Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Sayın omegakont,
    Motosikletinizdeki arka sele bağlantı demiri orjinalmi,yoksa sizmi yaptırdınız?
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 150 mc

Satılık 150mc

Merhabalar kısaca acıklayım 700 km de olan 500 km de tüm bakımları yapılıp daha plakası ve ruhsatı çıkmayan 150mc nokta çiziksiz motorumu alman vatandaslıgına kabul edıldıgım ve gıdecegım için satıyorum fıat olarak 2400 olup pazarlık payı vardır iletişim 05428926973 02662398580 nodan ulaşabilirsiniz kazasız sürüşler

houlacaust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Kt
    peki ustalar bu motor piyasada tutulurmu bunda 5 sene sonra bu motora parça bulunabilir mi ?
    Dünya Denen Şu Hanede Elbet Seni Biri Anlar...

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı houlacaust adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki ustalar bu motor piyasada tutulurmu bunda 5 sene sonra bu motora parça bulunabilir mi ?
    Motor piyasada tutuldu bile. Parca da her zaman bulunur.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bundan sonra Mondial servisine gitmeyi düşünmüyorum. Direksiyonu sıkın diyorum para veriyorum, değişen birşey yok. Yine tıkırtı yapıyor. Zinciri en dandik yağa buluyorlar. Eve gelince temizleyici spreyle zor temizledim. Mondial'e şikayet edeceğim en kısa zamanda.

Bu arada sivernson'dan haberi olan var mı? 17 gündür online olmuyor?..

Bir de göstergesi su alan bir abi vardı, sonucu ne oldu acaba? Benim de arka sinyal su almış ve kararmış. Garantiden faydalanıp değiştireceğim.
    www.motorumla.net

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün ilk periodik bakim icin (1000km) servise gittim. Shell 15/50 yag koyduklarini söylemistim. Ilk izlenim olarak söyleyebilecegim son hizimin düstügüdür. Yagdan kaynakli oldugunu düsünüyorum. Ama su ihtimal de var. Motorun hava ayarini kurcaladilar onunlada alakli birseyler olabilir. Siz siz olun motorun karburatör ayarlariyla oynamalarina müsade etmeyiniz. Ilk firsatta 10/40 yag koyup tekrar deneme yapacagim. Eger son hiz eski haline dönmezse hava ayarlariyla alakali bir durum söz konusu oldugu ortaya cikiyor. Ayrica motorun zincirinide kap kara eski bir yag ile yagladiklarini gördüm. Temizlik yapmadan nasil yagladilar anlamadim.Sesimi cikartmadim. Cünkü yag bakim malzemelerimi almistim zaten. O yüzden bugün zincirime vakit ayirip önce güzelce zinciri gazyagi ile temizledim. ilk önce bi kabasini aldim sonra özenle zinciri gaz ile temizledim. Kurumaya biraktim ve kuruduktan sonra Castrol zincir sprayi ile zinciri güzelce yagladim. Bu sorunuda böylelikle halletmis oldum.
    Zincir bakimina baslamadan önce zincir koruma plastigini sökmüstüm, daha rahat calisabilmek icin.
    Omegakont arkadasimizin carbon calismalarindan da esinlenerek. Elimde zaten var olan karbon görünümlü folyoyuda zincir koruma plastiginin üzerine kaplamayi düsündüm. Kaplar kaplamaz resimlerini paylasirim.
    Sevgili Atilla,
    Özellikle senin bulunduğun iklim koşulllarında yaz aylarında (sıcaklığın yüksek olduğu temmuz ağustos aylarında) 15w40 motor yağı kullanabilirsin, ancak bu mevsimde 10w40'tan başka yağ kullanmamak gerekiyor, hatta istanbulda olan arkadaşlar 5w40 veya 10w30 bile kullanabilirler.
    Ayrıca çok afedersin hangi dangalak karbürtörünle oynadıysa onu mondial merkeze şikayet etmen hayırlısı olur. Motosiklet karbüratörleri otomobil karbörütölerine benzemez, çok ince ayar gerektirir, karbüratörden anlamayan ehil olmayan kişilerin kurcalaması, zengin karışım veya fakir karışım yapmasına, bu da ya motorun fazla yakmasına yada performansının düşmesine sebep olabilir.

Zincir yağlama konusunda da haklısın, temizlik yapılmadan yağlama yapılmaz, ama zincir temiz ise çak da gerek yok. Ama şu konuda haklı olabilirler, ben de sadece motor yağı kullanırım. Özellike teflon içeren zincir yağları, zamanla zinciri daha da fazla kurutuyor.

Motosikleti
    Peki karbüratör hava ayarinin nasil en ideal konuma ayarlanmasi gerektigini bilen var mi? Servistekilerle pek dalasmak istemiyorum. sonradan akla hayale gelmeyecek killiklar yapabilirler diye düsünüyorum. Sirf bu yüzden servisteki tipin motoru test etmesine de sinirlenerek sesimi cikartmiyorum. Ama beni uyuz ediyorlar.

omegakont - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MC
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın omegakont,
    Motosikletinizdeki arka sele bağlantı demiri orjinalmi,yoksa sizmi yaptırdınız?
    İzmir Galeri Gülhan yaptırdı. Devamını istiyorsanız oradan temin edilebilir.
    OMEGAKONT
    Mutlaka Bir Yolu Vardır...

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    zincir temzilemede tavsiyem gaz yagı il etemzileyin vede kaliteli bir zincir yagıyla yaglayın ben valwoline ullanıyorum kesinlikle sıçramıyor kirletmiyor
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Merhaba Dostlar Motosikletlerde yazın 15w 50 , kışın 10w 40 ideal yağ numaralarıdır Bazı servisler bişeyden anklamadıkları gibi yanlış bilgilerde veriyorlar. Bana servis yaz kış 10w 40 yağ kullanabileceğimi motor için sıkıntı olmadığını vs vs söyledi araştırdım ve yanlış bir bilgi olduğunu öğrendim zaten bu servislerin çoğu bisikletten motora geçiş yapmış kişiler , bilgileri tartışılır
    Ben makinamda Motul esterli yarı sentetik yağ kullanıyorum ve çok memnunum harika bir yağ sizede tavsiye ederim sadece Suzuki servislerinden temin edebilirsiniz, fiyatı 30 Tl civarında...
    Kazasız belasız sürüşler dilerim
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

Motosikleti
    @ Cesur509 kardesime katiliyorum. Cogu bisiklet tamircisi. Tamam olabilir ama insan da kendisini biraz gelistirir. En basit konu olan yag degisiminde bile sorun yasadim. Insan biraz dogru yönlendirir. Ama 20lirama daha oldu. 15/50den kesinlikle memnun kalmadim. Bugün gittim 1lt Castrol 10/40 yag alip yagimi kendim degistirdim. Zaten cok kolay bi islem. Yag tipasini 17 anahtar tutuyor. 50km deki Yagi bi kabin icine saliverdim. Yag koydugumuz tipayida actik ki hava yapip icinde yag kalmasin diye. Uzun süre bekledim icindeki yag süzülsün diye. Sonra karterdeki tipayi kapatip.Kuvvet dener gibi sikmadan. Tatli sikilacak yani. Huni yardimiyla yeni yagimi koydum ve motorumu calistirdim. Motoru bi güzel isittim. Sonra sehir icinde kisa bi deneme turu attim. Bariz fark var arada. BAkalim bide son hiz denemesi yapicam ileride. 15/50yagida bi kenara zulaladim. Artik kapi menteselerini yaglarim
    Arkadaslar, 10/40dan öte yag koydurmayin. Yazin uzun yola gidecekseniz ancak 15/50 olabilir.

Resimsiz is yapmam biliyorsunuz

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Abi malesef yanlış yağ koymuşsun gene.10 40 scooter almışsın.Ben aldım ama koymadım bundan koy sende.Scooterlarda kavrama olmadığı için iyi olmaz.

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    @ Cesur509 kardesime katiliyorum. Cogu bisiklet tamircisi. Tamam olabilir ama insan da kendisini biraz gelistirir. En basit konu olan yag degisiminde bile sorun yasadim. Insan biraz dogru yönlendirir. Ama 20lirama daha oldu. 15/50den kesinlikle memnun kalmadim. Bugün gittim 1lt Castrol 10/40 yag alip yagimi kendim degistirdim. Zaten cok kolay bi islem. Yag tipasini 17 anahtar tutuyor. 50km deki Yagi bi kabin icine saliverdim. Yag koydugumuz tipayida actik ki hava yapip icinde yag kalmasin diye. Uzun süre bekledim icindeki yag süzülsün diye. Sonra karterdeki tipayi kapatip.Kuvvet dener gibi sikmadan. Tatli sikilacak yani. Huni yardimiyla yeni yagimi koydum ve motorumu calistirdim. Motoru bi güzel isittim. Sonra sehir icinde kisa bi deneme turu attim. Bariz fark var arada. BAkalim bide son hiz denemesi yapicam ileride. 15/50yagida bi kenara zulaladim. Artik kapi menteselerini yaglarim
    Arkadaslar, 10/40dan öte yag koydurmayin. Yazin uzun yola gidecekseniz ancak 15/50 olabilir.

Resimsiz is yapmam biliyorsunuz

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
    Kardeş gerçekten scooter yağı koymuşsun , o yağ debriyajına zarar verebilir onu acilen değiştir
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

emrah1230 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    omega arka bagaj selesi cok güzel olmş gerçekten hem yakışmış hem daha saglam ben ankaradayım fiyatı ne ise almak istiyorum kargo fln olblrmi ac aba baska alcak varsa toplu bi alım yapalım eger özel yapım ise

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Alıntı emrah1230 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    omega arka bagaj selesi cok güzel olmş gerçekten hem yakışmış hem daha saglam ben ankaradayım fiyatı ne ise almak istiyorum kargo fln olblrmi ac aba baska alcak varsa toplu bi alım yapalım eger özel yapım ise
    Bende alabilirim. fiyatı ne kadar acaba?omegakont arkadaşımız bizi bilgilendirirse sevinirim.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Motosikleti
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi malesef yanlış yağ koymuşsun gene.10 40 scooter almışsın.Ben aldım ama koymadım bundan koy sende.Scooterlarda kavrama olmadığı için iyi olmaz.

Aglamak istiyorum yaaa... Allah belalarini versin basa bisey demiyorum.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Aglamak istiyorum yaaa... Allah belalarini versin basa bisey demiyorum.
    Abi bende koymuştum senın koydugun yagdan fazla birşey farketmemişti ama değiştirmiştim.Abi bulamassan ben gönderirim sana...

Motosikleti
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bende koymuştum senın koydugun yagdan fazla birşey farketmemişti ama değiştirmiştim.Abi bulamassan ben gönderirim sana...
    Sagol uniqe kardesim, bulabilecegimi düsünüyorum. Benim kizdigim konu, ben yagin üzerindeki scooter yazisini okudum. Satici bana abi 250cc ye kadar bunu koyuyorlar dedi ve öyle yönlendirdi beni. Ama yarin atacagim kafalarina yagi sürsünler bi taraflarina. Ben de pimpirikli insanim yarin bulur yagi degistiririm.

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sagol uniqe kardesim, bulabilecegimi düsünüyorum. Benim kizdigim konu, ben yagin üzerindeki scooter yazisini okudum. Satici bana abi 250cc ye kadar bunu koyuyorlar dedi ve öyle yönlendirdi beni. Ama yarin atacagim kafalarina yagi sürsünler bi taraflarina. Ben de pimpirikli insanim yarin bulur yagi degistiririm.
    Hiçbişey olmaz Atila bi dahaki sefere scooter olmayanından alırsın, sırf yağın üzerinde scooter yazıyor diye değiştirmek olmaz. Ben arabamda kullandığım 10w40 castrol yağı kullanıyorum.
    Yarı sentetik veya tam sentetik olması yeterli.
    Bu kadar da ince düşünmeyin yaw.

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Alıntı Thai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiçbişey olmaz Atila bi dahaki sefere scooter olmayanından alırsın, sırf yağın üzerinde scooter yazıyor diye değiştirmek olmaz. Ben arabamda kullandığım 10w40 castrol yağı kullanıyorum.
    Yarı sentetik veya tam sentetik olması yeterli.
    Bu kadar da ince düşünmeyin yaw.
    Usta resmen altın vuruş yapmışsın ne yaptın sen araba yagının karşıladıgı kriterle motorunki bir degil tamam 10/40 falan ama köpüklenmeden tut içindeki katkıya kadar çok farklı
    Atiturhan merak etme öyle muazzam fark yoktur scooter falan ama bir dahakine yinede dikkat et
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)