Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı akgunusta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnzell, dünyadaki tüm motorlu araç üreticileri maksimum tork ve beygir gücüne ulaştığı noktayı yani grafik eğrinin en tepe noktasını verirler. Mondialin de bunu yapması doğal. Honda 600 RR'ın teknik tablosu aşağıda. O motor da yırtınıyor o devirde
    Motor hacmi (cc) 599cm3
    Silindir çapı x strok (mm) 67 x 42.5mm
    Sıkıştırma oranı 12.2: 1
    Yakıt sistemi PGM-DSFI Elektronik Yakıt Enjeksiyon Sistemi
    Maks. Güç (kW@dev/dak) 88.1/13,500(119.8 PS) Maks. Tork (Nm @ dev/dak) 66/11,250
    Ateşleme Bilgisayar kontrollü dijital transistörlü elektronik avanslı
    Çalıştırma Elektrik
    Şanzıman 6 vites
    Güç aktarımı O-ring zincirli
    Boyutlar (UxGxY) (mm) 2,010 x 685 x 1,105mm
    Tekerlekler arası mesafe (mm) 1,375mm
    Sele yüksekliği (mm) 820mm
    Yerden açıklık (mm) 135mm
    Yakıt kapasitesi (litre) 18 lt. (3.5 lt. yedek dahil)
    Tekerlekler
    Ön 3 kollu alüminyum döküm
    Arka 3 kollu alüminyum döküm
    Demek istediğim, hangimiz 9.000 devirde kullanıyor? Motor zaten 8.500'den sonra devir kesiciye giriyor.
    www.motorumla.net

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    lifan kp 150
    http://img197.imageshack.us/i/grnt0989.jpg/

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:52 ----------

By isak_1981 at 2011-03-17

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:01 ----------

Motosikleti
    Hero Thriller
    Alıntı isak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://img197.imageshack.us/i/grnt0989.jpg/

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:52 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:01 ----------

isak motor gerçekten çok güzel olmuş kardeşim. İyi günlerde, kazasız, belasız tadını çıkarmayı nasip etsin Allah. Senin bagaj demiri güzelmiş, nerede yaptırdın?
    İlim, ilim bilmektir. İlim, kendin bilmektir. Sen kendini bilmezsin. Ya nice okumaktır?

Motosikleti
    lifan kp 150

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:06 ----------

Motosikleti
    Hero Thriller
    Şirinevler, tarafı mı orası isak kardeşim?
    İlim, ilim bilmektir. İlim, kendin bilmektir. Sen kendini bilmezsin. Ya nice okumaktır?

Motosikleti
    lifan kp 150
    agünusta saol demiri kendim yaptım bu formu yakından takip edirom bu dimiri çok soran var ben dah önceden faklı bir şekilde yapmıştım eski pliastik kuyruk üzerine salam olmadı
    ben de büyle tasarladım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:27 ----------

ben avcılardayım

Motosikleti
    Hero Thriller
    İsak, isteyen olursa aynısını yapıp PTT kargoyla yollayabilir misin? Ve kaça malolur?

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    agünusta saol demiri kendim yaptım bu formu yakından takip edirom bu dimiri çok soran var ben dah önceden faklı bir şekilde yapmıştım eski pliastik kuyruk üzerine salam olmadı
    ben de büyle tasarladım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:27 ----------

ben avcılardayım
    Kardes, güzel bi calisma. Demiri cok begendim. Bana göre tek kusurur ki o da cok kolay halledilebilir, cantanin seleden biraz daha geride olmasini tercih ederdim. Ne kadar uzak olursa selede iki kisinin oturma payi o kadar rahat olurdu. Hele ki bu demir benim cok isime yarardi. Cünkü soft yan canta kullaniyorum. Bu cantalarin yan granajlari cizmesine mani olurdu.
    yinede cok basarli olmus tebrikler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:36 ----------

Alıntı seyitster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    atilla abinin gold wingi buldum belki kendisi ekledi ama bi de benden bakın
    http://www.youtube.com/watch?v=_lYLbUi16Ns
    ikinci:
    http://www.youtube.com/watch?v=Llcq-...eature=related
    veee meşşhuuuuurrrrr vibration testi
    http://www.youtube.com/watch?v=xEZ57...eature=related
    Dogru valla bulmussun benim videolari Ama bu videolardan sonra Mondialin Goldwing 150MC modeli biraz eklentilerle farklilasti daha. Bundan sonra asfaltta hareket halinde video cekecegim..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:39 ----------

@isak, kardes facebook 150MC grubunda da bu resimlerden bir ikisini yayinlar misin?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:41 ----------

@isak kardes, senin motor koruma demirinde güzelmis. Onunda resimlerini koyarsan memnun oluruz. Koruma demiride resimlenmeyi hak ediyor bence. Büyük sehir iste istedigini yaptirabiliyorsun. Ben CBF150 koruma demiri almak zorunda kaldim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:43 ----------

Arkadaslar, bu zamana kadar hep motosikletin resimlerini paylasiyordum. Bu ara pek bi degisiklik yok. Bende benim deponun resimlerini koyayim dedim
    Inceden bi atölye havasi yaratamaya calistim kendim icin. Elimden gelen ufak tefek tamirleri falan kendim yapabiliyorum. Ayrica kiyafetlerimde bu depoda duruyor. Motora binmeden önce üstümü burada degistiriyorum.
    iste resimler...

Alet edevatlar...

kiyafetler...

Motosikleti
    lifan kp 150
    arkadaşlar kargo işini arştırmamlazım ama istanbulda olan arkadaşlara yardımcı olurum bu çanta demiri tamamen kendi imkanlarımla yapıtım ön sipariş üzeri 1 hafta bekledikten sonra isteyen arkadaşlara hazırlarım aynısını ben işten boş kalan zamanlarımda yaptım bu demri

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    arkadaşlar kargo işini arştırmamlazım ama istanbulda olan arkadaşlara yardımcı olurum bu çanta demiri tamamen kendi imkanlarımla yapıtım ön sipariş üzeri 1 hafta bekledikten sonra isteyen arkadaşlara hazırlarım aynısını ben işten boş kalan zamanlarımda yaptım bu demri
    Eline sağlık kardeşim. MR için yapabilirmisin ve fiyat olarak ne düşünürsün
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

yapiressami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung GT-250
    akgunusta...evet dediğin gib bide apachi vardı ben onu unutmuşum fark etmez bizim burda yolda 10 motordan 5 i cbf-150 olduğu için ben ona öle dedim... ne güzel açıklama yazmışsın eyw. saol okurken keyifelendim...motor dediğin gibi ise bu yıl yok satacak o zaman...ön amortisör bana biraz fazla yumuşak gibi geldi onla ilgili sorun yok dimi ?

atiturhan arkadaşım.. sen de hemen cbf-150 al ozaman diye resti çekmişin cbf alacak olsam burada bu motorla ilgili bilgi almak için niye vakit harcayayım..;) atölyene bayıldım bu arada süper ..düzenli titiz olduğun belli bende hep full koruma binerim motora robocop memet derler

ben kısa bi süre önce zincirli motor alacaktım bi gün bir kanuni vindy-s 125 cc e müşteri oldum onada bu siteden bilgi sahibi oldum..1400 istiyodu 1200 verdim vermedi dedim bari okadar yol geldim bi tur atayım dedim...o an vitesli motor almaktan vazgeçtim ...ve gittim asya 150 t-1 scooer aldım (maxiscooter) 2006 model 1000 TL ...aldım 2 gün baktım kalkışta titriyo usta dedi bunlar böle peki ben mondial 150 hs kullandım yoktu böle bişi ..dedi onlarda yok bu motor ağır ondan ... ön varyatör arka varyatör ve kayış değişti 200 TL SORA baktım şanzıman dan ses geliyo 70 i geçince ..yağsız kullanılmış yıllarca komple şanzıman parçaları değşti ses gitti ama 200 tl de o etti 400 .. 150 tl xenon takmıştım zaten e aynardı görünmüyodu amortisör patlaktı değişti led ler di derkene 700 tl masraf yaptım ...motor geldi 1700 e ama hala mutsusum çünkü otoyolda ben 80 i geçemezken zincirliler beni otoyolda mütemadiyen geçmekte ve ş.içide her daim rahat gitmekteler ..bi dönem cbf 250 kullanmıştım dedim ya aradığım tadı o gün bu gün bulamıyorum .....
    aslında 6 ay sabretsem bu motor 2. ele düşer 2000 e alırım ..hem benim kine o kadar masraf yaptım bari bineyim biraz bu arada satılığa çıkardım ama soran bile yok daha o kadar para harca borca gir ama hala mutsuz ...BENİM BU MOTOR SEVDAM YOKMU offf...neyse bakıcaz bakalım kısmet ...
    γ@píяєگگ@mí
    Mehmet ERDOĞAN

Motosikleti
    @yapiressami, kardes sen macera aramissin zaten. Durumuna üzüldüm acikcasi. Motora yagsiz binmisler demissin, ondan sonra cin mali motor dandik yapistirmasi yapiliyor. Motoruna ne verdin ki o sana ne verecek diye sorarlar insana.. Umarim kisa sürede scooterini elinden cikartir bizim aramiza katilirsin. Cbf250 kadar olmasada bi inceden keyif alacaginin garantisini sana verebilirim. Sonrasina abi siz demistiniz dersin.. hayirli günerler..

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    motr sisteminde balans teknolojısı kullanarak titresimi engellemısler guzel olmus fakat dıkatımı bısey cektı vites topuzları neden 2 tane benım bıldıgım 1 tane olur alta ve uste hareket eder burada bırı onde bırı arkda acaba ondekı vites yükseltıp arkdaki dusuruyormu yarı otamatık sanzıman motorlardakı gıbı?

Motosikleti
    Alıntı yigido_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motr sisteminde balans teknolojısı kullanarak titresimi engellemısler guzel olmus fakat dıkatımı bısey cektı vites topuzları neden 2 tane benım bıldıgım 1 tane olur alta ve uste hareket eder burada bırı onde bırı arkda acaba ondekı vites yükseltıp arkdaki dusuruyormu yarı otamatık sanzıman motorlardakı gıbı?
    Öndeki arkadaki fark etmiyor. Öndekini yukari yukari yapinca vites büyüyor. Asagi basarsan kücülüyor. Arkadakide bu fonksiyonu yerine getiriyor. Ben arkadakini hic kullanmiyorum.

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    Alıntı Thai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca fotoğraflarda gözükmüyor ama arka lastiği de 100/90/18 ile değiştirdim. IRC marka ve 60 TL'ye sirkeciden aldım hemde 2 taksitle.
    Elcik korumalar da sahibinden ilan numarasını sağolsun atiturhan arkadaş vermişti..
    ırc marka lastiklerin ucuz olduguna aldanıp almayın viraj giris ve cıkıslarında sızı guvenlı karsılamayacak kadar kalıtesız bır yapıya sahıptır arkdaslar...lastıgın vırajlarda yola tutunmasını saglayan cıkıntıları pek ıyı degıl hemen erıyebılıyor bu yuzden kaza yapanlar var sıkayetcı olan cok lutfen kendınıze dıkkat edın pirelli marka lastık kullanmanızı tavsıye edıyorum...

Motosikleti
    Hero Thriller
    Atilla çok güzel olmuş atölyen. Yazın sizin oralardan geçip Assos'ta bir gece kaldıktan sonra Çanakkale, Gelibolu üzerinden İstanbul'a geçme niyetim var. Oralarda ve müsait olursan tanışırız üstad. Senin motordaki modifikasyonları yakından görmüş olurum böylece

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:57 ----------

İsak ben boyasız istiyorum, motorun rengine boyayacağım. Kargo işi kolay ya. Banka hesap no'nu verirsin, parasını yatırırız, sen de sarıp sarmalayıp PTT kargoya verdin mi bize ulaşır. Ücret ne olur? O konuda bilgi verirsen seviniriz.

Motosikleti
    lifan kp 150
    akgunusta olur ben kaynak yerlerini güzelce macunlar boyaya hazır hale getiririm kargo masrafı sana 50 tl ye olur

Motosikleti
    Hero Thriller
    Tamam kardeşim sen bana özel mesajdan hesap no'nu yolla. Hafta içi parayı yatırınca haber veririm sana. Ama kargo masrafı 50 liratutar demişsin. Sadece kargo değil dimi, komple 50

Motosikleti
    lifan kp 150
    akgunusta ben kargo kaşı ödemeli göderirm fiyatı ne olur bilmem çanta demiri ise 50 tl kargo masrafı sana ayit olur

Motosikleti
    Hero Thriller
    Tamamdır dostum. Sadece 2 santim daha geriye doğru uzatma imkanı var mıdır peki, selede 2 kişi oturunca daha rahat olması için.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)