Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı poyraz06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu benim motorun aynisi ama benimkinin markası pioner ve 125cc
    Bu motorları Çinde Qingqi adlı firma yapıyor. Bu firmanın ayrıca shandong motors diye bir kardeş firması var. O da aynı motoru pioneer adı altında üretiyor. Ama muhtemelen sizin motorun kasası biraz ağır geliyor olabilir. Güle güle binin.

Not: parça durumu nasıl. Selamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mezarkabulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REGAL RAPTOR 350 SPT ENDURO

merhaba

öncelikle herkese merhaba. konuya alakasız olacak ama henüz forumu tam kullanabilmeyi tam öğrenemedim. öncelikle paylaşımlarınız için herkese ve ramzeyin yılmaz savunucularından NACİ abiye slm ve saygılarımı sunuyorum. bende 2 gün içinde ramzey alacağım 250 cc ikinci el umarım memnun olurum . ve almadan önce 1 ay arstırdım en sonunda naci abinin ve sizlerin yazilarıyla ramzeye karar verdim 3700 km de bir ramzeye anlaştım bursadan alacağım inşallah pazartesi. tekrar merhaba NACİ abi ve ARKADAŞLARIM

iyi günler arkadaşlar. bende 2 gün içinde ramzey 250 cc ile katılacağım imşallah . konuyla alakasız belki ama 1aydır araştırmalarım, sizlerin ve naci abinin yorumları sayesinde ramzeyde karar kıldım inş. memnun olurum

JAponcu arkadaşlar babalarının paralarını yemeye devam etsinler bizlere karışmasınlar. bir züppenin dediği gibi gariban motoru bunlar, züppelere yakışmaz!! biz garibanlar bu motorlarla barlardan kızları arkamıza atıp yarışlar yapmıyoruz birbirimize hava basmıyoruz biz garibanlar ülkemizin beş kuruşunun nedensiz yere yurt dışına çıkmasını istemiyoruz biz garibanlar ülkemizi seviyoruz...

maksatını , çok çok aşan bir bir yorum...
    bu eleştiri -yorum a göre Japon motosiklet i kullananlar vatan hayını , miras yedi ve baba parası yiyen insanlar ....

Çok üzüldüm ....çok yanlış bir yorum ve eleştiri ...
    Bu tez e göre bu sitenin de yaklaşık %70-80 ni vatan hayını ve vatan hayını olma adayı ..
    Hakikaten çok yazık....

Not;bu yazıları yazan 1,5 yıl çin malı motosiklet te kullandı....Çin malı motosikletleri kimse burada bana övmesin servisleri dahil ne olduklarını gayet iyi bilirim....
    size tavsiyem kıskanç tavırlar içinde olmamanız ,çalışınız sizinde olsun şahsen ben japon umu alırken (2.el )1,5 yıl da para biriktirdim , çalıştığım yerde personel 8 saat çalışırken ben 12 saat çalıştım mesailerimi biriktirdim,şahsi harcamalarımı çok kıstım,emeksiz ,sabır etmeden çalışmadan daha çook çin malı motosiklete binersin.

bakınız resim deki alamancı ve japon cu vatan hayınlarının baba parası götürenlerin ve miras yedilerin ibret i alem için yayınlanmış görüntüsü

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı mezarkabulp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkese merhaba. konuya alakasız olacak ama henüz forumu tam kullanabilmeyi tam öğrenemedim. öncelikle paylaşımlarınız için herkese ve ramzeyin yılmaz savunucularından NACİ abiye slm ve saygılarımı sunuyorum. bende 2 gün içinde ramzey alacağım 250 cc ikinci el umarım memnun olurum . ve almadan önce 1 ay arstırdım en sonunda naci abinin ve sizlerin yazilarıyla ramzeye karar verdim 3700 km de bir ramzeye anlaştım bursadan alacağım inşallah pazartesi. tekrar merhaba NACİ abi ve ARKADAŞLARIM

iyi günler arkadaşlar. bende 2 gün içinde ramzey 250 cc ile katılacağım imşallah . konuyla alakasız belki ama 1aydır araştırmalarım, sizlerin ve naci abinin yorumları sayesinde ramzeyde karar kıldım inş. memnun olurum
    Arkadaşım, şimdiden hayırlı olsun. Ben de size sevgilerimi sunuyorum. Yalnız söylediğiniz bir konuya maalesef katılamıyorum. O da şu: ben Ramzeyin yılmaz savunucusu falan değilim. Sadece bu motorla ilgili (aslında bu marka 2 motorum var) olumlu olumsuz tüm tecrübelerimi yazmaya çalıştım. Amacım ne karalamak ne de övmek. Çünkü bu fabrika ile ürününü kullanmaktan başka hiçbir bağlantım yok. Motosikletin olumlu yönleri çok daha fazla ise bu beni ancak çok mutlu eder. Şu an motorum 10.000 km'yi geçti ve benim memnuniyetim -çok şükür- hala devam ediyor. Usulüne uygun kullanan ve bakımlara özen gösteren herkesin de -özel bir şanssızlık yaşamadıktan sonra- kendi motorlarından memnun olacağını düşünüyorum.

Arkadaşım, alacağınız motor 2. el olacağından geçmişi nasıl bilemezsiniz. Bu nedenle size tavsiyem, mutlaka iyi bir ustaya gösterip fikrini almanız. Selamlar ve kazasız sürüşler dilerim. Şimdiden hayırlı olsun.

Not: servislerin bazı çinli motorlar için yetersizliğine de yürekten katılıyorum. Buna karşılık piyasada gördüğüm kadarıyla da hiç kimssenin bir Japon scooterine, naked'ine racing'ine, chopper'ine veya cross'una 4-5 kişi bindiğini görmedim. Çinli markalar için ise bunu yüzlerce defa gördüm (ortalama 3 kişi). Dolayısıyla bir "çinli" yi eleştirirken de bunları gözardı etmeyelim.

Rakun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jinlun'a benzettim ben ama zaten hepsi birbirine benziyo
    Hepsi çinde tek bir firma tarafından çeşitli kalitelerde malzeme kullanılarak üretiliyor çünkü

jinlun, rmz, motti, herk. vs modellerine bakarsan herşeyi aynıdır hatta kontak anahtarındaki çatal yapısından motorun duruş şekli koltuk altındaki kapaklar, yakıt tankı tipi ve kapasitesi, ayna tipleri far ve kadranları, sinyalleri, koltuk tipleri aynıdır.

motor ve yürüyen aksamdaki malzemenin kalitesine göre fiyat farkları vardır örneğin en pahalısı rmz ardından jinlun aynı tipte 2007 model 250cc 2650 ytl ye motti var ama jinlunun 2006 model 250cc stokları eritmek için verilmiş en düşük fiyatı 3200 ytl gibi
    34 ZK 9442 ER6-F 2006 AKA "Sonic" & 34 RB 1940 Kia Carnival 2002 Nam-ı diğer "Nigga"
    Kartal/İstanbul

poyraz06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BULURSAK UYGUN BİŞEY ALACAZ
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorları Çinde Qingqi adlı firma yapıyor. Bu firmanın ayrıca shandong motors diye bir kardeş firması var. O da aynı motoru pioneer adı altında üretiyor. Ama muhtemelen sizin motorun kasası biraz ağır geliyor olabilir. Güle güle binin.

Not: parça durumu nasıl. Selamlar.
    benim motorun servisi falan yok burda biri getirdi sattı bize servis parça falan yok bende ramzeyden tedarik ederim yedek parçayı diye aldım orda vardır heralde aynı kasa sade motor farklı

ama keşkemde almasaydım böyle gevşek malzemeli adi bir motorda yoktur piyasada ama herşeyin ilkinde bi kazıklanıyorsun anlasam gider kanuni mz alırdım ama türkün aklı ya kaçarken ya ??????? geliyo
    ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR ODA BUGÜNDÜR

Motosikleti
    ramzey Qm 250 zongshen 200 gy_2a mondial 151 rs yukı 100 cup
    arkadaslar slm ben emin rayzey qm 250 den cok memnunum 80 kurus yakıyor oldukcada kacıyor parca servıs super walla aldıgım da jant on jant egrı cıktı ertesi gun elimde oldu ama suan motor 600 km de ılk servıs ucretsız yzmasına ragmen 60 ytl ucret taleb edıldı bunu anlamadım ılk bakım ucretsız denılıp 60 ytl alırlarsa ıkıncı ucuncu bakımı dusunemıyorum

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    motoemin09 arkadaşım hayırlı olsun motorun. Benim bildiğim kadarıyla da servis ilk bakımda sadece yağ ücreti alacak başka birşey talep etmeyecektir. Seni sanırım bira kazıklamışlar. Bu arada motorunun yakıtı çok iyi. Nası bir ayar ile 8 kuruş yakıyor? Eğer öyleyse 1 litre ile 40 km gidiyor demektir ki bu da çok süper birşey. Sakın ayarıyla oynatma, yoksa bir daha bu kadar tasarrufu bulamazsın. Eğer bu ayarı servis yaptıysa sübap, karbüratör vb. ayarlarını nasıl yaptığını öğrenip yazarsan çok memnun oluruz.

QM 250'ci arkadaşlar, ben sürücü koltuğu için uzun yolda rahat edebilmek amacıyla bir sissy bar yap(tır)mayı düşünüyorum. Bunu hiç deneyen varmı? Aklıma mondial zat 150'nin sissy barı geliyor ama fiyatı çok yüksek (50 YTL). Üstelik onu benim motora uydurmak için de bir sürü işçilik verecem bana çok pahalıya gelecek. Sizlerin gördüğü, bildiği veya duyduğu bir uygulama varmı? varsa nasıl, anlatır ya da resim koyarsanız çok memnun olurum.

İkincisi, uzun yolda giderken mp3 bağlayabileceğim bir küçük anfi ve hoparlör sistemi düşünüyorum. Kaba durmayacak ve çok az yer kaplayacak bir şey olmalı. İnternette motosikletler için 2x150 Wattlık 2 sigara paketin kalınlığında biraz daha enli sanırım mottal marka anfi gördüm. Ama hoparlörler için nasıl bir şey yapmalıyım. Yağmur su geçirmemeli ve yolda benim dinleyebileceğim kadar makul bir sesi olmalı. Bu konuda da bilgisi olan varsa lütfen bilgi veriniz. Kısmetse bu yaz uzun bir motor gezisi düşünüyorum. Selamlar.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Naci abi,
    bahsetmiş olduğunu ben denedim gerçekten faydlaı bir şey. Yalnız sağlam yapmalı. Ben fazla üstüne düşmeden yapmıştım çok da iyi olmuştu fakat kırıldı. Tekrar daha sağlam bir şey yapmayı planlıyorum. şekil açısından fikrin olması için. www.motorturkmarket.com a bakabilirsin CC bar kısmında sürücü CC barı da vardı.

müzik konusuna gelince motosikletin dışına yapılmasına gerçi motor sürerken müzik dinlenmesine bile karşıyımdır. Fakat illaki dinlemek istiyorsan, Kulaklık tavsiyemdir. Bildiğim kadarıyla sen eşinle birlikte seyahat ediyorsun. Bunu da hesaba katarak böyle bir sisteme yapacağın masraf yerine biraz daha fazla vererek scala rider kulaklık setini alabilirsin. Hem intercom vazifesi görüyor, hem müzik dinleyebiliyorsun artçınla beraber, hemde bluetotth olduğu için telefonunu da kullanabiliyorsun. suya darbeye dayanıklı her tarz kaska bağlanabilen vox özellikli güzel bir alet. www.feyizoglu.com da da bu ürünü uygun fiyatlı bulabilirsin.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Teşekkürler Arbetus dostum. Şu an elimde bir interkom cihazı var ve ona mp3 te bağlanabiliyor. Dolayısıyla muhtemelen onu kullanacağım. Sissybar için ise araştırmam devam ediyor. Hesaplı bir şey arıyorum. Selamlar.

Yeni Başlangıç

Arkadaşlar ramzey chopper bölümünü baştan başa okudum,cok güzel bilgiler paylaşmıssınız,son zamanlarda acayip şekilde motor merakım ortaya cıktı,özellikle cruiser tipi motorlara hayranlık duyar oldum ve bu motorları bi hayli inceledim,sizce ramzey 250cc başlangıç için idealmidir?görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
    Akrebi Akrep Yapan Zehiridir

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Hiç motosiklet tecrübeniz yoksa, cruiser başlangıç için bence biraz ağır ve pek kıvrak olmayan bir motor türü. Böyle bir durumda bence daha hafif mesela 125 cc lik bir motor ideal. Yok eğer tecrübeniz var ve cruiser tarzına merak saldıysanız, bu durumda 250 cc lik bir motosiklet sizin tecrübenizi artırmak ve kendinizi geliştirmek için gayet güzel olur. Ancak bu motoru bir süre kullanıp daha büyüğüne geçecekseniz mutlaka temiz ikinci el bir motor alın. Uzun süreli kullanayım derseniz o zaman sıfır almak bence daha doğru. Bu çerçevede, ben sıfır olarak aldığım ramzey ile 11000 km ye yakın (çoğunlukla iki kişi olarak) uzun yol yaptım. Bence makul bir motor. Titreşim yok senecek kadar az, yakıt tüketimi makul ölçüde düşük, güçlü ve sağlam bir motor Ramzey qm250. Selamlar.

Kararsızım !

Herkese ayrı ayrı selamlar ; Sevdama çin malı bir motorla start vermek istiyorum.Hangi markaya baksam forumlardada yazıldığı gibi + ve - leri var.Regal raptor class modeli almayı çok düşündüm.Baktım ki çin malı olduğu halde neredeyse japon malı motorlarla aynı fiyatlarda.Ramzay QM250 ile de yeni tanıştım.Forumlarda kimi motorunu yüceltiyor.Kimi sakın yanaşma diyor.Aklım allak bullak.Neredeyse QM250 için yazılan forumun tamamını okudum.Fiyat bakımındanda avantajlı.Ama halen bu motor iyimidir?Yarı yolda bırakırmı?Servis ve yedek parçada sıkıntı yaşarmıyım anlayamadım.O kadar sayfa okuyup neden bunalrı yazıyorum onuda bilmiyorum.QM250 si olan abiler sonuçta bir haktır.Sizlerden bu motorun son durumu , servisleri , yedek aprça temini ile ilgili ilk ve son kez bilgi rica ediyorum.Hani aklım karma karışık.Biriyle dertleşmeye ihtiyacım var dersem yeridir.Yardımının için şimdiden çok teşekkürler.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı kgunan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese ayrı ayrı selamlar ; Sevdama çin malı bir motorla start vermek istiyorum.Hangi markaya baksam forumlardada yazıldığı gibi + ve - leri var.Regal raptor class modeli almayı çok düşündüm.Baktım ki çin malı olduğu halde neredeyse japon malı motorlarla aynı fiyatlarda.Ramzay QM250 ile de yeni tanıştım.Forumlarda kimi motorunu yüceltiyor.Kimi sakın yanaşma diyor.Aklım allak bullak.Neredeyse QM250 için yazılan forumun tamamını okudum.Fiyat bakımındanda avantajlı.Ama halen bu motor iyimidir?Yarı yolda bırakırmı?Servis ve yedek parçada sıkıntı yaşarmıyım anlayamadım.O kadar sayfa okuyup neden bunalrı yazıyorum onuda bilmiyorum.QM250 si olan abiler sonuçta bir haktır.Sizlerden bu motorun son durumu , servisleri , yedek aprça temini ile ilgili ilk ve son kez bilgi rica ediyorum.Hani aklım karma karışık.Biriyle dertleşmeye ihtiyacım var dersem yeridir.Yardımının için şimdiden çok teşekkürler.
    kgunan arkadaşım, ben bu motoru iki yıldan fazla bir süredir kullanıyorum. Şu an 11.000 km'ye yaklaşıyorum. Motorumu hemen hemen her zaman uzun yolda ve çoğunlukla da eşimle birlikte yaptığımız gezilerde kullandım. Rutin bakımlarda yağ ve buji değiştirmenin dışında hiç masrafım olmadı desem yeridir. Fabrikasyon bir hata yüzünden 2 yıl önce garantiden benzin deposunu ve geçen yıl yine garantiden zincir dişli grubunu değiştirdim. Bunun dışında bir kez de ön teker rulmanını (5 TL) değiştirdim. Çok şükür bu 11.000 km boyunca beni hiç mahcup etmedi. Parça ihtiyacım hiç olmadı desem yeridir. Ama bu ilerde de olmayacak anlamına gelmez. Firmanın şu an parça konusunda sıkıntısı varmı bilemiyorum. Ama sanırım firma kendini büyük ölçüde toparladı.

Tavsiye edermiyim? Evet. Benim çok şükür şikayetim yok. Ancak motorun görünüşü ve sizin fiyat/performans ve kullanım amaçlarınızı düşünerek, en önemlisi de bulunduğunuz yerde (hangi markayı alırsanız alın) servis ve iyi bir ustanın bulunup bulunmadığı konuları kararınızda etkili olmalı.

Bir çok motosikleti sadece resmine bakarak "çinliyse alma" diyen, ancak o motor hakkında hiç bilgisi olmayan insanlar olabilir. Bizde nedense "bilgisi olmadan fikri olan" çok insan var. Bu nedenle bu tür kişilerin "boş" laflarından çok, beğendiğiniz marka ile ilgili açılmış topiklerde verilen tecrübeli kişilerin bilgilerini referans alınız. Ben size 11.000 km'ye yakın kullandığım ve hala kullanmaya devam ettiğim motor hakkında tamamen "TECRÜBEME" dayalı bazı bilgiler vereceğim. Önce bazı teknik sonra da tecrübi bilgiler:

çift silindirli (233 cc), hava soğutmalı, 5 vitesli, ibreli benzin göstergesi (her zaman doğru gösteriyor), akü şarj, km saati (kesinlikle doğru gösteriyor- BMW 1200 RT, Suzuki DL 650, Honda Transalp ve son olarak ta GPS ile ölçtüm) ve devir saati bulunan, 20 beygir gücünde test edimiş son hızı 130 km olan (düz otoyol, rüzgarsız hava 110 kg'lik sürücü ile), yakıt tüketimi 30 km/litre (tek veya iki kişi, otoyol sürüşü) olan bir motosiklet Ramzey QM 250. Titreşim 90 km hızdan sonra çok hafif, 100-110 arası rahatsız etmeyecek düzeyde 115+ çok hafif mevcut. Otoyolda sürekli 90-110 km arasında gidilebilir. Eşimle birlikte toplam 200 kg yüklü olarak 2 kez Adana-Anamur seyahati, bir kez de yalnız Adana-Niğde seyahati yaptım. Bunların dışında Adana civarı günlük geziler gidiş geliş defalarca 200-350 km olarak yalnız veya eşimle birlikte gerçekleştirdim. Kısmetse bu yaz da sahilden Çanakkaleye kadar gidip gelmeyi düşünüyoruz.

Sanırım bu km ve yolculuklar motosikletim hakkında yeteri kadar tecrübe sahibi olduğumu gösteriyor. Tabiki karar senin. Ama hangi markaya bakarsan bak, mutlaka sadece o motosikleti uzun süre kullanmış art ve eksiklerini bilenlerin tecrübelerine kulak ver.

Not: Motosikletime sürücü için sırt yaslayacak sissy bar yaptırdım. Ama tembelliğimden resimlerini henüz çekip yayınlayamadım. İnşallah yakında burada göreceksiniz.

Herkese selamlar ve kazasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    bence regal raptor
    iyi makine
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Naci63 abi verdiğin bilgiler için çok teşekkürler.Hani motora kanım kaynamadı da değil.Görünüş olarakda çok çekici bana göre.Bi arkadaşta 2007 ikinci model qm250 buldum .Bakalım fiyatta anlaşırsak hafta sonu bi görüşeceğiz.Etrafımdakiler halen mtr alma diyorlar ama dedim ya sevda meselesi.( Almazsam gözüm açık gider ).

İstanbul-Fatih civarında olan arkadaşlar varmı.Bazı markalar kendielrine güzel gruplar kurmuş.İnş motoru alır almaz güzel bir grup kurma işine bizde gireriz.

Birde onuyla ne kadar alkalı bilmem ama bu razmeyin sahipleri ile ilgili hiç iyi şeyler duymadım.Hayırlısı olsun ne diyim.

Herkese iyi akşamlar

Bugünümü kanuni tiger 250 yi incelemekle geçirdim.1 ay önce motor hakkında hiç bir şey bilmeyen ben neredeyse çin malı motor uzmanı olup çıkıcam.Görüntü olarak ramzeyden daha vahşi ve oturaklı bir tipi olsada ramzey qm 250 yanında özellikleri bakımından biraz fıs kalıyor.Ramzey bakalımşu paranı bi denkleştiriyim bana alma diyenlere nispet yaparcasına bağırta bağırta heryerde göstereceğim motor nasıl olurmuş.Az kaldı biraz daha sabır.Yok yok ramzey bu işte iyi başka söze gerek yok.
    Saygılar Sevgiler

Arkadaşlar km si 7000 de olan tüm problemleri çözülmüş bir motoru almak mı yoksa km si 3000 lerde daha yeni model motoru almak mı daha iyidir ? Acil cevap verirseniz tercihimi ona göre yapacam

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Ben ne kadar yeni ve az km yapmış olursa o kadar iyi derim. Ramzey için çözülecek tek problem 5-6 bin km ye kadar vida ve somunları (motoru ve şanzımanı şaseye bağlayanları ve amartisörlerinkileri) sıkarak gevşeme sorunu zaten ortadan kalkıyor. Ben başka sorun yaşamadım. Selamlar.

Bu hafta tamam inşallah

Yarın veya perşembe günü motoru alıyorum inş.2 motordan birine baktım.Bi, tane daha kaldı.Motoru temiz bi serviste bakıp el sıkışacam artık tak etti.naci abi çok saol.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Siz de sağ olun. Şimdiden hayırlı olsun. Kazasız sürüşler dilerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler