Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetay18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    Alıntı baymehmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadalar alım satım nekadar tutuyo bılen varsa 2 el tesekkurler
    150cc.lik scooter satışını vermek için geçen hafta notere gittim 205 tl. noter aldı hocam.. gerisini bilmiyorum ne tuttu. Sen aldınmı motorunu? hayırlı olsun diyelimmi?
    Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı mehmetay18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150cc.lik scooter satışını vermek için geçen hafta notere gittim 205 tl. noter aldı hocam.. gerisini bilmiyorum ne tuttu. Sen aldınmı motorunu? hayırlı olsun diyelimmi?
    kardes henuz almdım mondıal 250 mct buldum uygun fıata ama alım satım masraflarını bılmıyodum notere para vermek zoruma gıdıyo aldım gıbı sımdılık
    1300 tl fıyatı nasıl cokmu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:13 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:10 PM ----------

motorun yarısı kadar noter para vercez gereksız ayrıntıdan baska bırsey deyıl bıde arkadasım pıyasada parca sıkıntısı ceken markalardan haberın varmı

Motosikleti
    Hero Thriller
    Alıntı baymehmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardes henuz almdım mondıal 250 mct buldum uygun fıata ama alım satım masraflarını bılmıyodum notere para vermek zoruma gıdıyo aldım gıbı sımdılık
    1300 tl fıyatı nasıl cokmu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:13 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:10 PM ----------

motorun yarısı kadar noter para vercez gereksız ayrıntıdan baska bırsey deyıl bıde arkadasım pıyasada parca sıkıntısı ceken markalardan haberın varmı
    hayırlısı olsun abicim..fiyatı uygun bence..allah kaza bela vermesin inşallah.. mondialdede parça sıkıntısı çekeceğini pek sanmıyorum..

Motosikleti
    RAMZEY QM 250
    su an motor devir işlemlemleri kaça maluyor acaba

eu_iatr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    daha 3-4 hafta önce sattım;170 tl olarak hatırlıyorum.
    ama sigorta yenileme işlemi ne kadar tutuyo bilmiyorum.
    Primum non nocere!

Motosikleti
    RAMZEY QM 250
    Alıntı eu_iatr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha 3-4 hafta önce sattım;170 tl olarak hatırlıyorum.
    ama sigorta yenileme işlemi ne kadar tutuyo bilmiyorum.
    ramzey mi sattınız bende satmayı dusunuyorum da ne kadara sattınız acaba

eu_iatr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3oooliraya aldım 2500liraya sattım-1300km idi
    Primum non nocere!

Motosikleti
    RAMZEY QM 250
    iyi fiyata satmışsınız

orhanyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250
    merhaba arkadaşlar,aranıza yeni katıldım.biraz durağan bir başlık ama olsun.bu arada bu başlık altında yazılanların çoğuna bakınca belirtmeden geçemeyeceğim ramzeyden çok memnunum...

umtbytmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY QM 250
    slm arkadaşlar öncelikle kendimi tanıtayım ben kırşehirden ümit kırşehirdeki tek ramzey qm 250 kullanıcısıyım motorumu geçen hafta aldım daha önce scooter kullanıyordum bi kaç yıldır ama bu benim ilk vitesli motorum oldu şimdilik gayet memnunum. Herşey yolunda. tabi ufak tefek sorunlarım var onlarda tuzu biberi. Az buçuk elim tornavida tutar ve kırşehirdeki motorsiklet tamircisi benim çok yakın arkadaşım olduğu için motorun olası sorun ve problemleri beni hiç enterese etmiyor. Hatta bazı sorunlarını kendim hallettiğim zaman motor kullanmak ve motorla uğraşmak daha keyifli ve eğlenceli bir hale geliyor buradan hep beraber sorunlarımızı paylaşalım eminim içinden çıkamayacağımız bir sorunumuz olmayacak. eee ne demişler bin biliyorsan bile bir bilene sormak lazım :=)
    benimde sizlere bir sorm olacak benim motorun hız göstergesinin çubuğu göbekten çıkıp göstergenin içine düşmüş gösterge çalışıyor motor hızlandıkça göbek dönüyor. Ben bu cubuğu tekrar göbeğe nasıl yapıştırabilirim_??? Göstergeler tamir olmuyomuş ve içi açılmıyomuş öyle dediler bizimkiler aranızda benimle aynı dertten müzdarip birisi oldumu gösterge tamiri yaptıranınız var mı _???

herkeze kazasız, belasız, cezasız sürüşler...

Motosikleti
    Hero Thriller
    orhan ve umt arkadaşım aramıza hoşgeldiniz..
    orhan hocamın dediği gibi başlık gerçekten biraz durağan, ama bunun sebebi başlık değil bizleriz
    umt üstadım senin dediğin gösterge problemini henüz yaşamadım..motorum henüz 5200km.de. ama sahibinden de baktığım ilanların bazılarında hız göstergesi senin dediğin gibi olmuş olan motorlar gördüm.. belkide kronik bi problemdir.. umarım birileri bizi aydınlatır..
    katılımcı olmanız dileği ile...

Motosikleti
    RAMZEY QM 250
    saol mehmet neyse o zaman ben sıfır bi gösterge alıym en iyisi fazla pahalı olcağını sanmıyorum. Bu gün benim diğer motoru sattım bende iki motor vardı birisi ramzey qm 250 diğeri scooter di scooter i 1000 liraya verdim gitti. Bu sayede borçlarımı da ödeme fırsatım oldu. Artık rahatım yavaş yavaş ramzeyi modifiye etmeye başlıycam. Tavsiye edeceğiniz birşeyler var mı, neresinden başlayım bilmiyorum? Kanuni tiger 250 lerin korkulukları çok hosuma gidiyo bu motora takabilir miyim acaba bağlantısını inceleme fırsatım olmadı ama eğer bu motora uyarsa çok iyi olacak birde bana bi çift teker lazım arkadaşlar benimkiler biraz eski arka teker de diş kalmamış ön tekerdede yarık var değiştirmem gerekiyo fiyatlardan haberi olan var mı ? son bir soru daha arkadaşlar sizinde arka fren ses yapıyomu ben arka freni sesi yüzünden kullanamıyorum çok rahattsız edici bi gıcırdaması var 2 kilometreden duyulur o derece yani fireni biraz kullandığımda geçiyo ertesi gün tekrar başlıyo varmı acaba bi çaresi _??? herkeze kazasız belasız cezasız sürüşler ...

Motosikleti
    Hero Thriller
    Alıntı umtbytmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol mehmet neyse o zaman ben sıfır bi gösterge alıym en iyisi fazla pahalı olcağını sanmıyorum. Bu gün benim diğer motoru sattım bende iki motor vardı birisi ramzey qm 250 diğeri scooter di scooter i 1000 liraya verdim gitti. Bu sayede borçlarımı da ödeme fırsatım oldu. Artık rahatım yavaş yavaş ramzeyi modifiye etmeye başlıycam. Tavsiye edeceğiniz birşeyler var mı, neresinden başlayım bilmiyorum? Kanuni tiger 250 lerin korkulukları çok hosuma gidiyo bu motora takabilir miyim acaba bağlantısını inceleme fırsatım olmadı ama eğer bu motora uyarsa çok iyi olacak birde bana bi çift teker lazım arkadaşlar benimkiler biraz eski arka teker de diş kalmamış ön tekerdede yarık var değiştirmem gerekiyo fiyatlardan haberi olan var mı ? son bir soru daha arkadaşlar sizinde arka fren ses yapıyomu ben arka freni sesi yüzünden kullanamıyorum çok rahattsız edici bi gıcırdaması var 2 kilometreden duyulur o derece yani fireni biraz kullandığımda geçiyo ertesi gün tekrar başlıyo varmı acaba bi çaresi _??? herkeze kazasız belasız cezasız sürüşler ...
    Dostum ben hiç modifiye olayını düşünmedim bu motorda.. Yanlız heybe çanta ve arkaya deri çanta takmayı düşünüyordum ama gelgörki orjinal plastik çantaları çok hoşuma gidiyor kıyamıyorum değiştirmeye.. çantayla işim olmaz diyorsan bence çantasız takılabilirsin.. motor gayet dolu ve şık duruyor bence ellenecek birşeyi yok diyorum.. Ama bu demek değilki senin yaptığın modifiyenin takipcisi olmayacağım bakalım belki bizdede bi merak uyandırırsın bizde gireriz aynı işlemlere senin motor kaç km.de ikinci el aldın sanırım, lastikler falan bittiğine göre... geçen motor tamircisi bi arkadaşa sormuştum lastikleri değiştirmek istiyorum diye ikisi 150 civarı tutar demişti, detaya girmedim hiç... arka frenlerden ses bendede geliyor, sanırım uzun süre kullanılmamış bi motor olsa gerekki korozyon oluşmuş balatalarında ve ses yapıyor.. çünkü ben sıfır almıştım mayıs ayında ama 2006 modeldi..yani beklediğinden dolayı korozyon oluşmuş kullanılmamış olmasına rağmen.. bence balatalar bi temizlense sorun kalmaz diye düşünüyorum..

Motosikleti
    RAMZEY QM 250
    saol dostum senin söylediğin aklıma yattı bencede orada bi oksitlenme gibi bi sorun var ben onu en kısa zamanda sildiririm yada teker değişirken temizletiym en iyisi benim motor 28000 de ama gerçekten görenler sıfır mı aldın abi diyolar doğru dürüst çizik bile yok inceledikce küçük hataları var illaki ama bütün olarak baktığında motor gayet temiz ve bakımlı sendeki siyah sanırım, bendekide kırmızısı senin plastik çantalar ses yapmıyolar mı genelde herkezde o şikayet var ben çantasız kullanıyorum bu arada lastikleri ben ikisini 80 e hallediyorum bir hafta içinde elimde olucak inş duro marka üstündekinin aynısı yani motorun gerçekten modifiyeye ihtiyacı yok çok yakışıklı görünüyo ama ben ufak tefek modifiye istiyorum zaten sadeliğini bozmıyacak şekilde küçük ayrıntılar yapcam ama yavaş yavaş forumda ikimizden başka kimse takılmıyo nerede bu insanlar yaa neyse herkeze kazasız, belasız, cezasız sürüşler

Motosikleti
    Hero Thriller
    28.000 de demekk çok iyiymiş,daha nice km.ler yaparsın inş.. ben bu motoru alırken sorunsuz kullanabilme ömrü 10.000 falan olur diyordum..ama motoru aldıktan sonra bu fikrim değişti.. lastik konusuna gelincede, senin yerinde olsam başka marka alırdım..üzerindeki lastiklerin pek kaliteli olduğunu sanmıyorum..benim lastikler yepyeni duruyor ama ben yinede değiştirmek istiyorum..çünkü lastikler çok sert..ısınıp normale dönmesi için belkide normalin 3 katı yol yapmak gerekiyor,buda bana çok tehlikeli geliyor yani..buda belkide benim motorun modelinin eski fakat kendisinin yeni olmasından kaynaklanıyordur..lastikler durmaktan sertleşmiş olabilir belki ama tam teşhis koyamıyorum.. çantalardan benimde sesler geliyor ama bazı şeylerden feragat etmeli diye düşünüyorum..2 güzellik bi arada olmaz bitek aynaları nikelaj ile değiştirdim..plastik ayna kullanıyorsanda değiştirmeni öneririm..orjinal siyah aynaları hem çok kör, hemde çirkin duruyor..

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    Alıntı mehmetay18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    28.000 de demekk çok iyiymiş,daha nice km.ler yaparsın inş.. ben bu motoru alırken sorunsuz kullanabilme ömrü 10.000 falan olur diyordum..ama motoru aldıktan sonra bu fikrim değişti.. lastik konusuna gelincede, senin yerinde olsam başka marka alırdım..üzerindeki lastiklerin pek kaliteli olduğunu sanmıyorum..benim lastikler yepyeni duruyor ama ben yinede değiştirmek istiyorum..çünkü lastikler çok sert..ısınıp normale dönmesi için belkide normalin 3 katı yol yapmak gerekiyor,buda bana çok tehlikeli geliyor yani..buda belkide benim motorun modelinin eski fakat kendisinin yeni olmasından kaynaklanıyordur..lastikler durmaktan sertleşmiş olabilir belki ama tam teşhis koyamıyorum.. çantalardan benimde sesler geliyor ama bazı şeylerden feragat etmeli diye düşünüyorum..2 güzellik bi arada olmaz bitek aynaları nikelaj ile değiştirdim..plastik ayna kullanıyorsanda değiştirmeni öneririm..orjinal siyah aynaları hem çok kör, hemde çirkin duruyor..

mehmet abi ne diyosa odur,ona göre

banalazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    arkadaşlar dün cant lazım oldu ramzey servisine gittim ve bir cant fiyatı 250 TL bu neya böyle demeye kalmadan "abi bu gene iyi sen diğer parçalara bak" dedi çocuk, bende orada küçük bir finansal mantık yaptım ve bir RMZ QM 250 chopper'ı parçalayarak sattığın zaman eline tam üç Ramzey QM 250 Cruiser parası geçiyor, inanılmaz pahalı karbiratör 350 TL ön bacak koruma demiri 150 TL, ben bunu alırken parçası ucuzdur diye aldım meyerse çok pahalıymış, amca oğlunda benim motorun aynısından Ramzey QM 250 Cruiser ona ön cant lazım bu konuda yardımcı olabilecek bir yer biliyormusunuz ucuz olacak ikinci ele razıyız.
    2000 TL verip kask alsan ne olacak, motor kullanırken kafana takmadıktan sonra hiçbir değeri yok.
    Kask sadece kafanda değerlidir.

dalyan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, hepinizi gurubumuza bekliyoruz
    http://www.facebook.com/group.php?v=...d=302120076000

orhanyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250

akü sorunu

merhaba arkadaşlar.ya benim kronik bir sorunum var ramzeyimle ilgili akü sorunu.motoru alalı daha bir yıl bile olmadı ama 3. akü değişikliğini yaptım.ve şuan motorum dışarda duruyor ve bir aydır marşa dokunmadım.en son denediğimde ne yazık ki çalışmadı sanırsam aküden kaynaklı.izmirde hava son zamanlarda oldukça soğuk seyrediyor.ilk çalıştırma denmemde ne yapmamı önerirsiniz.aküye şarj gerekirmi sizce?

Motosikleti
    RAMZEY QM 250
    orhan arkadaşım senin akü sağlam anladığım kadarıyla senin motorda akünün şarj dinaması var muhtemelen orada bi sıkıntın var akü tam olarak şarj olmuyor sanırım. Öyle kolay kolay akü bozulmaz. İlk çalıştırırken sana tavsiye edeceğim tek şey cikleyi çekmen. Eğer çalıştıramazsan aküyle ikinci viteste motoru vurdurarak (ittirerek) çalıştır ve direk servise git aynen burada anlattığın gibi anlat sorununu. Önemli bişey yoktur umarım fakat bu motoru vurdurarak çalıştırma olayını alışkanlık haline getirmeni tavsiye etmem yoksa ikinci vitesi eline alır öyle gidersin tamirciye aklında bulunsun HERKEZE KAZASIZ BELASIZ CEZASIZ SÜRÜŞLER ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler