Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    150 mc nin stop lambasını beğenmediğimden paint te şöyle bir şey yaptım şablonla kolayca boyanabilir

Diş Fırçam Bile Motorlu :cherry:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    atiturhan abi sanada vur diyoz olduruyon be abi vala ben 115-120 arası bi hızı gordum dijital olmadıgından slamaka istemiyorum ama 115i geçtigim kesin vede fuarda bu motora bindim fakat gerekse parça kalitesi gerekse rahatlık gerekse güven hissi cbf in mc ile mukayese bile edilemiceni düsünüyorum cbf amortisörüne bile bakarsanız farklı oldugunu gorursunuz ztn biri 3750 dieri 2600tl bırakında bi fark olsun yani:D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    atiturhan abi sanada vur diyoz olduruyon be abi vala ben 115-120 arası bi hızı gordum dijital olmadıgından slamaka istemiyorum ama 115i geçtigim kesin vede fuarda bu motora bindim fakat gerekse parça kalitesi gerekse rahatlık gerekse güven hissi cbf in mc ile mukayese bile edilemiceni düsünüyorum cbf amortisörüne bile bakarsanız farklı oldugunu gorursunuz ztn biri 3750 dieri 2600tl bırakında bi fark olsun yani:D
    fark var zaten canim MC daha hizli )))))) az paraya büyük zevk

Motosikleti
    aman be abi sen 50bini yapınca görüşelim :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    aman be abi sen 50bini yapınca görüşelim :D
    Bizim bu taraflara gelirsen sana bi 120bin km'de cin mali motosiklet gösterecegim. Daha kapagi acilmamis. Hatta dur bi ara resim cekeyim. inanamazsin.
    Ayrica mezara götürecek degilim ya motoru.. ben keyfini sürüyorum valla...

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir geziye katılmıştım bolca inişli çıkışlı olanından. CBF150 canavar gibi gidiyordu valla, ben 100-110 gidiyorken yetişemedim. Adam benden yaklaşık 5 dakika kadar önce varmış.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Bu konuyla ilgili son bisey diyip konuyu kapatalim diyorum. Bizim bi abimiz var. Uzun zamandir Motorcu. virago 535'i Hyo GV250'si bi de honda titan'i vardi. Kisa gezilere titanla gelirdi. Ama adamin direksiyonu cok iyi. Yeminle söylüyorum hic birimiz yetisemiyorduk titana. Adam motoru bi virajdan diger viraja yatiriyordu. Biz gaz keserken adam hic bozmadan gidiyordu.

Motorcunun da payı büyük kesinlikle. Yalnız düz yoldaki performansı da iyidi. Yine de tipi kötü be kardeşim.

Yalnız MC mi, CBF mi derseniz ikisi de değil derim. Paranızı daha güzel bir alete yatırın...
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız düz yoldaki performansı da iyidi.
    Yalnız MC mi, CBF mi derseniz ikisi de değil derim. Paranızı daha güzel bir alete yatırın...
    Düz yolda CBF MC nin tozunu yutar. Neyse...

MR ye gibi mi?

Motosikleti
    bende 5km yavas giderim yumusak konforlu seleme oturur cukurları hisetirmeyen amortisörmle giderim aga:D

Memnun kalacagimi bende tahmin ediyorum. Öncelikle canta eskisine nazaran daha geriye giderek artci icin selede cok daha fazla yer acildi. Yani topcase seleden uzaklasti. Isin güzel yani demirin yan baglantilarinada sinyalleri takma imkanim oldu ve cok hosuma gitti. Simdilik tek handikap benim yan cantalarin arkasi hafiften havada kaldi ama kisa bir zaman sonra öne dogru da demirleri uzatip cantalari tamamen motorun üzerine temasini kesecegim. Böylelikle arka yan granajlar cizilmekten kurtulacak. zaten yeterince cizildiler. Yani demir güzel biraz rütüsle daha fonksiyonel hale gelecegine inaniyorum.

ati,sanki Omegakonikiyle aynı degil gibi geldi bana ölçülerde farklılık varmı senin destek boruların daha geride gibi.
    lastikten kurtulamıyomusun nicin takıyosun.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:23 ----------

arkadaşlar uygun fiyata ceket ve pantolon almak istiyorum şunu al diyebileceginiz bir ürün varmı ceneden acılır kaskda dahil.teşekkürler

Motosikleti
    @renoman9, ölcülerin ayni oldugunu düsünüyorum. Cünkü ayni yerden siparis ettim. Benim yan cantalar yada sinyallerin orada olusundan yaniltiyor olabilir. Ahtapot lastikleri özellikle kullaniyorum. Zaman zaman cok isime yariyoru. Mesela bu canta demiri kutu icerinde kargoya geldiginde almya motorla gitmistim. O lastikler sayesinde topcase'in üzerine kutuyu yerlestirip üzerinden lastikleri gecirdim. Ben memnunum yani ;)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:07 ----------

bende 5km yavas giderim yumusak konforlu seleme oturur cukurları hisetirmeyen amortisörmle giderim aga:D
    Tamam kardes, hayirli ugurlu olsun. Güle güle kullanman dilegiyle...

ati 42. sayfayı ac seninkinin destek demiri plakadan hemen sonra kıvrılıyor,digeri daha sonra kıvrılıyor.

ati birinci vites hakkında biraz bilgi verirmisin devire cabuk doyup ikiyimi istiyor yoksa uzayıp gidoyormu

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler, kimse gücenmesin gocunmasın ama CBF150 ile MC150'yi karşılaştırmak nerden baksanız 'mantıksız'dır..

Arada dağlar kadar fark var. Bırakında fiyat farkı olsun bi zahmet!
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

isg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan xplore 200 CROS
    Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Bende bu motoru düşünüyorum. bu forumdaki tüm yazılanları okudum. tam 58 sayfa üşenmeden ne kadar önem verdiğimi siz anlayın. motorsiklet benim için çok farklı bir şey değişik bir duygu onun üstünde olmak. yaz girince almayı düşünüyorum. bu geçen sürede ise sürekli sizlerden aldığım bilgiler ile donanımımı arttırmış olacağım.
    Hepinize kazasız sürüşler diliyorum.[COLOR="Silver"]

isg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan xplore 200 CROS
    Bu arada dikkatimi çekti 59. sayfayıda ben açmış oldum.

Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düz yolda CBF MC nin tozunu yutar. Neyse...

MR ye gibi mi?
    Abi ne MR, ne MC ikisine de gerek yok. Hele CBF150 daha da gereksiz bir motor.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Alıntı reno9man adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ati birinci vites hakkında biraz bilgi verirmisin devire cabuk doyup ikiyimi istiyor yoksa uzayıp gidoyormu

Birinci vites neredeyse kamyonlardaki gibi sirf kalkis icin kullanilacak cinsten. Birden sonra hemen ikiye atilmak istiyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:20 ----------

@isg, insallah kardesim seni de aramizda görürüz. Memnun kalacagin bir motosiklettir 150MC, sen bakma milletin CBF150 yi övdügüne. Basit ama yinede kronik sorunlari olan bir motor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:23 ----------

Bugün havanin yagisli olmasi vesilesilye bir yere cikamadim. Ama bos durmayip dün acele ile taktigimiz topcase baglanti demirlerini (omegakontunkinden) bugün yeni bastan montajini yaptim. Vidalarini falan kontrali olarak tekradan siktim.
    Demirin kenarlarina aldigim sinyallerde cok hosuma gitti. Demirden pek bi memnun kaldim. Tek sikinti benim yan cantalardan dolayi ortaya cikti. Ama onuda kendime dert etmedim.

Bugün ayriyetten degisik bir icat daha yaptim Gecen gün aniden gittigimiz bir gezide plansiz bir gezi oldugu icin sucuklari dizecek sis bulamamistik. Normalde yanima alirim hep. Bizde agac dallarindan kesip isimizi gördük. Ama bu ani eksiklik beni icat yapmaya yönlendirdi

Biraz meraklandirayim sizi...
    Alttaki resimde parmak uclarim ile gösterdigim kisimlara bakiniz...

Evet dogru bildiginiz. Mangal sisleri artik her daim yanimda olacak

Insaatlarda elektirik kablolarini icinden gecirmeye yarayan sert plastikten bir boru. Sagli sollu olarak topcase baglanti demirinde kullanarak borulari cirt kelepce ile sabitledim. Icine de mangal sislerini soktum. Düsme gibi bir ihtimal yok. Isin bir diger güzel kismi ise bu borular sayesinde yan cantalarim artik motorun granajlarina temas etmiyor. Gerci cantalar cizecegi kadar cizde yan taraflari da en azindan artik cizilmeyecek. Ilk firsatta da yan arka granajlari yenileyecegim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    atilla turhan abicim senden öğreneceğimiz daha çok şey var ya hergün başka birşeyle karşımıza çıkıyorsun o kadar düşünsem mangal şişleri için öyle bir çözüm bulacağım aklıma gelmezdi.. gezmeyi konaklamayı sevenler için güzel bir ayrıntı..

Motosikleti
    Alıntı cengaver29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    atilla turhan abicim senden öğreneceğimiz daha çok şey var ya hergün başka birşeyle karşımıza çıkıyorsun o kadar düşünsem mangal şişleri için öyle bir çözüm bulacağım aklıma gelmezdi.. gezmeyi konaklamayı sevenler için güzel bir ayrıntı..
    Valla insan biraz hayal gücünü zorlayinca enteresan seyler cikiyor. Biz grup olarak cok sik gezdigimiz icin ve gittigimiz yerlerde genellikle ates yakip sucuk ekmek yiyoruz. Ama gecen gün iste sisleri yanima almamistim. Aklima böyle bir cözüm geldi. Yaptim. Ben cok begendim. Ve cantalardan dolayi bu plastik borular hic gözükmüyor bile. Sadece arkadan bakinca uclari görünüyor bu da beni hic rahatsiz etmiyor. Valla yataga falan yattigim zaman düsünüyorum hep daha baska ne yapabilirim diye Manyakligin da böylesi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)