Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motor kısmı aynı şasisi farklı olduğundan titreşimin sürücüye yansıması da farklı olabilir bazen.

Titreşim konusunda tek kişi şikayet edip diğerleri etmiyorsa bence sorun o tek motordadır ve bence henüz genelleme yapılacak noktaya gelinmemiştir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor kısmı aynı şasisi farklı olduğundan titreşimin sürücüye yansıması da farklı olabilir bazen.

Titreşim konusunda tek kişi şikayet edip diğerleri etmiyorsa bence sorun o tek motordadır ve bence henüz genelleme yapılacak noktaya gelinmemiştir.
    Aynen dediğiniz gibi, netice olarak kabul edebileceğimiz kullanıcıları okuyup bir karara varmamız. Benim üç motorda ilgimi çekiyor, onun için yazıları takip ediyorum.
    Orhan KÖNİ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    1-2 saat önce falan benim arkadaş yolda kalmıştı onu almaya gidiyordum bizim burda 1.5 kmlik bi boş yol var geniş ben 110-115 falan giderken 150 MC 2 kişiler kullanan kişide neredeyse benim kadar kalıplı kilolu ve beni solladılar :D ve ince motor olduğu için aralardan sıyrıldı geçti ve ben bir taksi gibi beklemek zorunda kaldım :D

yolun sonuna doğru trafik vardı :(

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    150MC'de iki kiside olunsa 100km/h nin üzerine yinede cikiliyor. Sadece süre biraz uzuyor o kadar.

Bu arada yakinda gelen istek üzerine ayak padlarinin üzerine de ici su dolu bardak koyup video cekecegim.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150MC'de iki kiside olunsa 100km/h nin üzerine yinede cikiliyor. Sadece süre biraz uzuyor o kadar.

Bu arada yakinda gelen istek üzerine ayak padlarinin üzerine de ici su dolu bardak koyup video cekecegim.
    mondialin yaptigi en güzel şey 150cc yazan motora 165cc gizli güç resmen bide ayakpedi giderken titreşim yapar gibime geliyor duruken sorun olcanı sanmıyroum yani bu benim fikrim :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

7000 devir civarındayken çekersen çok sevinirim.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7000 devir civarındayken çekersen çok sevinirim.
    Giderken mi cekeyim istersin?

Benim de bi ricam olacak ama... Sizlerde su müthis japon emsallerinden begendiginiz bi motorun titresim testini videolayin. Anlastik mi?

Motosikleti

Benim de bi ricam olacak ama... Sizlerde su müthis japon emsallerinden begendiginiz bi motorun titresim testini videolayin. Anlastik mi?
    adamların ispat derdi yoktur:D:D:D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Giderken çekebiliyorsan helal olsun.

Japon olsun farketmez, yine titreyebilir.
    www.motorumla.net

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(

gereksiz sizlereeeee
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ati abi bosuna yorma kendini boşver aslında titreşimsiz motor yoktur min. seviyede olsa dahi titreşim olur ki isteyen istediği motorda denesin kimse iddaa edemeski şu veya bu motorda titreşim yok die edende zaten ya hayatında bi tane motora binmiştir veya hiç binmemiştir. titreşimin seviyesi önemli burda mc ve drift ile 9.000 devire akdar cıktım ve titreşim hiç yok denecek kadar azki bunu da normal gunluk motor kullanan kişi anlayamaz.

titreşim varmı yokmu dien arkadaşlar hiç buşuna bilgi aramasın ahanda buraya yazıyom ybr ve cbf den daha az titriyo !
    bendede renault toros var 2011 c180 den daha rahat zuhahahah nasılsa limitsiz atışa geçtik:D

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    alın size dünyanın en az titreyen motoru bu videoyu uzun zamndır arıyodum nasip bugune imin denk geldi o hırla arama yapınca :D

http://dsc.discovery.com/videos/car-...t-motorcycles/

3.numaralı videoyu iyice izleyin
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    150 mc
    arkadaşlar ne zaman buluşup çay iceçeyiz
    atalarımız at, avrat, silah demişler... ben at yerine motora biniyorum o da demirden attır...:):cat:

İstanbul'da olanlarla bir buluşalım aslında. Thai ile de görüşecektik zaten.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Giderken çekebiliyorsan helal olsun.

Japon olsun farketmez, yine titreyebilir.
    Giderken cek diyeceksin diye korktum zaten.
    e japonda titriyorsa gariban cinliden ne istiyorsun?

Ya öyle bir imaj verildi ki, sanki hiç titremiyor alet. Onun için diyorum; yok öyle birşey zamanla başlıyor titremeye, ama rahatsız etmiyor şimdilik diye...

Yorumları okuyup almaya niyetlenen biri "aa ne güzel hiç titremiyormuş" sanmasın. Bu da çoğu motor gibi titriyor. Bunu bilsinler, hayal kırıklığına uğramasınlar...

Ayrıca yorumlarım sanki saldırı gibi algılanıyor, ne arkadaş titriyorsa titriyor napalım ben de para verdim bu alete.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Nostalji full modifiye jawa ve Mondial 150 MC
    Alıntı emre750291 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ne zaman buluşup çay iceçeyiz
    Atilla abimiz,üstadımız organize ederse çok güzel olacağını düşünüyorum

Motosikleti
    2011cbf150 ve mr150 vulture.
    titreşimle bozmuşuz kafayı.25 yıllık motor kullanıcısım MZ lerle,JAWA larla hatta mobiliyett lerle büyüdük.onlarda titreşim yok muydu.ne çabuk unuttuk o günleri.125 lik motorumu 2 ay önce sattım(7 yıl binmiştim ve yerli idi)şimdi ufak ufak motor krizim tutmaya başladı.mr150vulture yi gözüme kestirdim.bu modelden satın alan varsa nasıl bir motor,yedek parça ve servis ilgisi nasıl.yorumlarınızı bekliyorum.HERKESE KAZASIZ VE KEYİFLİ SÜRÜŞLER.

Yedek parça sıkıntısı var gibi, en basiti bi hava filtresi halen servislere gelmiş değil. Sürekli geldi gelecek... MR 150 düşünürsen yardımcı olabilirim.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    2011cbf150 ve mr150 vulture.
    (inzell)aslında dört model arasında gidip geliyorum.cbf150,tvs apache150,ybr125 ve mr vulture.sırf hava olsun diye bir motora dört bin-beş bin lira vermek ve daha fazla benzin parası ödemek işime gelmiyor.üstelik vulture de fena gelmedi bana.ama hava filtresi olayı kafamı karıştırdı şimdiden:-)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)