Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Merhaba arkadaşlar Mc ve MCX kullananlardan ricam MC ve MCX arasındaki farklar nelerdir..MCX MC2nin motor bloğumu hala yoksa değişiklik var mı ? Varsa nelerdir.Ayrıca gittiğim bayilerde MC modelini bulamadım hepsi MCX'ti..MC artık üretilmiyor mu yoksa MCX onun devamı mı ? Bir de test sürüşü yaptım amartisörler çok sert geldi bana.Bunun bi ayarı var mı yoksa amartisörler gerçekten o kadar sertmi..Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..Tekeriniz hep düz bassın..

---------- Post added 23-09-2013 at 00:48 ---------- Previous post was 22-09-2013 at 23:50 ----------

Birde son olarak vites göstergesi var mı ? MCX'te

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Birçok kişi amörtisör ybr nin ki ile değişse iyi olur demiş aralarında fark yok aynı sanırım titreşim yok mcx te ve vites göstergesi var.

Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Eski bir Ybr ve Cbf kullanıcısı olarak,amartisör ve titreşime önem veriyorum.Motordan ve uzun yoldan zevk almanın en güzel yönleri bunlar bence.Motosiklet rahat ve konforlu olmadıktan sonra,1000 cc olsa boş..Cevabınız için teşekkürler..

Bende yeni başladıgım için titreşim filan istemem bu model güç bakımından hosuma gidiyo bugün bayiye gittim mcx yokmus sipariş üzerine gelir ama fabrikada da yok dedi dayı sordum dedim tarafsız olarak drift mi mcx mi adam drift dedi yine kafam karıstı :D

Beyler Mcx'te 100 'den sonra gidonda sallanma oluyormuş öyle birşey var mı ?

Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Sallanma değildir de titreme oluyordur,yüksek devirde..

Birbilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MC
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok 2850 demiştim ilk gün, sonra 2500 e indim. 2250 ye kadar inerim

---------- Post added at 14:13 ---------- Previous post was at 14:06 ----------

http://img405.imageshack.us/img405/324/dsc05218l.jpg

Uploaded with ImageShack.us
    selamünaleyküm kerem bey nasılsınız ben nureddin birbilen mondial 150 mc yani yukarıdaki motorunuzu alan nureddin, Motorunuzu halen kullanmaktayım yaklaşık olarak 2000 km yaptım ALLAH'a şükürler olsun tek masrafım olmadı. İstanbuldan trakya yani edirne ve çorluya diğer yandan edirneden ise adapazarına seyahatim oldu giderken hep 90 110 arası km hız ile giderek yolculuğumu bitirdim. ALLAH RAZI OLSUN motora çok iyi bakılmış ve vermiş olduğunuz bana aparatlar ve dizayn etmiş olduğunuz far düzenekleri pek çok işime yaradı. Herkese sizin gibi satıcı insan çıkması dileğiyle...

drunkking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 mc - asya pars 250
    motoruöu satıyorum forumdan ilgğilenen arkadaşlara güzellik yaparız.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-sahibinden-temiz-extrali-cadde-haylazi-138154906/detay

Alıntı suato21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sallanma değildir de titreme oluyordur,yüksek devirde..
    Tehlike arz edecek kadar mı peki ?

Rider95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F
    Alıntı dadas607 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tehlike arz edecek kadar mı peki ?
    Benim Motorda Hafif sallama oluyordu . Ama oda 110 larda oluyordu sallama dediğim.Yani 110 km kadar tık yok o hıza çıkınca oluyordu.
    Yolda hafif bozukluk ve rüzgar oldumu ilk zamanlar yapıyordu.Artık yapmıyor.Sorun yok yani

Oo iyi zaten bi motora niyetlendik o da bayburtta bugün geldim hava buzzz.

ben de3 aydır kullanıyorum motoru. şuan da 1300 km de. amortisörleri eski 125 uag motorumdan daha kötü gibi geldi bana. ama ayarlanıyor galiba. götürdüğüm servis de anlamadı ayarından.
    bir de yakıt çok fazla geldi bana. 4 litre civarı benzin yakıyor. neredeyse araba gibi. servis 2-3 bin km den sonra düşer dedi bakalım nasıl olacak?
    1000 km yi devirince hız denemesi yapmaya da başladım. düz yolda düz durumdayken 110u pek geçmiyor. öne doğru yatarsam 120yi görüyor. ama tabi motor daha açılmadı

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı emnkorkmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de3 aydır kullanıyorum motoru. şuan da 1300 km de. amortisörleri eski 125 uag motorumdan daha kötü gibi geldi bana. ama ayarlanıyor galiba. götürdüğüm servis de anlamadı ayarından.
    bir de yakıt çok fazla geldi bana. 4 litre civarı benzin yakıyor. neredeyse araba gibi. servis 2-3 bin km den sonra düşer dedi bakalım nasıl olacak?
    1000 km yi devirince hız denemesi yapmaya da başladım. düz yolda düz durumdayken 110u pek geçmiyor. öne doğru yatarsam 120yi görüyor. ama tabi motor daha açılmadı
    sakin kullanımda 3,5 u görmeniz lazım. Biraz daha km yapsın motor ondan sonra konuşmak daha doğru olur. Ama yine de motorun fazla yaktığı doğru.

dreamwalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Cbf 150
    merhaba km 7500 de bir mcx sahibi olarak aranıza katıldım.yanlız birkaç sorunum var tecrübeli arkadaşlardan özellikle yardım istiyorum.15 dişlideyken motorda feci bir titreşim var ön gidon ve ayaklarda özellikle artcı durumunda resmen uyuşturuyor...17 dişliyle biraz rahatlama var ama yinede var özellikle yüksek devirde 1-2 ci viteslerde...80 km den sonra hissediliyor..mc sahibi bir arkadaşta 16 dişli var 1-2 viteste hafif artçı hissediyor sonra kayboluyor.aynı motor ilginçlik var sanırım.sonra 3 defa far ampülü aldım kısa sürede ya yakın ya da uzun far kısmı gidiyor çalışmıyor.( 10 dakika far acık kullanılsa bile ) 3 tane phılips ampülde aynı olay..bu sıkıntıları nasıl çözebilirim acaba?

Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F
    Alıntı dreamwalker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba km 7500 de bir mcx sahibi olarak aranıza katıldım.yanlız birkaç sorunum var tecrübeli arkadaşlardan özellikle yardım istiyorum.15 dişlideyken motorda feci bir titreşim var ön gidon ve ayaklarda özellikle artcı durumunda resmen uyuşturuyor...17 dişliyle biraz rahatlama var ama yinede var özellikle yüksek devirde 1-2 ci viteslerde...80 km den sonra hissediliyor..mc sahibi bir arkadaşta 16 dişli var 1-2 viteste hafif artçı hissediyor sonra kayboluyor.aynı motor ilginçlik var sanırım.sonra 3 defa far ampülü aldım kısa sürede ya yakın ya da uzun far kısmı gidiyor çalışmıyor.( 10 dakika far acık kullanılsa bile ) 3 tane phılips ampülde aynı olay..bu sıkıntıları nasıl çözebilirim acaba?
    Benimde Ampul Patladı servis phılips takmış sonra diğer gün akşam gine patladı. Sonra orjinal ampul taktık serviste tekrar şükür hiç sorun vermiyor orjinalle dene.

Motor ilk zamanlar çok yakıyor sonra düşüyor arkadaşlar.Normal seviyesine diğer aynı modellerinle aynı seviyeye.

dreamwalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Cbf 150
    orjinal ampül hangi marka ? sıfır degil zaten 2 ci el aldım.yakıtı daha ölçmedim.su titreşim sizde varmı orjinal dişliyle ? cok rahatsız edici bir gariplik var...

Motosikleti
    Mondial 150 Mc-X
    Camlı hali :D

Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F
    Fotorafdaki Koruma demiri ortasındaki ne korna falanmı ?
    Bizim bi arka çanta demiri varmı senin motordakinden başka model daha aşşada durun çanta yeri.

OnrMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    meceiks 'F150GS' / Mêgane SW
    Alıntı emnkorkmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amortisorun tüp kısmının altında lastiklerdeki sibop gibi sibop var oradan havasını indirirsen amortisorler yumuşar gene oradan hava basarsan amortisor sertleşir. ben ybr amortisoru taktım yanlış hatırlamıyorsam 5 aşamalı sertlik ayarı vardı 4te olabilir tam hatırlamıyorum ben 3. seviyede ayarladım amortisoru gayet memnunum. motorun hız konusuna gelecek olursak benim mcx hiç zorlanmadan 120km/h'yi görüyor ama tabi o süratlerde sürekli kullanmayı ben pek tavsiye etmiyorum ideali 90-100 sollamalarda 120-130 falan yapıyorum ama genelde 90la kullanıyorum.

Alıntı dreamwalker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle motorunuz hayırlı olsun bizim mcxlerin orjinal dişlileri ön15 arka38 ben arazide de kullandığım için çekiş ağırlıklı olsun diye ön16 arka45 yaptım ama genede bahsettiğiniz kadar titreşim yok çanakkaleden istanbula gidip geliyorum arada çok rahatlıkla siz normal yolda kullanıyorsanız ön16 yapsanız yeterlidir arka38 orjinal bırakın ama dediğiniz kadar ayakları elleri uyuşturan bi titreşim varsa bütün vidaları bi kontrol edin derim gevşemiş olma ihtimaline karşı ve far konusunda benim tavsiyem farınız açıkken motoru çalıştırmayın gece yolda giderken stop ettirseniz bile farı kapatıp tekrar öyle çalıştırın. fark açıkken çalıştırma durumunda farın ömrü çabuk gidiyor, ilk çalıştırma esnasında çok güç geldiği için. 2senedir hiç far ampulu değiştirmedim ben.

Alıntı Selim28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arka çanta demiri hangi motora ait ve fiyatı nedir? bende düşünüyorum almayı
    siz hızlı gidebilirsiniz ama heryerde değil

Motosikleti
    Mondial 150 Mc-X
    Arka çanta demirini sahibindende almıştım mh driftin 35-50 arası bişeydi galiba

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

Korna korna

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:32 ----------

Amerikan park ve xenon :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)