Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 150 mc
    yok değiştirmedim orijinal

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    arkadaşlar, depoyu full doldurmuştum bugün yedeğe düştüm. full dolu depo 360 km de yedeğe düşüyor. normal mi sizce? şehir içi kullanım.
    yedek depoyla kaç km gidiliyor

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    50 tl'lik benzinle 380 km gidiyorum.Ama 70 km yi geçmiyorum.Shellde de kampanya var 50 tl ye 5 tl veriyor dün itibariyle 20 tl bonusum var.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

sulokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX
    Bende MCX var 6000 km oldu garantiden karbürator de değisti stop ediyordu simdi daha seyrek top ediyor.Sürekli şehir içi kullanıyorum istanbuldayım karsıya gecerken 90-100 le kullanıyorum depo 60 liraya doluyor 300-320 de rezerve düsüyorum.2 hafta önce Tekirdaga gittim ondad aynı yaktı .

Motosikleti
    mondial 150 mc
    Alıntı sulokurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende MCX var 6000 km oldu garantiden karbürator de değisti stop ediyordu simdi daha seyrek top ediyor.Sürekli şehir içi kullanıyorum istanbuldayım karsıya gecerken 90-100 le kullanıyorum depo 60 liraya doluyor 300-320 de rezerve düsüyorum.2 hafta önce Tekirdaga gittim ondad aynı yaktı .
    yedek depo kaç litre alıyor ? benzin düğmesini yukarı çevirince mi açılıyor ?

Motosikleti
    mondial 150 mc
    kaç litre aldığını bilmiyorumda yedek depo benzin deposunu alta çevirince diye biliiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:11 ----------

tekerlek orijinal demiştim ama değiştirirsem 130u görürmüyüm

gokseltoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka fotolar süper ayrıca söylediklerine katılıyorum.
    eyvallah erdem. senin motoru da erolla birlikte meşhur ettik )

Motosikleti
    znu 125
    ben sehir içi yedek depodayım,45km oldu bitmedi daha. bakalım ne zaman yolda kalıcam
    kadir senin motorda terleme yapıyor mu? ben 6000 devirlere yeni yeni çıkmaya başladım, malum rodaj, ama motor bloğundaki ''terleme''denen yağ sızıntısı arttı.

Motosikleti
    cbf 150
    27600 km benim kara kaçan 14000 km de terlemeden dolayı üst kapak contasını değiştirmiştim şimdi ne terleme var nede stop etme durumu.Yakıt sarfiyatıda baya azaldı.Çok şükür motosiklet tüm sorunları atlatıp kendini buldu.150 mc benim gözümde sınavı geçti.Mondialin şimdiye kadar yaptığı en iyi motosiklet diyebilirim.Yaşayacağınız sorunlar şunlar olacak.Zinciri gerdirmekten bıkıp oringli zincir alacaksınız.Terlemeden dolayı contayı değiştirceksiniz takribi 15 bin kmlerde.20 bin km ye gelene kadar 3-4 bin km de teklemeden dolayı sübap ayarı ve hava ayarı yaptıracaksınız.26 bin km civarı ön balatayı değiştireceksiniz (belki benden daha sonra değiştirirsiniz bilemem )Yine 26 bin km de debriyaj balatasını değiştirebilirsiniz.Hava filtreniz kirlendiyse ve 10 bin kmlere yaklaştıysanız mutlaka yenisiyle değiştirin zaten 5 tl.Buji başlığınıda NGK ile değiştirmenizi tavsiye ederim.Herkese kazasız sürüşler.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Benzin musluğu yukarıdayken yedek, ortadayken kapalı, aşağıdayken normalde oluyor arkadaşlar. Terlemede neredeyse bütün mclerde var ama garantiden ücretsiz değişiyor. Ama bazende silindir üst kapağını söküp icerideki somunlar sıkılarak sorun çözûlüyor. Çünkü montajda gevşek kalıyor. Benim mc de 3 tanesi gevsek çıkmıştı

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin musluğu yukarıdayken yedek, ortadayken kapalı, aşağıdayken normalde oluyor arkadaşlar. Terlemede neredeyse bütün mclerde var ama garantiden ücretsiz değişiyor. Ama bazende silindir üst kapağını söküp icerideki somunlar sıkılarak sorun çözûlüyor. Çünkü montajda gevşek kalıyor. Benim mc de 3 tanesi gevsek çıkmıştı

Evet o somunlar hepsinde sıkıntılı adam contayı değiştiriyor bakıyom hala terleme yapıyo sonra tekrar motoru götürüyom bu seferde somunları sıkıyo be adam baksana hazır açmışken işte.Allahtan şimdi ki ustam iyide bi işi iki sefer yaptırmıyom.

Motosikleti
    mondial 150 mc
    terleme denen şey tam olarak ne taraftan oluyor yağ konulan taraftan mı ? terleme olursa yağ seviyesinde belirgin bir düşme olur mu?

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı aksoy19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    terleme denen şey tam olarak ne taraftan oluyor yağ konulan taraftan mı ? terleme olursa yağ seviyesinde belirgin bir düşme olur mu?
    Motor bloğunun üzerinde gözle görülür şekilde yağlanır ama bu terleme dediğimiz olayda yağ seviyesini ciddi anlamda etkileyecek bir azalma olmaz.

Motosikleti
    mondial 150 mc
    benim motorum şuan 4 binlerde ve altı -yedi aylık zinciri bol biraz bakla mı çıkartsam yoksa yenisini mi alsam iyi olur

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet o somunlar hepsinde sıkıntılı adam contayı değiştiriyor bakıyom hala terleme yapıyo sonra tekrar motoru götürüyom bu seferde somunları sıkıyo be adam baksana hazır açmışken işte.Allahtan şimdi ki ustam iyide bi işi iki sefer yaptırmıyom.
    evet hocam bende diğer arkadaşlarında başına gelirse 2 kere iş olmasın diye yazdım.
    Aksoy en iyisi zinciri degistir ve orj. zincirden alma çünkü yine gevşiyecek.

Motosikleti
    znu 125
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yücel o ustayı nerde bulabilirim

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Arkadaşlar motorumun arka bagajına stop ve park için led yaptırdım. Yaptırmanızı tavsiye ederim, bizim stoplar alçak ve kapalı kalıyor. Emniyet için lazım. Dörtlü flaşörde yaptırdım, bunlar trafikte lazım olan faydalı şeyler. Yıllardır aynı ustaya gidiyorum hiç sorun yaşamadım. Gidebilecekler için Kartal Soğanlı'da, Kartal Diş sağlığı hastanesinin orada. Yol yardımıda var lazım olabileceği düşüncesiyle cep telefonunu yazayım 05446334622. Sırdaş Motor Ömür usta. İki motorumuda ona götürüyorum.
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yücel o ustayı nerde bulabilirim
    Sana uzak kalır kerem benim usta gaziosmanpaşa da

Motosikleti
    znu 125
    yücel ben sevpa dan aldım motoru. oraya götürüyorum garanti var diye ama hiç içime sinmiyor. bu terleme için bigün burda kalıcak sabahdan bırak akşama alırsın falan dediler. bu kadar zor mu o iş yahu. bide zinciri gericek yer kalmadı, motor daha 1000km de vida sona geldi. bundanda bişi anlamadım. herhalde 4000 e kadar sabır sabır sabır, sübap ayarını yaparken zaten açıyorlar dimi o terlemeye neden olan bölümüde, o zaman yaparlar inşallah bu sorunuda..

---------- Post added at 20:47 ---------- Previous post was at 20:44 ----------

Ahmet Orhan, hayırlı olsun ama öyle kuru kuru yaptım ettim demekle olmaz. çek resimleri koy sayfamıza hem forum renklensin hemde görelim bakalım nasıl olmuş
    bende yaptırmak istiyorum, özellikle dörtlü çok önemli. sis farıda yapıcam ama bi türlü kısmet olmuyor, hayırdır inşallah.
    bekliyoruz resimleri.

Motosikleti
    cbf 150
    [QUOTE=kerem182;2619784]yücel ben sevpa dan aldım motoru. oraya götürüyorum garanti var diye ama hiç içime sinmiyor. bu terleme için bigün burda kalıcak sabahdan bırak akşama alırsın falan dediler. bu kadar zor mu o iş yahu. bide zinciri gericek yer kalmadı, motor daha 1000km de vida sona geldi. bundanda bişi anlamadım. herhalde 4000 e kadar sabır sabır sabır, sübap ayarını yaparken zaten açıyorlar dimi o terlemeye neden olan bölümüde, o zaman yaparlar inşallah bu sorunuda..[COLOR="Silver"]

Sabahtan akşama kadar sürmez ama yine 1-2 saatlerini alır en fazla.Sübap ayarını yaparken motoru komple açmıyorlar zaten sadece üstten ayar yapıyorlar.Benim dediğim sec in dediği gibi terleme yapmaması için contayı değiştirirken aynı zamanda somunlarıda sıkmamaları.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)