Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Alıntı 7g24s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ali bir xenon far seti buldum. Fiyatı epeyce ekonomik. Senin taktırdığın bunun gibi bir şey miydi?

- Lumens: 3500 LM
    - Bulb type: 35W
    - Voltage in: 9~17V
    - Normal current: 3.2A
    - Max current: 5A

benimkide h.ı.d marka mavi bir kutu içinde,resimdekinin fiyatı nedir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    7g24s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Alıntı kasap35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimkide h.ı.d marka mavi bir kutu içinde,resimdekinin fiyatı nedir.
    Bu 30$'a satılıyor. Bir değişik modelini gördüm. Gücü biraz daha azdı. 15$'a satılıyordu.

Kalitesi nasıldır bilmiyorum.

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    abi balataları fren elçiklerinin altında sübablı vidayı çevirerek gevşetmek mümkün. bu zenon far kitlerinin bazısı sadece kısada çalışıyor hem kısa hem uzun yapan zenon far kitleri en ucuz oto ışık a.ş. de görmüştüm ama halen varmı bilmiyorum..

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Alıntı 7g24s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu 30$'a satılıyor. Bir değişik modelini gördüm. Gücü biraz daha azdı. 15$'a satılıyordu.

Kalitesi nasıldır bilmiyorum.
    benim taktırdığım 50 tl. uzun kısa 8000k yazıyor 2-3 hafta oldu bir arzasını görmedim kardeşim.perşembe aksamı gidelim semaver partisine bizde ?

http://urun.gittigidiyor.com/XENON-H...QQidZZ32032593

sato87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r
    abi çin malı almıcaksın ben bunu bilirim bunu söylerim bende var bitane satayım size ramzey qm250 choper

Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Alıntı sato87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi çin malı almıcaksın ben bunu bilirim bunu söylerim bende var bitane satayım size ramzey qm250 choper
    Arkadaşım forumun önceki sayfalarından da hatırlıyorum sanki buna benzer bir tavır ve yorumun olduğunu.

Niye bizi kendi halimize bırakmıyorsun? Yok abicim daha fazla verecek param ve bu araçla da mutluyum. Sağ ol tavsiyen için ama onlarca sayfa geçmiş, sen hala Çin malı olayına takılıp kalmışsın.

Biz artık burada motorlarımızı nasıl daha verimli hale getiririz bunun endişesindeyiz. Gerisini de önemsemiyoruz...

Herkese keyifli sürüşler...

Motosikleti
    ramzey qm 250
    madem almıcaksın diyosun sen niye aldın?bu çin mallarını bukadar biliyordunda almadan önce aklın nerdeydi!

Motosikleti
    Honda Cbr 250r
    bende aynısı var uzun yolda çekılmıoo haberınız olsun 90 dan sonra titreme yapıo kesınlıkle onermıom onun yerınee gıdın scotor alın derımm

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:58 ----------

madem almıcaksın diyosun sen niye aldın?bu çin mallarını bukadar biliyordunda almadan önce aklın nerdeydi!
    Hiç Motor Tecürbem Yoktu iLK dEFA Motor Kullanıcaktım Ve Tanıdık Motorcu Arkadaşım Yoktu Öyle Bir Hataya Düştüm Kardeşim Benim Elimdekinide Satıyorum Zaten Bidaha Ramzeye Son :D İşim OLmaz Üstüne Para Versinler Yinede Almam Çok Salakca Bir Motor Nefret Ettimm İsmini Duyunca Tüylerim Ürperi Binmiyorum Bile Yane O derece

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    bak kardeşim burda senden başka bu motora çamur atan yok eğer motora dair sorunun arızan varsa yaz yardımcı olalım ama olduğu gibi motoru kötülemen kullananlarıda rencide ediyor. bende kullandım 250 cc çinlerin içinde regalden sonra en kaliteli motor ve malzeme ramzey de var. aslında ramzey memlekette mopet başta olmak üzere 40 senedir motor üretiyor. bu motoru alanda binende salak değil senin nefretinin sebebi kendinden yada maduriyetinin sebebi senden kaynaklanıyorsa motoru ilk aldığın gündeki halini bir hatırla.ramzey almak isteyenler için soruyorum motorunu kaça satıcaksın uygun verirsen alıcısı çıkar.

Motosikleti
    Honda Cbr 250r
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak kardeşim burda senden başka bu motora çamur atan yok eğer motora dair sorunun arızan varsa yaz yardımcı olalım ama olduğu gibi motoru kötülemen kullananlarıda rencide ediyor. bende kullandım 250 cc çinlerin içinde regalden sonra en kaliteli motor ve malzeme ramzey de var. aslında ramzey memlekette mopet başta olmak üzere 40 senedir motor üretiyor. bu motoru alanda binende salak değil senin nefretinin sebebi kendinden yada maduriyetinin sebebi senden kaynaklanıyorsa motoru ilk aldığın gündeki halini bir hatırla.ramzey almak isteyenler için soruyorum motorunu kaça satıcaksın uygun verirsen alıcısı çıkar.
    2500 veriyorum ramzeyı cok sevenler alsın :D qweqwe
    Ben Honda aldımm zatenn Bunuda verıcem 2500 allah kapıya yapıştırmasın ne kadar iğreç motor ıyy

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:41 ----------

2500 veriyorum ramzeyı cok sevenler alsın :D qweqwe
    Ben Honda aldımm zatenn Bunuda verıcem 2500 allah kapıya yapıştırmasın ne kadar iğreç motor ıyy
    BU arada GöZlÜkLeR yAkIo Bi Ara Verde Foto Çektiriyim :D:D: qweqwe

Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok hocam yok. Bu yaklaşım da işe yaramadı. Boş verelim bu konuyu isterseniz.
    Ayrıca bu arkadaşın motorunun alana da hayır getireceğini sanmam.

Motosikleti
    Honda Cbr 250r
    tesekkkurrlerr ramzey kullanıcalarıı sizee motorunuzlaa eii eglenceler tekeriniz düz dönsün dicem ama yamuk döner malesef :D qweqwe nesee benn artık honda formuna gecıom sıze ramzeyle mutluluklarr dlıom bb :D qwe

Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan
    Selamün Aleyküm; evdeki tadilat nedi ile baya bir yoğunum motoru 1000 km bakımına henüz daha götürmedim.Arkadaşlar bir test sürüşü yaptılar şu önden gelen ses davasına ve abi servise hemen gider gitmez ön amortisörlerinin ikisinede hidrolik bastırıyorsun dediler. Serviste A dan Z ye kontrol yaptıracağım.
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Alıntı Amca35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamün Aleyküm; evdeki tadilat nedi ile baya bir yoğunum motoru 1000 km bakımına henüz daha götürmedim.Arkadaşlar bir test sürüşü yaptılar şu önden gelen ses davasına ve abi servise hemen gider gitmez ön amortisörlerinin ikisinede hidrolik bastırıyorsun dediler. Serviste A dan Z ye kontrol yaptıracağım.
    İhsan abi selamlar. Bizim motorlarda hidrolik yerine yay var ve o sesler de oradan geliyor diye biliyorum. Bu arada benden sonra aldın ama 1000'e dayadın motoru maaşallah Benimki 750'de hala.

Herkese keyifli sürüşler...

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Alıntı Amca35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slmlar abi hidrolik değil grese benzer bir yag ama onun için senin masalarında yağ tabakası olması lazım yani keçelerden kaçırıyor olması lazım kaçırmıyorsa basmazlar. yağ basması için ön takımı, maşaları söküyorlar oyuzden keçe patlak değilse yağda basmazlar abi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:02 ----------

[QUOTE=7g24s;2375732]İhsan abi selamlar. Bizim motorlarda hidrolik yerine yay var ve o sesler de oradan geliyor diye biliyorum. Bu arada benden sonra aldın ama 1000'e dayadın motoru maaşallah Benimki 750'de hala.

Herkese keyifli sürüşler...[/QUslm

günaydın kardeşim,üçümüz bir araya geldiğimizde benim motor sizin motorlara bakıp söyle diycek ah gençlik yıllarım ahh.13000 km 15 ayda.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    slmlar abi hidrolik değil grese benzer bir yag ama onun için senin masalarında yağ tabakası olması lazım yani keçelerden kaçırıyor olması lazım kaçırmıyorsa basmazlar. yağ basması için ön takımı, maşaları söküyorlar oyuzden keçe patlak değilse yağda basmazlar abi.
    Yok yok ne gresi. İçinde hidrolik var. Aman hata yapmayın. Eğer yağ grese benzemişse, bir problem var demektir. Bence el kitabında yazan yağı kullanarak eski yağı hemen değişin.

Bu arada önden gelen ses kronik. Ben çözüm bulamamıştım. Ama zararı da yok. Sadece kafayı takarsanız sinir ediyor okadar. Selamlar.

Son olarak kötü bir haber: şimdi ramzeyin sitesine baktım. QM250 görünmüyor artık. En çok satan ve beğenilen çok güzel performansı olan 200 cc cross motoru kaldıralı çok olmuştu, şimdi de chopper'i kaldırmışlar. Herhalde yine moped sektörüne dönecekler yavaş yavaş.

Bir işletme piyasanın taleplerine göre kendini geliştiremiyorsa yok olmaya, kaybetmeye mahkumdur. Ürün çeşitleri arasına 400-500 cc'lik motosikletler ilave edeceklerine, 200'lük 250'likleri bile artık satmıyorlar. yazık.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok yok ne gresi. İçinde hidrolik var. Aman hata yapmayın. Eğer yağ grese benzemişse, bir problem var demektir. Bence el kitabında yazan yağı kullanarak eski yağı hemen değişin.

Bu arada önden gelen ses kronik. Ben çözüm bulamamıştım. Ama zararı da yok. Sadece kafayı takarsanız sinir ediyor okadar. Selamlar.

Son olarak kötü bir haber: şimdi ramzeyin sitesine baktım. QM250 görünmüyor artık. En çok satan ve beğenilen çok güzel performansı olan 200 cc cross motoru kaldıralı çok olmuştu, şimdi de chopper'i kaldırmışlar. Herhalde yine moped sektörüne dönecekler yavaş yavaş.

Bir işletme piyasanın taleplerine göre kendini geliştiremiyorsa yok olmaya, kaybetmeye mahkumdur. Ürün çeşitleri arasına 400-500 cc'lik motosikletler ilave edeceklerine, 200'lük 250'likleri bile artık satmıyorlar. yazık.

ben tamircideyken gördüm abi o yüzden öle yazdım tüp seklinde gres gibi ama çok az sıvı hali amartüsöre basıyolardı belkide yanlış görmüsümdür.bencede kafaya takılcak birsey değil ama amca45 ihsan abi takmış durumda yapacak bişey yok selamlar abi..

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    ihsan abi yakında motorla göklerde uçucak zaten Naci abi sanırım dediğin gibi mopet işine geri dönecek gibi duruyor. cross gy200 ilk çıktığında alanlardanım abi 2 ay sonra chooper alıcam diye satmıştım eskiye göre ramzeyin kalitesi de hizmetide düzgün değil.adana seyhan da Arora motorun fabrikası var motorlarına diyecek lafım yok ama verdikleri hizmet 10 numara. garantisi biten arora için karbüratör istemiştim ücretsiz göndermişlerdi kargosunu bile ödemişlerdi.böyle beklenmedik durumlar oluyor.sato87 merak etme honda forumunda da senin ömrün uzun olmaz kardeşim belli ki motorcu olma faziletin yok onu bunu kötüleyip duracağına bi bak bakalım motorunun buji kodu kaçmış lastiklerine kaç hava basılıyormuş _? arkadaşın ilk motoru aldığındaki görüşlerine bir bakalım..
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-qm-250-a.html
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2041246

Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan
    Bilgiler için teşekkür ediyorum.Arkadaşlarım yaptıkları kontrolde abi dediler motor zaten depoda bir 6 yıl beklemiş ön amortisörlerdeki yağ özelliğini kaybetmiştir ve ses ön amortisörlerden geliyor.Yapılan kontrolde gidon normalde yukarı kalkık durması gerekiyor ancak amortisör ayarı yarıda duruyor yani yağı azalmış olacakki yseviye yarıda duruyor ve fren yapılınca dibe kadar gömülüyor.Amann amma tarif ettim değilmi
    Bu arada flaşörü yakmışız yenisini taktıracağım sadece sinyaller ve 4 lüler çalışmıyor gerisi çalışıyor.Çantaları söktürüyorum yerine güzel deri çantalar gelecek.Gidonlara deri püsküller gelecek birde şu ön camı taktırdıkmı kordonda kızlara hanımlara havamı fena basıcam.Öyleki yakında ben eksozuda açtırırım bana ses lazım ses Ferrari gibi ötmeli bisiklet gibi gitmeli

Naci abicim verdiğin bilgiler için çok teşekkür ediyorum.Abicim kızmıyorsun değilmi arada birazda makara yapıyoruz acık neşelenelim diye
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK

resimde görülen qm 250 ön sis farları ( yardımcı lambalar ) ın şeması ve bana bu şemadaki 2A daki braketten ( tutucu demirden ) lazım arkadaslar. ve ben ne yazıkkı ankarada nereyi ararsam arayım bulamadım :( bana bu konuda yardımcı olacak arkadaslar arıyorum :( bu braketın uzerınde elımde mevcut olarak bulunan sis farlarını takmayı dusunuyorum ve sız arkadaslarımın yardımlarını beklıyorum. ( beycivan abi bunu bulabılcegım bır yer varmıdır ayrıcada sana sormak ıstedım ).

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler