Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben egzozun uç kısımlarını boyamadım, taşlamadım da eski haliyle bıraktım. Sustucurunun başladığı yerden itibaren boyadım. Boyadığım yerler 300 derece bile olmuyodur ama boya gitti tamamen. Astar da atmadım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    h.dural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mx
    kullandığın moyanın ısı derecesi kaç

Motosikleti
    Bilmiyorum o kadarını, soba boyası işte.

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı OnrMRT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler =) benim sis lambaları araba için mercekli çift olarak satılıyor zaten 1yıl önce 55tl ye almıştım, uzun süreli kullanımda aküyü bitiriyor motoru stop etmeden önce 2-3dk çalışır bırakmak ve ya varacağınız yere 2-3km kala sisleri kapatıp öyle gitmek gerekiyor akünün toparlanması için. aydınlatması çok başarılı 4motorluk konvoyun en arkasından gidiyorum açtığımda ışığımdan en öndeki motor bile faydalanıyor siz düşünün =) led değil halojen iki beyaz ampul vardı biri patladı benimde elimde sarı ampul vardı masraf olmasın diye onu taktım şuan soldaki beyaz sağdaki sarı yanıyor farda xenon değişik renkli bi görüntü oluyor =) yanlış hatırlamıyorsam 55wattı sanırım tam emin değilim, tekerin düz bassın =) bu arada çamura girmeyi düşünüyorsan ön çamurluğu sökmen lazım arası çamur doluyor ve lastik dönmüyor çamurluğu sökmeden de temizlenmiyor ben orjinal çamurluğu uyduramadığım için mc çamurluğu alıp yukarı taktım ve asfalt lastiğinle çamurda ilerlemek pek mümkün değil doğrusu =)

evet jantlarda bi sorun olmadı yalnız çamurun içinde duran taş yüzünden arka jantın sol tarafı çizildi beyaz oldu oda janta beyaz şerit çekmişim gibi duruyor çok sıkıntı yok =) tekerin düz bassın..
    Ben de sanırım 2 tane 55 watt lık takacağım. Sizinki gibi mercek yok benim alacaklarımın üstünde. YBR farı gibi tas şeklinde. Umarım karşı taraftan çok küfür yemem :D
    2x55 = 110 watt eder ..
    Bunu direk aküye bağlamayı düşünüyorum. Araya röle koyup koymamakta tereddütteyim.Sizin tesisat ne şekilde ?
    sizin de tekeriniz düz bassın

Motosikleti
    Alıntı oguzhanlal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de sanırım 2 tane 55 watt lık takacağım. Sizinki gibi mercek yok benim alacaklarımın üstünde. YBR farı gibi tas şeklinde. Umarım karşı taraftan çok küfür yemem :D
    2x55 = 110 watt eder ..
    Bunu direk aküye bağlamayı düşünüyorum. Araya röle koyup koymamakta tereddütteyim.Sizin tesisat ne şekilde ?
    Statör 70-80 watt bişey üretiyo o da yüksek devirlerde, akünüz hiç dolmaz sürekli boşalır.

h.dural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mx
    onlar işe yaramaz çünkü eksoz ısınıyor aynı zamanda bazen ıslanıyor soba boyaları öyle değil bula bilirsen benim kullandığımı al memnun kalırsın

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Onrmrt hocam dün akşam saat 21.10 da sanırım sizdiniz çanakkale kordonda gördüm. 2 motordunuz, diğeri kanuni phantomdu

OnrMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    meceiks 'F150GS' / Mêgane SW
    Alıntı oguzhanlal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2x55 = 110 watt eder ..
    benimki de aküye bağlı röle takılı bide düğmesi var fardan bağımsız olarak kontak açık olduğu sürece kendi istediğim gibi açıp kapatıyorum. karşıdan gelenlerin gözünü almasın diye biraz aşağıya doğru eğdim yukarı aşağı oynatılabiliyor zaten bağlantı yerinden sizde öyle yaparsanız sıkıntı olmaz

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Statör 70-80 watt bişey üretiyo o da yüksek devirlerde, akünüz hiç dolmaz sürekli boşalır.
    daha önceki yazdığımı tekrar yazıyorum arkadaşım ''sis lambaları araba için mercekli olandan, uzun süreli kullanımda aküyü bitiriyor motoru stop etmeden önce 2-3dk çalışır bırakmak ve ya varacağınız yere 2-3km kala sisleri kapatıp öyle gitmek gerekiyor akünün toparlanması için.'' 'akünüz hiç dolmaz sürekli boşalır.' cümlesi doğru değildir..

Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onrmrt hocam dün akşam saat 21.10 da sanırım sizdiniz çanakkale kordonda gördüm. 2 motordunuz, diğeri kanuni phantomdu
    doğrudur bendim. çanakkale'de benim mc-x şekil itibarı ile tek bitane daha var aynısından oda arkadaşım, birlikte yaptık motorları ama onun ki mc arka stoplardan anlaşılıyor fark

--bu egzost boyasıda h.dural arkadaşımızın dediği boya iyidir benim arkadaşım mondial zat'a uyguladı motip marka boyadan herhangi bir atma olmadı.. tekeriniz düz bassın
    siz hızlı gidebilirsiniz ama heryerde değil

Motosikleti
    Güzel olmuş, canlıda iyi görünüyordu

AdmnEngineer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH Planet 5 350cc 2 zamanlı
    ybr amortisörü takılmış dikkatimden kaçmadı onrmrt ;)

OnrMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    meceiks 'F150GS' / Mêgane SW
    Alıntı AdmnEngineer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr amortisörü takılmış dikkatimden kaçmadı onrmrt ;)
    saklı gizli olan birşey değildi zaten
    siz hızlı gidebilirsiniz ama heryerde değil

TIGER2009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 RE / 48 KG 536
    Arkadaşlar merhaba bende bir 150 mcx almayı düşünüyorum 3 4 senedir 150 cc scooter kullanıcısıyım motor kullanmayı ramzey 100cc yarı otomatikte ögrendim ama 3 4 yıldır scooter kullanıyorum acaba nekadar sürede 150 mcx e alışırım nasıl nereden başlayayım sizler bana ne önerirsiniz
    BEYAZ ADAM PARANIN YİYECEK OLMADIĞINI ANLADIĞI ZAMAN ÇOK GEÇ OLACAK.....OTURAN BOĞA

drunkking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 mc - asya pars 250

geçen cuma gördüğümüz ilan üzerine şarköye gittik bizim niye bir chopper ımız yok dedik gidip alalım az yol değil 342 km yol yaptık gidiş dönüş kumburgaz- şarköy neyse satışı aldık geldik kazasız belasız Uçmakderede sigara molası verdik manzara süperdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:06 ----------

Alıntı TIGER2009 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba bende bir 150 mcx almayı düşünüyorum 3 4 senedir 150 cc scooter kullanıcısıyım motor kullanmayı ramzey 100cc yarı otomatikte ögrendim ama 3 4 yıldır scooter kullanıyorum acaba nekadar sürede 150 mcx e alışırım nasıl nereden başlayayım sizler bana ne önerirsiniz
    Daha önceden debriyajlı bir motorla tecrüben varsa fazla acemilik çekmessin zaten. 0 km alacaksan rodaj dönemi olacak servisin fazla sıkıştırmana müsade etmez ilk bakımına kadar. Sende o dönemde alışmış olursun. Bir kaç gün caddeden uzak dur derim ben tenha yollarda fazla hız yapmadan egzersiz yap virajlara girerken arka firen ile hızını ayarla. Kask mont dizlik gibi donanımların üzerinde olsun şakası yoktur. Koruma demiri taktır kazasız belasız güle güle kullan.

Alıntı drunkking adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://lh6.googleusercontent.com/-B...510_110856.jpg

https://lh4.googleusercontent.com/-Q...510_110844.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-i...510-WA0002.jpg

geçen cuma gördüğümüz ilan üzerine şarköye gittik bizim niye bir chopper ımız yok dedik gidip alalım az yol değil 342 km yol yaptık gidiş dönüş kumburgaz- şarköy neyse satışı aldık geldik kazasız belasız Uçmakderede sigara molası verdik manzara süperdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:06 ----------

Daha önceden debriyajlı bir motorla tecrüben varsa fazla acemilik çekmessin zaten. 0 km alacaksan rodaj dönemi olacak servisin fazla sıkıştırmana müsade etmez ilk bakımına kadar. Sende o dönemde alışmış olursun. Bir kaç gün caddeden uzak dur derim ben tenha yollarda fazla hız yapmadan egzersiz yap virajlara girerken arka firen ile hızını ayarla. Kask mont dizlik gibi donanımların üzerinde olsun şakası yoktur. Koruma demiri taktır kazasız belasız güle güle kullan.
    sizin yazdığınız metinden 2 anahtar kelimeyi çekmek istiyorum.
    1-Koruma demiri
    Motor bu daha düşmeyenini görmedim. Ben de düştüm 3-5 metre sürüklendim. Koruma demiri takılı olduğu için motorda önemsenmeyecek çok ufak bir çizik dışında hiçbirşey yok.
    2-Arka fren
    Tamam motosiklette frenlemenin %90 ı ön frenle oluyor ama bu aynı zamanda acemiliği de affetmiyor. Alışana kadar ön freni temkinli kullanmanı tavsiye ederim.
    3-Koruma ekipmanların tam olsun. Düştükten sonra hastaneye vereceğin parayı düşmeden önce ekipmanlara ver. Hem de canın da yanmaz.
    Herkese kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    mcx 150
    Selam arkadaşlar zincirin esnemesi durumundan dolayı önceki yazılarınıza bakarakta o-ring zincir almaya karar verdim ama ortalama fiyatı nedir yazılarda göremedim ve de oring zincir standart mı satılıyor ya da bakla sayısına göremi eğer öyleyse mcx için kaç bakla gerekli bilgi vereblir misiniz ?

drunkking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 mc - asya pars 250
    Alıntı oguzhanayaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar zincirin esnemesi durumundan dolayı önceki yazılarınıza bakarakta o-ring zincir almaya karar verdim ama ortalama fiyatı nedir yazılarda göremedim ve de oring zincir standart mı satılıyor ya da bakla sayısına göremi eğer öyleyse mcx için kaç bakla gerekli bilgi vereblir misiniz ?
    Oring zincir esnemez uzamaz bir zincir değildir. Özelliği sessizliği ve yağlama aralığının uzun olmasıdır. Yüksek cc makinalara takılır. mcx için gereksiz bir modifiyedir, pahallıdır. Motorunu satarken alıcı oringe falan bakmaz piyasası neyse onu verir. Yağla bakımını yap devamet kopmaz meraketme

Motosikleti
    Zincir için kesinlikle çekoslavak malı cz markayı öneririm 30 tl ye almıştım inanın aldıktan 500 km sonra bir gerdim şuan üstünden 4500 km geçti hala gerilmesi gerekmiyor.
    Orjinal zincir habire uzuyordu sinir bozucu. Zaten 16-17 tl bişey bizim orj. zincirler

Motosikleti
    mcx 150
    yorumunuz için teşekkürler .)

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:06 ----------

yorumunuz için teşekkürler .) s.e.c kardeş servise uzaklığım 35 km uzakta olduğundan ters kalıyor bana sürekli zincir gerdirmeye flanda gitmek istemiyorum ondan şuanlık kendimde anlamıyorum değiştireyim dedim ç.kalede var mıdır dediğin marka ? ve de standart mı uzunluğu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:06 ----------

yorumunuz için teşekkürler .) s.e.c kardeş servise uzaklığım 35 km uzakta olduğundan ters kalıyor bana sürekli zincir gerdirmeye flanda gitmek istemiyorum ondan şuanlık kendimde anlamıyorum değiştireyim dedim ç.kalede var mıdır dediğin marka ? ve de standart mı uzunluğu ?
    zincir gerdirmek için servislere gitmeyin. Elinizde 1 tane 17 1 tane 19 bir de 13-14 anahtar varsa kolaylıkla kendiniz yapabilirsiniz. En fazla 2-3 dakikanızı alır. Servise verceğiniz parayla gidin bu söylediğim anahtarları alın. Youtube da zincir gerdirme ile ilgili bir sürü video var. Yine de sorun yaşarsanız videoya çekip anlatabilirim.

Motosikleti

Rica ederim Ben izmir bergamadan almıştım ama mutlaka çanakkalede de vardır. Çünkü bu zinciri eski jawalarda kullanıyorlardı baya yaygın bir ürün. Ben hep kendim gererdim zinciri fakat, orj zincir artık illallah ettirmişti.
    Oringli zincirlerin bakımıda biraz daha zor ve alkırkende pahalı bir zincir olduğundan psikolojik olarak insan daha titiz oluyor aldığı spreyin bile kaliteli olmasını istiyor 30-40 tl sprey parası falan gereksiz. Ben bu cz marka zincirden çok memnunum gün geliyor evde sprey kalmıyordu makine yağı ile bile yağlıyordum sonuçta 30-40 tllik zincir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)