Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi mesaj attım.
    bende sana attim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende sana attim
    Tuttum
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

Motosikleti
    Arkadaslar, son bir tane depo kapak pedi kaldi...

selam arkadaşlar mc nin siyahı fabrikada yok mart sonu gibi gelecek diyor bayi haberi olan varmı dogrusu nedir.bir soruda mclerin gaz kesicilerinin hortumu kırılıyomuş sürekli öylemi gercekten.

Motosikleti
    [QUOTE=reno9man;2273953bir soruda mclerin gaz kesicilerinin hortumu kırılıyomuş sürekli öylemi gercekten.[/QUOTE]

Gaz kesicisi ne yaw? Simdilik kirilan bisey yok bende...

ati hani ekzos cıkışının ordan siyah metal boru egzos gazı aşırı ısındımı karbüratarö sıcak hava verip motoru yavaşlatıyor

Motosikleti
    Ben öyle bir sikinti yasamadim hic.

Motosikleti
    Hero Thriller
    Alıntı reno9man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ati hani ekzos cıkışının ordan siyah metal boru egzos gazı aşırı ısındımı karbüratarö sıcak hava verip motoru yavaşlatıyor
    Kardeşim, motor bloğundan çıkan boruyu diyorsan o gaz kesici değil. Yanmamış benzini tekrar karbüratöre göndererek yakıt ekonomisi sağlayan turbo benzeri bir sistem. Darbe almadığı sürece pek kırılacağa benzemiyor.
    İlim, ilim bilmektir. İlim, kendin bilmektir. Sen kendini bilmezsin. Ya nice okumaktır?

seyitster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhabalar
    bu gün mondial bayisine gittim mr ye bakarım diye aklımda da o vardı esasen ama mc orada turuncu sempatikliği ile duruyordu sen ne güzel bişeysin diye gittiğimde yanına hakkaten güzel kaliteli duruyordu albeni albeni diyordu sanki motosiklet bana. mr yi bi anda unutuverdim ilgimi çeken yönü yüksek olması daha sportif olması + rengi de güzel hani görünürlüğü artırması yönünden gayet güzel. .
    bayi yetkilisi tarafından motorun başında yaklaşık 15 dakika sohbet ettik ben sordum o cevapladı ben sordum o cevapladı sonra ne kadar sattığını ve kullananların memnuniyet durumunu sordum ybr sini satıp bunu alan var dedi zaten motorun kalitesi de ben buradayım diyor ben uzun yol yaparım her zaman abi dedim adama konya antalya arası o torosların sert rampalarında ( bilen bilir ) beni taşırmı ısınırmı diye sordum hiç bişey olmaz kontak kapatmadan nereye istersen götürür dedi ki kendisi de kullanıyor baktım onun motora inceledim çalıştırdım biraz baktım fena değil bunun arka lastiği genişletirmiyiz diye sordum jant geniş 110 bile takarım sana dedi bana 100 olsa yeter dedim ötv indiriminden daha haberi yoktu benden öğrendi adam cağız daha bize bilgi gelmedi dedi bir hafta sonra yanına uğrayacağım indirimli fiyatı öğrenmek için alacağım motoru ama önce şu kanuniyi elden çıkarmam lazım + sponsorum olan bay devrim'i ( babam ) ikna etmem lazım bu arada topiği de baştan sona hatmettim sıkıntı yok motorda çok güzel benim tek sevmediğim yeri ise arkadaki top case takılan yerin plastik olması sert güneş gördükçe çatlar demir de takılabiliyor sorun yok

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Alıntı reno9man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katalizör o dediğiniz parça...
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

Motosikleti

Yan Kapaklar Karbon Kaplama

Selam arkadaslar, bugün motorumla biraz tur attiktan sonra bir süredir firsat bulup MC'nin yan kapaklarina yapmayi düsündügüm karbon kaplamayi nihayet yapma firsati yarattim kendime. Ilk kez denedigim uygulama icin gerekli malzemeler: karbon folyo, maket bicagi, fön makinasi, toplu igne(hava kabarciklarini patlatmak icin), varsa cam filmlerinde kullanilan plastik spatula + el mahareti

Cok müthis bir iscilik cikarttigim söylenemez ama ilk denemem icin yinede iyi sayilirlar. Ancak yakindan bakildiginda belli olan bir kac hava kabarcigi kaldi.

LAfi uzatmadan resimlere gecelim bari.

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla atilla, sen bu işin piri oldun, yakında motoru 15 dakikada söküp takacaksın..
    Fiber karbonlar çok güzel gözüküyor bence....
    Bir iki hava kabarcığı da olur o kadar...

Atillacım, fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla hafif paslanma senin civatalarda da var, zaten toplasan 10 tane civata yapar, bunların paslanmazını bulsak da kendimiz taksak nasıl olur???

Motosikleti
    Alıntı Thai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atillacım, fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla hafif paslanma senin civatalarda da var, zaten toplasan 10 tane civata yapar, bunların paslanmazını bulsak da kendimiz taksak nasıl olur???
    Hoca sende ne göz varmis yaa
    Hangi civatada pas gördün???
    Moralini bozmak gibi olmasin ama benim civatalarda pas baslangici falan yok. Bi ara sana gündüz gözüyle bi resim cekeyim
    Benim motor daha yagmur suyu görmedi. Hem üstü kapali garada duruyor, hem de üstünü örtüyorum ben

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Atillacım senin motorunda (4lü flaşörü takarken çektiğin resimlerde) kırmızıyla işaretlediğim yerde pas var ya, işte o civatalar ve egzozun üzerindeki aynı civatalardaki paslardan bahsediyorum.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Atilla abi karbon fiber kaplamayı nerden aldın söylermisin ?

Motosikleti
    Alıntı Thai adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Atillacım senin motorunda (4lü flaşörü takarken çektiğin resimlerde) kırmızıyla işaretlediğim yerde pas var ya, işte o civatalar ve egzozun üzerindeki aynı civatalardaki paslardan bahsediyorum.
    Vallahi bravo diyorum..

Ben en son koydugun resimlerden bahsediyorsun sandim. Ilk firsatta su civatalarin icine WD40 sikayim bari ...

Pislik falan olmasin onlar yaw.. pas gibi gelmedi bana. Tozlar birikip camurlasmis olmasin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:43 ----------

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atilla abi karbon fiber kaplamayı nerden aldın söylermisin ?
    Internetten aldim. Sahibindende bolca var.

mesela: http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2208229/detay?

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Mondial Resmi web sitesinde ÖTV indirimden sonra fiyatları sıfırlamış yeni fiyatlar yolda tahminim MC 2600 TL gibi bir fiyat olabilir..
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olan bize oldu yahu.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olan bize oldu yahu.
    valla sorma. Giren cikmaz artik...

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla sorma. Giren cikmaz artik...
    Ben size almayın demiştim ama
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)