Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya sana cevap vermeyeyim diyorum, yine duramiyorum ne kadar bilgisiz bir insansin ya.. Elbette herkesin yakisi farkli olur. Adamin gitti yolu, adamin kilosunu biliyormusun? Bahsettigim adamda 3tane kappa canta var. iki yanda bir arkada. Cantalar bile fark ettirir.
    Biraz daha zorla kendini 2,4lt ile 150km yap madalya versinler....
    abi bu kadar nie sinirleniyorsun sen belirtinde ben yokmu dedim bende bi arka çanta var:D not=üstlubumuza lütfen dikkat herkez bilir kulanıma bağlı olduğunu siz üstü kapalı sölerseniz böle olur arada 1lt var kendi hatanızı lütfen bana mağal etmeyin çantaları belirtmemiştiniz vede şuan gelişmiş karbüratör takıldı 100km küçükte olsa bi az yakma olabilir
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    :queen:yan korumalı ybr demirir mc uyuyor.isteyen alır takar.fakat alırken 2004 ybr demiri diye almanız gerekiyor.

yan korumalı ybr demiri mc ye uyuyor.isteyen alır takar.fakat alırken 2004 ybr demiri diye almanız gerekiyor. yan çanta demiride monte edebiliyor.
    ÖRNEK
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...a-demiri/detay

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1J7URrrcX

Motosikleti
    lifan kp 150
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o amca cbf150 ile ama yakmış ya 2.4lt benzinle 110km gitim motorum suan 300km rede makyajlı cbf150 abi bende hep sana muhalefetim gibi oluyor ama yanı denk gelıyor yanlıs anlama bu soledıklerımde yalanım varsada ne derseniz başıma gelsin yani :d
    slm dustum sen hangi motorla 110 km yi 2.4 lt benzinle gittin

yapiressami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung GT-250
    Alıntı isak adlı üyeden alıntı Mesajı göster

By isak_1981 at 2011-03-17

ya bu ne güzel bir motor koruma demiri...
    kimin bu motor nerden aldın bu motor koruma demirini..?
    isac senmi yaptın yoksa yine
    γ@píяєگگ@mí
    Mehmet ERDOĞAN

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı isak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olmuşmu bak

By isak_1981 at 2011-04-09

yandan harika duruyor çok teşekkür ederim tam düşündüğüm gibi olmuş ama sana zahmet bide önden foto ekleyebilirsen daha iyi fikir edineceğim tekrar saol
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

yapiressami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung GT-250
    bu gün iş çıkışı bayi ye gidiyorum arkadaşlar bana şans dileyin ...yanlız hemen motoru alamıyormuşsum..yeni öğrendim ... ilk kez sıfır motor alacağım da ... ...bi gün sonra belgeler hazır olunca motoru teslim alıyomuşum...yaa şimdi iki kez gidicem oraya bide ters yer ki ikitelli taksi parası ...uyuz oldum...
    γ@píяєگگ@mí
    Mehmet ERDOĞAN

Motosikleti
    150 mc
    merhaba arkadaşlar.
    benim bir problemim var.
    dün aksama doğru 3 gündür çalıştırmadığım motorumu çalıştırıp bineyim dedim.
    bir kaç deneme yaptım fakat motor çalışmadı.sonra tekrar denedim çalıştı ama gazı bırakınca hemen stop etti.bu durum çok defa tekrar ett ve ben rolanti ayarını artırdım.bu seferde yine zorlandı hatta bir ara çalıştırdım belli bir süre sürdüm bir kaç dakika.sonra devri azaltmam gereken zamanda yine stop etti. şöyle ki giderken tekledi tekledi ve durdu.
    sizce sorun ne olabilir?
    1 karbüratör pislik dolmuştur
    2 benzin suludur
    3 sübap ayarları bozulmuştur (tahminlerim)
    4...

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    umarım işerin rast gider hayırlı olsun rodajına dikkat et Allah kaza bela vermesin....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:09 ----------

tahmınlerin dogru vede akü şarjın az ise motoru çalıştırddıktan sonra biraz dolaşmanı tavsiye ederim şarj olsun akü. vede benzininde su/pislik var ise böle bişi yapar karburatörde pislik olması düşük bi ihtimal.ayrıca bakımlarını aksatmadan yaptırın yagdan sebebte olaiblir bunlar.subap ayarı eger sıfır motorda zorlamadıysanız bozulmaz.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    [QUOTE=sivernson;2317920]merhaba arkadaşlar.
    benim bir problemim var.
    bir kaç deneme yaptım fakat motor çalışmadı.sonra tekrar denedim çalıştı ama gazı bırakınca hemen stop etti.bu durum çok defa tekrar ett ve ben rolanti ayarını artırdım.bu seferde yine zorlandı hatta bir ara çalıştırdım belli bir süre sürdüm bir kaç dakika.sonra devri azaltmam gereken zamanda yine stop etti. şöyle ki giderken tekledi tekledi ve durdu.
    sizce sorun ne olabilir?
    2 benzin suludur
    4...[/QUO

ilk başta jiklesiz çalıştırdığın için motor stop etmiştir.sonrada jikle ile motoru çalıştırdıktan sonra motor jikle açık olduğundan dolayı stop etmiştir ;)

Motosikleti
    150 mc
    [QUOTE=cengaver29;2317926]
    Alıntı sivernson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.
    benim bir problemim var.
    sizce sorun ne olabilir?
    2 benzin suludur
    4...[/QUO

ilk başta jiklesiz çalıştırdığın için motor stop etmiştir.sonrada jikle ile motoru çalıştırdıktan sonra motor jikle açık olduğundan dolayı stop etmiştir ;)

jikleyi hiç kurcalamadım
    zaten jiklesi hemen çalışırdı beinm motorum

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu havalarda jikleye pek gerek yok aslında. Benimki tek marşta hemen alıyor.

Muhtemelen kötü benzinden olmuştur. Buji nasıl bu arada?

Yanlış hatırlamıyorsam kötü benzin kullanmaktan önceden de sıkıntı yaşamıştın?..
    www.motorumla.net

Motosikleti
    150 mc
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu havalarda jikleye pek gerek yok aslında. Benimki tek marşta hemen alıyor.

Muhtemelen kötü benzinden olmuştur. Buji nasıl bu arada?

Yanlış hatırlamıyorsam kötü benzin kullanmaktan önceden de sıkıntı yaşamıştın?..
    karbüratör pislik dolmuş olabilir demişti servis daha öncede.
    bilinmeyen markalardan da almıyorum benzini ma yinede böyle oluyor

Benzin musluğunun orası kirlenmiş mi?
    www.motorumla.net

Motosikleti
    150 mc
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin musluğunun orası kirlenmiş mi?
    akşama doğru bakıcam oraya insaALLAH

absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar. Bende bir 150 mc kullanıcısı olmaya çok yakınım... Bu hafta içi motorumu teslim alacağım kısmetse... cbf150 vardı kafamda. Ama şu an tüm bayilerde tükenmiş durumda gözüküyor.. Mayısın ortasına teslimat tarihi veriyorlar. O kadar bekleyemeyeceğim dedim ve kararımı verdim...

Araştırmalarıma göre Mondial bu model ile adeta bir devrim yapmış.. bire bir kullanıcı bir arkadaşla görüştüm. Gayet memnun olduğunu sölyledi. Hızda merağımız yok. bize 90-100 yaptımı yeter...

Cbf ile arasında kalan 1000liralık farkla da kaskımı, montumu yenileyeceğim. Motosiklete çanta ve korumademiri taktıracağım.

Açıkça söyleyeyim tek korktuğum olay vibrasyon olayı. Umarım korktuğum başıma gelmez. Siz kullanıcılar ne düşünüyorsunuz bu konuda? Vibrasyon nasıl uzun yolda. Rahatsız edici seviyede mi?
    __To Be Or NoT tO be__

Titreşim korkutmasın, makul düzeyde.

Yalnız şunu söyleyeyim CBF ile arasında olan 1000 TL'lik fark, 25.000 km sonra yakıt sarfiyatı etkeniyle eşitleniyor. Bu durumda Mondial pahalı bir ürün oluyor kıyaslamada. Gerçi yedek parça gereksinimi duyarsan MC tekrardan avantajlı hale geliyor.

Sakin kullanırım, rodajını güzel yaparım, bakımlarını da aksatmam diyorsan uzun yıllar sıkıntısız binebileceğin bir motor.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    150 mc
    sorun çözüldü.
    problem karbüratördeymiş. pislik tıkamış.
    arkadaşlar az benzinle motoru sürmeyin. şöyle yapın; bir kez depoyu fulleyin, sonra her 200 km de bir tekrar fulleyin. depo boş kalmasın.

almak için niyetlenen kişi; bende bir mc sahibiyim. gözün kapalı al derim. sadece şunu yap; motoru sipariş et ve motor kargoyla geldiğinde gözünün önünde açıp birleştirsinler motoru. eğer imkanın varsa böyle yap. ve bütün civatalatı ve bağlantı aparatlarını sıkı sıkıya gözden geçirt.

Motosikleti
    150 mc
    Alıntı absolit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar. Bende bir 150 mc kullanıcısı olmaya çok yakınım... Bu hafta içi motorumu teslim alacağım kısmetse... cbf150 vardı kafamda. Ama şu an tüm bayilerde tükenmiş durumda gözüküyor.. Mayısın ortasına teslimat tarihi veriyorlar. O kadar bekleyemeyeceğim dedim ve kararımı verdim...

Araştırmalarıma göre Mondial bu model ile adeta bir devrim yapmış.. bire bir kullanıcı bir arkadaşla görüştüm. Gayet memnun olduğunu sölyledi. Hızda merağımız yok. bize 90-100 yaptımı yeter...

Cbf ile arasında kalan 1000liralık farkla da kaskımı, montumu yenileyeceğim. Motosiklete çanta ve korumademiri taktıracağım.

Açıkça söyleyeyim tek korktuğum olay vibrasyon olayı. Umarım korktuğum başıma gelmez. Siz kullanıcılar ne düşünüyorsunuz bu konuda? Vibrasyon nasıl uzun yolda. Rahatsız edici seviyede mi?
    simdiden hayırlı olsun vibrasyon var ama cok önemsencek kadar değil bırde motor radajdan sonra bıraz kısısellesır yanı surucunun kulanımına gore sekıllenır agresif kulanılan motor faklı olur yumusak kullanılan motor farklı olur onun ıcın yorumlar da ortalama cıkarmaya bak ve ona gore karar ver ben memnunum sorunum yok sen devamlı baska motorla kıyaslayanlara bakma motorun kendısı fena değil kusurlarıda var yok degıl
    rodajına dıkkat ettım sorun cıkarmadı bır kac ayar sorunu harıc
    ben 120 gordum ama 90- 100 den sonra zapt etmek cok zorlasıyor onuda goz onunde bulundur
    ve yakıtı fazla cunku motor 150 cc degıl daha fazla
    cekısı gayut ıyı kaptırdınmı cok dık yokuslarda bıle vıtes ıstıyor
    sıdıye kadar motorun aksamıyla ılgılı bır sıkayet okumadım ama kaporta sorunları var tum cın lıler gıbı gofret kaporta var oynamaya gelmıyor elınde kalıyor
    tekerlerden mıllet sıkayetcı lakın tekerler kullandıkco oturuyor (yada havalar duzeldı yerler kurudu )zaten kısa kadar teker bıter kısada ıyı bır teker takarsın
    atalarımız at, avrat, silah demişler... ben at yerine motora biniyorum o da demirden attır...:):cat:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)