Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    scooter zevk olayı, bu kesin. verim çok düşük. motorun kendisi eklentilerle 120-130 kilo oluyor... rüzgarı çok kesiliyor. tek artısı vitesle uğraşmamak. bence bu da tüm eksilerini götürüyor...

gene de seneye bu zaman bi cbr 250rr düşünüyorum. vitesli motoru öğrenmem lazım. uzunyolda düşük hacimli motora sahip scooter zor oluyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sivernson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son hız 134 km/h gördüm.
    Çok iyi...

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter zevk olayı, bu kesin. verim çok düşük. motorun kendisi eklentilerle 120-130 kilo oluyor... rüzgarı çok kesiliyor. tek artısı vitesle uğraşmamak. bence bu da tüm eksilerini götürüyor...

gene de seneye bu zaman bi cbr 250rr düşünüyorum. vitesli motoru öğrenmem lazım. uzunyolda düşük hacimli motora sahip scooter zor oluyor.
    CBR250RR Türkiye'de yok, bildiğim kadarıyla.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    lifan kp 150
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi titreşim derken nasıl bir şeyi kastediyorsun.Titreşim dediğimiz şey basamaklardan ve elciklerden hissedilir.50-60 km.yolculuk yaptıktan sonra motordan indiğinde ellerinde karıncalanma hissediyorsan bu titreşimden kaynaklanıyor olabilir.Fakat gidonu sıkı tutmakta hangi motor olursa olsun bu karıncalanmayı yapabilir.Ayrıca cantında bir eğrilik varsa yine titreşime sebep olabilir.Eksoz sesi değişmesi normaldir.
    titreme 4000 ve 5000 arsı çok belli ediyor boşta bie olsa özelliklede sağ ayaklıkta ve örneğin komporösöre bindirdiginde de bariz belliediyor

Aynaların da titriyor mu?
    www.motorumla.net

Motosikleti
    lifan kp 150
    son hız 134 km/h gördüm.
    trafik olayı olmasaydı 3 lt nin altını görebilirdim İnşaALLAH. zaten bir kaç kez görüştüm.
    slm dostum 134 km hızı kaç bin devir de yaptın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:03 ----------

Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynaların da titriyor mu?
    evet önceleri böyle değildi

Motosikleti
    150 mc
    Alıntı isak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm dostum 134 km hızı kaç bin devir de yaptın
    kesinlike redline değildi. 9000 di yukarısı vardı ama aşağısı yoktu. 9-10 bin arasındaydı. denesem yine yaparım gibime geliyor.hemde daha rahat şekilde.bosch buji kullanmaya başladım ve karbüratörü temizlettim.

5. vites 7.000 devirde net olarak kaç yapıyor ona göre bir kıyaslama yapacağım. Gerçi bizim lastikler 16" daha yavaş gidiyorlardır. Bir de redlinea girmiyor benim motor, tahminen benzin yetişmiyor.

Alıntı isak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet önceleri böyle değildi
    Aramıza hoş geldin. 6000 km'ye kadar ötesine gitme, aynı seviyede kalır o titreşim. Sinir bozucu ama rahatsız edici değil pek. Yalnız aynaların titremesi geceleri çok tehlikeli olabiliyor. Arkadan gelen aracın hangi şeritten geldiğini kesinlikle kestiremiyorsun.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    lifan kp 150
    kesinlike redline değildi. 9000 di yukarısı vardı ama aşağısı yoktu. 9-10 bin arasındaydı. denesem yine yaparım gibime geliyor.hemde daha rahat şekilde.bosch buji kullanmaya başladım ve karbüratörü temizlettim.
    dostum mc si olan arkadaşlara hep soruyorum titreme olayını ben de boşta bile olsa 4binle 5 bin arası titreme yapıyor bu sizde de varmı yoksa sorun benimkinde mi

Bende de özellikle 4-5 bin devir arasında yoğun olarak var. Motor aksamı birebir aynı zaten. Titreşim yok diyen bir MC sahibinin motorunu da test ettim, o devir aralığında titreme artıyordu gerçekten. Uzun yolda ayakları biraz kaşındırıyor gibi.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    lifan kp 150
    Bende de özellikle 4-5 bin devir arasında yoğun olarak var. Motor aksamı birebir aynı zaten. Titreşim yok diyen bir MC sahibinin motorunu da test ettim, o devir aralığında titreme artıyordu gerçekten. Uzun yolda ayakları biraz kaşındırıyor gibi.
    sen de ilk başlarda varmıydı yoksa sonrasanmı oldu

İlk başlarda kaymak gibiydi. Zamanla artıyor işte bazen azalıyor. Yalnız kötü bir şey olarak düşünme bunu. Yamaha'sı da titrer, Honda'sı da.

İşte ben buna kızıyorum, burada deli gibi savunup övüyorsunuz motorlarınızı, sonra adam yorumlara bakıp gidiyor almaya ve pürüzsüz bir performans bekliyor anlattıklarınız sonucunda. Objektif olun diye yırtınıp durayım ben sadece...
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Çok iyi...

CBR250RR Türkiye'de yok, bildiğim kadarıyla.
    seneye bu zaman demiştim. herkes 600lüklere geçmek için cbr 250lerini satarken bana da bir tane düşer sanırım.

Demek istediğim CBR250RR yok. Yeni çıkanlar CBR250R! İkisi arasında fena halde farklar var çünkü.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Demek istediğim CBR250RR yok. Yeni çıkanlar CBR250R! İkisi arasında fena halde farklar var çünkü.
    bendeki honda alışkanlığı o zaman . ne biliyim bu motor için ss diyorlardı, bazıları da tipi oturuşu enduro gibi. demek bunun için tek "r" koymuşlar.

gucci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    selam arkadaslar konuyu olabildiğince okudum takip ettim . bende yarın sabah bağcılar sancar motordan sipariş vereceğim . bugün deneme şansım oldu . motorun duruşu oturusu yüksekliği hemen her türlü arazide sorun çıkarmayacağını düşünerek almaya karar verdim . sanırım motoru teslim almam p.tesi --salıyı bulur. hayırlısı diyorum . aracı kullanan arkadaslarlada umarım kısa bir süre sonra toplaşma yaparız.. tekrar görüşmek üzere.

Motosikleti
    150 mc
    cbf 150 kadar titreşim diyelim.
    ben alıştım buna. sürekli gebze avcılar yada başka yapıyorum bir problem oluşturacak kadat titerşim yok.
    müsterih olun
    yolda kaldığınızda yada motorunuz arızalandığında bir kaç sokak ötedeki tamircide yada servisinde bu motoru tamir ettirebilirsinizde. bu Türkiye gibi bir ülkede çok güzel bir artı bence.

5bin devirde 90 ı görüyordum yanlış hatırlamıyorsam.
    şimdi soruyrum cbf 150 yada ybr 125 kaç devirde bu hızı görüyor?(yani demek istediğim mc daha düşük devirde görüyor değil.)

siverson motorun üzerinden cıkan buji kodunu ve markasını söylermisin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:05 ----------

tabiki diger arkadaslardanda yanıt alabilirim acil ihtiyacım var benimki tudor cpr6e fakat kitapcıktakiyle aynı degil

Motosikleti
    150 mc
    Alıntı reno9man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siverson motorun üzerinden cıkan buji kodunu ve markasını söylermisin
    bu çıkardığım buji orjinal bujisi değildi. serviste daha önceden değiştirtmiştim.
    yerinde olsam ngk yada bosch kullanırım. ngk yı bilmem ama bosch u 15 tl ye aldım

benimde amacım iyisini almak ama tam kodu lazım

yapiressami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung GT-250
    benim motorda fark ettiğim tuhaf bir durum var 60 la giderken "arasıra" motor hafif hafif sıkışıyor ...sirkeleme yapmıyor ama ince ince rahatsız ediyor ... sonra 40 a falan düştüğüm zaman yapmıyor servisteki ustaya söyledim beraber bindik hiç yapmadı bişey yok dedi adam ..ama o yine yapıyor oysaki bayiden motoru alır almaz ilk benzincide depoyu doldurdum...kalbiratörde pislik ihtimali vermiyorum ama olabilirde yine... farklı fikri olan varmı ? bu konuda ...
    birde orta hızda giderken hafif ıslık sesi gibi bir ötme oluyo sizce bu nedir ....
    γ@píяєگگ@mí
    Mehmet ERDOĞAN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)