Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    lifan kp 150
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    isak kardesim ben senin arkandayim. Calismalarindan ötürü desteliyorum seni. Bende senin gibi düsünüyorum. Daha iyi olabilecekse neden olmasin. Olumlu olursa zaman icinde bende yapabilirim bu tarz calismalar. Merakla takip edecegim calismalarini.
    slm bugün denemelerimi yapıyorum birazdandeneme sürüşü yapacagım hava filitresini takmadan deneyecegim

karbiratörün ağzına deney için bir boru takıp toz girmesin diye bez bağlayıp öyle çalıştırıyorum yarın bu şekilde 60 km yola gidecegim ve sorunsuz çalışırsa ve yakıtta bir tasaruf olursa bu şekilde kulanacagım ve otamatik jiklesini de denedim harika oldu kontak çıkışından 12 volt alıp denedim 2 dakka civarı rölentisi yöksek şekilde çalışıyor sonra rölentiye düşüyor jile sistemi gayet güzel oldu buşekilde olması na karaverdigim de hava filitresinin rotumu uzun geliyor bu sisteme uydurmak için ucunda 4 cm kesmsk gerekiyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda XL 200< Mondial 150 MC RoadRacer
    sizde de var mı hızınızı 60 km den aşağıya düşürmeden önce elleri bırakınca benim gidon sağa sola hafif yalpalıyor hız düştükçe düzeliyor kafama takıldı nedir nedendir

bide bu akü suyunun zarar verdiği metal kısımlara ne yapabiliriz eski haline getirmek için..

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Alıntı brein_box adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizde de var mı hızınızı 60 km den aşağıya düşürmeden önce elleri bırakınca benim gidon sağa sola hafif yalpalıyor hız düştükçe düzeliyor kafama takıldı nedir nedendir

bide bu akü suyunun zarar verdiği metal kısımlara ne yapabiliriz eski haline getirmek için..
    sprey astar ve boya işini görür sanırım tabi aramızda bu işi daha iyi bilenlerde yardımcı olurlar ben o kadar boyadan anlamamda
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150

motor ince ve yüksek ondan oluyor.

Motosikleti
    Mondial 150 MC Orange

o motorun ön tarafındaki hafiflikten kaynaklanıyor benim cup ta aynısını yapıodu 60 la bırakınca elleri direksiyon dans ediodu ön doğru ağırlık werince düzeliodu

akü konusundada eğer blok üzerine gldiyse bnde olduğu gbi ona yapacak bişe yok bildiğim sonuçta o kdar ısıya maruz kalıyo ama diğer kısımlaar gldiyse zımpara çekip yeniden boyanabilir
    Orange Devil:flower::flower:

resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    Alıntı bugrahan55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o motorun ön tarafındaki hafiflikten kaynaklanıyor benim cup ta aynısını yapıodu 60 la bırakınca elleri direksiyon dans ediodu ön doğru ağırlık werince düzeliodu

akü konusundada eğer blok üzerine gldiyse bnde olduğu gbi ona yapacak bişe yok bildiğim sonuçta o kdar ısıya maruz kalıyo ama diğer kısımlaar gldiyse zımpara çekip yeniden boyanabilir
    eğer kabortaya felan geldiyse garantiyle değiştirebilirsiniz.

Motosikleti
    mondial 150 mc
    o dediğiniz 60 km. hızla olan yalpalama bende hiç yok 40-60-80 hatta 100 km de bile ellerimi bırakırım bazen hiç öyle bi sorunla karşılaşmadım tek bindiğimde de artçı ile beraber bindiğimde de...onu bence araştırmalısınız bi dengesizlik olabilir yani eşit ağırlık dışı birşey mesela...

Muzo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MC
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün yavaş kullanıyordum gerçi, benzin yedeğe düşmüştü.
    Merhabalar, arkadaşım birşey soracaktım bende 3 hafta oldu MCyi alalı cok Memnunum herkes gibi...yedek depo ile kac Km gider bu Motor sen biliyormusun?? birde ilk bakım icin 500 ile 1000 Km arası gelirsen yeter dediler dogrumu? Rodaj kac Km ye kadar 2000 yetermi...cok Teşekkürler...bu ara memnun oldum ben Muzaffer

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    yedek depo 40 km gibi düşünebilirsin
    500 kmde yag degiştir 1000 de bakımını yaptır ve muhakkat net üzerinden formu girsin
    evet rodaj 2000 km ama ben hiç dikkat etmedim normal kullandım
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    lifan kp 150
    evet arkadaşlar bugün karbiratörümü tam olarak denedim ve 60 km de 1.3 benzin yaktı acılardan kara köye gittim geldim yerine göre 100 km hızla yerine göre yavaş neticesin de şehir içi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:25 ----------

ya benim bilgisayarın bazen tuşları basmıyor eksik yazı çıkıyor ortaya avcılar demek istemiştim

Motosikleti
    mondial 150 mc
    Alıntı isak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar bugün karbiratörümü tam olarak denedim ve 60 km de 1.3 benzin yaktı acılardan kara köye gittim geldim yerine göre 100 km hızla yerine göre yavaş neticesin de şehir içi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:25 ----------

ya benim bilgisayarın bazen tuşları basmıyor eksik yazı çıkıyor ortaya avcılar demek istemiştim
    buyuk bır fark cok ıyı olmus

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    @ yapiressami, sabah ilk calistira da bi sikintin oluyor mu?

Üstanin karbüratörünü temizlemesini anlamis degilim. 5000km yol yaptim temizleme yapma geregi duymadim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:39 ----------

Alıntı isak adlı üyeden alıntı Mesajı göster

isak, senden daha kapsamli ölcümler bekliyorum. Yani son hiz+agresif kullanim ölcümü+ sakin kullanim ölcümü.. vs.vs.

Motosikleti
    lifan kp 150
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ yapiressami, sabah ilk calistira da bi sikintin oluyor mu?

Üstanin karbüratörünü temizlemesini anlamis degilim. 5000km yol yaptim temizleme yapma geregi duymadim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:39 ----------

isak, senden daha kapsamli ölcümler bekliyorum. Yani son hiz+agresif kullanim ölcümü+ sakin kullanim ölcümü.. vs.vs.
    slm ben normal bu şekilde işe gidiş gelişte kullanıyorum 100 km 3,3 yakıyo bir kaç sefer denedim genelde ortalama aynı çıkıyo bu karbürötörün eski tipten 2 farklı dez avantajı var biri daha öncedende dediğim gibi motorun hava emişine orantılı benzine yol vermesinden dolayı eskiye oranla yüzde on gaz tepkisi biraz daha az bu normal bi durum ikincisi ise bu hava vakumlu karbürötörlerde son hız denemeleri iyi sayılmaz gaz pistonu dediğimiz vakum lastiğini aşırı hava basıncından dolayı bazen yırtılabiliyor hız olarakda bakarsak benim motor son nefesinde 120 ile 125 km arası hız yapıyordu eski sistemde zaten motorun bu hızla kullanılması motorun ömrünü azaltır necati35 in yaptığı düşük devirlerde bugün kullanmış olsaydım eminim daha az yakardı. bugün ki denememde olumlu yada olumsuz olacağını tam kestiremediğimden hava flitrensinin hortumunu takmadım ve karbürötötün ağzına geçiçi boru takıp tek kat bez sarıp tozun girmesini engelledim bu şekilde kullandım bugünkü şürüşümde karma bir kullanımdı bazen 100 km civarları bazen 6 ve istanbul trafiği malum 60 kmde 1,2de sen say 1,3 lt benzin yaktı ileriki ölçümlerimde yazarım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:46 ----------

yenin sistemin resimlerini bugün koyarım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:48 ----------

By isak_1981 at 2011-05-14

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:12 ----------

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    usta ellerine saglık gerçektende çok aydınlatıcı olmuş
    vakumlu karbüratör uygulamasını bende düşündüm ama az bindigimi ve yakıtıda makul gördügümden sonraki dönemlere attım mekanik karbüratörlerde hızlanma daha iyi şid
    ilik bana gerekli olanda o şehir içi kullanımda sürekli ites atıyorum oda yakıtı tavan yapıyor
    elverengin@gmail.com

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    isak verdiğin litre de bi yalnıslık olamsı laızm cunku senin hesabına göre bu karburatör ile 100 km de 2 litre yakıyosun dorumudur ? evet dogruysa imkansıza kosuyorsun bnm motorum 125 cc ve ybr den bile az yaktıgı halde 100 km 2.2 litre yakıyorum gerisi sen hesapla artık
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    lifan kp 150
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    isak verdiğin litre de bi yalnıslık olamsı laızm cunku senin hesabına göre bu karburatör ile 100 km de 2 litre yakıyosun dorumudur ? evet dogruysa imkansıza kosuyorsun bnm motorum 125 cc ve ybr den bile az yaktıgı halde 100 km 2.2 litre yakıyorum gerisi sen hesapla artık
    istersen benzin fişinin resmini çekeyim bak bu tvs var bizim bir arkadaşta oda az yakıyor onun karbiratörüde vakumlau sistem mc ile tvs arasında aşırıbir cc farkı yok senin karbiratör hangisin den

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:00 ----------

birde ben bugün hava filitresini borusunu takmamıştım belkide az yakmasının sebebi buda olabilir çünkü buruyu taka bilmem için ucundan kesmem gerekiyordu eger iyi sonuç almamiş olsaydımboruyu boşa kesmiş olacaktım boruyu geri dönüş zor olacaktı

musician44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MC
    İSAK kardeş senin dilin ne söylüyor bu yakıt çok çok az demektir...Olağanüstü bişe yapmşsın o zmn

Motosikleti
    Honda XL 200< Mondial 150 MC RoadRacer
    bugün park ampülünü çakarlı beyaz ledlerle değiştirdim süper oldu tavsiye ederim

Motosikleti
    lifan kp 150
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motosikleti
    Mondial 150 MC Orange
    Alıntı resulyekeler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer kabortaya felan geldiyse garantiyle değiştirebilirsiniz.
    blok üzerine gldi malesef leke kaldı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:43 ----------

Alıntı yqT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o dediğiniz 60 km. hızla olan yalpalama bende hiç yok 40-60-80 hatta 100 km de bile ellerimi bırakırım bazen hiç öyle bi sorunla karşılaşmadım tek bindiğimde de artçı ile beraber bindiğimde de...onu bence araştırmalısınız bi dengesizlik olabilir yani eşit ağırlık dışı birşey mesela...
    bende denemedm henüz ama sizde direksiyon bilyalarına bktırın bnce hpsi yapıosa sizinkinde sorun olabilir ağırlaştıysa sallamayabilir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:46 ----------

plakaları da taktım bgn güzel oldu küçücük

Orange Devil:flower::flower:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)