Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    lifan kp 150

By isak_1981 at 2011-03-20

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:19 ----------

sen den ünce iki arkadaş istemişti onlar öncelliklde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı isak adlı üyeden alıntı Mesajı göster

[/COLOR]sen den ünce iki arkadaş istemişti onlar öncelliklde
    Tamam, önceligi onlara ver. Benim aklima gelen: elimde zaten bir demir var. Onun üzerinde biraz oynama yapayim. Bu sinyaller icin yer gerekli dedikten sonra aklima geldi. Neticede benim demiride ben yakinlarda aldim daha. Simdi fuzuli isler yapmayayim. Kendi demirimin üzerinden amortisör basina bir demir uzatayim diyorum. Yanliz isak kardes, zekana hayran kaldim. Sinyaller icin düsündügün yer cok iyi. Tebrik ediyorum.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Atilla abi, römork takmak için de yer yapsın İsak kerdeşim
    Yeni fikirlerle sonuçta 10 numara donanımlı çanta demiri olacak
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

Motosikleti
    lifan kp 150

By isak_1981 at 2011-03-21

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:56 ----------

arkadaşlar böyle bir modife düşünüyorum nasıl durur görsel olarak

Motosikleti

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:56 ----------

Farin kenarlarina birsey yapilacaksa karbon kaplanmali bence...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoca bulacagin ikinci el 2011 model motor üfleme falan olmaz. Kaportada bisey yoksa alabilirsin. Sen nerede oturuyorsun burada benim cevremden bildigim bi MC var. O arkadasta forumdan ama pek girmiyor.
    üfleme derken bende xgjao 200-8 marka bi motor var bu motor rölanti halde çalışırken yağını kontrol etmeye kalktım üfleme oldu yağ elime sıçradı demek istediğiniz bumu yoksa normal motor soğukken yağ ölçümündemi? normal motor soğukken öyle birşeyle karşılaşmadım...

Motosikleti
    150 mc

şekli güzel ama turuncu çok baskın olmuş bence siyaha biraz daha ağırlık versen nasıl olur
    atalarımız at, avrat, silah demişler... ben at yerine motora biniyorum o da demirden attır...:):cat:

arkadaslar bende motoruma kavuştum sonunda. iki günlük sürüş deneyimlerimden sonra fikirlerimi ilk izlenimlerimi aktarmak isterim.

öncelikle herkesin deyindiği vibrasyon konusu.
    şunu söyleyebilirim motor rolantide nerdeyse sıfır ses ve titreşime sahip ama 6000 devirden sonra sağ ayakta özellikle de fren basamağında hatırı sayılır bir titreşim gözlemledim. daha 20 km den uzun yol yapmadım ama bahsettiğim titreşim uzun yolda hayli yorabilir. özellikle sağ ayakta olmasına anlam veremedim. belkide fren basamagı ve sağ basamak çok iyi montajlanmamış da olabilir. ilk bakıma gittiğimde göstereceğim biraz sıktıracagım belki azalır ama şu hali çok keyifli değil.

ikinci konu farlar.
    kısalar güzel ama uzunlar allaha emanet gökyüzünü aydınlatıyor benimkiler çok ayarsız. uzun farlarımın alçaltılması gerekiyor zira bu şekilde selektör yaptıgım görünmüyor bile. muhtemelen ayarlanabiliyordur. nasıl yapılacagını bilen arkadas varsa anlatırsa çok sevinirim.

üçüncü konu gidon.
    bende mi bi sorun var bilemedim ama 60 ile 70 km hız arasında giderken sanırım ön tekerin balansıyla ilgili bir durum gidon çok hafif sekiyor. yani titriyor diyebilirim. ön jant eğilmiş yada yamulmuş olabilir belki bilemeyecegim.

dördüncü konu kafa granajı.
    sanırım içerde bi yerde sabitlenmemiş bişey var. ne oldugunu bulamadım ama çukurlardan geçerken ön taraftan tak tuk sesler geliyor. sanırım bişey sabit değil o vuruyor bi yerlere ne oldugunu bulunca sıkıcam sanırım o sorunu kolayca çözebilirim.

beşinci konu benzin göstergesi.
    şu an itibariyle tahmini olarak depomda 9 lt benzin var ama benzin göstergem hala kırmızı bölgede. 16.5 litre kapasiteli bi depo da 9 lt benzinin en azından yarım depo göstermesi gerekir ama benimkisi daha kırmızı alandan çıkmış değil. 40 liralık benzin aldıktan sonra ibrenin hala kırmızı da olması can sıkıcı bi durum açıkçası.

bunlar olumsuz olarak gözlemlediklerim. şimdi birazda olumlu gözlemlerimden bahsedeyim.

birinci olarak herşeyden önce motor gerçekten güçlü. kalkışı ve hızlanması çok iyi. birinci viteste birazcık gazı sert açarsanız hemen kafa kaldırıyor. çok seri hızlanıyor. sollama yaparken hiç zorda bırakmıyor gaza çok güzel tepkiler veriyor. ah birazda devirlenince titremese tadından yenmez ama herşeye rağmen motor performansı çok iyi. yüksek vites düşük devirlerde bile motor kendini çok çabuk toparlıyor ve hızlanmaya devam ediyor. yokuşlarda asla tıkanmıyor çok rahat bir şekilde hızlanarak yokuş tırmanmaya devam ediyor.

sesi müthiş. gerçekten çok tok ve tatminkar bir sesi var motorun. öyle çılız tiz bir ses değil. gaz verdiğinizde gayet kulağa hoş gelen tok bir sesi var motor ben burdayım diyor. hatta ara gaz verdiğinizde millet bu ne be der gibi yüzünüze bakıyor çok hoş bir duygu

vites göstergesinin oluşunun çok güzel bir durum oldugundan daha öncede bahsetmiştim. iyiki koymuşlar çok keyifli bişey

sele bence çok rahat. oturuş pozisyonu hiç yormuyor ve gayet konforlu bir sürüş sağlıyor.

motorun iriliği göz dolduruyor ve görünüş olarak onu rakiplerinden bir basamak öne koyuyor. rengi gerçekten çok iddalı ve millete bu fiyata aldıgınızı inandırmakta çok zorlanıyorsunuz millet 4000 lira dan aşağı değildir diyor bütün gözler üzerinizde dolaşıyorsunuz bişey olacak nazar değecek diye korkuyorum valla bu yüzden branda aldım örtüyorum üstünü

sonuç olarak ufak tefek kusurlarına ragmen iyiki almışım doğru tercih yapmışım dedirtiyor insana.

elimde geldiğince dürüst ve tarafsız bir değerlendirme yapmaya çalıştım. şimdi bazı arkadaslar çıkıp ne titreşimi , titreşim filan yok diyeceklerdir ama benim sağ ayağım titriyor arkadaş yalan borcum yok ya ha sende yoktur bende vardır bilemeyecegim. yada daha önce hiç titreşimsiz bi motor kullanmamışsındır hep çinli scoterlara binmişsindir bu sana daha az titreşimli geliyordur bilemem. dediğim gibi rolantide sıfır titreşim ama 6000 devirden sonra başlıyor yalan yok.

bu arada uygun fiyatlara arka çanta takmak için bağlantı demiri tedarik edebilecek bir arkadas varsa çok sevinirim. çantayı aldım taktıramadım bi türlü sinirime dokunuyor

hepinize keyifli , kazasız sürüşler dilerim. iyi günler...

Motosikleti
    Alıntı cengaver29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üfleme derken bende xgjao 200-8 marka bi motor var bu motor rölanti halde çalışırken yağını kontrol etmeye kalktım üfleme oldu yağ elime sıçradı demek istediğiniz bumu yoksa normal motor soğukken yağ ölçümündemi? normal motor soğukken öyle birşeyle karşılaşmadım...
    Hayir hayir.. motor calisirken eline sicrayan yag degil Sicramasi gayet normal.

Motosikleti
    150 mc

hoş geldin

Alıntı tommyhill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bende motoruma kavuştum sonunda. iki günlük sürüş deneyimlerimden sonra fikirlerimi ilk izlenimlerimi aktarmak isterim.

öncelikle herkesin deyindiği vibrasyon konusu.
    şunu söyleyebilirim motor rolantide nerdeyse sıfır ses ve titreşime sahip ama 6000 devirden sonra sağ ayakta özellikle de fren basamağında hatırı sayılır bir titreşim gözlemledim. daha 20 km den uzun yol yapmadım ama bahsettiğim titreşim uzun yolda hayli yorabilir. özellikle sağ ayakta olmasına anlam veremedim. belkide fren basamagı ve sağ basamak çok iyi montajlanmamış da olabilir. ilk bakıma gittiğimde göstereceğim biraz sıktıracagım belki azalır ama şu hali çok keyifli değil.

ikinci konu farlar.
    kısalar güzel ama uzunlar allaha emanet gökyüzünü aydınlatıyor benimkiler çok ayarsız. uzun farlarımın alçaltılması gerekiyor zira bu şekilde selektör yaptıgım görünmüyor bile. muhtemelen ayarlanabiliyordur. nasıl yapılacagını bilen arkadas varsa anlatırsa çok sevinirim.

üçüncü konu gidon.
    bende mi bi sorun var bilemedim ama 60 ile 70 km hız arasında giderken sanırım ön tekerin balansıyla ilgili bir durum gidon çok hafif sekiyor. yani titriyor diyebilirim. ön jant eğilmiş yada yamulmuş olabilir belki bilemeyecegim.

dördüncü konu kafa granajı.
    sanırım içerde bi yerde sabitlenmemiş bişey var. ne oldugunu bulamadım ama çukurlardan geçerken ön taraftan tak tuk sesler geliyor. sanırım bişey sabit değil o vuruyor bi yerlere ne oldugunu bulunca sıkıcam sanırım o sorunu kolayca çözebilirim.

beşinci konu benzin göstergesi.
    şu an itibariyle tahmini olarak depomda 9 lt benzin var ama benzin göstergem hala kırmızı bölgede. 16.5 litre kapasiteli bi depo da 9 lt benzinin en azından yarım depo göstermesi gerekir ama benimkisi daha kırmızı alandan çıkmış değil. 40 liralık benzin aldıktan sonra ibrenin hala kırmızı da olması can sıkıcı bi durum açıkçası.

bunlar olumsuz olarak gözlemlediklerim. şimdi birazda olumlu gözlemlerimden bahsedeyim.

birinci olarak herşeyden önce motor gerçekten güçlü. kalkışı ve hızlanması çok iyi. birinci viteste birazcık gazı sert açarsanız hemen kafa kaldırıyor. çok seri hızlanıyor. sollama yaparken hiç zorda bırakmıyor gaza çok güzel tepkiler veriyor. ah birazda devirlenince titremese tadından yenmez ama herşeye rağmen motor performansı çok iyi. yüksek vites düşük devirlerde bile motor kendini çok çabuk toparlıyor ve hızlanmaya devam ediyor. yokuşlarda asla tıkanmıyor çok rahat bir şekilde hızlanarak yokuş tırmanmaya devam ediyor.

sesi müthiş. gerçekten çok tok ve tatminkar bir sesi var motorun. öyle çılız tiz bir ses değil. gaz verdiğinizde gayet kulağa hoş gelen tok bir sesi var motor ben burdayım diyor. hatta ara gaz verdiğinizde millet bu ne be der gibi yüzünüze bakıyor çok hoş bir duygu

vites göstergesinin oluşunun çok güzel bir durum oldugundan daha öncede bahsetmiştim. iyiki koymuşlar çok keyifli bişey

sele bence çok rahat. oturuş pozisyonu hiç yormuyor ve gayet konforlu bir sürüş sağlıyor.

motorun iriliği göz dolduruyor ve görünüş olarak onu rakiplerinden bir basamak öne koyuyor. rengi gerçekten çok iddalı ve millete bu fiyata aldıgınızı inandırmakta çok zorlanıyorsunuz millet 4000 lira dan aşağı değildir diyor bütün gözler üzerinizde dolaşıyorsunuz bişey olacak nazar değecek diye korkuyorum valla bu yüzden branda aldım örtüyorum üstünü

sonuç olarak ufak tefek kusurlarına ragmen iyiki almışım doğru tercih yapmışım dedirtiyor insana.

elimde geldiğince dürüst ve tarafsız bir değerlendirme yapmaya çalıştım. şimdi bazı arkadaslar çıkıp ne titreşimi , titreşim filan yok diyeceklerdir ama benim sağ ayağım titriyor arkadaş yalan borcum yok ya ha sende yoktur bende vardır bilemeyecegim. yada daha önce hiç titreşimsiz bi motor kullanmamışsındır hep çinli scoterlara binmişsindir bu sana daha az titreşimli geliyordur bilemem. dediğim gibi rolantide sıfır titreşim ama 6000 devirden sonra başlıyor yalan yok.

bu arada uygun fiyatlara arka çanta takmak için bağlantı demiri tedarik edebilecek bir arkadas varsa çok sevinirim. çantayı aldım taktıramadım bi türlü sinirime dokunuyor

hepinize keyifli , kazasız sürüşler dilerim. iyi günler...

titreşim ve ön tekerdeki sorun için bence acilen servise başvur titreşimin tek taraflı olması bir arıza sebebi olabilir bende yok (ben kaza yaptığımda pedal bayağı yamulmuştu. ve sonra kekiçle vurarak düzelttin o halde bile titremiyor) yada ben hep kalın tabanlı botla bindiğim için hissetmiyorum
    ben mondial yazısının üstünü stıcerle kapattım millet bana da soruyor bu ne diye Çin malı deyince dalga geçtiğimi sanıyorlar ....

bir de arka lastiğe dikkat et yağmurda çok kayıyor
    aramıza hoş geldin millet sana diyecektir çin malına bu kadar para verilir mi bu paraya daha iyisini alırdın diye sen aldırma paramıza göre alabileceğimiz en iyi motor (ayrıca motorun kaportası hariç Tayvan malı olduğunu duymuştum)
    atalarımız at, avrat, silah demişler... ben at yerine motora biniyorum o da demirden attır...:):cat:

Motosikleti
    @tommyhill, öncelikle hayirli olsun. Güle güle kazasiz belasiz kullan. Yanliz seninde tahim edecegin gibi titresim konusunda bekledigin söyleri sarf etmez zorundayim. Titresim olsa sadece tek bir noktada olmazdi. Fren pedalinda titresimin olmasi garip geldi bana.
    Farlarin ayari mümkün. Benimki de asagiyi gösteriyordu. Arkasinda ayar vidasi var ve istedigin gibi ayarlayabiliyorsun.
    Gidondaki sorunlarini ve diger tespit ettigin tüm sorunlari servis vaktin gelmeden bence biran önce git ve göster. Bu bahsettigin sorunlarin hic biri yok bende. Bende titiz bir kullaniciyim, birsey olsa hemen giderim.
    Sana tek katilacagim nokta. Diger arkadaslarda buna katilacaktir. Yarim depo benzin olmasina ragmen gösterge hemen kirmiziya iniyor. Sanirim samandirasinda bir uyumsuzluk sözkonusu. Ben her benzin alista sehir ici km sini sifirliyorum. Göstergeye bakmayip kmden takip ediyorum. Full depoyla herhalükarda 500km yol gideceginizi hesap edin ona göre hareket edin. özetle gösterge hatali gösteriyor.

Siz cok komik birsey söyleyeyim. Benim motoru gören bir sahis 10bin lira var mi bu dedi

seyitster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @tommyhill, öncelikle hayirli olsun. Güle güle kazasiz belasiz kullan. Yanliz seninde tahim edecegin gibi titresim konusunda bekledigin söyleri sarf etmez zorundayim. Titresim olsa sadece tek bir noktada olmazdi. Fren pedalinda titresimin olmasi garip geldi bana.
    Farlarin ayari mümkün. Benimki de asagiyi gösteriyordu. Arkasinda ayar vidasi var ve istedigin gibi ayarlayabiliyorsun.
    Gidondaki sorunlarini ve diger tespit ettigin tüm sorunlari servis vaktin gelmeden bence biran önce git ve göster. Bu bahsettigin sorunlarin hic biri yok bende. Bende titiz bir kullaniciyim, birsey olsa hemen giderim.
    Sana tek katilacagim nokta. Diger arkadaslarda buna katilacaktir. Yarim depo benzin olmasina ragmen gösterge hemen kirmiziya iniyor. Sanirim samandirasinda bir uyumsuzluk sözkonusu. Ben her benzin alista sehir ici km sini sifirliyorum. Göstergeye bakmayip kmden takip ediyorum. Full depoyla herhalükarda 500km yol gideceginizi hesap edin ona göre hareket edin. özetle gösterge hatali gösteriyor.

Siz cok komik birsey söyleyeyim. Benim motoru gören bir sahis 10bin lira var mi bu dedi
    abi dese idin ya 10 bine aldım ama sana 5 e vereyim
    e tabi normal motor gold wing ) eder o kadar

Motosikleti
    lifan kp 150
    Alıntı akgunusta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamdır o zaman. Aynı olsun seninkiyle. Çok da geri çıkıntı olursa dengeyi olumsuz etkiler.
    akgünusta motoru satıryormusun sahibinden com da gördüm

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @tommyhill
    Anlattıklarına göre bence ön kısımda bir terslik var en yakın servise bir baktırmanı tavsiye ederim, tehlikeli bir durum olabilir.

Aynı zamanda buradaki kullanıcıların yüzde yüzüne yakını titreşim ile ilgili bir şikayette bulunmamış, benim de keza titreşimle ilgili bir bir sorunum yok. Ayrıca titreşim fren pedalında değil elciklerde hissedilir ve 1 saatlik kullanım sonunda kısmi felç geçirmiş gibi hissedersiniz.
    150 MC'yi kesintisiz 3 saat kullanmış biri olarak hiç böyle bir durumla karşılaşmadığımı bilmenizi isterim.
    Sizinle hemfikir olduğum nokta ise benzin göstergesinin hatalı olduğudur. Şamandırada bir problem var sanırım.

Saygılar

arkadaşlar motoru aldım daha deneyemedim,nihayet safkan oldum aranıza katıldım, acil canta demiri lazım,isakın numarasını yayınlayabilirmiyiz,veya isak kardeşim kendin yayınlarmısın yada beni ararmısın.05337364602.

Motosikleti
    @thai kardes, paslanan vidalari unuttmussun ...
    Saka bi yana benim suana kadar 150MC de tespit ettigim en dandik unsur vida ve somunlarin kalitesiz olusu. Ben bir kac defa seleyi ve arka canta demirini söktüm taktim. Vidalar ve somunlar yalama oldu. Bozulani düzgünüyle degistiriyorum bende olmadi kontra somun takiyorum.

Özetle 150MC'nin dandik yanlari:

1) Benzin göstergesinin kronik yanlis göstermesi, ben tahmin ediyorum gösterge samandira uyumsuzlugu var.

2) Vida ve somunlarinin kalitesizligi..

3) siz ekleyin..

4) siz ekleyin..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:54 ----------

Alıntı reno9man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motoru aldım daha deneyemedim,nihayet safkan oldum aranıza katıldım, acil canta demiri lazım,isakın numarasını yayınlayabilirmiyiz,veya isak kardeşim kendin yayınlarmısın yada beni ararmısın.05337364602.
    Aramiza hosgeldin kardes. Facebookta da grubumuz var bilgine.

Ilerleyen zamanlarda olumlu olumsuz izlenimlerini yazarsan seviniriz...

Motosikleti
    aklima bir tane daha geldi. Sorunun sirf bende oldugunu düsünmüstüm ama duyumlar geliyor kulagima. bakalim sizlerden nasil tepki gelecek.

3) Akünün oldugu taraftaki kapagin ön ayaginin kirilmasi. kapaktan kastim aküyü örten plastik turuncu grenaj. Ön yagi bende iki dir kiriliyor. Ilkinde garantiden ücretsiz degistirttim. Yine kirilinca servis ikinci kez ayni seyi garantiden degistirmezler dedi.. bizde yapistirdik.
    Sizlerde bu sorun var mi?

Motosikleti
    lifan kp 150
    Alıntı reno9man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle hayırlı olsun derim kazasız belasız kullanmanı diliyorum
    çanta demiri ben de 2 adet elim de var birini emre750291 e vercegim dierinide akgünusta isterse ona verceyi sana da yaparım istersen akgün usta istemezse sana vereyim tl:05465110826 isak_1981@hotmail.com

Motosikleti
    150 mc
    aklima bir tane daha geldi. Sorunun sirf bende oldugunu düsünmüstüm ama duyumlar geliyor kulagima. bakalim sizlerden nasil tepki gelecek.

3) Akünün oldugu taraftaki kapagin ön ayaginin kirilmasi. kapaktan kastim aküyü örten plastik turuncu grenaj. Ön yagi bende iki dir kiriliyor. Ilkinde garantiden ücretsiz degistirttim. Yine kirilinca servis ikinci kez ayni seyi garantiden degistirmezler dedi.. bizde yapistirdik.
    Sizlerde bu sorun var mi?
    bende çatladı ben kırılmadan yapıstırdım bir kutu japonu boşaltım taş gibi oldu

teşekkürler arkadaşlar. ati facedeyim zaten serkan yıldırım benim,sırası gelmişken kimliklerimizi acıklasak ismimizle hitap edsek birbirimize daha güzel olmazmı.
    sagalosın isak, cok acil ihtiyacım var sen ayarla artık duruma göre;ararım ben seni.
    emre hocam sende cok sagolasın,cok ilgilendin, aldım mesajını.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:23 ----------

Alıntı emre750291 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende çatladı ben kırılmadan yapıstırdım bir kutu japonu boşaltım taş gibi oldu
    arkadaşlar 3gün önce mondialı aradım katalizör hortumlarında sıkıntı varmı diye evet var dediler hala gideremediklerini fakat diger problemleri yeni cıkanlarda hallettiklerini (yeni cıkan derken özellikle siyahları kasdediyorlar,ilk etapta 500 tane turuncu yapmışlar digerleri ikinci parti geciyor)söylediler,neler olduklarını sordugumda şasede oturmayan yerlerin ve yüksek devirdeki sesin giderildigini,acıkladılar.tahminim oturmayan yer derken bu kapagı kast ediyorlar.
    yeni gelenleri iyi bir incelemek lazım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)