olmasına rahmen fabrikasından bu konuda bir türlü cvp alamadım. Çantaları, eksozu, aynaları, vites ve fren pedalını iyice sıkmak ve sallantısını kesmek kolay. Ön kısımdan gelen ses için tam bir yorum yapamayacağım ancak sis farlarına ön fara ön çamurluğa anahtarlığında başka anahtar olmamasına dikkat et benzin kapağının altına şamrel parçası koy, bir bak teker boşta iken sağa sola bir salla boşluk varmı fren merkezine bak sıkı olup olmadığından emin ol. Eksoz olayında zaten sessiz eksoz olması daha normal siz ses çıksın derseniz tavsiye etmiyorum ancak susturucuna matkap salarak tok bir ses alma ihtimaliniz var. Bu durumda eksoz sübaplarınızın ayarı az da olsa kaçacaktır.Zincirden ses gelmesi zincirdeki gerginizin bol ve fazla olmasından geliyor. Arka tekerleğin geri çekilerek yada zincir gergi somunun sıkılarak bu sorunun çözülmesi kolay. Bir hatırlatma: oringli zincirler asla mazot gaz yağı ile temizlenmezler, sebebi bakla aralarındaki yağı emen keçelerin bu sıvılarda işlevini yitirmesi ve sürekli kuru kalması.Motor ön ve arka tekeri yerde iken bir sürücü üzerine binsin zincir elle yukarı aşağı salladığınızda 3-5 cm oynaması bana göre yeterlidir. Dediğim gibi sorunlarınız kafaya takılacak türden değil. içiniz rahat olsun ramzey qm 250 iyi bir motordur. Kısa vadeli bir çalışma masraf edildikten sonra size japon motorlarını aratmayacaktır. Naci abiminde yazacakları veya ekleyecekleri olabilir eksik yazdığımız bir yer olabilir. Herkese saygılar sevgiler. Tatilcileri dönüşlerinde forumda bekliyoruz.. Abi çocuk hayırlı olsun benimde eşimin doğumuna az kaldı.Sabırla bekliyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:55 ----------

Arkadaşlar şu an kullanıdğım motorun resimlerini eklemek istedim ancak resimlerin büyük boy halini yapamadım aceleyle bu oldu.Motorun markası wuxi modeli dy 200 yağ radyatörlü 6 vitesli birebir honda şaşesi üzerine oturtulmuş dyang firmasına ait bir motor. Şaşesi, kalın ve sağlam bir motor 1 2 3 nci viteslerde ani ivme ile kalkışı var.6 ncı vitesi uzun süre kullanılan 5 nci vitesin yoran motoru rahatlatılması için yapılmış hıza + bir ilavesi yok denecek kadar az. Arka dişli çok büyük o nedenle torku yüksek. Hesaplarıma göre 100 km düz yolu çok rahat 10 tl ile gidebilmekte hatta bu yolun yüzde 40' ı yokuş ve motor yüklü durumda vites 3 ve 4. Sezonda çadır kurmuştum her gün akşam 7 de işten çıkıp narlı köyüne gidip sabah işe dönüyordum bu hesabı 1 ay boyunca pekiştirdim. hıza merakım yok ancak son olarak denemek maksatlı 140-142 gibi oldu.Belirli bir hıza ulaşınca bende dikkat dağınıklı oluyor.

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Alıntı 7g24s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ali hayırlısı olsun. Kaç aylık oldu? Kız mı erkek mi?
    Allah analı, babalı, sağlıkla doğmasını ve büyümesini nasip etsin...
    amin. sağolasın emrecim daha 2 aylık cinsiyet belirsiz bekliyoz artık bakalım bizim dünyamıza gelmesini.senin bebek doğdumu emrecim?seninkinide allah analı babalı büyütsün.

---------- Post added at 13:30 ---------- Previous post was at 13:27 ----------

sağol beycivan hocam seninde bebeğinin analı babalı büyüsün.

Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan
    Cümleten Hayırlı Ramazanlar.
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Alıntı kasap35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amin. sağolasın emrecim daha 2 aylık cinsiyet belirsiz bekliyoz artık bakalım bizim dünyamıza gelmesini.senin bebek doğdumu emrecim?seninkinide allah analı babalı büyütsün.

---------- Post added at 13:30 ---------- Previous post was at 13:27 ----------

sağol beycivan hocam seninde bebeğinin analı babalı büyüsün.
    Allah hepimizin sağlıkla evlatlarımıza kavuşmasını sağlasın
    Bizim eli kulağında Az kaldı, sancılar arttı ama kesin tarihi bilmiyoruz. Hayırlısıyla, sağlıkla gelsin diye dua ediyoruz.

Ali İhsan abi'nin avatarına baktın mı? Ramzey'den sonra 10 yaş gençleşti gibi geliyor bana Motorculuk yaramış, maaşallah...

Herkese keyifli sürüşler...

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Alıntı 7g24s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah hepimizin sağlıkla evlatlarımıza kavuşmasını sağlasın
    Bizim eli kulağında Az kaldı, sancılar arttı ama kesin tarihi bilmiyoruz. Hayırlısıyla, sağlıkla gelsin diye dua ediyoruz.

Ali İhsan abi'nin avatarına baktın mı? Ramzey'den sonra 10 yaş gençleşti gibi geliyor bana Motorculuk yaramış, maaşallah...

Herkese keyifli sürüşler...

aynen kardeşim sağlıklı olsunlarda dularım bu yonde.
    evet iyice içindeki delikanılılığı çıkardı ortaya bandana falan iyice coştu valla..

Motosikleti
    Hahahhaa eyvallah ağzınıza sağlık.Valla demek herşeyde bir hayır varmış.Yıllarca bekledim ve içimdeki gizli Dünyamı ortaya çıkardım çok şeyleri ertelemişim.Motor ve motor camiası festivaller vede sizler bana çok iyi geldiniz.Hele son katıldığım 1.ci Karşıyaka İzmir Motosiklet Festivali görülmeye değerdi hatda size son resmimi bir göndereyimde görün bakalım kimder bu ihtiyar delikanlıya 43 yaşında

Valla sizler üçlediniz.Süprizi bize Ali yaptı haberi duyunca okadar çok sevindimki valla orada babası olmasaydı sevinçten kardeşimin boynuna atlayıp sarılasım geldi. Beyciva-Emre ve Ali ALLAH sağlıkla huzurla evlatlarınızı büyütmek nasip etsin.Darısı benim başıma ama önce tabikide evlenmem lazım

İşte son durumdan kareler.Hele istediğim şekilde birde motorumu modife ettim mi tamamdır.

Karşıyaka Belediye Başkanımızla hatıra pozumuz

Bana yaşam kaynağı olan ve motive eden MAVİ BONCUĞUM.

Mavi Boncuğum , Ben ve RedBullum

Ve Jandarma motosiklet ekibi ve ben

Ve artık kendimizi müziğe kaptırıp koptuğumuz an

BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    Günaydınnn Ramzeycilerrrr hayırlı sabahlar.Hepinize sağlıklı,mutlu,huzurlu ve bolll kazançlı bir gün diliyorum.Sevgi ve Saygılarımla.
    BİLGİ ve SEVGİ

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı Amca35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahahhaa eyvallah ağzınıza sağlık.Valla demek herşeyde bir hayır varmış.Yıllarca bekledim ve içimdeki gizli Dünyamı ortaya çıkardım çok şeyleri ertelemişim.Motor ve motor camiası festivaller vede sizler bana çok iyi geldiniz.Hele son katıldığım 1.ci Karşıyaka İzmir Motosiklet Festivali görülmeye değerdi hatda size son resmimi bir göndereyimde görün bakalım kimder bu ihtiyar delikanlıya 43 yaşında

Ve artık kendimizi müziğe kaptırıp koptuğumuz an
    Alla neşenizi daim etsin ve kaza bela vermesin arkadaşım.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Naci abi merhaba özletiyorsun kendisi forumu takip ettiğini biliyorum ancak yazmayınca kesin diyorum bir tatil yada gezi planı içerisindedir. Bizim ocaklar tatil kasabasındaki çadır günlerimiz bu geçen pazartesi bitti malum ramazana girdik eşimin doğumuna az günler kaldı orda bulunmak bir yönden risk taşıyordu. Yakınında bir sağlık kuruluşu olmaması bütün tatil boyunca bizi düşündürmüştü ancak bir terslik olmadan izin günlerimizi güzel şekilde dağ arkamızda deniz önümüzde geçirdik. Hafta sonu bir grup kapıdağ yarımadasını dolaşma düşüncemiz var. Şelale ve baraja gitmeyi istiyoruz. Dileyen arkadaşlar her zaman gelebilirler katılabilirler. Forumda yöneltilen soru varmı diye baktım ancak yok gibi gözüküyor. Şimdilik herkese selamlar saygılar. Ali ve ihsan kardeşler sizi bandırmaya bekliyorum bu kapıdağı görmediyseniz görün kaçırmayın derim. İyi akşamlar

Motosikleti
    Mondial MCT250 ve Mondial MT 125
    Beyler buraya da not düşeyim. Acil olarak SAĞ Basamaga ihtiyacım var. Elinde olup da satmak isteyen veya nerede satıldığını bilen birisi varsa lütfen bana mesaj atsın. Teşekkürlerimle.
    Ertuğrul Özkan.

bunakkaptan@gmail.com

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Herkese merhabalar.forumda yazılanları okuyorumda aşağı yukarı herkes motorundan memnun.bi ben hariç .5 ayda 600 lira masraf çıkardı benim motor.bir başladı masrafa hala devam ediyo.ilk başlarda bende seviyordum motoru ama şu aralar biraz soğuk duruyorum.korkuyorum bi tarafına bi şey olacak diye.daha bu akşam yan ayağın altındaki marş kilidinin vidalrı düşmüş.motor farklı farklı vidalarla doldu her tarafı.her sabah 2-3 km gitmeden kendine gelemiyor. İşte o an benzin döküp yakasım geliyor.küfür ediyorum o na.sinrleniyorum.gaz yemiyor.kendiliğinden duruyor.ustaya sordum nesi var diye bişey bulamadı.ilk motorum sayılır ama .....son motorum olmayacak.

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    dolunay kardeşim inan bende motoru 3000 km de almıştım ama kendi istediğim ayara getirene dek en az 800 tl harcamışımdır. Orası burası derken insan anlamadan o paraları verebiliyor. Ama genel olrak öyle sorunlu birmotor değildir. Yani bir sefer ilkbaştan masraf edip benim eski sayfalarda dediğim unsurları yaparsan sorun olmaz. Zamanında hep yazdık anlattık senin yaşadıklarını hep yaşadık 3 4 kez komple motoru yardım kapattım.Kimisi arızadan kimisi meraktan oldu ancak ben satana dek memnundum ve alan kişi ile hala görüşüyoruz o da memnun.dilersen benimle telefonda görüş yardımcı olalım kardeşim.

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Demek haftasonu kimse foruma girmedi pazar günü yine kapıdağ yarımadasında zana keçisi yetiştirme çiftliğini ve alabalık tesislerini gezmeye gittik. Gezimiz 2 motorla ve 3 kişiydi. Güzel bir gezi oldu bol bol resim aldık bazılarını eklemek istiyorum.
    [a href=http://goo.gl/mc9cY][img src=http://b1108.hizliresim.com/11/8/8/12449.jpg][/a]

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Arkadaşlar biraz önce Beycivan ile konuştum. Beycivan arkadaşımız buradan birine cevap yazma konusunda söz vermiş ancak, şu an siteye girmede sorun yaşıyormuş. Siteye girer girmez cevabı yazacakmış. İlgili arkadaşımızın dikkatine. Herkese hayırlı ramazanlar diliyorum. Selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    herkese merhaba

2500 km olan motorumuza bu hafta sonu sübap ayarı yaptırdık 2 adet yeni ngk buji taktık. motordaki şıkırtı sesi büyük ölçüde kesildi. motorun performansı gayet güzel. yanlız yakıt tüketimi hala yüksek. sanırım artık böyle kullanacağız. fakat motorun çalışma sesi çok güzel oldu. buarada. emme 0,10 egsoz 0,15 olarak ayar yapıldı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler