Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bir gün boş bir vaktim olursa arkadan sökmüş olduğum lastiği öne takıp deneyeceğim.İyi bir netice verirse bildiririm.
    Ben kaçar Rakı saati gelmişKaçırmamak lazım
    Abi neticeyi merakla bekliyor olacagim.

Afiyet olsun abime. Beni de seytanlar dürtüyor haftasonu ya. Bende bi cikayim mayalama falan yapayim diyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    nova 150 cc
    Atilla abi senin motora bitiyorum ya. topcase yan çantalar falan enduro gibi olmuş

Canım sıkıldıkça topiğe girip senin ve omegakont'un fotolara bakıyorum. Allah sorunsuz kullanmayı nasib etsin. Herkese hayırlı günler

Motosikleti
    Alıntı mondiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atilla abi senin motora bitiyorum ya. topcase yan çantalar falan enduro gibi olmuş

Valla ne yalan söyleyeyim, bende zaten GS, Varadero, Vstorm tarzi endurolara özendigim icin öyle cantalar kullaniyorum Bütce bunlara yetmedigi icin MC enduro ile idare ediyoruz

Kardesim, allah sana daha güzellerini daha bol cantalilarini nasip etsin

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler benim motorda bi sıkıntım var sistem sizlerde de aynı olduğu için sorayım.

İki seferdir başıma geliyor ve hep yedek depoya güveniyorum. Benzin musluğum yukarı konumda, yani normal depoda. Yakıt sarfiyatı testleri yapıyorum şu sıralar, yalnız depom bittikten sonra yedek depoya alsam da çalışmıyor. O da bitmiş oluyor. Ben bu işi anlamadım, o zaman yedek depo ne diye var?

Şimdiye kadar yedek depoyu ilk kulanmamda sorun yaşamadım, ondan sonra hiç çalışmadı.
    Yakıt alırken benzin musluğu yukarı konumda hep, yani normal depo ayarında. Acaba onunla ilgili bir durum mu, yoksa yedek depom tıkalı falan mı?

Allahtan benzincilere yakındayken yolda kalıyorum.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    nova 150 cc
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ne yalan söyleyeyim, bende zaten GS, Varadero, Vstorm tarzi endurolara özendigim icin öyle cantalar kullaniyorum Bütce bunlara yetmedigi icin MC enduro ile idare ediyoruz

Kardesim, allah sana daha güzellerini daha bol cantalilarini nasip etsin
    Eyvallah abim sağolasın. Benim abim 250 mct almıştı yan çantalarını sökecekti ben kızdım negüzel duruyor işte fln dedim. motoru topcase yan çantalı fln çok seviyorum. Mc 'nin ayrı bi havası var be

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler benim motorda bi sıkıntım var sistem sizlerde de aynı olduğu için sorayım.

İki seferdir başıma geliyor ve hep yedek depoya güveniyorum. Benzin musluğum yukarı konumda, yani normal depoda. Yakıt sarfiyatı testleri yapıyorum şu sıralar, yalnız depom bittikten sonra yedek depoya alsam da çalışmıyor. O da bitmiş oluyor. Ben bu işi anlamadım, o zaman yedek depo ne diye var?

Şimdiye kadar yedek depoyu ilk kulanmamda sorun yaşamadım, ondan sonra hiç çalışmadı.
    Yakıt alırken benzin musluğu yukarı konumda hep, yani normal depo ayarında. Acaba onunla ilgili bir durum mu, yoksa yedek depom tıkalı falan mı?

Benim bildiğim musluk yukarı konumda yedektedir. Çoğu motosiklette böyle Tersi yoktur sanırım.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.

kardeş senin başına gelen olay benimde geldi ama ben o şekilde sürüyorum olay şu ilk aldığımda düzde benzin bittiğinde yedeğe alıyordum çalışıyor yola devam ediyordum sonradan farkettim düzde devam ederken yedeğe düşünce yedeğe alıyordum çalışmıyordu ama düzde de çok yol yapıyordu anladığım kadarı ile deponun içindeki boru çıkmıştır düz ve yedek aynı anda biter bir bak istersen
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    nova 150 cc
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim musluk yukarı konumda yedektedir. Çoğu motosiklette böyle Tersi yoktur sanırım.
    Daha önce okumuştum. musluk aşağıdayken yedektir. ortada ise kapalıdır yukarıda açıktır. atilla abi resimle anlatmıştı ilk sayfalarda. arkadaşın motorda bir sorun olabilir. bence yedek depo ne kadar yakıt alıyorsa ona gre hesapla. musluk bozuk olabilir. örneğin 5 litre alırsın 2 lt yedektir. musluk üst konumdadır ama işlevini yapmadığı için rezervide kullanıyodur. servise göster istersen.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı mondiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce okumuştum. musluk aşağıdayken yedektir. ortada ise kapalıdır yukarıda açıktır.
    Doğrudur. Benim 125 KT'de alt normal, orta (yani yan konum) kapalı, üst yedektir.

Kitapçıkta 1 litrelik bir haznesinin olduğu yazıyor. Garip şeyler oluyor zaten dün 40 km erken bitti benzin.

Peki şunu da deneyeyim faydası olacak mı: yakıt alırken musluğu yedeğe çevireyim, dolduktan sonra normale alıp yoluma koyulayım. Bu sefer normal depo bittiğinde yedeğe aldığımda çalışacak mı diye?..
    www.motorumla.net

Motosikleti
    16lt lik deponun 3lt'si yedek diye biliyorum. Ben her motor gezim sonrasi motosikleti garaja cektigimde muslugu kapali konuma getiriyorum. Binecegim zaman aciyorum. Yedegi hic acmak zorunda kalmadim. Gösterge yarilara geldiginde benzinimi aliyorum hep.Genelde 25-30tl lik benzin aliyor. Bitirmeden almamin nedeni genellikle gezilere katildigim icin grup halinde seyir ederken geziye cikmadan benzinimi aliyorum. Cünkü grup halinde hareket edildiginden böylesi daha dogru oluyor.
    Muslugun konumu hakkinda bilgi ayrica kitapciginda mevcuttur.
    Yakit tüketimleri 100km'de kac lt civarinda? Kullanicilar paylasirsa bende mukayese etmek isterim.

2,5 - 3 litre arası değişiyor nasıl oluyorsa.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    2,5 - 3 litre arası değişiyor nasıl oluyorsa.
    degismesi normal. Kullanima ve yola bagli olarak degisir.

Çok komik birşey oldu, kitapçıkta yukarıda olan normal depo işareti motorun üzerinde alt kısıma denk geliyor. Rezil olduk şimdi.

Bu arada birazdan motorun arkasındaki tutunma zımbırtısını sökeceğim.
    www.motorumla.net

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Çok komik birşey oldu, kitapçıkta yukarıda olan normal depo işareti motorun üzerinde alt kısıma denk geliyor. Rezil olduk şimdi.

Bu arada birazdan motorun arkasındaki tutunma zımbırtısını sökeceğim.
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Bu fotoğrafı günün fotoğrafı ilan etmenizi talep ediyorum.

www.motorumla.net

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub

Hortumu musluğa bağlayan tel kelepçede terinden kaymış herhalde
    Elin değmişken onuda yerine oturtuver bari
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Yarın onu da düzeltirim, sağ ol.
    www.motorumla.net

Motosikleti

Bu MR nin muslugu mu?

Evet, MR'ın.
    www.motorumla.net

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)