Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı sivernson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 kadar titreşim diyelim.
    ben alıştım buna. sürekli gebze avcılar yada başka yapıyorum bir problem oluşturacak kadat titerşim yok.
    müsterih olun
    yolda kaldığınızda yada motorunuz arızalandığında bir kaç sokak ötedeki tamircide yada servisinde bu motoru tamir ettirebilirsinizde. bu Türkiye gibi bir ülkede çok güzel bir artı bence.

5bin devirde 90 ı görüyordum yanlış hatırlamıyorsam.
    şimdi soruyrum cbf 150 yada ybr 125 kaç devirde bu hızı görüyor?(yani demek istediğim mc daha düşük devirde görüyor değil.)
    sana göre herşey hız galiba bence mc nin tek iyi olduğu nokta hız burda bi arkadaşım 2hafta once aldı bende onla beraber cbf150 aldım titreşim farkı var mc daha fazla titriyor tek artısı daha hızlı olmasıymış ozaman uzun yoldada o seleyle hız lazım zaten cok dayanılmaz cbf 150 gibi rahat deil sonuçta
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    lifan kp 150
    cbf 150 kadar titreşim diyelim.
    ben alıştım buna. sürekli gebze avcılar yada başka yapıyorum bir problem oluşturacak kadat titerşim yok.
    müsterih olun
    yolda kaldığınızda yada motorunuz arızalandığında bir kaç sokak ötedeki tamircide yada servisinde bu motoru tamir ettirebilirsinizde. bu Türkiye gibi bir ülkede çok güzel bir artı bence.

5bin devirde 90 ı görüyordum yanlış hatırlamıyorsam.
    şimdi soruyrum cbf 150 yada ybr 125 kaç devirde bu hızı görüyor?(yani demek istediğim mc daha düşük devirde görüyor değil.)
    dostum sen avcılardamı oturuyorsun

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    beyler buyrun taze taze video şimdi çektim titreşim varmı yokmu siz karar verin...

http://www.youtube.com/watch?v=nk3e1fgFbNM
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    lifan kp 150
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler buyrun taze taze video şimdi çektim titreşim varmı yokmu siz karar verin...

http://www.youtube.com/watch?v=nk3e1fgFbNM
    senin motor kaç km de şu an bakın arkadaşlar motor ilik zamanlar gayet iyi sonraları sesi degişiyor ve titremesi artıyor bu genelde 3500 km lerde başlıyor bakın eger bu km lerden sonra başlıyorsa hepsinin ortak bir sorunu var olabilir bunu araştırıp çözersek mc li arkaşlar olarak kafamızdan bu takıntı gider senin yükledin video daki gibi benimkinin sesi ilk başlarda böyle idi ben de yükleyim bir degerlendirme yapalım yakıt bakalım bukez biraz daha fazla gitti 14 lt ile haricinde çok güzel motor güç ve hılzlanmada gayet iyi

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı

Bugünkü Foca Gezisinden ve Necatik35 abimizi ziyaret

Hemen bi resim ile baslayalim. Iste Necatik35 abimizin BMW 1150GS

Bu da Mondial 150 MC'si (custom) yaninda uzun boyluda kendisi...

En karsida oturan Necatik35 abimiz. Foca'da cay iciyoruz.

Neyse.. gelelim günümüzün nasil gectigine. Edremit Körfezi ve civarinda oturanlar olarak kurdugumuz On Road Riders olarak (https://www.facebook.com/OnRoadRiders Bugün de haftalik gezilerimizden birini yaptik. Grubu yeni kurdugumuzdan ilk baslarda gezilere kendi bölgemizde kisa mesafelerde yaptik. Tüm kis aylarini o sekilde gecirdik. Artik havalarin isinmasi ve günlerin uzamasi ile daha uzun tuttugumuz gezilere basladik. Bi önceki hafta Dikili-Bergam gezisi yaptik. Bu haftada Necatik35 abimizle tanisma ve ziyaret gezisi olark Foca gezisini gerceklestirdik.
    Sabah arkadaslarla bulustuk. 11 gibi yola koyulduk. Fakat daha yarim saat yol almamistik ki gurubumuzdan bir twister elektirik kesti. 1 saat kadar ugraslar sonucu motoru yine aktif ettik. Megerse elektirik devresinden birine su kacmis. Neyse rötarli olarak Focaya vardik. Toplamda On Road Riders olarak bu sefer 7 motor yollara düsmüstük. Grupta büyükten kücüge: 1) 900cc Honda Hornet 2-3) iki adet CBX250 Twister 4) Mondi 150MC (yani ben) 5-6) iki adet CBF150 7) YBR125
    Sagolsun Necatik35 abimiz bizi cok iyi karsiladi. Önce hep beraber bi cay icip kendimize geldik. Akabinda hep beraber yemek yiyip. Eski Focadan yeni Focaya sahil yolundan Aliaga'ya cikip bölgemize yola ciktik.
    Yol izlenimleri: Cok rüzarli bi hava vardi. Öndan arkadan yandan heryerden yolun yönüne göre esti. Hele yan rüzgarlar cok etkiliyordu. Bugün ilk defa 150MC ile bi günde +360km yol yaptim (git gel). Titresim konusunda merakli arkadaslarin oldugunu biliyorum. Ama motorun üzerinden indigimde hic bir uyusma yada yorgunluk hissetmedim. Kollarda bir süre sonra bi uyusukluk oluyor ama gözlemlerim sonucunda grubumuzdaki tüm kullanicilarda oluyordu. Ellerin uzun süre gidonu tutmasi sonucu olan bi uyusukluktu. Diger arkadaslarda sirasiyla kollarini asagiya dogru salliyorlardi. Uyusuklugun gercekten oldugu bölge popo kisminda oluyordu. Ama ayni sikintiyi diger motosiklet kullanici arkadaslarinda ayaga kalkmak yada motorun üzerinde ziplamak suretiyle gidermeye calistiklarini gözlemiyordum. 150MC, uzun yolda -ki grupta güclü motorlarin yükseltigi tempo bir hayli yüksekti, boynumu büktürmeden gezimizi tamamlamami sagladi. Twisterlarin pesinden ayrilmadan yol aldim. Ama acik söyliim CBF'ler cok kez yolda beklemek zorunda kaldik.
    150MC tüketim konusunda tam bir canavar Gaz kolunu cevirmekle dogru orantili olarak yaptigim hata payi az ölcümde 100km'de 3,86lt benzin tükettim. Hiz olarak 100ün alti az olmakla beraber genellikle 110km/h civariydi.
    270km mesafe sonucunda 10,44lt benzin aldi. Benzinin litresini 4,13TL den aldim. km basina 160kurus yaktim. Ama inanin hic tasarruf yapma amacli kullanmadim. allah ne verdiyse cogunlukla koyuverdim.
    Aklima gelenler, yasadiklarim, edindigim izlenimler bu sekilde. Merak ettiginiz biseyler varsa sorabilirsiniz.

Bugünkü ve diger gezilerin daha fazla resimleri facebook grubumuzdaki sayfada mevcuttur. https://www.facebook.com/OnRoadRiders

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel, uzun yolun tadı başka.

Bizim motorlar özellikle uzun yolda pek bir masraflı. 650 Dragstar kadar tüketiyor resmen.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel, uzun yolun tadı başka.

Bizim motorlar özellikle uzun yolda pek bir masraflı. 650 Dragstar kadar tüketiyor resmen.
    heh eksik kaldiydin zaten . Illa bi eksik taraf bulacaksin. icsin varsin MC benim sikayetim yok. Japonculara motor sattiracak yakinda..

Ben Japon'u da sevmiyorum. Italyan'dan ötesi yalan!

3,86 yakan motor yakmaz olaydı, yürü bee! Ama gidiyor ki hakediyor be hacı. Yok be olum bu gitse kaç yazar? Öyle deme ayağını yerden kesiyor ya. Haa doğru diyorsun, orasını düşünmedim.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Honda XL 200< Mondial 150 MC RoadRacer
    Alıntı yapiressami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorda fark ettiğim tuhaf bir durum var 60 la giderken "arasıra" motor hafif hafif sıkışıyor ...sirkeleme yapmıyor ama ince ince rahatsız ediyor ... sonra 40 a falan düştüğüm zaman yapmıyor servisteki ustaya söyledim beraber bindik hiç yapmadı bişey yok dedi adam ..ama o yine yapıyor oysaki bayiden motoru alır almaz ilk benzincide depoyu doldurdum...kalbiratörde pislik ihtimali vermiyorum ama olabilirde yine... farklı fikri olan varmı ? bu konuda ...
    birde orta hızda giderken hafif ıslık sesi gibi bir ötme oluyo sizce bu nedir ....
    onu bilmiyorum ama ıslık sesi bendede var uğultu diyelim daha doğrusu orta hızda giderken mesela rampa aşşağı 2 viteste salıyorsun motoru işte o çıkardığı sese bayılıyorum

Motosikleti
    150 mc
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    heh eksik kaldiydin zaten . Illa bi eksik taraf bulacaksin. icsin varsin MC benim sikayetim yok. Japonculara motor sattiracak yakinda..
    yaktığı da yakacağıda o olur maximum zaten. ki senin motorunun durumu ortada.(aksesuarlar ve sen) bir de gidilen yol ve hava nın durumuda çok etken.
    ama benim moturum sanki daha az yakıyor. geçen denememde cok yogun trafik ve diğer eksi nedenler sonucunda 3.2 lt yakmıştı. her neyse sonuçta bu araç 4 litre yakamaz, yakarsa anla ki bir yerinde problem var demektir
    bu arada ben bujiyi, hava filtresini, yağ filtresini değiştirdim ve karbüratörü de temizlettim. motor gençleşti. (sanki kan aldırmış gibi) sizde yapın arkadaşlar. çoklu halde de gezmek bir başka. yoksa tek başına gezince sanki ava çıkmış tek başına kuş avlıyor yada postacı gibisin. kimseye bir şey anlatamıyorsun içinde bir daralma oluyor belli bir zamanda. ama şu da var ki o tek başına kaldığın zamanda ALLAH ın yarattıklarını düşünüp Rabbi'ni yüceltmek ve bunları boşa yaratmadın diyerek hayatının nasıl devam ettiğini ve nasıl devam etmesi gerektiğini düşünmekte insana başka bir anlam katıyor. İnsan yalnız yapamaz. Arkadaşlar size önerim: Nahl suresinin, Hicr suresinin, ve Yasin suresinin Türkçe mealini okumanız yada dinlemeniz yönünde. Bakalım bizi Yaratan yüce kitabında nelerden bahsediyor ve bizim nasıl davranmamız gerektiğini söylüyor.
    Yaşım 25 ve şu zamana kadar bana anlatılanlarla ve bu doğrultuda yaşadığım doğruymuş gibi davrandım. Halbu ki toplumun da bu durumdan eksik kalır yanı yoktu. Çünkü onlardan gördüğüm ne varsa taklit edip uyguluyordum.Ama gerçek şu ki ALLAH ın ayetleri ve gönderdiği Peygamberin yaptıkları bu durumu yalanlıyor. Araştıralım arkadaşlar. İslamı araştıralım kendimizi nispet ettiğimiz dini araştıralım. Bakın kendilerini İslam'dan saymayan Japonlar bile İslam'ı araştırıp gözlemlediler http://www.timeturk.com/tr/2009/08/1...din-islam.html
    Bizler söz de kalmayıp tam olarak uygulamaya geçelim.

Kur'an ın ilk ayeti: İkra: Oku!

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Bir de motorlarınızın şimdiki km lerini yazsanız :D
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

Motosikleti
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3600km deyim...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:07 ----------

@inzell hatirlatayim burasi 150MC topigi.. Hadii bakiim isine...

N'olur beni buradan kovmayın, aç ve susuzum.

Şaka bi yana aküleriniz ne durumda? Hiç açıp baktınız mı yan kapağı?

Benim geçen sıvı aktı yere, aküden geldiğini düşündüm ve açtım yan kapağı. Sıvı seviyeleri düşmüş ve kutup başları epey oksitlenmiş. Neden böyle olmuştur acaba?
    www.motorumla.net

Motosikleti
    150 mc
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3400

motor yakıyor diyırsunuzda ben iki kişi (ben 85 arkadakı 94 kılo cantada 13 kılo tamdolu depo ) duz yolda 120 ıle gıttım solama yaparken bir ara ibere 130 gosterdi arkamdakı adam ınanamadı cın malı motor bu hız ve rahatlık

inatla söylüyorum bizim motor 150 mc çin malı ve 3000 tl en yakın rakıbımız iki o da elendi bence cbf 150 arasında 1000 tl var benım aldığım şartlarda (ayda 200tl taksitle plaka ruhsat için 300 tl peşin aldığın gün servise soktun 25 tl )alırsa 1500 tl yi geciyor ona göre kıyaslama yapın
    atalarımız at, avrat, silah demişler... ben at yerine motora biniyorum o da demirden attır...:):cat:

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3600km deyim...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:07 ----------

@inzell hatirlatayim burasi 150MC topigi.. Hadii bakiim isine...
    bende mh kullanıyorum ama bütün boş vaktim mondial serviste geçiyor burada sonuçta herkes motor kullanıcısı ileride kim ne kullanır bilinmez kimseyi kırmayada degmez
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    mondial 150 mc
    km konusunda herkez farklı bır fıkırde .. ben daha 280 km deyım sıfırından bu yana .. depodakı cızgı kırmızının altına geldı bıle .. 3-4 arası degıl resmen 5 lt yakıyor dıyebılırım benımkı . gayet de normal kullanırım.

Motosikleti
    Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende mh kullanıyorum ama bütün boş vaktim mondial serviste geçiyor burada sonuçta herkes motor kullanıcısı ileride kim ne kullanır bilinmez kimseyi kırmayada degmez
    Hoca, birini kirmak isteyebilecek en son kisilerden birisiyim. sahsen tanimadigin icin yorumun elbet havada. fakat bu arkadasta ben ard niyet ariyorum. Ben ne mondialin savunucusuyum nede mondial bana bu isten prim veriyor. Ama adam kasti olarak böyle yorumlar yapiyor. Memnun degilsen kardesim sat MR yi git italyanmi aliyorsun taiwan mi aliyorsun ne alirsan al. Mondi bal gibide güzel motor yapmis. Hepiniz iyi kötü beni takip ediyorsunuz. Yasadiklarimin cogunuda bu sayfadan aktariyorum size.
    Insanlar öküzün altinda buzagi ariyor. Yok titresimmis yok bilmemne. Motordaki titresim cep telefonunzdaki titresimden biraz fazla. Motorunda rahatsizlik derecesinde titresimi olan varsa gitsin bi bakim yaptirsin. Benim cevremdede japon kullanicilari MC den icin bu motor 100km yolu japona bir gidemez siser diyorlardi. 200ve üstü kmleri (dag yollari dahil) daha önce yaptim. Dünde 360km yolu anlimin akiyla gerceklestirdim. Artik Japoncularin sesi cikmiyor. ad vererek konusayim madem. CBF150lerini satmaktan bahsediyorlar. CBF150 yide kullandim. Görüntüden baska hic birseyi yok. Gözünüzde büyütmeyin. Hantal ve kronik sorunlu bir motor. Bana göre tip olarak degil ama YBR125 CBF150'den kat kat daha iyi motor.
    Önümüzdeki aylarda sirf bizim yolda yasadiklarimizi sizlere ispatlamak icin videokamerasi alacagim ve kayit yapacagim.
    Bana göre suan icin MC icin söylecegim tek olumsuz yön cok yakmasidir. Simdiye kadar 3,2lt den asagi yaktiramadim. Dün de Twister'larin pesinden giderken 3,86lt yaktim. Ama dikkatinizi cekerim 24beygirlik motorun pesinden gitmekten bahsediyorum (250cc).
    Ses degisimi konusuna gelince motorunuz belkide aciliyordur ses o yüzden farklilasmis olabilir mi?
    Motorunuzda gez kestiginizde kompresör kaynakli öne yigilma 3000km den sonra daha da rahatliyor. Motor daha akici hale geldi. Ben simdi daha keyifle kullaniyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:17 ----------

Alıntı cumucuki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    km konusunda herkez farklı bır fıkırde .. ben daha 280 km deyım sıfırından bu yana .. depodakı cızgı kırmızının altına geldı bıle .. 3-4 arası degıl resmen 5 lt yakıyor dıyebılırım benımkı . gayet de normal kullanırım.
    göstergeye bakma kardes, gösterge yaniltiyor. 5 litre imkansiz yakmaz. ortalam 3,5lt yi gözden cikartacaksin ama..

Motosikleti
    150 mc
    6600 km yi geçtim.
    bu gün de yakıt verisini sizinle paylaşayım
    hava durumu: aşırı rüzgarlı, sıcaklık yaklaşık 10 derece.
    motor durumu: 100 kg yük, depo üstü çanta, 42 yada 46 lt arka çanta.
    yol durumu:akıcı trafik.
    sürüş durumu: ortalama 5.vites 4500 devir/dakika.
    güzergah:İstanbul Avcılar-Bayrampaşa (düz yol hemen hemen 5 km.)
    katedilen yol: 85 km
    harcanan yakıt: 3.1 lt.

bu yakıtı hava şartlarına ve arkamdaki büyük çantaya bağlıyorum. Birde belki düşük devirde kullandım ondanda olabilir.

Motosikleti
    bu yakıtı hava şartlarına ve arkamdaki büyük çantaya bağlıyorum. Birde belki düşük devirde kullandım ondanda olabilir.
    Yorumun kesinlikle dogrudur kardesim. Birde motorunun acilma olayi var.
    Her seferinde söylüyorum. 75yasinda ezelden motorcu bi abimiz var. Sifir km cbf almis kendisine 10bin km ye kadar 3,5lt yakti meret diyor. Daha sonralari 2,5-2,7lt ye düstü diyor.
    Bende dün cok siddetli rüzgarda yol aldim. Yolun istikametine göre her yönden esti. Benim 4 canta zaten motorun üzerinden cikmiyor. Bunun yaninda baska fazlaliklarda var biliyorsunuz. Elcik korumalar(rüzgar direncini yükseltir) radyonun hoperlörleri (ki sinyallerin üzerinde takililar.) Yan cantalarin icinde tabak,catal bicak,kavanoz icinde seker,3ü1 arada,elbezi,kamp taburesi.anahtar takimi..vs. seyler var. Hele dün elime aldigimda sasirdim depo üstü canta kütük gibiydi.(icinde mp3 player,yedek t-shirt ve corap,yagmurluk,her iki tarafta 0,5lt su sisesi(dolu), velhasil kütük gibiydi.
    Ve 100km/h nin altina hic düsmedim. Genel olarak 110km/h yaptim. Devir yüksek oluyor bir hayli. 80km/h ile seyyahat edilse cok daha düser bu yakit olayi.

Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önemli değil usta, ciddiye alsam aynı dilden konuşurdum zaten. Benim bilgilendirmek istediklerim bir markanın fanboyu olmamış kişiler. Gerisine ne anlatsan kar etmez, söylenir durursun. Ayrıca burası genel bir forum, sonuna kadar da doğruyu yanlışı yazacağım.
    www.motorumla.net

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)