Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    arkadaşa yarın sorarım ama oda çin malı diyecek galiba bu arada albaba da o kadar baktım bu motoru çin motorları arasında goremedim
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Alibaba da olması artı mı eksi mi acaba cm3 değerinden bir araştırma yapılabilir belki
    Diş Fırçam Bile Motorlu :cherry:

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    elverengin@gmail.com

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Andiriyor ama degil.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:52 ----------

Arkadaslar, bugün malum hava cok güzeldi. Dün ani bir kararla ufak capli bir gezi daha yapmaya karar verdik. Facebook (http://www.facebook.com/pages/Edremi...55557261145626 ) grubumuzdan yaptigimiz yaygara sonucu 11-12motosiklet kadar toplanabildik. Cok keyifli bir gün gecirdik. Motosiklete binmeye ve sucuk ekmege doyduk. Cektigim resimleri slide show olarak ekte sunuyorum. Keyifli seyirler..

http://www.slide.com/r/wJ64beWrmD-MI...&view=original

omegakont - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MC
    Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz araştırdım ama bulamadım. MR 250 Destro Regal Raptor da var ama 150 MC modelini bulamadım. Lifan olmaz zaten adamlar Türkiye de fabrika açmışken Mondiale mal vermezler diye düşünüyorum.

Bu arada geçen hafta fabrika ile görüştüğümde çinden ithal ettiklerini söylediler. Yani Taiwan olduğu konusundaki yorumlar doğru değil. Hatta şöyle bir ifade kullandı telefondaki kişi;

" Eskiden çinde 500 civarı tedarikçi firma vardı. Ve çok ucuza motosiklet veriyorlardı ancak şimdi toplasan 50 civarı tedarikçi kalmış durumda. Onlarda ucuz mal üreterek ayakta kalamayacaklarını anladılar. Ayakta kalanlar Çin'in iyi motosiklet üreticileri ve bundan böyle kaliteli mallar geliyor. MR 250 Destro ya 5250 TL fiyat biçerken tereddüt etmiştik ancak ondan bile 2 ay da 35 tane satıldı. MR 350 den henüz satış olmadı ama 150MC, 150 MR, 125 MH toplamda 3000 in üzerinde satıldı ve bu yıl bu üç ürünün lokomotif olacağından eminiz. Şu ana kadar bu üç üründen de çok ciddi bir şikayet geri dönüşü yok. Ve bizde açıkçası bu modeller için çok titizleniyoruz. Artık karşınızda yep yeni bir Mondial var emin olun"

Bu konuşmayı da paylaşmak istedim. Gerisi zamana kalmış. Hep birlikte göreceğiz, karşımızda gerçekten yepyeni bir Mondial anlayışı mı var ?...
    OMEGAKONT
    Mutlaka Bir Yolu Vardır...

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Ucuz etin yahnisi işi olmuş kafalarına dank etmiş demekki
    elverengin@gmail.com

merhaba yeni üye oldum bende forumu takip ettim, 150 mc sahibi olma adayıyım, kafamda fazla şüphe kalmadı yeterince bilgi aldım, bugün bi arkadaşa rastladımda, yolda durup yanına gittim park halınde bir 150 mc konuştuk arkadaşla 2 hafta olmuş alalı 3000 km de çok memnunum dedi gücü ve titreşimsiz olması baş etken, fakat tek sorun banamı özel oldu bilmiyorum dedi debriyaj sıyırmaya başladı dedi, bende dedim hiç duymadım sana denk geldi sanırım , rodajı nasıl yaptın dadem ben motorcuydum dedi bunlar rodajlı geliyo zaten dedi inceden alıştırsan yetiyor dedi. çocuk iş için almış kurye şu an deniyo şirket heralde hepsini bundan alcak dedi. düz yolda 130 rampa aşaa 140 gidiom dedi. motor hollanda üretimi olup türkiyede toplanıyormuş edindiğim bilgiye göre. kimsede böyle bir problem varmı şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Hoşgeldin
    hollanda uretimi olması gerçekten şaşırtıcı geldi
    Kurye arkadaş debriyajda haklımı ileriki gunlerde gün yüzüne çıkar
    Şimdiden kazasızbelasız kullanman dilegiyle motorunu
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    Mondial 150 MC
    Alıntı seawolf34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba yeni üye oldum bende forumu takip ettim, 150 mc sahibi olma adayıyım, kafamda fazla şüphe kalmadı yeterince bilgi aldım, bugün bi arkadaşa rastladımda, yolda durup yanına gittim park halınde bir 150 mc konuştuk arkadaşla 2 hafta olmuş alalı 3000 km de çok memnunum dedi gücü ve titreşimsiz olması baş etken, fakat tek sorun banamı özel oldu bilmiyorum dedi debriyaj sıyırmaya başladı dedi, bende dedim hiç duymadım sana denk geldi sanırım , rodajı nasıl yaptın dadem ben motorcuydum dedi bunlar rodajlı geliyo zaten dedi inceden alıştırsan yetiyor dedi. çocuk iş için almış kurye şu an deniyo şirket heralde hepsini bundan alcak dedi. düz yolda 130 rampa aşaa 140 gidiom dedi. motor hollanda üretimi olup türkiyede toplanıyormuş edindiğim bilgiye göre. kimsede böyle bir problem varmı şimdiden teşekkürler.
    Hoşgeldiniz ve hayırlısı olsun. Bir bilgiyi düzelteyim. Motorun Nazillide toplandığı doğru ama Çin üretimidir. Fabrika ile görüşme neticesi öğrendiğim net bilgidir. Daha öncede yazmıştım sanırım gözünüzden kaçmış. Neden düzeltme gereği hissetim? Çünkü bende bir 150 MC sahibiyim. Hemen hemen sizinle aynı süreci ve tedirginliği yaşadım ama artık güveniyorum ve 150 MC sahibi olmak isteyenlerle doğru bilgileri paylaşmaya çalışıyorum. İnşallah en kısa sürede alır ve keyifle binersiniz.
    OMEGAKONT

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hollanda falan değil, omegakont'un da dediği gibi Çin üretimidir. Taiwan söylentileri vardı bir ara, öyle birşey de yok.

Son hızda da yanıltıcı olmayalım, fabrika çıkışlı olarak düz yolda yapacağı son hız 120, yokuş aşağı da 125'dir.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Genel olarak sitede yokuş aşağı lafı çok yuvarlak kullanılıyor. Yokuş var yokuş var. Kaç derece eğim var onu da söylemek lazım.

Ayrıca yokuş aşağı kaç yaptığının zerre kadar önemi yoktur.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynen öyle hiç önemi yok, lakin motor artık farklı bir ses çıkarır her an piston, krank kıracak gibi.
    www.motorumla.net

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Hollandalının işi gücümü yok Mondial üretsin Motor turuncu olduğu için bir çağrışım yapmış olabilir
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

gerçekten turuncu görünce kesin bunu hollandada yapmışlar dedim mondial motor yapmıyo zaten arkadaşım sağdan soldan aldığı artık kaliteli desek yeridir parçaları motosiklet haline getiren firma. herkese teşekkürler..

worldwideweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru beğendim ileride neden olmasın

Motosikleti
    banamı özel oldu bilmiyorum, debriyaj sıyırmaya başladı dedi, bende dedim hiç duymadım sana denk geldi sanırım , rodajı nasıl yaptın dadem ben motorcuydum dedi bunlar rodajlı geliyo zaten dedi inceden alıştırsan yetiyor dedi. çocuk iş için almış kurye şu an deniyo şirket heralde hepsini bundan alcak dedi. düz yolda 130 rampa aşaa 140 gidiom dedi. motor hollanda üretimi olup türkiyede toplanıyormuş edindiğim bilgiye göre. kimsede böyle bir problem varmı şimdiden teşekkürler.
    Arkadasim, öncelikle foruma hosgeldin. Umarim seni de 150MC sahibi olarak aramizda görürüz. Debriyaj konusunu bende ilk defa duydum. Üretim hatasi olabilecegi gibi kullanima bagli da olabilir. Rodaj konusundaki bilgiler kitapciginda yaziyor. 6bin deviri asmayin ve sabit bir hizda sürekli gitmeyin diyor. Ben sirket motoru kullanmadigim icin kendi malim oldugu icin rodaj konusuna dikkat ettim. Son hiza gelecek olursak sürücünün agirligina bagli olarak son hizinda degisecegini düsünüyorum. Arkadas siyiran bir debriyajla nasil düzde 130km/h görmüs sasirdim. Benim motor her zaman yüklü vaziyette. kendim 90kg im sanirim kiyafetlerle dahada agirim. kiyafetler 3-4kg gelir herhalde (kask+alt üst takim+bot). O yüzden düzde 115km/h yi gecemedim. Belki rodajdan sonra biraz daha artar hizim .Fakat esit sartlardaki CBF150leri geciyorum, YBR yi saymiyorum bile.

Hollanda konusu bence sadece renginden dolayi sehir efsanesi. Keske öyle olsa.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:29 ----------

Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hollandalının işi gücümü yok Mondial üretsin Motor turuncu olduğu için bir çağrışım yapmış olabilir
    isin gücün olmasinla alakasi yok ticaret bu. Hollanda da üretebilir almanya'da. Ama dedigine katiliyorum turuncu renk cagrisim yapmis olabilir. Hollandayla ilgisi yok. Nispeten kaliteli bir cin üretim ve yerli montaj demek daha dogru bir bilgi olackatir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:32 ----------

Arkadaslar, motorcu grubumla siklikla kücük capli gezilere gittigimizi daha önce söylemis ve bu konudaki slide lari topigimize eklemistim. Bu dogrultuda gittigimiz gezileri daha cok piknik havasinda yapiyoruz. Hedef duragimizda durup istirahat edip ögle yemegini yiyip geri dönüyoruz. Zaman icerisinde bir takim ihtiyaclar ortaya cikmaya basladi. Bunlardan bir taneside pikniklerde kullanmak üzere bir oturak (tabure) idi. Av malzemesi satan bir yerden 10TL karsiliginda bir tabure edindim. Sorun burada baslamakta. Katlanabilir bu tabureyi en son gezimizde file yardimiyla topcase in üzerine sabitleyebildim. Ama tek basina bu fileyi germek zor oluyordu ve seyir esnasinda kipirdanmalar sonucu topcase biraz cizilmisti. Zaman zaman balik tutmayada gittigimden kamis oltami koyacak yer bulmakta zorlaniyordum. Topcase üzeri demirden hazir portbagajlar satilmakta, bunlardan haberim var. Fakat bir sitede ( http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...30957917/detay ) bu port bagaj 50TL gibi bir ücrete satilmakta. Topcase imi ilerleyen dönemde daha büyük,kendinden portbagajli ve kaliteli bir marka ile (http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...go-canta/detay ) degistirmeyi düsündügüm icin ayrica portbagaj alamak istemdim. Uzun zamandir böyle bir port bagaj nasil yaparim diye düsünüyordum. Gecenlerde elime gardrop yada cekmece tutacaklari gecti ne olduklari tam olarak bilemiyorum. Bir de yataklarin uzun ve kisa köselerini birbirine baglamak icin olan demirler vardi elimde. L seklinde. Öncelikle bu iki tip malzemeyi sprey boyayla siyaha boyadim. Demirlerin topcase üzerinde hos durmamasi üzerinde bunlardan vazgectim.

Asagidaki resimde gittigimiz bir gezide taburenin topcase üzerindeki file ile tuturulmus hali.

Bunlarda bahsettigim grardrop yada cekmece tutacaklari boyandiktan sonra.

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Montaj sonrasi.

Elimde arta kalan yataklarin köselerini saglamlamaya yarayan demirden siyaha boyanmis kösebentleride fonksiyonel mi degil mi diye deneme amacli uygun buldugum yerlere sabitledim. Bunlarin deliklerinde ahtapotlari takmayi düsündüm. Eger sonradan begenmez yada fonsiyonel olmazsa bunlari cikartmayi düsünüyorum. yada belki reflektör takarim.

teşekkürler atiturhan bey, bugün izinliydim mondial bayisine gideyim dedim. ve yayan gitmenin acısıyla birtürlü adresi bulamadım. ve telin şarjı bitti döndüm dolandım ama bugünde gidip konuşamadım deneme turu belkide atamadım. kafaya taktım bugünlerde çok kararsız bir insan olduğumu biliyorm. bir tanıdıkta cbr 125 var 2006 3000 liraya verio ama almıyorum vaz gectim buna döndüm .

Motosikleti
    teşekkürler atiturhan bey, bugün izinliydim mondial bayisine gideyim dedim. ve yayan gitmenin acısıyla birtürlü adresi bulamadım. ve telin şarjı bitti döndüm dolandım ama bugünde gidip konuşamadım deneme turu belkide atamadım. kafaya taktım bugünlerde çok kararsız bir insan olduğumu biliyorm. bir tanıdıkta cbr 125 var 2006 3000 liraya verio ama almıyorum vaz gectim buna döndüm .
    CBR125 cok farkli bi tarz. 150-160lari görebilen bi motor. MC150 daha farkli bir tarz. Hondaya kötü diyemem ama 4 yasinda 125lik bir racing makinanin nasil kullanildigi sahibeli. 11bin devir cevirebiliyor bildigim kadariyla bu alet.

Motosikleti
    hyosung gt 250 09
    Alıntı omegakont adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar
    Bende 150 MC kullanıcıları arasına yeni katılıyorum. Dün İzmir'de Galeri Gülhan'a kaporamı verdim. Hafta sonuna kadar herhalde motoru almış olacağım. Burada yazılanlara gerçekten güvenerek - bence bir kumar oynayarak - deneme sürüşü bile yapmaksızın (ellerinde yoktu) ve görüntüsüne aldanarak sipariş verdim.

Umarım burda okuduklarım gerçektir ve bu motor beklentilerimi karşılayacaktır ve YBR almadığıma pişman olmayacağımdır...

En kısa sürede kullanım izlenimlerimi de aktaracağım. Ama herşey bir yana içimden bir ses doğru yaptın almakla diyor. Hayırlısı bakalım.

Yeni 150 MC'ciye tavsiyesi olanlar varsa şimdiden teşekkür ederim.
    kardeşim bende aynı yerden aldım motoru ve cok memnunum 1800 oldu harika bu arada 2 kişi 115 gördüm ama daha rodajda tabi ama ara sıra basmak iyidir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:42 ----------

Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR125 cok farkli bi tarz. 150-160lari görebilen bi motor. MC150 daha farkli bir tarz. Hondaya kötü diyemem ama 4 yasinda 125lik bir racing makinanin nasil kullanildigi sahibeli. 11bin devir cevirebiliyor bildigim kadariyla bu alet.
    kardeşim 4 yaşındaki o makina 2 gün sonra dağılır nasıl kullandıklarını iyi biliyorum bizimkiler en iyisi ben alırken hyusung gt 250 alıcaktım denedim bile ama bunu deneyince vaz geçtim boşuna benzin

Motosikleti
    Mondial 150 MC
    Mondial 150 MC almayı düşünüpte, YBR 125 veya CBF 150 ye aklı gidip gelenlere yardımcı olabileceğini düşündüğüm basit bir karşılaştırma tablosu buldum. Verileri yamaha, mondial ve honda nın sitelerinden de kontrol ettim. Belki kıyaslamakta faydası olur. Ama tabiki 10000 km devirmeden de bağlayıcı bişey söylemek yanlış olur. Bu sadece fikir vermek için. CBF ve YBR ci arkadaşlar lütfen alınganlık göstermesin ya da hemen savunmaya geçmesin. Burda amaç YBR ya da CBF i kötülemek değil (ki her 150 MC almayı düşünenlere yardımcı olmak...

OMEGAKONT

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)