Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    AdmnEngineer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH Planet 5 350cc 2 zamanlı
    300 lira fazla ver mc-x al gözüm.pişman olmazsın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atasun10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni-Elite 40000 Km / Mondial-Mh Drift 15000 Km
    Teşekkürler @Admnengineer

yani drift yerine mc-x alsam ne gibi +ları olucak yani bana ?

Motosikleti
    Mondial Sentör 150
    atasun kardeş,
    mondial in sitesinde tüm detayları var karşılarştır derim
    ben açık ara mcx rodracer diyorum.
    ancak vulture ile arasında gazlı amörtisör ve arka disk firen farkı var başka farklılık yok göstergeler ve koltuk o kadar farklı sayılmaz.
    vulture tercih edilebilir biraz daha ekonomik olması açısından,
    ben biraz daha büyük görünüşlü olsun istiyom o yüzden
    asya ultra 150 yi seçmiş gibiyim.
    yolda biyerlerde sürerken biraz daha büyük ve iri yapılı olması için
    vulture ve rodracer ultraya göre küçük.
    güç ve performansları teknik olarak aynılar.

Motosikleti
    atasun 10,boyun uzunsa mcx iyi gidiyor.benim boyum kısa olsa vulture alırdım.tek sıkıntısı koltuk,onuda uzun yolda fark ediyorsun.ben maraş-antep gidip geliyorum ki benim için sıkıntı yapıyor koltugu.162 cc oluşu ayrı bir tat.gerçi insana biryerden sonra o güç de yetmiyor :D ama gazı açarsan uzuyup gidiyorsun roadrecer da.ışıklarda en önden fırlıyorsun tüm araba ve motorsikletleri aynandan görüyorsun.mcx in vites oranlarıda daha yüksek driftden.bu motorsikleti 6 vites yapsalar satış rekorları kırarlardı bence ...

I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Valla ben derim ki imkanin varsa ikisinide kullan ikisi arasinda daglar kadar fark yok hangsine kendini daha yakin hissediyorsan onu alirsin

resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    MONDİAL 150 MCX KULLANICI OLARAK ŞUNU SÖYLÜYORUM.ALLAH AŞKINA ŞUNU İYİ ANLAYIN BU MEMLEKETTE,MOTOSİKLET KULLANICILARINI KERİZ YERİNE KOYAN BİR FİRMA VARSA ,ODA MONDİAL FİRMASIDIR,AKILLI BAŞLI OLAN ADAM,GİDİP ŞASESİ KAYIK,SÜREKLİ VİDALARI DÖKÜLEN,BİR MOTORA PARA VERİRİMİ,SORUYORUM.AMA BİZ VERDİK,VERMEZ OLSAYDIK,BİLSEYDİM GİDER HONDA ALIRDIM,GÖRÜNÜŞTE KALİTE AYNI GİBİ AMA ARADA DAĞLAR KADAR FARK VAR.MONDİALİN EKSOZU 5 BİNDE PASLANIYOR,HONDANIN EKSOZU 20 BİNDE PASLANIYOR.ARADAKİ FARKI GÖRÜN.

bahadir5478 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 250
    herkeze ıyı aksamlar (RESULYEKELER) Bey yazınızı okudum da ona ıstınaden cevap vermek ıstedım oncelıkle arkadaslar MC 150 kullanıcısıyım 1. benım arka şasem de cok az bırsey kayık sıfır kasasından ındırırken fark ettım burda hata ben de bıle bıle aldım sende almaya bılırdın bu kayıklık bazıların da var bazıların da yok ( sanırım urune OK veren arkadas o vardıyede uyumus) 2. ıse benım motorum 9000 km rede ekzostan pas namına eser yok sanırım budurum bakımla alakalı olabılır yada motora bakman la 3. su ıse cıvata gevsemelerı ıle ılgılı bazı cıvatalar montaj esnasın da tam torkun da sıkılmıyor sıkılsada musterının makınayı aldıktan sonra bızzat kendısı cıvatalarını vede somunlarını anahtarıyla sıkması gerekmektedır sanırım benım acızane fıkrım ben ce dahlar kadar fark yok HONDA ve MONDIEL arasın dakı fark sadece ıkı motorun arasın dakı fark kadar dır herkeze ıyı aksamlr dılerım HAYIRTLI BAYRAMLAR sımdıden slmlr

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    Arkadaşlar selamlar,
    uzun süredir başlığa yazmıyorum ama yeni mesajlar oldukça girip okuyorum.
    şaşkınlık içindeyim inanın. motorum mc 6000km ye geldi. üzerindeki lastikler bile orjinal. ne egzozda paslanma nede başka bir sorun yaşadım Allaha şükür. siz nasıl kullanıyorsunuz ne yapıyorsunuz motorlarınıza? motor değil tank kullansanız eminim ondanda şikayet edersiniz. şaşkınlıkla takip ediyorum arıza ve şikayet içeren mesajları.

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    motoru aldığım gün pişmandım. yok denilen titreşim vardı ne yazıkki. bir önceki motorum olan cbf 150 ye göre kıyas yapıyordum tabi. bir arkadaşımın tvs apache sini sürdükten sonra anladım ki 150 mc de titreşim gerçekten çok az. uzun yola çıktım. istanbul tekirdağ gideyim dedim silivriden geri döndüm. titrreşim yedi bitirdi beni.
    1.000 km den sonra motor oturmaya başladı. tekerler kayıyordu "mişlen!" yaptım hem titreşim azaldı hem yol tutuşu arttı. 2250 km de satışa koydum. bu arada fiyat verenler de var fakat bir türlü satamadım. iyiki de satmamışım. 6500 ü geçtim. kablolardan şikayetçiyim. çok ortadalar. orta sehpaya almakta zorluk çekiyorum. far kesme hadisesi 3 4 kere geldi başıma. kaldırımdan zıplamadım. kaza yapmadım. uzun süre 8000 devir üzerine çıkmadım. hız denemesi yapmadım. gazagelip vitesleri dibine kadar zorlamadım. vesselam ufak tefek sıkıntılar her motorda var.
    şasede kayıklık nasıl olur onu anlayamadım. neye dayanarak bu yorumu yapıyorsunuz. arka çamurluktan bakıp ön tekerle arka teker aynı hizade değil miş gibi mi duruyor. teker havaları aynı mı. ?
    bir de resul hocam siz bir kaza yapmıştınız. arkadan bir kamyona çarpmıştınız bu konun onunla bir alakası var mı ?

egzoz tertemiz duruyor. paslanma da yok. kırılma da. sonra paslanma performansı etkileyen birşey değil ki. sonuçta mototrdan hariç bir kısım. sprey boya ile rahatça kapanıyor.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motosikleti
    1985 Mobylette - 1994 Minsk - 1995 MZ 251 - ?
    Genelde tüm formun, özelde Mondialci arkadaşların bayramlarını kutluyor, bayramı kazasız belasız geçirmenizi temenni ediyorum. Hayırlı bayramlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:43 ----------

Fiyatı ve şehir içi kullanılabilirliği, arada bir esince birkaç yüz km yapmaya gidecek bir motosiklet mcx, fakat ben en son hyosung gt250 comet e niyetlendim galiba... Biroz o tarafı takip edicem bakalım onlar ne diyorlar?

sulokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX
    İnşallah gönlünüzce bir bayram geçirisiniz.
    Hatırlarsanız yeni taktığım Michelin lastiklerle Boluya Kampa gidecektim Lastikle ilgili deneyimlerimi yazacaktım.
    Lastikler gayet iyi titreşim azaldı direksiyondaki sallama bitti.Sallama yüzünden ön teker rulmanını bile değiştirmişlerdi ama kesilmemişti.
    İstanbuldan çıktık mehmetçik tesislerinde mola verdik. Boluya 13 motor grup halinde gidiyorduk.
    En önde cbf 150 vardı. 80-90 arası sakince gidiyorduk.Adapazarına 15 km kala çaaat diye bir ses geldi motordan zincir koptu zannettim inşallah tekeri kitlemez diye dua ederek debriyajı çektim ve durdum. Motor stop etti çalışmadı. Adapazarındaki Mondial servisini aradım geldiler minübüsle motoru aldılar. Aradaşlar yola devam etti .Serviste motoru açınca durumu daha net anladık. Krank kolu kırılmış.
    Bende Mondial i savunurdum parasının motoru derdim.(Başıma gelmeyen kalmamasına rağmen) Ama bu artık imzayı koydu.
    Mondialin Kalitesi ortaya çıktı. 1 günüme mal oldu çektiğim rezillik te cabası .
    Ama kampa bir arkadaş arbayla gidiyormuş o geç yola çıkmış vardınız mı yollar nasıl diye aradı.Başıma gelenleri anlatınca Sağolsun beni Adapazarından Aldı sayesinde Boludaki kampa geç satte motorsuzda olsa gittim. Motor hala Adapazarında serviste. 1 hafta geçti hala fabirkayla yazışmalar sürüyor. Fabrikadan seri numarası çakılacak yeni blok gelecek .Daha ne kadar motorsuz kalcağım belli değil .
    Video yaptım bolu maceramı izleyin

http://www.youtube.com/watch?v=5BK9y...ature=youtu.be

OnrMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    meceiks 'F150GS' / Mêgane SW
    geçmiş olsun kötü olmuş :/
    siz hızlı gidebilirsiniz ama heryerde değil

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Hayırlı bayramlar arkadaşlar 150 mc ye ön ve arka lastiklere kaç hava basıyorsunuz

sulokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX
    32-33 ama artcın varsa 33-34 bile basabilirsin balon yapacak kadar basmadıktan sonra motor lastiğinde yüksek havanın zaraı olmaz

I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    BU ARA MC MCX LERDEN COK SİKAYET GORMEYE BASLADİM.NOLUYO?!?!?!???

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6400 km deyim hiçbir problemim yok. 30.000 lere gelip bunlardan sadece far ampulu ve hortum sorunu ile karşılaşan kullanıcılar var. bence ya sizde yada size verilen motorda problem var. genele yaymayınız lütfen.
    Dostum dikkatini çekerim benim motorumda çıkan arizalardan bahsettim senin motorun da iyi olabilir servisinde allah kazadan beladan arızadan korusun maşallah diyelim ben kendi adıma konuşuyorum 3,160 lira çöpe attım üzerine su içtim eğer gerçek japon bir motora bindiysen mondialin gerçekten bi halta yaramadığını anlarsın. Ama ben mondial alıpta hiç sorun yaşamadım diyen kimseyi görmedim. Daha önce de söyledim eğer 80bin km yaparsa bu motor ücretsiz birine bağışlayacağım.

Motosikleti
    90 km 7000 rpm e denk geliyor.bnce motorun dizaynı için yüksek bu hız.son diş oranı yetersiz.bende uzun yola çıktıgımda 70-80 km arası gidiyorum,çünkü 80 i geçince motor anırmaya başlıyor.geçmiş olsun sulokurt abi.sana bişey olmamış ya,motorun birşekilde yapılır

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:42 ----------

bizim çapa motoru vardı 190 cc.oda zamanında krank kolu kırmıştı.yandanki metali patlatmıştı(pencere açtı).o blog halen evde duruyor.kolun kopupda etrafınanda bulunan yere zarar vermemesi mümkün değil zaten

Motosikleti

asalet :D

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ezdin yandaki köylü motoru, oldu mu şimdi pire gibi kalmış köylü motor

Motosikleti
    öyle olmuş biraz hocam
    buda motorsikleti ilk aldığım günlerden
    http://imageshack.us/f/21/snv83650.jpg/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)