Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    emokaan82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY QM 250 CRUISER
    Sincan-fatih te oturuyorm ben,sincan da benim servisim, kral motor..
    uzak düşmezse sana,gelirsen yardımcı olurum bende..

Alıntı maxemrah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @emokaan hangi servise gidiyosun? bu hafta içi bende motoru servise götürcem...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maxemrah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250
    yalnız benim garanti devam ediyo onun için yetkili servise gitmem lazım heralde???
    3ds Max

Motosikleti
    RAMZEY QM 250 CRUISER
    o konuyu bilmiyorum, bir defa gittiğin servise sürekli gitmek zorunda kalmazsın diye mantık yürütüyorum emin değilim. İlk gittiğni servisden memnun kalmazsan garanti kapsamında baska servise de gidebilmelisin mantık olarak ama bi sor istersen genel müdürlüğe falan..

yalnız benim garanti devam ediyo onun için yetkili servise gitmem lazım heralde???

Motosikleti
    Ramzey QM250
    emokaan sincan daki kralmotor ramzeyin sitesinde yetkili servis olarak görünüyo
    http://www.ramzey.com.tr/rmz2010/har...asp?hg=hr&qr=6 acaba doğru yermi??

ve bahsettiğin ince ses benim motorumdanda geliyo umarım benim içinde geç değildir..
    bu arada serviste senden herhangi bir ücret talep ettiler mi?
    3ds Max

Motosikleti
    RAMZEY QM 250 CRUISER
    doğru yer tabiki, benim motor da yeni, nisanda aldım, yetkili servisie götürecem tabi garanti süresinde

yağ parası almıslardı daha once sadece,ama o da sadece yağın kendi parası,değistirme parası almayacaklar garanti süresi içinde..ayrıca bu son yapılan yedek parça değistirme isleminde de tek kuruş talep etmediler,benden kaynaklı bisey değildi çünkü.. sende bi an once bi servsie git ozaman garip se geliyosa senden de..

emokaan sincan daki kralmotor ramzeyin sitesinde yetkili servis olarak görünüyo
    http://www.ramzey.com.tr/rmz2010/har...asp?hg=hr&qr=6 acaba doğru yermi??

ve bahsettiğin ince ses benim motorumdanda geliyo umarım benim içinde geç değildir..
    bu arada serviste senden herhangi bir ücret talep ettiler mi?

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Motorunuzun karbüratörün altına denk gelen yerden çıkarak hava filtre kutusuna giden siyah hortumu filtreden sökünüz ve hortumun kafası yukarıda kalıcak şekilde açıkta bırakın. (İçne su taş çamur kaçmamalı)Sıcaklığı yükselen motorun içinde krank piston ve dişliler tarafından dövülerek buharlaşan sıcak yağ buharı bu hortumdan hava filtresine ulaşıyor. Hava filtresi havayı vakumlerken bu hortumdan gelen yağ buharınıda içeriye alıyor ve filtrenin nemlenerek vazife yapmasını engelliyor en çok ise sıcak hava yüzünden karbüratör hava manifoldundan karbüratöre sıcak hava girerek benzini bu sıcak havanın içinde ateşlemeye çalışıyor. Oysa soğuk havada buji tarafından ateşlenen benzinin açığa çıkardığı tork ve enerji çok verimli iken sıcak havada benzinin de yüzdelik bir dilimde bir kısmının çiğ ve verimsiz duman olup eksozdan gittiğini görürsünüz. Bu motora takılan daracık hava filtre kutusu ve kalitesiz filtre yüzünden motor resmen yürümüyor bu yazdığım basit bir yöntem deneyim motorunuz ısındıkça rahatlayacaktır ve hep önerdiğim bu açık hava filtresini nabın edin kullanıma sokun. Bu zamana dek enaz 10 motora kendim taktım ve hepsinde performans gördüm yanlız hava ayarını çoğu kişi yanlış yapıyor bu nedenle hava filtresine gereksiz yada verimis düşüren bir modifiye olrak bakılyor. Başka bir önerim motorunuza bir modifiye yine buda performansı arttırıcı ve yakıtı düşürcü bir yol. Karbüratör vakumunuzun iğnesini görerek üzerindeki sekmanı bir üste alarak iğnenizin daha aşağıya düşmesini sağlayın bir kademe yüzde 20 yakıt azaltıyor arkadaşlar denenmiş ve onaylanmıştır. hepinize saygılar mutlu sürüşler dilerim.

arkdaslar sıtnıze yenı uye oldum ama formun uzun zamndır takıpcısıyım ramzey marka motor qm 250 bu motrun yolda en son gıdecgı hız ne acba dıslı falan buytuyoz dıyorla daha hızlı gıdyor dıyolar

unalx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fzr6
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuzun karbüratörün altına denk gelen yerden çıkarak hava filtre kutusuna giden siyah hortumu filtreden sökünüz ve hortumun kafası yukarıda kalıcak şekilde açıkta bırakın. (İçne su taş çamur kaçmamalı)Sıcaklığı yükselen motorun içinde krank piston ve dişliler tarafından dövülerek buharlaşan sıcak yağ buharı bu hortumdan hava filtresine ulaşıyor. Hava filtresi havayı vakumlerken bu hortumdan gelen yağ buharınıda içeriye alıyor ve filtrenin nemlenerek vazife yapmasını engelliyor en çok ise sıcak hava yüzünden karbüratör hava manifoldundan karbüratöre sıcak hava girerek benzini bu sıcak havanın içinde ateşlemeye çalışıyor. Oysa soğuk havada buji tarafından ateşlenen benzinin açığa çıkardığı tork ve enerji çok verimli iken sıcak havada benzinin de yüzdelik bir dilimde bir kısmının çiğ ve verimsiz duman olup eksozdan gittiğini görürsünüz. Bu motora takılan daracık hava filtre kutusu ve kalitesiz filtre yüzünden motor resmen yürümüyor bu yazdığım basit bir yöntem deneyim motorunuz ısındıkça rahatlayacaktır ve hep önerdiğim bu açık hava filtresini nabın edin kullanıma sokun. Bu zamana dek enaz 10 motora kendim taktım ve hepsinde performans gördüm yanlız hava ayarını çoğu kişi yanlış yapıyor bu nedenle hava filtresine gereksiz yada verimis düşüren bir modifiye olrak bakılyor. Başka bir önerim motorunuza bir modifiye yine buda performansı arttırıcı ve yakıtı düşürcü bir yol. Karbüratör vakumunuzun iğnesini görerek üzerindeki sekmanı bir üste alarak iğnenizin daha aşağıya düşmesini sağlayın bir kademe yüzde 20 yakıt azaltıyor arkadaşlar denenmiş ve onaylanmıştır. hepinize saygılar mutlu sürüşler dilerim.
    Merhaba, çok yararlı bilgiler veriyorsunuz ama çoğumuz bu işlerden fazla anlamadığımız için pek el atmak istemiyoruz. Bu anlattıklarınızı ve anlatacaklarınızı veya yararlı olduğunu düşündüğüz fikirlerin resimleyebilirseniz çok daha yararlı olacağını düşünüyorum. Anlattıklarınızdan çok faydalandığımı belirtmeden geçemeyeceğim, sayenizde gözümüz açıldı tamircilere daha az iş düşüyor. Bende de ramzeyin aynısı ama markası farklı olan modelden var. Sorunum şu; bujilerden bir tanesi çıkmak bilmiyor , ben de fazla zorlamak istemedim ve birkaç tamirciye danıştım diş sarmışsa kaynakla doldurulup tekrar diş açılacak dendi. Doğrumudur bilmiyorum ama bir de size danışayım dedim. Bu bujiyi de en son 2 ay önce yine tamirciye taktırmıştım. Keşke kendim yapsaymışım. Veya çıkarmak için yumuşatıcı bir sıvı tarzı bişey var mıdır. Umarım tam olarak anlatabilmişimdir. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    ramzey 250qm
    bu akşam ufak bir kaza geçirdim.yol hakkı benim olmasına rağmen yan yoldan cıkıp bana carptı.karşı tarafın ön sağ sanırım sis lambası sağ alt tamponunda hasar meydana geldi.
    karşılıkşlı uzlaşma yoluna gittik ve trafik kaza raporu düzenledik.fotokopisini ben aldım.
    sorum şu olacak.aracın kaskosu var ve benimde zorunlu trafik sigortam var.acaba nasıl bir sonuç cıkacak karşıma.yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    ufak bir hatırlatma arkadaşlar lütfen korumalarınız tam olsun çok işe yarıyor herkese sağlıklı sürüşler.kask mont dizlik eldiven birde tüm evraklarınız yanınızda olsun.ehliyet sigorta belgeniz tescil belgeniz .

Jikle nerde?

2 gündür jikleyi arıyorum ama bulamıyorum.

Motosikleti
    Ramzey QM250
    @ escemes çok geçmiş olsun kardeşim allah beterinden saklasın..

@kli jikle sol elcikte alt tarafta.. baş parmak bölgesinde...
    3ds Max

Motosikleti
    RAMZEY QM 250 CRUISER
    geçmiş olsun kardeş, ufak kazalar tecrübe olması açısından iyi bile olabilir. ben de ufak bi kaza atlatmıstım, omzumda bi hasar kaldı ama tecrübe açısından iyi oldu..

dikkat edin kendinize arkadaslar, imkan varsa tam koruma lütfen..hayırlı kazasız sürüşler,

Alıntı escemes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu akşam ufak bir kaza geçirdim.yol hakkı benim olmasına rağmen yan yoldan cıkıp bana carptı.karşı tarafın ön sağ sanırım sis lambası sağ alt tamponunda hasar meydana geldi.
    karşılıkşlı uzlaşma yoluna gittik ve trafik kaza raporu düzenledik.fotokopisini ben aldım.
    sorum şu olacak.aracın kaskosu var ve benimde zorunlu trafik sigortam var.acaba nasıl bir sonuç cıkacak karşıma.yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    ufak bir hatırlatma arkadaşlar lütfen korumalarınız tam olsun çok işe yarıyor herkese sağlıklı sürüşler.kask mont dizlik eldiven birde tüm evraklarınız yanınızda olsun.ehliyet sigorta belgeniz tescil belgeniz .

Motosikleti
    ramzey 250qm
    arkadaşlar motor devrilince dikkatimi çeken nokta depo kapağından benzin geldi.yanlardan kaçırıyor arkadaşlar.bence çok tehlikeli yangın cıkma ihtimali cok yüksek.
    nasıl bir önlem alabiliriz bilmiyorum ama motorun benzin kapağına bir çözüm bulmalıyız bence.artık ufak yangın tüpleri var onlardan alacağım her ihtimale karşı.

aküde sorun var sandım şarj ettim ama hala çalışmıyor ateşlemedemi sorun var acaba?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:58 ----------

Benzin az olunca etkilenirmi? ne olmuş olabilir? marj basıyor ama tık diye kesiliyor bırakınca gaz vemiyor.

Motosikleti
    RAMZEY QM 250 CRUISER
    ateşlemede sorun olsa marş hiç basmaz diye düsünüyorum, marş basıyor diyosun. havalar biraz soğudu, benzinin de azsa ondan olabilir, yedek depoya al. jikle açıkken çalıştırıosun dimi? yoksa normal çalıştırmaya çalışırsan biraz zorlanabilir, geç çalışabilir.

Alıntı kli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aküde sorun var sandım şarj ettim ama hala çalışmıyor ateşlemedemi sorun var acaba?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:58 ----------

Benzin az olunca etkilenirmi? ne olmuş olabilir? marj basıyor ama tık diye kesiliyor bırakınca gaz vemiyor.

Motosikleti
    nasipse kışın sonuna doğru marka model belli olcak
    arkadaşlar selamlar motor almak istiyorum başlangıç motorum olcak izmirdeyim
    qm 250 her yönden çok hoşuma gitti bayadır bi çok motor çeşidine baktım ramzey keeway mondial jinlun . . . . vs birçok motor modellerini inceledim nedense en çok qm 250 nin duruşu hoşuma gitti keewaya bi ara kafam çok gitmişti ama içimdeki tüm hisler beni qm 250 ye yönlendiriyo

gelelim diğer konuya ben izmirde yeşilyurtta oturuyorum babam çok uygun fiyata 2006 model 10.000kmde bitane ramzey qm 250 bulmuş numarasını falan almış adamın
    ama bir sorun var ne babam ne ben hiç motor hakkında bi bilgiye sahip değiliz bu motorun durum olarak iyi yada kötü olduğunu nasıl anlayabiliriz önerebilceğiniz bir usta varmıdır çok acil yardımınıza ihtiyacım var adam askere gidicekmiş çünkü ve napçağımı bilmiyorum acil cevap yazabilirseniz çok sevinirim.
    Each man has his own destiny, i am living too, you are living too.:cat:

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    kazak kardeş sen beni bir arasana dostum! bir telefon muhabbeti yapalım seninle.Bildiğim bir temiz qm 250 de var ayrıca fiyatı da çok uygun.EFE7878 kardeşim bu motor fabrika ayarlarında kurcalanmaz ise tam 120 km yapabailiyor bu ağırlıkta bir motor için iyi bir hız sayılır arka ve ön dişli ile oynarsan alacağın 10 15 km bir hız olur ancak motorun mekanik kısmına binen aşırı deformasyon ömrünü kısaltır sen onun yerine bu 120 km hızda titreşimi alıcak yöntemler üzerine çalış ben bu konuya dair geçmiş sayfalarda çok şey yazdım dişlilerinizle oynayaram motorunuzu üzmeyin bu motor racing değil keyif motorudur.ESCEMES dediğin gibi bende bu konuda ne yapabilirim diye düşünmeye bağladım ful dolu depoyla bu motor yolda yayılsa baya bir tehlike arz edecektir. Bu işe bir kafa yormayı düşünüyorum ancak başlangıçta küçük boy bir yangın söndürücü iyi olur. Unalx kardeşim bujiyi malesef bazen motor sıcakken söküp soğukken takıyorlar yada soğumasını beklemeden takıyorlar sıkı sıkıya iyice diş yataklarına motor ısındıkça sarılıyor ve sıkıntı oluyor. Bu durumda yapılacak en temiz ve garanti iş şu.mOTORun trübütor kapağını söküp piyanoları alıcaksın sübapları ve yayları alıcaksın silindir üst bloğunu dışarı alıcaksın bu şekilde sökeceksin ve sökülecek yer zorlanmayacak elbette bu usta işi çünkü bazı malzemeler gerekicek sonra piyanolar ve sübablar ayarlanıcak teferruatlı bir iş ama oraya yeni bir dış açılınca ona uygun kalınlıkta buji bulmalısın bulsan bile diğeriyle aynı frekans aralığında çakma yapması gerekecek. Kimsenin saçmasapan fikirlerine aldırma dediğim yöntem motorunu en üzmeden yapılacak iş kardeşim emin ol.Eğer sansın varsa normal sökülür ordan ama sökülmez ise yapılcak iş bu yani.sen sen ol diş yada yeni kanal açtırma sana yeni bir silindir bloğu 200 parça 120 işçilik hesapla işte.hepinize hayırlı akşamlar.Şu anda motorumun motoru sökük içini inceliyorum arkadaşlar motorun krankı çok kaliteli bir döküm malzeme.yakında hepsine dair yazı yazağım.

Motosikleti
    ramzey1258a
    valla arkadaşlar ramzey 125 8a motosikletim var 50 ooo kmde çok memnunum

Motosikleti
    QM250

çömez

Herkese Merhaba,

Adım Zafer,

Baştan beri bu başlık altında yazılanları okuyorum henüz yarısına gelebildim...

Sonuna kadar okumaya ve paylaştığınız değerli bilgileri özümsemeye

çalışacağım çünkü bende 4 gün önce motorum qm250 için ödememi yaptım ve

tüm işlemlerinin 10 gün içerisinde bitip elime geçmesini sabırsızlıkla bekliyorum
    Motorum şu anda Ankara Sincan da Kral motorda Ömer ustanın ellerinde...

fabrikadan gelecek sis farları, yan çanta gibi bir kaç küçük parçayı ve ruhsat

içinde uygunluk belgesimi ne varmış onu bekliyoruz

kışın çok çetin hava şartları olmadığı sürece motorumu kullanmayı düşünüyorum

bunun için uygun giyim... ve motor için gerekli ayarlamarı yapmak gerek elbette

motorum gelene kadar bunlarla ilgili araştırmalar yapıyorum... Birkaç güne

kalmazda bir alışverişe çıkacağız artık... Mont, kask vs... Bunlarla ilgili çok şey

okudum ve halen okuyorumda ama giyim yada yeni qm250 motorumla ilgili

bir öğüt yada tavsiyeniz olursa da bunları ilgiyle takip edeceğim...

Saygılar...

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    azefertürkmen kardeşim motoru hayırlı olsun sen beni bir ara 0507 349 61 93 bir şey sormak istiyorum. önce ALLAH kazasız belasız binmeyi nasip etsin iyi bir tercih yapmışsın. Evet bu motoru aldığına göre birçok derdin ve sorunun da sahibi olduğunu belirtmek isterim. Hemen yanlış anlama sakın. Çünkü bu motor adamı motorcu yapıcak işi öğreticek türden bir motor. Eğer abidik gubudik bir 125 lik alsaydın bu işten soğurdun. Bu motorun teknik elektrik mekanik oalrak sokmüş incelemiş testlere tabi tutmuş birisi olarak ben ve diğer abilerimiz sana elbete yardımcı olacağız.Motorun konforlu ve dikkat çekici bi rmotor.Formu en başında okuman iyi olmuş notlar almanı tavsiye ederim.Çünkü halen bu motoru racing gibi dişli takıp 150 km hız yaptırmaya çalışan arkadaşlarımız var. efe7878 bu taş sanaydı kardeşim ön arka dişli küçültsen bile bu motorun hızı 130-135 en fazla.Ama şu var motorun mekanik ömrünü tamamen yersin pistonları aşırı hararete dayanacak kadar kaliteli değiller şişer ve piston yatağında gezinmeye başlarlar buda sana motor açtırır sen paşa paşa 90-100 git boşver. Şu anda motorum komple sökük durumda bakımlarımı yapıyorum pistonlarım ve sübaplarım değişicek bir kaç bakım daha var. hepinize iyi haftasonları

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler