Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

slm motor tutkunu arkadaslar ben 21 yasindayim ve 12 yasimdan beri motsiklet kullaniyorum su ana kadar envayicesit motor kullandim qm250 yide uzunca bir süre kullnam sansim oldu yaklasik olarak 9200km lerdeyim naci abininde daha önceden söledi sorunlari yasaniyor ama zamaninda ve ebilir kiiler tarafindan mudahale edildi taktirde bu sorunlar can sıkmiyor .En basindan beri bütün yazilan yorumlari tek tek okudum herkese tesekkür ederim. ama bazi arkadaslarimiz anliyorumki motoru sadece uzaktan bakarak yorum yapmislar yaziktir arkadaslar yeni motor alacak arkadaslari etkilemeyelim sonra bir baskakonuda su soğutmali motorlar evet motosikletler icin güzelbir olay ama onun güzl olup olmadini benim gibi 1700 km lik bir mesafeyi kaplayan bir geziye cikan bilir arkadaslar tek kelimeyle sunu söleyebilrimki rezalet deneme amacli cikmiştik ve pişman oldum pervane arizalandi su kacirmaya basladi pervaneyi tamir ediyosun ediyosun yoladevam ediyon ama nedeninianlamadin bi sebepten dolayi su kacirmya basliyor tam anlamiyla eziyet hangi motordan bahsetdimi arkdaslar gayet ii biliyordur oyüzdendir ki arkadaslar su soğutmalilardan uzak durun derim cikartid masrafdan bahsetmiyorum bile
    hepinize iyi sürüsler dilerim kasksiz motor kullanmayalim arkadaslar kib

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    ya 3 ay oluyor ramzey scooter aldım yaşamadığım sorun kalmadı. Ayrıca fabrika her türlü garantiyi veriyor ama yetkili servis sana garantiden değilde kendisi satmak istiyor parçayı. Özellikle kaplanoğlu diye bir servis var istanbul avrupa yakasında oturanlar bilirler onun kadar rezil bi insan görmedim ya..

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı bybrut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya 3 ay oluyor ramzey scooter aldım yaşamadığım sorun kalmadı. Ayrıca fabrika her türlü garantiyi veriyor ama yetkili servis sana garantiden değilde kendisi satmak istiyor parçayı. Özellikle kaplanoğlu diye bir servis var istanbul avrupa yakasında oturanlar bilirler onun kadar rezil bi insan görmedim ya..
    Arkadaşlar, servis birazda ustanın kişiliği ile ilgili bir konu. Ama tabiki motoru satan asıl firmanın bu konulara dikkat edip zaman zaman servisleri gözden geçirerek gerekli uyarıları yapması; eğer şikayetler devam ediyorsa servisin yetkisini elinden alması lazım. Ama maalesef bizde böyle profesyonel çalışacak kurumlar çok az sayıda.

Delipapaz arkadaşımın yorumuna aynen katıldığımı belirtirim. Ben de o motoru kullanan kişilerden buna benzer arıza şikayetleri duydum. Yolda kalmaktansa, gerektiğinde gölgede yarım saat dinlenip devam edebilmek bence çok daha iyidir. Kaldı ki Ramzey qm 250 ile iki kişi olarak yaptığım uzun yolculuklarda ısınmadan kaynaklanan performans düşüklüğüne motorun açılmasından sonra hiç rastlamadım diyebilirim. Selamlar.

evetarkadaslar rmznin türkiye genelinde servisleri cogunlukla baz arkadaslarimizinda belirtmis oldugu gibi bisiklet tamircisinden dönmüs olanlardir lakin onlara motordan anlamiyolar demek yersiz olur sorun rmz yetkililerinde biz ailecek motor hastasi oldumuz icin abimdede rmz 125likden vardi aslina bakarsaniz motor diger klasindaki markalardan cok daha az yakıyor ve performansi cok iyi lakin servisimiz kötü nedeni isenaci abiminde bahsetdi gibi servis sahibinden kayanaklaniyor bide buna rmz yetkililerinin parcakonsunda vurdumduymazli eklenince is cirindan cikiyor bybrut arkadasima sunu söleyebilirim ancak baska bir servise gitsin eger o imkan yoksa motor tamiratindan anlayan bir tamirciye gitsin parca gerekiyorsa eger fabrikadan kendisi almaya calissin yoksa daha cok basin agrir kardesim
    hepinize kazasiz sürüsler dilerim

Motosikleti
    mr 250 destro
    boyle motorlardan uzak durucaksın

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    ya ben anlamıyorum. arkadaşın uzak dur dediği motorla kendisininki aynı memleketten. birini ramzey ötekini motana getirtiyor diye yolda kalitesi artmıyor. Ben bu iki motoruda kullandım görünüş dışında tercih sebebi olacak bir farkı yok. bu iki motoru kullanan arkadaşlarımla beraber uzun yolculuklara çıkıyoruz. hiç de bir arıza olmadı. şu ana kadar Regal raptor, ramzey qm250, masai grand eagle'ı ve kendi motorumu kullandım. hepsinin + sı ve - si farklı ama şu anda ramzeyde yedek parça sıkıntısı var. ileride motana masaiyi getirmeyi durdurduğu için onda da olacak. ama tutup da gerekçeyi belirtmeden bu motordan uzak durucaksın demek pek etik değil. ben gidip masai başlığına bu motoru sahil yolunda tokatladım çok yavaş gidonu çok kötü falan diye yazsam nasıl ayaklanırsınız değil mi?

naci abi ve tüm ramzeycilere selamlar.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Arbetus arkadaşım sana aynen katılıyorum. Ben çok şükür servisimden de motorumdan da memnunum. Memnun olmayanlar genellikle herhalde motoru çok hırpalayıp, bakımını da gerektiğinde ve zamanında yapmayan/ yaptırtmayanlardır diye düşünüyorum. Herkes piyasada insanların nasıl scooter ve diğer tür motorları kullandığını görüyor. Ben hakikaten o motorlara (adeta bir canlı imiş gibi) acıyorum. Yazımı bir atasözü ile bitiriyorum. "Bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur".

Sana ve motoruna önem veren, kendine duyduğu saygı kadar başkalarına da her ortamda saygılı olan tüm motorcu arkadaşlara selamlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ya arkadaşlar çok güzel abartmışsınız. Sonuçta para verip aldığım birşey tabi ki bakımınıda yapıcam. Motoru al 1 sene kullan sonra çöpe at diye bir kural mı var

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    ya arkadaşlar çok güzel abartmışsınız. Sonuçta para verip aldığım birşey tabi ki bakımınıda yapıcam. Motoru al 1 sene kullan sonra çöpe at diye bir kural mı var
    Arkadaşım, sizin motorla ilgili değil servisle ilgili bir şanssızlığınız var. Servisin yanlış yapması belki size sorun çıkarttı. Yoksa bizimkiler (kategorileri farklı olsada) bize çok şükür sorun çıkartmadı. Abartma konusuna gelince, ben abarttığımızı zannetmiyorum çünkü çevrenizdeki ve servislerdeki scooterlara bakarsanız bir çok motorun ne kadar hor kullanıldığını görürsünüz. Birçok insan motor sevgisi olan bir kişinin "binmekten utanacağı" kadar bakımsız motorlara biniyorlar.
    Aynı durum bizim chopper'lar için sözkonusu değil. Bunun bence iki nedeni var. Birincisi chopper alan daha çok zevk için ve günlük işe gidip gelirken kullanmak üzere alıyor. Dolayısıyla da temiz ve dikkatli biniyor. Çoğunlukla da uzun yol yapıldığı için bakımına da hassas davranıyor. Ayrıca bunların fiyatları scooterlara kıyasla yüksek ve şehir içi manevra ve yük taşıma kabiliyetler farklı olduğundan pek çok esnafa scooter daha pratik geliyor. İkincisi de scooterlar neredeyse chopperlerin yarı fiyatı ve az benzin yakıyor. Dolayısıyla esnaf çoğunlukla tercih ediyor ve hakikaten "tepe tepe" kullanıyor. Bu nedenle de bir çok sorun yaşanabiliyor. Ama dediğim gibi sizin sorunlarınızın temelinde "paragöz" bir servis yatıyor olabilir. Selamlar.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Geçen hafta (29 Ekim haftası) tek başıma Adana'dan Niğdeye gittim. Çok keyifli bir gezi oldu. Fotolar gezi yazılarında. Motorumun performansı süperdi(çok şükür) yakıtı ise 31 km/litreydi (o gün için 0.09 ykrş). Bu hafta sonu ise hanımlarla birlikte iki motor toros dağları Karboğazı mevkiine pikniğe gittik. Otoyolda bir ara ibre 140 dedi araç sollarken (son çizgi işaretini yarım santim geçti). Orada çok hafif bir iniş vardı. Hemen gaz kestim. Çekiş ve sürat mükemmel. Şuan motorum 8000km'ye yaklaştı. Sanırım giderek daha da keyf almaya başladım. Selamlar.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Zincir dişlilerinde aldığımdan beri mevcut olan, ancak bir sorun çıkarmadığı için girişimde bulunmadığım bir durum vardı. Bu ilerde bir sorun olabilecek ve zamanla zincirin kopmasına neden olabilecek kasılıp sonra gevşeme durumu idi. Teker her döndüğünde zincir belli bir noktada geriliyor sonra tekrar normale dönüyordu. Fabrika yetkilileri ile görüşüp garantiden zincir ve dişli takımını değiştiriyorum. Parça geldi ve serviste bekliyor. Öğrendiğim kadarıyla chopperler için parça sorunu kalmamış. Selamlar.

Motosikleti
    Ramzey QM 250

Yeniden merhabalar...

Uzun zamandir siteye girme firsatim olmamisti.Bugun kaldigim yerden tum yazilanlari sonuna kadar okudum.Her gecen gun Naci abi,arbetus,mavimerdiven ve ismini hatirlayamadiklarim gibi, pozitif ,bilincli,hissederek binenlerin yazilarinin arttigini gormekten cok cok mutlu oldum.Hele Naci abinin yaptigi uzun gezileri okuyunca icim gitti gercekten. En son genel bakimi yaptirdigimda eyluldu sanirim, vidalar kontrol edildikten ve vites ayari yapildiktan sonra motorun surusu ciddi anlamda duzeldi.Ancak ben genelde dustugum icin motordan(iki kere arabalar isik dinlemeden onume atladilar ve bendeniz yine on frene asildim,yavasca altimdan ativerdim,bir kezde aniden onume cikan arabadan dolayi motoru altimdan firlattim o 10 metre kaydi bende biraz yuvarlandim,cok sukur ikimizde de bisey yok) ayakliklar artik tutmuyo,birine kaynak yaptirmak zorunda kaldim. Ama hic onemli degil bence ne surusu nede baska birseyi etkilemiyor. 296.km de km telim koptugundan hala ne yaktigimi bilemiyorum,bir turlu ankarada tel bulamamistim. Aslinda daha yapilacak seyler var ancak hem mevsim kapandi hemde isten cikarildiktan sonra malum mali durumdan dolayi ugrasamadim.Simdi ise Libyadayim, calismaya geldim,inanilmaz ozledim motorumu.Herkes gitsen bile kullanamazsin diyor, ben de olsun gorurum en azindan,elimin altinda olur diyorum.

Cok konustum biliyorum,hem motorumu hem ulkemi cok ozledim.Geldigimde mevsim basladiginda Ankarada olan arkadaslarla tanismak, gezmek, fikir alisverisinde bulunmak istiyorum,umarim olur.

Hepinize sevgilerimi yolluyorum Libya ellerinden...
    An Old Man Dies, A Young Women Lives...

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Sana Libyada kolaylıklar ve bol kazançlar diliyoruz. Selamlar.

selamlar benim mondial kt125 var motorumu motorumu büyültmek için araştırma yapıyorum regal jinlun kanuni ve sonunda aradığım motoru bulduğumu sanıyorum ilk önceleri regalde karar kılmıştım onlarında tüm sayfalarını okudum almayı düşünüyordum fakat motoru görünce vaz geçtim küçük müçük diyolardı ama bu kadarını beklemezdim gerçekten küçükmüş kt ondan daha iri duruyor açıkcası vaz geçtim.
    ramzeyle ilgili bi kaç sorum olacak maksimum hız nekadar titreşim kaç devirden sonra başlıyor klasik bi arızası varmı yedek parça durumu ne ve ramzey firması bu motorun 2008 modelini getiriyormu motoru nereden bulabilirim izmirde?
    hiç bir arkadaş motor çin malı diye uzak durmamı tavsiye etmesin çünkü çin malı bir motora biniyorum çok çok memnunum.hangi japon italyan bu ülkeye gelip hiç olmazsa bi montaj hattı kurdu kazandıkları onca paradan bi kısmını bu ülke için neden harcamadılar çinliler hem ucuza yaptılar bu işi hem ülkemize geldiler fabrıkalarını kurdular yatırım yaptılar bu fiyata bu kalite helal olsun diyorum adamlara. JAponcu arkadaşlar babalarının paralarını yemeye devam etsinler bizlere karışmasınlar. bir züppenin dediği gibi gariban motoru bunlar, züppelere yakışmaz!! biz garibanlar bu motorlarla barlardan kızları arkamıza atıp yarışlar yapmıyoruz birbirimize hava basmıyoruz biz garibanlar ülkemizin beş kuruşunun nedensiz yere yurt dışına çıkmasını istemiyoruz biz garibanlar ülkemizi seviyoruz...

mavimerdiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF BANDİT 1200 S
    Alıntı kaynar030 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar benim mondial kt125 var motorumu motorumu büyültmek için araştırma yapıyorum regal jinlun kanuni ve sonunda aradığım motoru bulduğumu sanıyorum ilk önceleri regalde karar kılmıştım onlarında tüm sayfalarını okudum almayı düşünüyordum fakat motoru görünce vaz geçtim küçük müçük diyolardı ama bu kadarını beklemezdim gerçekten küçükmüş kt ondan daha iri duruyor açıkcası vaz geçtim.
    ramzeyle ilgili bi kaç sorum olacak maksimum hız nekadar titreşim kaç devirden sonra başlıyor klasik bi arızası varmı yedek parça durumu ne ve ramzey firması bu motorun 2008 modelini getiriyormu motoru nereden bulabilirim izmirde?
    hiç bir arkadaş motor çin malı diye uzak durmamı tavsiye etmesin çünkü çin malı bir motora biniyorum çok çok memnunum.hangi japon italyan bu ülkeye gelip hiç olmazsa bi montaj hattı kurdu kazandıkları onca paradan bi kısmını bu ülke için neden harcamadılar çinliler hem ucuza yaptılar bu işi hem ülkemize geldiler fabrıkalarını kurdular yatırım yaptılar bu fiyata bu kalite helal olsun diyorum adamlara. JAponcu arkadaşlar babalarının paralarını yemeye devam etsinler bizlere karışmasınlar. bir züppenin dediği gibi gariban motoru bunlar, züppelere yakışmaz!! biz garibanlar bu motorlarla barlardan kızları arkamıza atıp yarışlar yapmıyoruz birbirimize hava basmıyoruz biz garibanlar ülkemizin beş kuruşunun nedensiz yere yurt dışına çıkmasını istemiyoruz biz garibanlar ülkemizi seviyoruz...

Çok güzel yazmışsın arkadaşım tebrik ediyorum. Motosikletlerin de insanlar gibi olduğunu düşünüyorum, sen ona gerektiği gibi davranırsan o da seni yolda bırakmıyor. Bazen küçük kaprisleri olsa da çekilmeyecek bir huysuzluk yapmıyorlar. Ben tam 2 yıldır Ramzey Qm 250 ye biniyorum yaz, kış, dağ, bayır, asfalt, uzun yol, şehir içi vs... Kaç km yaptığını sormuşsun önce onu cevaplayayım. 120 km sıkılmadan yapıyor ve göstergenin doğru olduğunu defalarca test ettim. Motosikletimden memnun muyum? Evet çok memnunum. Neden çok memnunum? Çünkü: 2 yıldır sürekli kullanıyorum ve 15 bin km yi geçeli çok oldu ve 500 km nin üzeri yolculuklara dayanabildi. Bu zamana kadar hiç bir şeyini değiştirmedim yağı dışında. Hala orjinal zinciri üzerinde duruyor. Ancak, geçen hafta aküyü değiştirdim ama esas sorun kondüktör müdür ne karın ağrısıdır ondaymış onu da değiştirdim toplam maliyet işçilik dahil 140 ytl tuttu. Bu da makul bir fiyat sanırım. Bence dengeli ve çok fazla güven veren bir yapısı var ve diğer 250 lilik lerden daha iri ve gösterişli bir yapısı var. Gelelim yakıt durumuna: Sanırım biraz fazla yakıyor ben bir türlü düşüremedim. Şehir içinde sürekli yüksek tempolu kullanımda (Büyükşehirlerde düşük tempo kullanma şansınız yok bilen bilir) 100 km de 4 litre yakıyor. Şehirler arası yolda 100 km de 3 lt falan yakıyor. Gelelim vibrasyon konusuna: 90 km ye kadar sorun yok ama 90 ı geçtikten sonra biraz titreşim oluyor ama bu da kabul edilebilir durumda. Özetle ben verdiğim parayı sonuna kadar helal ediyorum. Geçen alıcı çıktı 3.000 ytl verdiler inanın satamadım. Çok düşündüm ama ayrılamadım motosikletimden. Bu paraya alınabilecek bu ayarda bir başka motosiklet yok diye düşünüyorum. 10.000 YTL nin üzerine çıkınca zevkime hitap eden modeller markalar var ama çıkamıyorum ne yapayım. Senin deyişinle biz garibanların Harley Davidson'u Ramzey arkadaşım. Yolun açık olsun...

bu ramzey şirketi telofonları açmıyo kardeşler takla attılar heralde yedek parça durumunu soracaktım muhatap bulamadım kendime cevabı aldım ama

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Yeni yaptırdığım sübap ayarından dünkü gezide çok memnun kaldığım için ilgilenen arkadaşlara bilgi olsun diye yazıyorum. Emme 0.10; eksoz 0.15 mm. inch üzerinden ise 0.004 ve 0.006 'ya tekabül ediyor. Gaz yemesi oldukça iyi. Titreşim, 100 km'ye kadar yok, 100-110 arası biraz var, 115'den sonra yok sayılacak derecede az. Selamlar.

lütfen yardım

motor sevdalısı abilerim arkadaslarım öncelikle sizlere selamlarımı bildiririm. Bende de sizler gibi motor sevdası var. ancak ben profosyonel bir kullanıcı değilim. Yeni bir motor almak istiyorum ancak bu motoru satmak için değil uzun vadeli kullanmak için, hava yapmak için değil aklıma esen yere götürmesi için almak istiyorum. Şimdi bana yardımcı olurmusunuz Ramzey chopper tarzında bir motor benim gibi bir kullanıcı için iyi olurmu veya bana önerebileceğiniz bir motor varmı?
    Şimdiden teşekkürlerimi bildiririm.....

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı aibaron35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor sevdalısı abilerim arkadaslarım öncelikle sizlere selamlarımı bildiririm. Bende de sizler gibi motor sevdası var. ancak ben profosyonel bir kullanıcı değilim. Yeni bir motor almak istiyorum ancak bu motoru satmak için değil uzun vadeli kullanmak için, hava yapmak için değil aklıma esen yere götürmesi için almak istiyorum. Şimdi bana yardımcı olurmusunuz Ramzey chopper tarzında bir motor benim gibi bir kullanıcı için iyi olurmu veya bana önerebileceğiniz bir motor varmı?
    Şimdiden teşekkürlerimi bildiririm.....
    Arkadaşım, buna sen karar vermelisin. Forumda bu tarz motorlar hakkında bir çok yazı var. Olumlu ve olumsuz yönlerini insanlar tartışıyor. Bence bunları okumalısın öncelikle.

Ramzey QM 250'ye gelince, ben bu motoru 2 yılı aşkın süredir kullanıyorum. Şu an 10.000 km'de. Ciddi bir sorunla karşılaşmadım çok şükür. Motorumdan genel olarak memnunum. Yakıtı iyi, performansı iyi, bence görünüşü de iyi. Eşimle yaptığımız bir çok uzun yolculuklarda da motordan memnun kaldık. Hatta bu yıl da ege ve çanakkale turu düşünüyorum kısmetse. Daha önce 2 kez eşimle Adana-Anamur yaptık. Ben bir kez de Adana-Niğde yaptım.
    Son hızı 130'u gördüm. Yakıt 1 litre ile şehirdışı 90-100 km ortalama sürüşle 30 km civarı. 100 km hızda rahatsız etmeyecek bir titreşim var ancak 110 km'hızdan sonra o da gidiyor. Ancak normal sürüş hızı olan 90 Km'de sürüş çok keyifli. Sıfır alacaksan mesele yok hatta uzun süre kullanacaksan bence sıfır almalısın (ben öyle yapmıştım), ancak ikinci el alacaksan temiz ve az km yapmış motor bulursan iyi olur. Selamlar ve kazasız sürüşler dilerim.

poyraz06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BULURSAK UYGUN BİŞEY ALACAZ
    bu benim motorun aynisi ama benimkinin markası pioner ve 125cc

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler