Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    themask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX Roadracer
    Arkadaşlar bir soru sordum.Lütfen yardımcı olur musunuz?
    Alıntı themask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba.
    İstanbul'da Motor malzemeleri satan,bildiğiniz ucuz bir yer var mı?
    Malzemeden şunları kastediyorum;
    Zincir Temizleme kimyasalları ve zincir yağı,
    Sticker,
    Bakım ve temizlik ürünleri,
    Çakar lamba,
    Değişik tonlarda Klakson vs gibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Sirkecide özen motor var.Nettende ulaşabilirsin.Kadıköyde mototal var şirinevlerde motomax var.Kısaca istanbulun birçok yerinde malzeme satan yer var.Burdaki fiyatlar tabikide bir farklılık gösterir.Senin alacağın ürünler heryerde var ve fiyat farkları çok olmaz.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    dostum rıallı.com a gir oradan al buralara gore cok ucuz ben cokkez sıparıs verdım sorunsuzca geliyor urundlerı deneyıp yolluyorlar ıyat olarak buraya gore cok cok ucuz
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    ben seleyi nasıl sökebilirim arkadaşlar. ulamadım vidalarını.

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    amortisör hizalarından bakarsan sağda ve solda 14-15 lik somun var.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motosikleti
    yamaha mt 25
    mcx alali yaklasik 1,5 ay oldu basima gelenler
    1.gun akuden asit damlamasi sonucu zincirin motor kapagi deforme oldu garantiden tam15 gundur parcayi bekliyorum
    13. gun km ve hiz gostergesi durdu kablosu kopmus garanti kapsamina girmiyormus parasiyla degistirdim
    aldigim gunden beri 1. 2. yada 3.viteste rolantide giderken acayip bir silkeleme oluyor motoru kontrol edemiyorum herzaman fazla gazla gitmem gerekiyor
    tabi sehir icinde trafikte surekli ziplayan bir motor kullanmak cccooook zor oluyor (bu sorun hala cozum bekliyor) garantiyi falan bosverip baska ustaya mi gotursem acaba? fikri olan varsa yardimci olsun lutfen iyiki sifir almisim kafayi yiyecegim
    ha tabi zinciri haftada bir gerdirdigimide soyleyim
    birde 30 kmden sonra uyusma tabiki
    para biriktirip ilk firsatta honda 700s alacagim
    Buarada motorumu satiyorum ilgilenenler icin cebim 0 505 550 15 85 cizik bile yok cunku cizecek kadar binemiyorum
    saygilar ve sabirlar

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    haftada bir zinciri gerdirecek kadar kullanıyorsanız helal olsun.

ben bakımlardan bakımlara gerdiriyorum.

sorun şu;
    1) ya siz motoru 600 lük gibi kullanmaya çalışıyorsunuz
    2) motorunuzda fabrika hataları var.

ilk defa sizden duyuyorum bu şikayetleri. Bence siz aşırı kötü kullanıyorsunuz motoru.

ben olsam böyle hor kullanılmış bir motor almazdım.

valvole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ncaliker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mcx alali yaklasik 1,5 ay oldu basima gelenler
    1.gun akuden asit damlamasi sonucu zincirin motor kapagi deforme oldu garantiden tam15 gundur parcayi bekliyorum
    13. gun km ve hiz gostergesi durdu kablosu kopmus garanti kapsamina girmiyormus parasiyla degistirdim
    aldigim gunden beri 1. 2. yada 3.viteste rolantide giderken acayip bir silkeleme oluyor motoru kontrol edemiyorum herzaman fazla gazla gitmem gerekiyor
    tabi sehir icinde trafikte surekli ziplayan bir motor kullanmak cccooook zor oluyor (bu sorun hala cozum bekliyor) garantiyi falan bosverip baska ustaya mi gotursem acaba? fikri olan varsa yardimci olsun lutfen iyiki sifir almisim kafayi yiyecegim
    ha tabi zinciri haftada bir gerdirdigimide soyleyim
    birde 30 kmden sonra uyusma tabiki
    para biriktirip ilk firsatta honda 700s alacagim
    Buarada motorumu satiyorum ilgilenenler icin cebim 0 505 550 15 85 cizik bile yok cunku cizecek kadar binemiyorum
    saygilar ve sabirlar
    1.2. veya 3. vitesteki motosiklet rolantide gidermi ???

Motosikleti
    lifan kp 150
    slm modial mc kullanıcı arkadaşlar bence mcx de şu özellikler olsa datından yenmez diye düşünüyorum mesela:
    162 cc 6 ileri vites ,ön arka disk firen,su sogutmalı,enzesiyonlu yada en azından vakumlu karbiratör olurda jikleside ya otamatik yada direksiyonda bir yerde olursa çok güzel olur.
    ben bu gürüşlerimi mondiyale ilettim.sizlerde bana katılıyorsanız gürüşlerinizi bu durultuda mondiale iletirseniz bence 150 cc katagorisinde ki eksiklik giderilmiş olur.belki 2013 de bu özelliklerde bir motora sahip olabiliriz.şimdi cbf 150 alayım desem 5000 tl yi geçer benin gözümde o özellilede o motr o paraya etmez. hani 6 ileri olursa şu hep 15 ,16 dişli mohabetinden de kurtulmuş oluruz ve motor biraz daha az yakar ve uzun yulda daha bir sakın gider diye düşünüyorum

---------- Post added at 03:49 ---------- Previous post was at 03:41 ----------

bunlar olmazsa benim şöyle bir fikrim var aibab.com da istedigim özelliklerde motorsiklet motorları satılıyor 350 $ falan ordan bir motor temin edebilirsen uygunundan bir mcx alır motorunu degiştiririm

http://www.alibaba.com/product-gs/31...ke_manual.html

Motosikleti
    yamaha mt 25
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haftada bir zinciri gerdirecek kadar kullanıyorsanız helal olsun.

ben bakımlardan bakımlara gerdiriyorum.

sorun şu;
    1) ya siz motoru 600 lük gibi kullanmaya çalışıyorsunuz
    2) motorunuzda fabrika hataları var.

ilk defa sizden duyuyorum bu şikayetleri. Bence siz aşırı kötü kullanıyorsunuz motoru.

ben olsam böyle hor kullanılmış bir motor almazdım.
    henüz 7000 deviri gecmedim ve motorum daha 700 km de bilgilerinize
    üstelik kötü kullandığım hakkındaki yorumunuzu da cok taraflı ve subjektif buluyorum
    ayrıca 700 km de bi motoru sabahtan aksama kadar kötü kullansan da nasıl böyle olabilir ki piyasada kaliteli olarak bildiğimiz motorların dibine kadar kullanıyorlar bana mısın demiyor. Eğer siz 700 kmde ki bi motoru 7000 deviri geçmeden haşat edebiliyosanız siz çok iyi bir kullanıcısınız demektir

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:10 ----------

[QUOTE=valvole;2730636]1.2. veya 3. vitesteki motosiklet rolantide gidermi ???[/QU
    gider tabi ki ama mondial gitmiyor

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    @ncaliker ben kendi kullanımıma bakarak kıyasladım.

her hafta zincir gergirmeyi ilk defa sizden duydum. Sadece 8000 bakımına giderken rahatsız etmişti. Söyledim halettiler.

tutupta sizi kırmak isteyip markayı savunacak değilim. ama

"piyasada kaliteli olarak bildiğimiz motorların dibine kadar kullanıyorlar" mazeret olamaz. her motoru düzgün kullanmak lazım. sadece sizin için değil, milli servettir, sizden sonra alacak kişi olmadık yerden sorunlarla karşılaşmasın boşuna para vermesin diye

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    BENde vardı her hafta zincir gerdirme en sonuna zinciri değiştirdim o sorun halloldu sizde zinciri değiştirin orjinalleri bi halta yaramıyor nedense en iyisi kaliteli bir zincir kullanmak
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Motosikleti
    yamaha mt 25
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ncaliker ben kendi kullanımıma bakarak kıyasladım.

her hafta zincir gergirmeyi ilk defa sizden duydum. Sadece 8000 bakımına giderken rahatsız etmişti. Söyledim halettiler.

tutupta sizi kırmak isteyip markayı savunacak değilim. ama

"piyasada kaliteli olarak bildiğimiz motorların dibine kadar kullanıyorlar" mazeret olamaz. her motoru düzgün kullanmak lazım. sadece sizin için değil, milli servettir, sizden sonra alacak kişi olmadık yerden sorunlarla karşılaşmasın boşuna para vermesin diye
    bende zaten aynı sebeple eleştirilerde bulundum motor hakkında. alacak kişiler dikkat etsin diye. yoksa fiyat kalite oranına bakarsak iyi sayılır. ama ben ne arabamı (tsi) dahi hiç zorlamadan sakin olarak kullanırım. yaşım 34 hız meraklısı değilim. motoru huzur içinde gezmek için kullanıyorum ve çok titiz davrandığımı düşünüyorum. o yüzden zaten bu sorunlar zoruma gitti. bu kadar titiz kullanırken sorun çıkması helede sıfır alınmış ve daha 700 km de bu sorunlarla karşılaşmak insanı çıldırtıyor. yoksa kötülemek gibi bir niyetim yok. bende 600 lük 98 hp bir makine dahi olsa yapacağım maksimum sürat 140 dır. hız felakettir. ama sorunlarını dile getiren birisine direk olarak sizin kullanımınızdan kaynaklanıyordur diye yorumunuzu subjektif buldum o kadar.
    saygılar

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı isak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm modial mc kullanıcı arkadaşlar bence mcx de şu özellikler olsa datından yenmez diye düşünüyorum mesela:
    162 cc 6 ileri vites ,ön arka disk firen,su sogutmalı,enzesiyonlu yada en azından vakumlu karbiratör olurda jikleside ya otamatik yada direksiyonda bir yerde olursa çok güzel olur.
    ben bu gürüşlerimi mondiyale ilettim.sizlerde bana katılıyorsanız gürüşlerinizi bu durultuda mondiale iletirseniz bence 150 cc katagorisinde ki eksiklik giderilmiş olur.belki 2013 de bu özelliklerde bir motora sahip olabiliriz.şimdi cbf 150 alayım desem 5000 tl yi geçer benin gözümde o özellilede o motr o paraya etmez. hani 6 ileri olursa şu hep 15 ,16 dişli mohabetinden de kurtulmuş oluruz ve motor biraz daha az yakar ve uzun yulda daha bir sakın gider diye düşünüyorum

---------- Post added at 03:49 ---------- Previous post was at 03:41 ----------

bunlar olmazsa benim şöyle bir fikrim var aibab.com da istedigim özelliklerde motorsiklet motorları satılıyor 350 $ falan ordan bir motor temin edebilirsen uygunundan bir mcx alır motorunu degiştiririm

http://www.alibaba.com/product-gs/31...ke_manual.html
    ayda 10bin adet almayı göze alırsan 350dollardan alabilirsin makinayı :D

mc yada mcx e 6.vites çok iyi olurdu. su soğutmalı değilde vakumlu karbüratörda 10 numara olurdu.

---------- Post added at 12:34 ---------- Previous post was at 12:25 ----------

arkadaşlar, mc'mi türkiyede ilk alan kişilerden biri olarak ve şu ana kadar 9bin km yi devirdim ve 2 senedir kullanıyorum. Saydığınız sorunların hiç birini yaşamadım. Orjinal zincirim hiç gevşemedi. ama orjinal zincir kalitesiz ve kopuyor söylentileri üzerine olurda uzun yolda bi yerde kalırım korkusuyla o ringli bir zincir ile değiştirdim. Zincir bakımlarını düzenli olarak yapıyorum ve castrolün zincir yağını kullanıyorum. Motorumla şehir içi şehir dışı her türlü şartta kullanıyorum. Hiç bir sorun yaşamadım. Sorun yaşayan arkadaşlar servislerine başvursunlar. Km göstergesinin telinin kopması nasıl oluyorda garantide olan bir motorda garanti kapsamına girmiyor ben anlamadım. Arkadaşlar biraz hakkınızı arayınız. Ağzınızı at tepmedi ya.. mondial genel merkezini arayıp şikayet ediniz. Siz hakkınızı aramazsanız sizin için kimse aramaz benden söylemesi. Hayırlı sürüşler.

Motosikleti
    lifan kp 150
    su sogutma şu şartlarda aranıyor istanbul tirafigini bilen bilir bazen öyle anlar oluyorki motor bile ilerlemekte zorluk çekiyor böyle olunca da motora rüzgar deymiyor içten içe kavruluyor. bir su dolu pet şişeyi ateşe koyunca suyun etkisinden yanıp delinmiyor bu açıdan bakınca gerekiyor

Motosikleti
    znu 125
    selamlar arkadaşlar, bugün biraz zaman ayırdım motora. ne zamandır aklımda olan sis farlarını yaptım. belki işinize yarar diye resimleri yüklüyorum. yapım aşamasında bazı yerlerde resim çekmeyi unuttum sorunuz olursa cevap verebilirim

maliyet:

2 adet x3 watt power led spot 10 tl
    2 adet duy 2 tl
    1 adet sigorta 3 tl
    1 adet elektrik bantı 2 tl
    2 adet damacana kapağı
    2 adet plastik parça
    2 metre yanmaz kablo vardı
    1 adet elektrik anahtarı 1 tl
    2 adet kelepçe somunlar ve pullar 2 tl

motorumuzun yanılarındaki sarı reflektörleri sökerek sis farlarını oraya monte ettim. detaylar sanırım resimlerde var.

kısaca devre şu şekilde;

aküden artı, sigortaya ordan anahtara ordan klemense,
    aküden eksi, direk klemense.
    iki adet farın eksi ve artıları birleştirilip klemense.

---------- Post added at 21:33 ---------- Previous post was at 21:25 ----------

---------- Post added at 21:40 ---------- Previous post was at 21:33 ----------

---------- Post added at 21:43 ---------- Previous post was at 21:40 ----------

---------- Post added at 21:47 ---------- Previous post was at 21:43 ----------

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Ledler güzel olmuş.Gece sürüşlerinde baya işe yarar.Koruma demirleri çok dar gözüküyo bu şekilde dizler için tehlikeli gibi geldi bana.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    güze çalışma olmuş..
    yanlız o spotların igne uçlı olanından degilde yuvarlak olanından alsaydınızz..
    karaköyden aldıysanız yuvarlak olandan bulmazsınız 220w olanı var yuvarlagın..
    ama adam onun içini degişio 2 dk ve 12w oluyo.
    birde o spotları neyin içine köydunuz..
    valla ben dede aynısı var yagmurda kullandım hatta yıjarken bile üstünü kapamıyorum herhangi bi sorun olmuyor

Motosikleti
    znu 125
    hocam koruma demiri için bişey diyemicem, alırken servis takmıştı. inşallah kullanmak ve ihtiyaç duymak hiç birimize nasip olmaz. yinede iş görür gibi geliyor bana.

aydınlatmada benim sıkıntım uzunları yakınca yaknı hemen önümdeki yolu görememekti. bu konuda işe yaradı yaptığım farlar. lensin açısından mıdır ledin gücünden midir bilmem ama öyle aşırı bir aydınlık sağlamadı. ama iş görür ve eskisinden daha iyi olduğu kesin. fark edilme açısındanda oldukça yararlı olacağı kanısındayım. düşük maliyeti için bence yapılabilir bir şey bu ledler. tavsiye ederim yapmayı düşünen dostlara.

---------- Post added at 22:48 ---------- Previous post was at 22:44 ----------

ümit selamlar, sen beni uyarmıştın bu konuda. ama ben bir türlü karaköye gidip alamadım. en sonunda o tarafta işi olan bir arkadaşıma sipariş verdim, oda iğne uçlu olandan almış. ama ben duyu plastik kelepçeyle iyice sabitledim. dediğim gibi beklediğimden daha az bir verim aldım. belki mercekleri değiştirebilirim ilerde yada lederi. ama kasa çok kullanışlı, ayaklardanda umarım sorun çıkmaz.

plastik kabinler elimde vardı. nerden ne bulsam saklarım ben, bigün bişeye lazım olur diye

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    anladım..peki sislerin ayarlamasını yaptınızmı..
    biraz yukarı bakıyo gibi görünüyo..
    artı onları o yanlara deilde altta siyah yere vidalasaydınız hem birbirine daha yakın olurdu hamse su görme olasılıgı biraz daha düsük olurdu..
    ayrıca altta olunca sadece ön tarafı görünüyo
    geri kalan kısım altta saklanıyo görüntü olarak..

---------- Post added at 23:04 ---------- Previous post was at 23:00 ----------

şimdi dikkatli baktımda ön tarafta siya bişi var orda 2 adet vida gördüm oraya sabitleyebilseydiniz daha şık dururdu..
    oraya sabitlemeseniz bile o siyah panale 2 delik delip oraya vidalayabilirseniz çok güzel olur bence..
    tesisatı aküden çekmişsiniz anahtar koymussunuz anahtara direk bastıgınızda yanıyosa çocuklar falan oynarsa akü bitebilir sürekli açık kalıp
    kontaktan çekseydiniz hattı..hem kontaga baglı olurdu kapatınca kontagı bütün akımı keserdiniz..
    ben gayet güzel verim alıyorum bunlardan..
    önündeki lensleri degiştirmeyi düşünüyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)