Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    150 mc
    Alıntı resulyekeler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş sana gebzeye glirnce görüşelim diye mesaj atmıştım..cevap vermedin
    kusura bakma düğün telaşından unutmuş olabilirim. zaten dediğin zamandan beri gebze ye motorla gitmiş değilim. ama bu hafta inşaALLAH motorla gelicem. o zaman görüşelim. ancak saat öğleden sonraki 5 ten sonra olabilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    Alıntı sivernson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kusura bakma düğün telaşından unutmuş olabilirim. zaten dediğin zamandan beri gebze ye motorla gitmiş değilim. ama bu hafta inşaALLAH motorla gelicem. o zaman görüşelim. ancak saat öğleden sonraki 5 ten sonra olabilir
    tamam.telefonumu çaldır kaydediyim.05413361538

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:43 ----------

Tamam kaydettim.hangi gün gelicen.

Motosikleti
    150 mc
    Alıntı resulyekeler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam.telefonumu çaldır kaydediyim.05413361538

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:43 ----------

Tamam kaydettim.hangi gün gelicen.
    kısmet olursa bu hafta içi. ama hangi gün şimdiden bilrmiyorum

Motosikleti
    lifan kp 150
    15 olan ön dişliyi,16 olarak bu gün değiştirttim. ivmelenmesi sanki değişmedi. biraz kullandıktan sonra değişimleri size aktarırım.
    yakıt göstergesi arızasından sonra lamba sistemi açıkken oluşan devirdeki dalgalanma arızası oluştu, fakat bu arızalanmadan önce yakıt göstergesi arızasından ötürü mondial fabrikası sağ olsun zaten bütün gösterge konsolunu göndermiş, bu durumla diğer arızada otomatikmen giderilmiş oldu.
    avcılar daki atılgans motora ve sarışın ustaya teşekkür ederim. sağolsunlar ilgililer. akü kutup başları tortu bağlamıştı, usta, sıcak suyla önce bu başları temizledi sonrada gresledi. depo altından benzin kaçırıyordu,onuda halletti.
    bir de beyaz ve sarı arasında bir far taktırdım. nasıl olduğunu karanlık çökünce göreceğim(12 volt,35/35W). bu arada, parasını vermeyi de unutmuşum şimdi aklıma geldi
    dişliyi, işçilik dahil 15 tl ye taktılar.
    karbüratör çalışması yapan arkadaş bize cbf nin karbüratör sisteminin mc den daha farklı olduğunu demişti yanılmıyorsam. sordum orada bulunan 50 li yaşlardaki ustaya bu durumu, ikisinin de aynı mantıkta çalıştığını, tek telli karbüratör olduğunu söyledi, emme mantığıyla çalışıyorlarmış ve yakacağı kadar yakıt emme diye bir şey demedi, bir de çift telli karbüratör sistemi varmış,o ise kalkışta daha iyi sonuç veriyormuş ama yakıtta daha fazla yakıyormuş.
    slm dostum şu linkleri incele 2011 yamaha ybr karbiratörü http://translate.google.com/translat...istory_state0=
    2011 den öncekileri mc tipi olanlar o ustya sor madem öylede yine böyle birdegişime iht,yaç duymuşlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:41 ----------

kısmet olursa bu hafta içi. ama hangi gün şimdiden bilrmiyorum
    2011 den önceki tipleri
    http://www.moto-park.com/forum/smf/i...hp?topic=959.0

Motosikleti
    150 mc
    aradaşlar sis taktım resimlerini elekemedim yardı edin
    atalarımız at, avrat, silah demişler... ben at yerine motora biniyorum o da demirden attır...:):cat:

Motosikleti
    lifan kp 150
    Alıntı emre750291 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aradaşlar sis taktım resimlerini elekemedim yardı edin
    slm emre sana dedigim şeylerden bir sonuç çıkmadımı

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    @sivernson, disli degisiminden sonraki olumlu ve olumsuz deneyimlerini dört gözle bekliyorum.

Motosikleti
    150 mc
    Alıntı isak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm dostum şu linkleri incele 2011 yamaha ybr karbiratörü http://translate.google.com/translat...istory_state0=
    2011 den öncekileri mc tipi olanlar o ustya sor madem öylede yine böyle birdegişime iht,yaç duymuşlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:41 ----------

2011 den önceki tipleri
    http://www.moto-park.com/forum/smf/i...hp?topic=959.0
    kesin bilgi sahibi olmadıgım konuar oldugu için bir şey diyemeyeceğim.ustada eksik biliyorolabilir yada ben yanlış duymuş olabilirim.demek ki böyle bir sistemi hiç duymamış.

bu arada 115 km de 3.5 lt yaktı.ekseri şehiriçi kullanımda ve arkada büyük bir çanta var iken.

atiturhan, akşam bir şöyle basayım dedim,hissettirmiyor dişli değiştiğini.ama ben 75 kg yim.bunun yanında hava rüzgarlıydı ve yine arka çanta takılıydı. tem e yada e5 e çıkıp 4. ve 5. viteslerdeki son hızları test edeceğim. asıl değişim orada olacak gibi.hem kalkışlarda ve 1.2.3. viteslerde ivmelenmelerde ben değişimi hissedemedim. acaba 17 lik mi taksam

Motosikleti
    mondial mc 150
    kesin bilgi sahibi olmadıgım konuar oldugu için bir şey diyemeyeceğim.ustada eksik biliyorolabilir yada ben yanlış duymuş olabilirim.demek ki böyle bir sistemi hiç duymamış.

bu arada 115 km de 3.5 lt yaktı.ekseri şehiriçi kullanımda ve arkada büyük bir çanta var iken.

atiturhan, akşam bir şöyle basayım dedim,hissettirmiyor dişli değiştiğini.ama ben 75 kg yim.bunun yanında hava rüzgarlıydı ve yine arka çanta takılıydı. tem e yada e5 e çıkıp 4. ve 5. viteslerdeki son hızları test edeceğim. asıl değişim orada olacak gibi.hem kalkışlarda ve 1.2.3. viteslerde ivmelenmelerde ben değişimi hissedemedim. acaba 17 lik mi taksam
    bir kişiyi arkana al.en dik yokuşun ortasında dur yeniden kalkış yap.ama baya dik olsun.eğer motor 1. viteste boğuluyorsa.o dişli yaramaz demektir.

Motosikleti
    lifan kp 150

slm aynı dişliyi ben de de takılı su an onu kulanıyorum iyi yanlarıda var kötü yanlarıda var iyi yanı:tek kişi ve ve iyice devirini verdigin de daha rahat gidiyor hız olarakta şöyle örnegin 100 km hızda eskiden 7 bin devirde yapıyordu şimdi 6 bin civarların da açık yolda iyi .Kütü yanları tıkalı tirafikte dur kalklarda biraz motoru yoruyor iki kişi eskiye oranla bir vites fark ediyor rampalarda hızını kestiginde eskiden aynı viteste toparlıyordu ama 16 dişli ile toparlarken zorlanıyor son hızda fazla bir degişiklik olmuyor

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    sis farı için fazla para dökmeyin.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...0966272/detay/

şunun 12 voltla çalışanları da var. elektrik toptancılarında beyaz ve güneş beyazı var. içinde akım koruma devresi ve aluminyum soğutucu gövde mevcut. direk parklara bağlayıp çamurluğu tutan vidalara kelepçe ile sabitleyebilirsiniz. maliyet tanesi 10 tl civarı olur. karaköyde zibil gibi bulursunuz bundan...

ışık kalitesine gelince bunun her bir adeti 300 lümen ışık veriyor. normal armut tip lambalar (s2 tip de deniyor) 500 küsür lümen ışık verir. h4 lambalar 55wattları 1000 lümen ışık verir. xenon lambalar 3000-3500 lümen ışık. bu lambaların ömrü en aşşağı 50 000 saattir. 6 aydır yağmur çamurda 4 adetini kullandım çok memnunum ve bozulmadı.

http://tinypic.com/player.php?v=jrfzip&s=7

tekeriniz düz bassın.

yapiressami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung GT-250
    arkadaşlar... dün motoru ilk bakım için ustaya bıraktım...
    ve motoru aldığımdan beri 2 sıkıntım var...

1. düşük vites orta gaz giderken jjjjjjjjj yada vijjjjjjj gibi ıslık sesine benzer bir ses oluyo (arada ses çoğalıyor - azalıyor ) sora motor hızlanınca kayboluyor o ses...
    2. yine düşük viteste (1 yada 2 ) vites arttırmadan 6000 devire kadar biraz bekletirsem motor tıkanıyor.. motor hızlandımmı hiç problem yok güzel uzuyor ...otoyolda da çok nadir bazen hafif kesilmeler oluyo...

motor 650 km ye geldi usta, yağını değişti karbüratötü temizlemiş sözde motor tamamdır diyo çekişi gidişi süper diyor az bişey sibab sesi geliyo ama o da okadar olur diyo ...
    tıknamayı henüz anlamış bile değil de ...ses için ise şanzımandan o kafana takma fabrikasyon dur falan herkezde vardır dedi...

1. maddeki bu sesten herkezde varmı ? bu iki sıkıntım için tavsiyesi yada bilgisi olan varmı ?

γ@píяєگگ@mí
    Mehmet ERDOĞAN

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    İnsani kullanımla(5000 dk/d.civarı)son yakıt durumu,100km.de 3,2 litredir.
    166 km.de 22 tl benzin aldı namussuz.Yani km.13.2 krş yaktı.Halbuki o kadarda insan gibi kullanmıştım.
    Daha önceki ölçümlerimde Hayvanice ve canını çıkarırcasına hava aldırmadan kullanımda 100 km.de3.9 litre yakıyordu.Aradaki 700 cl.fark için hanımevladı gibi gitmeye değermi
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Motosikleti
    Mondial 150 MC Orange
    Alıntı yapiressami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar... dün motoru ilk bakım için ustaya bıraktım...
    ve motoru aldığımdan beri 2 sıkıntım var...

1. düşük vites orta gaz giderken jjjjjjjjj yada vijjjjjjj gibi ıslık sesine benzer bir ses oluyo (arada ses çoğalıyor - azalıyor ) sora motor hızlanınca kayboluyor o ses...
    2. yine düşük viteste (1 yada 2 ) vites arttırmadan 6000 devire kadar biraz bekletirsem motor tıkanıyor.. motor hızlandımmı hiç problem yok güzel uzuyor ...otoyolda da çok nadir bazen hafif kesilmeler oluyo...

motor 650 km ye geldi usta, yağını değişti karbüratötü temizlemiş sözde motor tamamdır diyo çekişi gidişi süper diyor az bişey sibab sesi geliyo ama o da okadar olur diyo ...
    tıknamayı henüz anlamış bile değil de ...ses için ise şanzımandan o kafana takma fabrikasyon dur falan herkezde vardır dedi...

1. maddeki bu sesten herkezde varmı ? bu iki sıkıntım için tavsiyesi yada bilgisi olan varmı ?

abi o ses hafiften bendede var daha 190 km deyim ama bencede normaldir çnkü aşınma sesi değil dişlilerin alışma sesi gibi ilk bkımda sorcm bnde
    Orange Devil:flower::flower:

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @yapiressami, ben egzos sesinden başka bir ses duyamıyorum. O kadar iğrenç bi zırıltısı var ki... 10 gündür yeni egsoz bekliyorum.

Dün gece tüm ışıklarım da komple bozuldu. 30 km yolu dörtlülerle geldim. Bugün yaptırdım, açma kapama düğmesi sorun çıkarmış.

O da yetmedi göstergedeki ampul patlamış. 7000 km'deyim henüz...
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    ben eski motorumda 3 bın den sonra on dıslıyı degıstırdım cok rahat ettım cekıs tork la alakalı deıldı en cok rahatlattıgı konu kalkısta vıtes aralıklarını uzun tutuyor mesela duruyosun ısıklarda yesıl yanıyor basıp gıdecen bı bakıyorsun redlıne redlıne redlıne 5 e cıkana kadar sn de vıtes basıyorsun buda bazen kıl bır durum yaratır zaten motorun gucu yerınde 1 dıs buyutmek (haşin kullananlr için gyet rahatlatıcı ) ama yok ben uslu kullanırım yavas kalkar yavas yavas yol alırım dıyorsan dıslı buyutmeyın gerek li deil. tek amaç vıtes aralıklarının uzaması ve 5. vıtes de motoru daha az yorar.
    [COLOR="Black"][I][B]Hızlı Yaşa Genç Öl, Cesedin Yakışıklı Olsun.[/B][/I][/COLOR] :queen:
    facebook Mondial 125 MH Drift Grubu
    http://www.facebook.com/home.php?sk=group_184536781592864

Motosikleti
    mondial mc 150

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    arkasdaslar bende mc sahibi oldum motor 250 km de benzini 10-15 tl olrk aldım toplamda 55 tl lik falan benzin aldım motora ceyrek depo benzin var suanda motorda yakıt olayını nasıl yapıcaz bide sol ön amansör yag kacırıyor ve vitesleri kuculktrken kırcak akdar bassamdda kitleniyor debriyaj sonunda kavrıyor yardım bekliyorum saygılar

Motosikleti
    mondial 150 mc
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkasdaslar bende mc sahibi oldum motor 250 km de benzini 10-15 tl olrk aldım toplamda 55 tl lik falan benzin aldım motora ceyrek depo benzin var suanda motorda yakıt olayını nasıl yapıcaz bide sol ön amansör yag kacırıyor ve vitesleri kuculktrken kırcak akdar bassamdda kitleniyor debriyaj sonunda kavrıyor yardım bekliyorum saygılar
    garantılı oldugu ıcın servıs ucretsız ayarlıyacaktır. 2 el aldıysan 5 tl sıftah at ustaya hepsını yapar.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum aynı senın anlattıgın konular bende de vardı 1. sı vıtes kuculturken bı yerde takılma olayı kolay 500 km den sonra duzeldı vıtes dustun debrıyaj kavrayacak tekrar vıtes dus tekrar kavrama yap tekrar dus yanı debrıyaj yapıp 3 4 vıtes asagı ınerken takılıyordu ılk baslarda.

2. konuda da debrıyajın sonda kavranması su an ıcın ustaların oyle ayarlamasından kaynaklı 500 km bakımına ıttıgın zaman duzeltıyorlar bılınclı olarak ayarladıkları bısey bu amacını sormayı unuttum debrıyaj balataları fazla asınmasın yada alıssın dıye yapılmıs olabılır

500 km bakımına gıdınce bu dertlerınkalmıyacak gercı bunlar dert deıl daha once 0 km motor alıp kullandınmı ? bu arada benım motorum mc deıl mh =)
    [COLOR="Black"][I][B]Hızlı Yaşa Genç Öl, Cesedin Yakışıklı Olsun.[/B][/I][/COLOR] :queen:
    facebook Mondial 125 MH Drift Grubu
    http://www.facebook.com/home.php?sk=group_184536781592864

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)