Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    musician44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MC
    [QUOTE=libyali;2334848]
    ayrıca bir sey sormak istiyorum sizin motor soğukken mesela üzerinden bir gece geçiyor ve sabah çalıştıracaksınız motor çalıştırrıyorsunuz ısndıryorsununz sonra 1 vitese attıktan sonra tak diye vurup stop ediyormu daha sonra yapmıyor tabi bu olay bunun sebebini öğrendim fakat sizlerde varmı bu olay merak ediyorum[COLOR="Silver"][QUOTE]

Aynı sorun bende de var..Ben soğuktur motor ondandır diordum..Neymiş sebebi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    [QUOTE=musician44;2335142][QUOTE=libyali;2334848]
    ayrıca bir sey sormak istiyorum sizin motor soğukken mesela üzerinden bir gece geçiyor ve sabah çalıştıracaksınız motor çalıştırrıyorsunuz ısndıryorsununz sonra 1 vitese attıktan sonra tak diye vurup stop ediyormu daha sonra yapmıyor tabi bu olay bunun sebebini öğrendim fakat sizlerde varmı bu olay merak ediyorum[COLOR="Silver"]

Aynı sorun bende de var..Ben soğuktur motor ondandır diordum..Neymiş sebebi?
    benim motor mc değil ama bazen bendede oluyor cidden neden acaba?

Motosikleti
    Hero Thriller
    Alıntı ruysal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar,
    arkadaşlar bu 150 mc nin arka amortisörleri ayarlanabiliyormuş.kullanım klavuzunda öyle yazıyor ama nasıl uygulanacağı yazmıyor.nasıl ayarlandığını bilen varmı acaba.teşekkürler,saygılarımla
    Amörtisörlerin üst kısmında özel bir anahtarla çevirilen tırtıklı 2 adet halka var üstüste. Onlarla ayarlanıyor. Fabrika ayarı çok yumuşaktı benimkinin, tümseklerde dibe vuruyodu. Ayarlattım, şimdi çok iyi. Serviste özel anahtarı olmasa da ayarlı pense ile çevirerek ayarlıyorlar.

Yapıressamı led park lambasının resimlerini merakla bekliyoruz kardeşim.
    İlim, ilim bilmektir. İlim, kendin bilmektir. Sen kendini bilmezsin. Ya nice okumaktır?

yapiressami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung GT-250
    Alıntı akgunusta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amörtisörlerin üst kısmında özel bir anahtarla çevirilen tırtıklı 2 adet halka var üstüste. Onlarla ayarlanıyor. Fabrika ayarı çok yumuşaktı benimkinin, tümseklerde dibe vuruyodu. Ayarlattım, şimdi çok iyi. Serviste özel anahtarı olmasa da ayarlı pense ile çevirerek ayarlıyorlar.

çok yumuşaktı dediğin sanırım ön amortisör dimi ... çünkü arkalar bana göre sert ...sordum da ayarını dediler zaten en yumuşakta hali şuan ... ama sert tümseklerde tak diye vuruyo yani arkalar...keşke arkalarda ön gibi yumuşak olsaydıda ben ayarla sertleştirseydim ....

evet Led park ve 12000 k ( koyu mavi) xenon takıldı benim tel foto çekmiyo... makineyi yanıma ldığım gün çekip yüklerim ..(haftasonu olur sanırım) sende bişeyi unumuyon hee
    γ@píяєگگ@mí
    Mehmet ERDOĞAN

resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    [opragım o sitede 2975 yazıyo ne ayak [COLOR="Silver"]

1 2 hafta ıcınde uygun bıyerden alacagım ıns ama sıvasta pahalı baska yerler tercıh edecegız bakalım ne olcak..[/QUOT

TOPRİĞİM SİTEDE FİYATI GÜNCELLEMEMİŞLER.FİYATI 2840 LİRA.SİVASA İSTERSEN KOLİ HALİNDE GÜNDERİRLER,OTOBÜSLEBİLE GÖNDERİYORLAR.GÖNDERME PARASIDA ALMIYORLAR,SEN KENDİN MONTAJINI YAPTIRIRSIN YETKİLİ SERVİSE.SONER USTAYLA GÖRÜŞEBİLİRSİN.05422513276

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:17 ----------

Alıntı yigido_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    topragım o sitede 2975 yazıyo ne ayak

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:37 ----------

bu arada kararımı verdım cbf alcaktım ama vazgectım bundan oncekı motorum mondıaldı 35 bın km de motor yaptırdım...

yanı motor hondada olsa yamaha da olsa senındır nasıl bakarsan ole hızmet eder

bu motorla sele harıcınde uzun yolda cbf ten daha rahat edecegımı dusunuyorum...

1 2 hafta ıcınde uygun bıyerden alacagım ıns ama sıvasta pahalı baska yerler tercıh edecegız bakalım ne olcak..
    Alıntı yigido_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    topragım o sitede 2975 yazıyo ne ayak

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:37 ----------

bu arada kararımı verdım cbf alcaktım ama vazgectım bundan oncekı motorum mondıaldı 35 bın km de motor yaptırdım...

yanı motor hondada olsa yamaha da olsa senındır nasıl bakarsan ole hızmet eder

bu motorla sele harıcınde uzun yolda cbf ten daha rahat edecegımı dusunuyorum...

1 2 hafta ıcınde uygun bıyerden alacagım ıns ama sıvasta pahalı baska yerler tercıh edecegız bakalım ne olcak..
    TOPRİĞİM SİTEDE FİYATI GÜNCELLEMEMİŞLER.FİYATI 2840 LİRA.SİVASA İSTERSEN KOLİ HALİNDE GÜNDERİRLER,OTOBÜSLEBİLE GÖNDERİYORLAR.GÖNDERME PARASIDA ALMIYORLAR,SEN KENDİN MONTAJINI YAPTIRIRSIN YETKİLİ SERVİSE.SONER USTAYLA GÖRÜŞEBİLİRSİN.05422513276

http://www.faziletmotorsiklet.com/

Motosikleti
    Nostalji full modifiye jawa ve Mondial 150 MC
    Alıntı akgunusta adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Çok teşekkürler.
    o tırtıklı halkaları hangi yöne çevirmemiz gerekiyor yumuşatmak için amortisörleri

Motosikleti
    Hero Thriller
    Alıntı yapiressami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok yumuşaktı dediğin sanırım ön amortisör dimi ... çünkü arkalar bana göre sert ...sordum da ayarını dediler zaten en yumuşakta hali şuan ... ama sert tümseklerde tak diye vuruyo yani arkalar...keşke arkalarda ön gibi yumuşak olsaydıda ben ayarla sertleştirseydim ....

evet Led park ve 12000 k ( koyu mavi) xenon takıldı benim tel foto çekmiyo... makineyi yanıma ldığım gün çekip yüklerim ..(haftasonu olur sanırım) sende bişeyi unumuyon hee
    Süper... Nasıl memnun musun xenon farın performansından? Hayır arkadaşlar büyük ihtimalle o sertlik sert olduğundan değil, aksine çok yumuşak. Normalde motor duruyorken arkaya ellerinizle yüklenince bayağı esnetebiliyorsanız yumuşaktır amortisörler. El kuvveti ile esnetmek kolay olmamalı. O tak diye vuruşlar yanıltıcı sanırım bizim için. Ben de sert diye gittim servise, serviste usta olayı gösterdi ve ayarladı. Şimdi çok daha rahat.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:42 ----------

Alıntı ruysal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler.
    o tırtıklı halkaları hangi yöne çevirmemiz gerekiyor yumuşatmak için amortisörleri
    Ya yanıltmak istemem seni. Servisteki usta ayarladı ve ne yazık ki ben dikkat etmedim kardeşim.
    İlim, ilim bilmektir. İlim, kendin bilmektir. Sen kendini bilmezsin. Ya nice okumaktır?

Motosikleti
    Honda XL 200< Mondial 150 MC RoadRacer
    buda benim mc sevgili mc severler

resimleri ekleme sebebim öne yazdırdığım yazı ve kan grubu ve yapıştırdığım jant stıckerı janta dışardan uygulamayı beceremedik bizde içerden yapıştırdık inşallah atmaz..

Motosikleti
    mondial mc 150
    Alıntı brein_box adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buda benim mc sevgili mc severler

resimleri ekleme sebebim öne yazdırdığım yazı ve kan grubu ve yapıştırdığım jant stıckerı janta dışardan uygulamayı beceremedik bizde içerden yapıştırdık inşallah atmaz..
    jant kollarına yaptırmasaydın daha iyi olurdu.biraz oyuncak gibi durmuş

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    arkadaslarrrr bu motorsiklet i alııp kullanıp memnun kalmayan veyatta benzini cok yakıyor kardesim diyipte satmak isteyen parcası dandik diyen brileri yokmu bu kardeşinizde siyahını almak istiyor . 100 km de kac lt yer ? gideri dururu nasıldır yardım edin breee

Motosikleti
    mondial mc 150
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslarrrr bu motorsiklet i alııp kullanıp memnun kalmayan veyatta benzini cok yakıyor kardesim diyipte satmak isteyen parcası dandik diyen brileri yokmu bu kardeşinizde siyahını almak istiyor . 100 km de kac lt yer ? gideri dururu nasıldır yardım edin breee
    al kardeşim,pişman olmazsın.önceki yazılarda var ne kadar yakktığı.kullanıma göre değişiyor,

Motosikleti
    Hero Thriller
    Bre hazırcı insan. :D Ben bu motoru almadan önce üşenmedim saatlerce oturup baştan sona tüm forumu okudum. Tüm şikayet ve memnuniyetlerini dile getirenlerin meramlarını iki kelamla nasıl özetleyelim şimdi
    Naçizane ben 2500 km'deki motorum için şöyle özetleyeyim durumu: Bu paraya alınabilecek, fiyat-kalite optimizasyonu en iyi olan motor. Yakıt, kullanıcıya göre değişmekle birlikte, rodaj sonrası 100 km'de 3 ile 3,8 lt arası.

Motosikleti
    lifan kp 150
    slm kardeşim ben de var 150 mc önce artılarını yazayım :
    tipi güzel ,firenleri çok güzel 1 va 2 kişi olsun toparlaması güzel maksumum hız 120 125, kabortası fena degil
    eksi yanları:
    motor açıldıkça gürültülü çalışıyor , 1 lt benzinle 30 km gidiyor , ben bendeki durumu anlatıyorum ilik başlarda titreme çok azdı açıldıkça arttı,arka amartösür normalde çok yumuşak orda bir ayar somunu var onu sıkıncada sert oluyor ortası yok,arkaya 2 . kişi oturdugunda koltuk çok ince kalıtor
    sen bana bakma önerim piyasada bir kaç model var honda cbf ,ybr, apaçi tvs,mondial 150 mc,kanuni puma bildiklerim tabiki bu motorlarında artı ları eksileri var işne hangisi gelirse araştır motor sürmeyi biliyorsan bir iyice deme yapmadan kara verme

nedimkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ 251/YBR 125/CBR 125/GT 250R/FZ 6/Bajaj Discover
    merhabalar uzun araştırmalarımdan sonra geçen hafta aranıza katıldım motorsiklet maceram epey eskiye dayanıyor.. jawa laser, MZ251 ve biraz aradan sonra farklı zamanlarda yamaha ybr125 ve honda cbr125r uzun süre kullandım... son bir yıldır arabam olmadığından yazda yaklaştığı için motor almaya karar verdim. cbf150-apache150RTR-150MC arasında karar vermem uzun sürdü..( boyum 1,80 olduğundan cbr125r bana biraz küçük ve ybr125 te performans olarak 150 liklere göre düşük kalıyor diye hemen eledim) cbf in sıfırına o kadar para vermek bana pek doğru gelmedi, apachenin de parça ve servis durumu beni korkuttu ve 150MC aldım şuan rodajda ve gayet isabetli bir karar olduğunu düşünüyorum...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....
    wolf^^

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    ozaman herkeze hayırlı olsun cbf e adımı yazdırmıstım ama vaz gectim cunki adm gbi toplamak 5.000 tl yi buluyor bu motrla kurye lik yapan gördum . ben sirkette calısıyorum paket isi meyve dagıtıyorum . benzinimi orası karsılıyacak oorada calıstıgım zamanlar
    cbf cok pahalı ybr cok pajhalı onlara 350 ile 500 tl arası taksit ödeyemem bunu taksitle alıp 220 gbi falan olcak o sekilde daha iyi olcak benim icin 1 sene binerim satarım beni amorti etmiş olur en kısa zamanda siyah birtane alıyorum arkadaslar hepinize hayrlı olsun banada

Motosikleti
    mondial 150 mc
    Alıntı nedimkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar uzun araştırmalarımdan sonra geçen hafta aranıza katıldım motorsiklet maceram epey eskiye dayanıyor.. jawa laser, MZ251 ve biraz aradan sonra farklı zamanlarda yamaha ybr125 ve honda cbr125r uzun süre kullandım... son bir yıldır arabam olmadığından yazda yaklaştığı için motor almaya karar verdim. cbf150-apache150RTR-150MC arasında karar vermem uzun sürdü..( boyum 1,80 olduğundan cbr125r bana biraz küçük ve ybr125 te performans olarak 150 liklere göre düşük kalıyor diye hemen eledim) cbf in sıfırına o kadar para vermek bana pek doğru gelmedi, apachenin de parça ve servis durumu beni korkuttu ve 150MC aldım şuan rodajda ve gayet isabetli bir karar olduğunu düşünüyorum...

hayırlısı olsun kardes

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    bu 150 mc nin sele altı nasıL? tonavıda anahtar falan sığabiliyormu?? varsa foto koyabilirmisiniz...

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC

Doğru Karar

Yeni MC sahibi veya karar aşamasındaki kardeşlerim, doğru karar verdiğinizi bir müddet sonra daha iyi anlıyacaksınız. Tek kelimeyle "Yok böyle 150 cc"
    Tork, denge, görsellik, vites geçiş kolaylığı hepsi mükemmel.
    Kendimce kusur olarak gördüğüm küçük ayrıntılar, aldığım keyfin yanında kaybolup gidiyor.

Bir kaç arkadaşım sormuş;
    Soğuk motorda, 1'inci vitese takma esnasındaki irkilme olayı bende de oluyor, ısınınca kayboluyor. Tahminimce; yağın henüz çalışma ısısına gelmemesi nedeniyle kavramanın tam olarak gerçekleşmemesi. Siz de önce 2'ye takın sonra 1' alın, irkilme daha az oluyor. 50 metre gittiğinizde de bir şey kalmıyor.
    Bu arada, bu ufak ayrıntı nedeniyle; özellikle sabahları ilk çalıştırma esnasında muhakkak frenleriniz sıkılı olsun. N'olmaz, ne olmaz
    Tabi 2000 bakımına gittiğim de servise olayı soracam, bakalım onlar ne diyecekler
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    arkadaşlar peki bunda vites göstergesi varmı ve vites sıralaması nasıl ve jiklesi varmıdır ve koruma demirleri vs vs

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    sabah ilk çalıştırmadan sonra 1. vitese geçişte sorun yaşayan arkadaşlar motoru çalıştırmadan önce vitese takıp boşa alıp öyle çalıştırsınlar. sonra 1. vitese takmadan 2. ye takıp sonra 1. vitese alıp devam etsinler
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)