Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de hava ayarı yapasım var, fazla benzin yaktığını düşünüyorum.
    Sakin elleme.. Hayatinin hatasini yaparsin.

Lastigin hava ayarini yap illa ayar yapasin varsa Ama sakin ola elleme hava ayarini.
    Evet bu arada lastiklere kac hava basiyorsunuz?
    Ben 32 basiyorum. Ayrica lastiklerime nitrojen koydurdum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamam oynamayayım.

Lastiklerimi de hiç kontrol etmiyorum. Fazla hava var içlerinde sanırım.
    www.motorumla.net

Arkadaşlar bu soruma tam cevap alamadım, o yüzden yeniden soruyorum boy 173 cm. bu mondial 150 mc nin selesi epey yüksek.. bu boyda iki ayağım birden rahatça yere değer mi?? gidip deneme şansım olmadı.. ama mh 125 drift daha alçak...teşekkürler

Motosikleti

Rölantim artik düzgün

Selam Arkadaslar, benim karbüratör ile yasadigim sorunu daha dogrusu hava ayariyla olan derdim bugün bitti. Megerse hava ayariyla rölanti ayariyla hic bir alakasi yokmus.
    Önce gün baslar baslamaz indim motorun yanina. Bigüzel isittim motoru. Saga sola gittim geldim islerimi hallettim sonra aldim elime tornavidayi önce hava ayar vidasini siktim bigüzel. Kalemle isaretledim yerini ki tam tur atip atmadigimi anlayayim. Sonra 3tur actim vidayi. Rölantiyi kurcaladim ettim. Hava ayarini biraz daha siktim amaaaaaa nafile. Degisen hic bisey olmadi.
    Atladim motora doooogru servise gittim. Ustayla konustum dedim durum bu bu bu. Usta calistirdi motoru. Motor bi müddet calisti stop etti. Dedim bak hep böyle oluyor. 10km yol geldim. Isiklarda debriyaja basinca stop ediyor dedim. Ayak marsina basti bir iki sefer. Cözdü olayi. Dedi ki sen bu motoru zorlamissin. Bu sebepten dolayi subaplar yapismis. Dedim dogru. Ilk yag degisiminden sonra rodaj bitti diye dip gaz bastim dedim. CBF150 lere avans verip yanlarindan el sallayarak gectim dedim Dedi üst kapak acilacak. Eger kurtarabilirsek subaplari gevsetecegiz ayar yapacagiz. Seleyi cikarttik. Bezin deposunu cikarttik. üst kapaktan subaplari ayarladi. Allahtan bi sorun yokmus. Sadece sikismislar. Ayarlari yapti. Dedim su hava ayarinida yapiver ben kurcaladim onu 3 tur actim dedim. Dedi cok. Özellikle bu havalarda 1,5tur falan olmali. Neyse tüm ayarlari yapti. Simdi motor süper oldu. Hatta diyebilirim ki eskisinden daha iyi oldu. Sivernson arkadasimizin bi lafi vardi subaplari ayarlatin motoru taniyamayacaksiniz demisti. Hakikatten dogruymus. Süüüüper oldu. Sorunlarimda bitti. CBF150lerin ahi tuttu galiba motora 20TL sikismis.
    Özetle sizlerin dikkat etmesi gereken konu: usta dedi ki motor hic degilse 4000km oluncaya kadar dikkat edilmeli. Sürekli dip gaz gidilmemeli dedi. Gidiliyorsa da arada sirada gaz kapatilmali bi soluklansin sonra tekrar verirsin dedi. Hakikatten de o gün cbf lerle giderken uzun süre dip gaz gittim. Ama allahtan büyük bi sorun yokmusta subaplarin ayariyla is bitti. Sizlerede önerim. ikinci peridik bakima gittiginizda muhakkak subaplarinizi ayarlatin daha dogrusu biraz gevsetilmesi gerekiyor sanirim. Motor simdi ilk halinden bile daha güzel oldu. Cok memnun kaldim. Hatta servisteki cocuga dedim ki; senin az kulaklarini cinlatmadim hava ayaariyla oynadin motorun keyfini kacirdin diye. Yok abi onunla alakasi yok dedi. Neyse.. durum bu yani.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Abi sorunlarının bittiğine sevindim.Usta 1,5 turmu açdı hava ayarını ?

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Hadi gözünaydın. Motoru alınca adam usta oluyor herhalde
    Diş Fırçam Bile Motorlu :cherry:

Motosikleti
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sorunlarının bittiğine sevindim.Usta 1,5 turmu açdı hava ayarını ?
    1-1,5 tur dedi. heleki bu soguk havalarda. Valla bende cok mutlu oldum motor eskisinden bile güzel olunca. CBFcilerin ahi tuttu galiba dedim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:52 ----------

Alıntı KAARİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi gözünaydın. Motoru alınca adam usta oluyor herhalde
    Valla bende öyle düsündüm. Bisey daha ögrendik yani. Demekki olay sirf hava ayarinda, rölanti ayarinda degilmis. Subap ayarida nelere kaadirmis..

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-1,5 tur dedi. heleki bu soguk havalarda. Valla bende cok mutlu oldum motor eskisinden bile güzel olunca. CBFcilerin ahi tuttu galiba dedim
    Abi yakıta dikkat et bakalım artıcak mı.Sen mutluysan ne ala Bende ybr yi ilk aldıgım gunler hava ayarı ıle oynamısdım rolantıde durmuyordu motor ole bı moralım bozuldukı sankı motor hurdaya gitti.Sonradan birazdaha oynadım duzeldı.Çokda üstüne düşmeye gerek yok artık ufak tefek şeyleri tınlamıyorum

Motosikleti
    Abi yakıta dikkat et bakalım artıcak mı.Sen mutluysan ne ala Bende ybr yi ilk aldıgım gunler hava ayarı ıle oynamısdım rolantıde durmuyordu motor ole bı moralım bozuldukı sankı motor hurdaya gitti.Sonradan birazdaha oynadım duzeldı.Çokda üstüne düşmeye gerek yok artık ufak tefek şeyleri tınlamıyorum
    Yakitin artmamasi lazim diye düsünüyorum.Aksine düsebilir. Cünkü motor bariz bi sekilde rahatladi.

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Ben benim motorda 1,5 yapdıgımda yakıt artmısdı bariz havayı kısıyorsun benzin daha fazla gidiyor.Egzoz kokusundan belli olur ama sen memnunsan sorun yok devam

Motosikleti
    Ben benim motorda 1,5 yapdıgımda yakıt artmısdı bariz havayı kısıyorsun benzin daha fazla gidiyor.Egzoz kokusundan belli olur ama sen memnunsan sorun yok devam
    Dedigine dikkat edecegim.

Ben 1.600'e gelene kadar hiç dip gaz gitmedim. Şimdi E5'e çıkınca mecburiyetten basıyorum, hiç sevmediğim halde. Sorunun çözülmesi de sevindirici.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Ben de bu arada nerde yapıldığını buldum aşağıdaki ilanda yazmışlar

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...35981139/detay
    Diş Fırçam Bile Motorlu :cherry:

gözün aydın ati uzaktanda olsa sorunun üzüyordu beni hemde merak ediyordum subab ayarı kacmış bunu ögrenirmisin.ayarın bozulma sebebi sıkıştırmadan oldugunu sanmıyorum,fabrikasyon boşluk yetersizdi veya subab sistemi cok kaliteli degil bence en iyi niyetle motor rodajından sonra metal uzamaları yerini buldu subsb ayarı ister oldu zaten sıfır motor yaptırdınmı ustalar 4 5binden sonra gel ayar yapalım derler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:04 ----------

nasıl ati gözün kestimi bundan sonra kendin yaparmısın ayarı.
    kapagı acınca egzantirik zincirini gördünmü ustan üstten egzantirikli diye birşeyden bahsettimi bu motorlar öyle cünki eski modeller gibi degil,hani şu cbf lerin motorunda yazan OHC muhabbeti varya işteo.

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    [QUOTE=omegakont;2241317]

Mondial yazısı basit çıktımı? bilgilendirirsen sevinirim

Bunu ben de merak ediyorum. Kendiminki çıkacak gibi durmuyor...
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Alıntı reno9man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gözün aydın ati uzaktanda olsa sorunun üzüyordu beni hemde merak ediyordum subab ayarı kacmış bunu ögrenirmisin.ayarın bozulma sebebi sıkıştırmadan oldugunu sanmıyorum,fabrikasyon boşluk yetersizdi veya subab sistemi cok kaliteli degil bence en iyi niyetle motor rodajından sonra metal uzamaları yerini buldu subsb ayarı ister oldu zaten sıfır motor yaptırdınmı ustalar 4 5binden sonra gel ayar yapalım derler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:04 ----------

nasıl ati gözün kestimi bundan sonra kendin yaparmısın ayarı.
    kapagı acınca egzantirik zincirini gördünmü ustan üstten egzantirikli diye birşeyden bahsettimi bu motorlar öyle cünki eski modeller gibi degil,hani şu cbf lerin motorunda yazan OHC muhabbeti varya işteo.
    Üstad, usta motoru ineler incelemez sen bununla uzun yola mi gittin yoksa daga mi ciktin dedi?. Neden dedim? Bu zorlanmis dedi. Ben yok daga cikmadim ama uzun yolda bastim dedim. Subaplar uzamis yani yapismis dedi. (ne demekse). Sonra gerekli ayarlari yapti yukarida anlattigim gibi. Suan motorun keyfi süper. Cok memnunum. Son hizim bile artti. Yine dayanamayip bi bastim Motor iyice bi acilsin cok merak ediyorum kac yapacak diye.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:15 ----------

Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu ben de merak ediyorum. Kendiminki çıkacak gibi durmuyor...
    ilk günlerde bende cikartmayi düsündüm de hakikatten cikacak gibi degil. sanki yapistirdikten sonra cilasini atmislar gibi.

omegakont - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MC
    [QUOTE=m.s;2253091]
    Alıntı omegakont adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Mondial yazısı basit çıktımı? bilgilendirirsen sevinirim
    Çok kolay çıktı dersem yalan olur. Epeyce uğraştırdı. Sanırım sticker ı yapıştırdıktan sonra üzerine lak atmışlar. hatta sticker çıkınca yerinde belli belirsiz bir izde kalıyor. gerçi pasta ile birazını aldık ama tam olarak geçmedi.

Fön makinası ile ısıtarak denerseniz daha kolay oluyor. Ama sabır işi doğrusu. Tanıdık iyi bir boyacınız varsa çok daha pratik halledecektir. Benden tavsiye...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:25 ----------

Arkadaşlar, malum motor brandası örtülü de olsa sokakta duruyor ve bilumum sokak kedisi üzerinde. Hadi yatsınlar dert etmiyorumda, galiba iz olsun diye de üzerine çiş yapıyorlar. Çok fena bir koku. O kokudan insanın motora yaklaşası bile gelmiyor.

Kedileri motordan uzak tutma konusunda başarılı bir çözüm bulan var mı aramızda?
    OMEGAKONT
    Mutlaka Bir Yolu Vardır...

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Alıntı KAARİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bu arada nerde yapıldığını buldum aşağıdaki ilanda yazmışlar

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...35981139/detay
    İlan sahibi amma sallamış haaa
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Sahibinden.com'da ilanları denetleyen kişi olsam bu tip yalan dolan ilanları çatır çatır silerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)