Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    8bin devir mi? hocam sen ne yaptın? ilk 1600 km 4000-5000 devirleri geçme, uzun süre aynı devir ve süratte gitme ve sürekli vites değiştir. ayrıca rodaj süresince motora 2 kişi binme

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:53 ----------

rodajı ne kadar sağlıklı yaparsan motorun o kadar uzun ömürlü olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    150 Mc-x Roadracer
    Alıntı zihnigonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8bin devir mi? hocam sen ne yaptın? ilk 1600 km 4000-5000 devirleri geçme, uzun süre aynı devir ve süratte gitme ve sürekli vites değiştir. ayrıca rodaj süresince motora 2 kişi binme

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:53 ----------

rodajı ne kadar sağlıklı yaparsan motorun o kadar uzun ömürlü olur.
    Bizim oralar çok yokuşlu.Arkamda artci olmayinca muhabbet etmeyince tek kisi motor surmek cok sarmiyo..Daha once 150cc motosikletim vardi onu sattim mcx aldim.Eski motosikletimde devri iyice yedirdikten sonra vites atiyordum.Bunun rodajida biran once tamamlayip uzun yolda iyi bir acmak istiyorum.Benim arkadas mcx i ilk aldigi gunden beri iki kisi basagaz suruyo motoru sagir kalmadi.Birinin drifti vardi bizim orada.O kisi rodaji gaz yedirmeden yapti motoru diger driftlerden gucsuz kaldi.Derdim motorun iyi bir acilmasi.
    Az once de 60 ile viraj aldim, virajdada derin bir cukur varmis.Cukurdan kacamadim sert bir sekilde girdim Allah'tan(c.c) birsey olmadi, maşa filan yamulmadi..Cok dikkatli gitmeme ragmen dalginligima geldi motora birsey oldu diye icim gitti.

dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Bizim motosikletlerin yedek depoya nasıl geçecek servis kullanma klavuzu da vermedi

Utided - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Hyosung GV250
    Selamlar dostlar,

bir hafta önce bende motorumu teslim aldım ve aranıza katıldım.

Geçen bir haftada yalnızca 50km kullanabildim.

Bu süreçte, egzozun arka bağlantı cıvatası çıktı düştü, kendim sıktım bi cıvata tutturdum. (düşme çarpma sürtme yok, kendi kendine gevşemiş)

Benzin göstergesi çalışmıyor, daha yaptıramadım, bugün gittim bi gün bırakırsam garantiden yapacaklarını söylediler.

Bunların dışında bir de alarm taktırmayı düşünüyorum. Servis alarm fiyatı 50 tl, bana taktırırsan 50 tl daha alırım takmak için dedi. Geçmiş mesajlarda alarm takmak çok basit, bi sokete alarmı bağlıyorsun sadece demişti bi arkadaş, var mıdır böyle bir durum kendimiz takabilir miyiz acaba, bilgisi olan var mı bu konuda, bana yardımcı olabilecek?

Herkese kazasız belasız sürüşler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:18 ----------

Alıntı dogus2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim motosikletlerin yedek depoya nasıl geçecek servis kullanma klavuzu da vermedi
    Sol tarafta benzin musluğu var hocam, hemen sol kapamanın altında. Normalde açıken aşağı konumundadır. Orta konumda kapalıdır, ki kitapçıkta kullanmıyorken kapalı konuma getirin yazılı, ben kapatıyortum her inişimde. En üst konumda da yedek depoya geçiyor.

Motosikleti
    Alıntı furki5454 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim oralar çok yokuşlu.Arkamda artci olmayinca muhabbet etmeyince tek kisi motor surmek cok sarmiyo..Daha once 150cc motosikletim vardi onu sattim mcx aldim.Eski motosikletimde devri iyice yedirdikten sonra vites atiyordum.Bunun rodajida biran once tamamlayip uzun yolda iyi bir acmak istiyorum.Benim arkadas mcx i ilk aldigi gunden beri iki kisi basagaz suruyo motoru sagir kalmadi.Birinin drifti vardi bizim orada.O kisi rodaji gaz yedirmeden yapti motoru diger driftlerden gucsuz kaldi.Derdim motorun iyi bir acilmasi.
    Az once de 60 ile viraj aldim, virajdada derin bir cukur varmis.Cukurdan kacamadim sert bir sekilde girdim Allah'tan(c.c) birsey olmadi, maşa filan yamulmadi..Cok dikkatli gitmeme ragmen dalginligima geldi motora birsey oldu diye icim gitti.
    motor sizin hocam istediğiniz gibi kullanırsınız. ancak bu makineyi üreten mühendislerin motorun böyle kullanılmaya başlanmasını tavsiye etmelerinde vardır bir hikmet.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

Alıntı Utided adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar dostlar,

Bunların dışında bir de alarm taktırmayı düşünüyorum. Servis alarm fiyatı 50 tl, bana taktırırsan 50 tl daha alırım takmak için dedi. Geçmiş mesajlarda alarm takmak çok basit, bi sokete alarmı bağlıyorsun sadece demişti bi arkadaş, var mıdır böyle bir durum kendimiz takabilir miyiz acaba, bilgisi olan var mı bu konuda, bana yardımcı olabilecek?
    motorun selesinin hemen altında ağzı kapatılmış bir soket var. o alarm soketi, tek yapmanız gereken alarm soketini oraya takmak.

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zihnigonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor sizin hocam istediğiniz gibi kullanırsınız. ancak bu makineyi üreten mühendislerin motorun böyle kullanılmaya başlanmasını tavsiye etmelerinde vardır bir hikmet.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

motorun selesinin hemen altında ağzı kapatılmış bir soket var. o alarm soketi, tek yapmanız gereken alarm soketini oraya takmak.
    benim motorun o soketinde bir sorun var. Kontak kapalıyken voltaj gitmiyor. Kontağı açıp gösterge ışıklarını açtığım zaman voltaj gidiyor. Gerçi bunu ledleri oraya bağlayarak işime yarar hale getirdim ama
    Sanırım montaj sırasında yanlış bağladılar.

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    slmlar. mondial mcx peşin para ne kadara aldınız ne kadara alınır.

Motosikleti
    Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slmlar. mondial mcx peşin para ne kadara aldınız ne kadara alınır.
    3160 liste fiyatı. 3000 tl zorlanabilir

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    ahh ah eski motorum ne guzeldi be 45 bin km kullandım 1 kere motorddan sorun cıkardı oda sanzıman bılyesı agırlıktan kırılmıs 75 tl ye halletmıstım . fotosunu bulursan atıyım acık hava filtresi vardı 15-16 kurus yakıyordu gecen sene

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Servisi arayıp sordum yine ilgilenmediler. Bende işim yokken motoru yıkayıp zinciri yağladım daha 180 kilometredeyken daha rahat vitesler geçmeye başladı. Fakat motor daha yeni olduğu için çok yakıyor yada normal 24 liralık benzinle 120 kilometre gezdim. Sizin makinalar ne kadar yakıyor.

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    arkadaşlar bu mcx mc mr krankı ile mh driftin krankı aynımı bilgisi olan warmı ?

Motosikleti
    2011 mayıs ayında ilk çıktığı zamanlarda 150 mc almıştım,
    çok yakıyor diye sattım
    sonra salcano wolf aldım çok rahattı ama gücü yoktu motorun
    yeniden aramaya çıktım cbf ybr apache derken
    tekrar bu gün itibariyle mc ye geri döndüm
    mcx almış bulundum
    eski bir sevgiliylen yeniden buluşmuş gibi oldum
    çok yakacağı tüm yorumlarda var ,,,
    ama parası ona göre gücüde ona göre
    tahasiftah edemedim
    şu an serviste saat 5 gibi alacağım hepinize hayırlı sürüşler,,,
    ilk etapta tavsiyede bulunacağınız biryer varmı şurası nı sıktır burasını
    yaptır gibi,,,
    akü suyu vardı mc lerde akan servise söyledim hortum takalım dediler,,
    bu sefer kırmızı tercih ettim aranıza tekrardan hoş geldim diyim ;)

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Hortum takıldı fakat hortumu zincirin üstüne denk getirmiş su da zincire aktı ve koparttı.

Motosikleti
    ona bakacam artık o hortum a dikkat etmek lazım dimi

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Merhaba arkadaslar, uzun zamandır ilgilenemiyorum isler yüzünden. Arka çantalık demiri sorulmuş mcx için, bana ulaşabilirsiniz. Burada link versem reklama girecek çünkü.

themask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX Roadracer
    Beyler merhaba. bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. motosikletin sinyalleri değiştiriyorum.önlerde sıkıntı yok da arkaları nasıl bağlayacağız? bilgisi olan var mı?

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Aynen o hortumun nereye boşalttığına dikkat etmek gerek. Saat 9 gibi resim atacağım konu açıp oradan görebilirsiniz

Motosikleti
    arkadaşlar soruma cevap verecek kimse yok mu?

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Kimse o konuda bilgili değil galiba

Motosikleti
    sanırım . nooldu arkadaşlar ya? kilitlenip kaldınız.

---------- Post added at 18:27 ---------- Previous post was at 18:24 ----------

fotoğraf da koyayım da görün.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)