Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gokseltoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    bizim motorlar cidden güzel ya. hem dikkat çekici, hem de performansı tipine göre çok uçuk. küçücük içi dolu turşucuk

bugün bir de orjinal lastiklerin gazabına uğradım ve nihayet ilk kez motordan düştüm. sağanak yağmurda 2 saat kadar sürdüm, kendime yağmurluk falan aldım. sonra eve geldim tam apartmanın önünde düştüm anasını satayım. rezil kepaze oldum düşüşüm de şöyle gerçekleşti. bundan bikaç gün önce motorumla oynayıp düşürmüşlerdi, koyduğum yer çok açıkta diyerek önceki gün motoru yolun karşısına parkettim. zemin topraktı, yağmur da bastırınca toprak çamur oldu ve güven vermedi. dün ise biraz daha abartarak apartmanın dükkanların bulunduğu zeminine koydum motoru. hemen altımızda market var. ve 3 mermer basamak. basamakların yanında da alışveriş arabaları için eğimli yol. tabi o da mermer dün bir şekilde çıkmayı başarmıştım, ondan gaz da alarak dayandım eğime, gazı verdim biraz çıktı sonra başladı kaymaya. sonuç gıdım gıdım düze indim ve motoru tutamadım ikimiz birlikte düştük aslında fren yapmasam sanırım düşmezdim ama o an aklıma hiç gelmedi bu. neticede o yer de yalan oldu, millete de rezil oldum. sanırım bahçeli bi eve taşınacağım bu iş böyle yürümüyo )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    Alıntı gokseltoprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim motorlar cidden güzel ya. hem dikkat çekici, hem de performansı tipine göre çok uçuk. küçücük içi dolu turşucuk

bugün bir de orjinal lastiklerin gazabına uğradım ve nihayet ilk kez motordan düştüm. sağanak yağmurda 2 saat kadar sürdüm, kendime yağmurluk falan aldım. sonra eve geldim tam apartmanın önünde düştüm anasını satayım. rezil kepaze oldum düşüşüm de şöyle gerçekleşti. bundan bikaç gün önce motorumla oynayıp düşürmüşlerdi, koyduğum yer çok açıkta diyerek önceki gün motoru yolun karşısına parkettim. zemin topraktı, yağmur da bastırınca toprak çamur oldu ve güven vermedi. dün ise biraz daha abartarak apartmanın dükkanların bulunduğu zeminine koydum motoru. hemen altımızda market var. ve 3 mermer basamak. basamakların yanında da alışveriş arabaları için eğimli yol. tabi o da mermer dün bir şekilde çıkmayı başarmıştım, ondan gaz da alarak dayandım eğime, gazı verdim biraz çıktı sonra başladı kaymaya. sonuç gıdım gıdım düze indim ve motoru tutamadım ikimiz birlikte düştük aslında fren yapmasam sanırım düşmezdim ama o an aklıma hiç gelmedi bu. neticede o yer de yalan oldu, millete de rezil oldum. sanırım bahçeli bi eve taşınacağım bu iş böyle yürümüyo )
    biz sana demedik mi sende düşeceksin diye geçmiş olsun sende bişey yoksa ve ikinci olarak motorda bişey yoksa boşver rezilliği
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    açtınız tabi şom ağzınızı düştüm ben de hiçbir şey yok panpa allahtan, ne bende ne motorda. yarın gezmeye devam

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    geçmiş olsun göksel

arkadaşlar motosikletin km saatine bağlanan yolculuk süresini, ortalama hızı, belirli bi hıza kaç sanieyede çıktığınızı kaydeden v.s özellikleri olan bi cihaz varmış almayı düşünüyorumda bilen var mı aranızda ? fiyatı 60 tl imiş imperiaer nickli arkadaş bahsetmişti bu cihazın adını bileniniz var mı ? özellikle 0-60 yada 0-100 gibi hızlanma değerlerini ölçmesi açısından çok iyi bence

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    eyvallah semih şöyle bi baktım da. şu sayfada aradığın bilgiye ulaşabilirsin. g-tech ve drift box adlı iki cihazdan söz ediyorlar.

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    açtınız tabi şom ağzınızı düştüm ben de hiçbir şey yok panpa allahtan, ne bende ne motorda. yarın gezmeye devam
    ne yağmur ne çamur durduramaz beni diyosun çok iyi
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Motosikleti
    eyvallah semih şöyle bi baktım da. şu sayfada aradığın bilgiye ulaşabilirsin. g-tech ve drift box adlı iki cihazdan söz ediyorlar.
    teşekkürler göksel. bunun daha ucuzu varmış seninle ışıklarda kalkan tvs ci arkadaş vardı ya o yazmıştı cbr 250r ye bağlamış birisi hatta 60 tl miş fiyatı. ben onada msj attım sordum ama daha cevap gelmedi

Motosikleti
    Honda XL 200< Mondial 150 MC RoadRacer
    ya şu bizim motorlara fabrika ybr 125 cbf150 deki gibi uzun cam çıkartsa ya hem rüzgarı kesmeye yarar bişey ve güzel görünüşlü
    [B][COLOR="Red"]Roadracer 150 MC[/COLOR][/B]

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Daha önce 15 olan ön dişliyi 16 yaptım diye belirtmiştim. Artık kesmemeye başladı 17 dişli yapmak istiyorum. Deneyen varsa izlenimlerini yazabilir mi? Öncelikle 17 dişli öne sığıyor mu?

Motosikleti
    cbr 250r
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler göksel. bunun daha ucuzu varmış seninle ışıklarda kalkan tvs ci arkadaş vardı ya o yazmıştı cbr 250r ye bağlamış birisi hatta 60 tl miş fiyatı. ben onada msj attım sordum ama daha cevap gelmedi
    cıhaz aynı bunun gıbı kardes markasını ogrenıp soylerım sana cın malıydı ama o arkadastakıde burda havalar yagıslı cıkamıyorum evden havalar duzelınce denk geldıgımde sorucam senın ıcın eger ıstanbuldaysan sırkecıde bulabılırsın ordada gormustum ben ama goksel kardesımın paylastıgı daha profosyenel araclar ıcın sanırım 0-400 km ye kadar kayıt aralıgı fılan var :D nettende bakım sımdı bulabılırsem lınk paylasırım

Motosikleti
    Saol imperiaer özelden yazdım. acelem yok kardeş havalar düzelsin çok soğuk zaten

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    selamlar arkadaşlar, bizim amortisörler nasıl ayarlanıyor? bi tarif ederseniz sevinirim. satndartı nedir? ben 100 kiloyum. %40 artçımla kullanıyorum 55kg kadar. istanbul şehir içi kullanımda en uygun ayar nedir, nasıl yapılır?

Motosikleti
    Arkadaşlar, ben ön dişli konusunda sabır edemeyip gidip dişliyi 17 ile değiştirdim. Daha önce 16 yaptığımı belirtmiştim. 16 ile 17 arasinda çok az bir fark oluştu. Henüz dişliyi uzun yolda falan test etme imkanım olmadı. Ama sanki yine bir vites daha kazanmış gibi oldum. Devir saatini 6bin devirin üstüne çıkartmama gerek kalmıyor. 17lik dişli dişli koruma kapağına ufak bir müdahale ile sığdı. Kapağın görünmeyen ve altta kalan kısmını taşlama ile kestik. Her hangi bir zararı yok. şimdilik 17 dişliden memnunum. Bundan sonraki proje pistonu 200cclik piston ile değiştirmek ))

Motosikleti
    MONDİAL 150 KN
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, ben ön dişli konusunda sabır edemeyip gidip dişliyi 17 ile değiştirdim. Daha önce 16 yaptığımı belirtmiştim. 16 ile 17 arasinda çok az bir fark oluştu. Henüz dişliyi uzun yolda falan test etme imkanım olmadı. Ama sanki yine bir vites daha kazanmış gibi oldum. Devir saatini 6bin devirin üstüne çıkartmama gerek kalmıyor. 17lik dişli dişli koruma kapağına ufak bir müdahale ile sığdı. Kapağın görünmeyen ve altta kalan kısmını taşlama ile kestik. Her hangi bir zararı yok. şimdilik 17 dişliden memnunum. Bundan sonraki proje pistonu 200cclik piston ile değiştirmek ))
    200 cc piston değiştirmek çook akıllıca hocam harikada olur yolda hemen hemen bu tip motorlar sizi yakalayamazlar.....
    yanlız bence 200 cc olayına okdar kolay giremezsiniz önce silindir alt kısmı 200 cc taktığınızda bunun yanında 200 cc lik krank takacaksınız....
    üst kapak 150 cc zaten ona gerek yok sadece subapların orasını az biraz taşlatacaksınız ...olay bu sonra yolda ver yansın.....
    ama yok okadar oynamak istemiyorum diyorsanız sadece alt silindir piston kısmını 150 cc ama 65.5 mm lik takın ozmanda motor en az 2 bg daha güçlenecektir ....saygılarımla kolay gelsin........
    hııı bu arada bendeki 150 kn şuanda 250 cc çook da iyi olduama gelişi güzel yapılmadı her parça aynı marka ve fuul set takıldı...
    mondial 150 kn oldu 250 kn ....... :queen: :queen:

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    150 mc ye acerbıs far takabılırmıyız bılgısı olan varmı ve smokehead karbon egzoz takıp aynaları spor yapmak ıstıyorum

Motosikleti
    Far takılır. Egzoz da takılır ama sesi nasıl olur o bir muamma... Spor ayna daha önce takmiştim görüntü süper oluyor ama görüş açıları çok kötü.

---------- Post added at 13:38 ---------- Previous post was at 13:36 ----------

Alıntı exali0101 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 cc piston değiştirmek çook akıllıca hocam harikada olur yolda hemen hemen bu tip motorlar sizi yakalayamazlar.....
    yanlız bence 200 cc olayına okdar kolay giremezsiniz önce silindir alt kısmı 200 cc taktığınızda bunun yanında 200 cc lik krank takacaksınız....
    üst kapak 150 cc zaten ona gerek yok sadece subapların orasını az biraz taşlatacaksınız ...olay bu sonra yolda ver yansın.....
    ama yok okadar oynamak istemiyorum diyorsanız sadece alt silindir piston kısmını 150 cc ama 65.5 mm lik takın ozmanda motor en az 2 bg daha güçlenecektir ....saygılarımla kolay gelsin........
    hııı bu arada bendeki 150 kn şuanda 250 cc çook da iyi olduama gelişi güzel yapılmadı her parça aynı marka ve fuul set takıldı...

Garantinin bitmesini bekliyorum gerekli işler o zaman yapılacaktır...

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    arkadaşlar daha önce sırasıyla ramzey qm125 / ybr 125 / Hysong Rt 125 kullandım bunların aralarında en performanslısı rt125 di taa ki ışıklarda bir mc x le kapışıp 3. viteste tek teker beni sollayana kadar son motoruma bayılıyordum bilen bilir arka lastiği racing motor kadar geniş bir motor ama performans olarak iyi olmadığını anladım hemen 2750 tl ye sattım sıfır bir mc x aldım performansı muhteşem titreşim falan yok biraz selesi sert ama gerçekten binilecek motor 1000 km rodaj ayarı yapana kadar fazla gaza asılamıyorum

Motosikleti
    Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar daha önce sırasıyla ramzey qm125 / ybr 125 / Hysong Rt 125 kullandım bunların aralarında en performanslısı rt125 di taa ki ışıklarda bir mc x le kapışıp 3. viteste tek teker beni sollayana kadar son motoruma bayılıyordum bilen bilir arka lastiği racing motor kadar geniş bir motor ama performans olarak iyi olmadığını anladım hemen 2750 tl ye sattım sıfır bir mc x aldım performansı muhteşem titreşim falan yok biraz selesi sert ama gerçekten binilecek motor 1000 km rodaj ayarı yapana kadar fazla gaza asılamıyorum
    RT125 de gayet güzel motor. Ama tarz olarak Roadracer'dan farklı. Yani seninde bildiğin üzere kum motoru olarak geçiyor. MC-X'in hayırlı olsun güle güle kullan. Memnun kalacağını tahmin ediyorum...

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    Arkadaşlar Hepinize Hayırlı Geceler Foruma Cevap Yazmıyorum Ama Yakından Takip Ediyorum Bilginize =)
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Arkadaşlar selamlar, nasıl gidiyor keyifler yerinde mi? Geçenlerde talihsiz bir olay yaşadım yine, dümdüz yolda 70 km/s ile buzda kaydım ve düştüm. Allahtan birkaç ufak tefek incinme, çizik ve kız arkadaşımın dizinde 3-4 dikiş ile paçayı kurtardık. Çektiğim vicdan azabına rağmen paçayı kurtardık diyorum, çünkü pek de işlek olmayan 2 şeritli bir yolun sağ şeridinde sağa doğru yattık, bariyerin önünde durabildik. Yol aydınlatması yok ve bariyerin arkası uçurumdu. Kazayı gören arabalar bile durmadı, allahtan köylüler sesimizi duyup gelmişler yardımcı oldular sağolsunlar. Korumanın önemini öyle bir anladım ki, dizlik olsaydı sıfır hasarla yola devam edebilecektik... Neyse... Olaydan sonra birkaç gün motoru satmayı düşündüysem de, sakinleştikten sonra kız arkadaşımın da telkinleriyle vazgeçtim. Şuan hasarlı parçalar var, işçilik dahil tahminen 150-160 tl civarında tutacak.

Masrafı öğrenmek için sağlam bir motorcu arkadaşa gittiğimde garip bir şeyler farkettik. Motorun arka lastiği 90 90 iken ön lastiği daha farklı idi, ve kesinlikle arka lastikten kalındı. Ayrıca ön fren kablosu deponun sağ kenarında bulunan bir kelepçeye tutturulmuştu. Siz de kontrol edin, öyleyse eğer kelepçeden çıkarın boşta dursun. Kazada bunların da rolü olabileceğini söyledi arkadaş. Şimdi motora biraz bakmayı düşünüyorum. Lastik konusunda ön 2.75 18 arka 90-90 18 michelin düşünüyorum, farklı bir öneriniz var mı?

Son iki sorum daha. Kazadan sonra motoru tamirciye götürürken 40 km hızda bile motor gezdi durdu yolda, anlayacağınız epey yara almış. Tamir ettirdikten sonra eskisi gibi olmaz diye endişeleniyorum. Sizce yersiz bir endişe mi yoksa satıp kurtulayım mı?

Son olarak atiturhan abi, senin yan çantalardan düşünüyorum. Sinyallerle oynamadan kullanacağım, artçı için oturuş pozisyonunda sıkıntı yaratıyor mu acaba? Şimdiden teşekkür ederim, kazasız belasız sürüşler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)