Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Bu görüşüm hoşuna gidermi bilmiyorum ama HaRiKa Görünüyor...Maşallah.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:40 ----------

Mondial 150 MC istiyorum.....
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka lastigin önü mü? Yani motora yakin olan kisma mi? Sayet orasi icinse. Ben orasi icinde parca buldum. sert plastikten yapilmis bi tozluk vardi onuda aldim ilerleyen zamanlarda onuda takicam. arka tekerden motorbloguna camur gitmesin diye. Beklememin sebebi; sanirim orasi zaten koruma altinda. ama iyice tespit edip müdahale etmeyi düsünüyorum.

İşte abi burayı diyorum böyle bişi yapsam olur dimi.

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    ben hergun servisteyim arkadaşım ondan dolayı motorda tık dese hemen bakılıyor ondan yag çok sık degişecek her 500 km de
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    mondial 150 mc
    arkadaşlar merhaba ben balıkesirden ayvalığa 120km yolculuk yaptım 2 gün oluo akşam 7.5 ta cıkıp 1.30 da eve girdim o ayrı mesele yağmura yakalandıgım için saolsun 4 saat benım elbiseleri yarı yolda kahvede kuruttumm allah razı olsun adamlardan sadede gelelım motor eve geldım hala gidelım dıe yalvarıyodu sankı ama denıldıgı gıbı lastıkler yağmurda kaymadı 70km hızla gittim ayrıca sadece ıslanmıs amayağmur yağmayan bölümlerde arabalar için bile tehlıkelı oralarda ınanın 5 kmtre ayaklarım yanlarda yere degerek gittim resmen buzda dans etti lastıkler sıfır alanlara bir uyarı havasını lütfen indirin yda kesınlılle deiştirin arka lastıgı tek eksık noktası şimdiye kadar motorun bu saygılar

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı Rednem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba ben balıkesirden ayvalığa 120km yolculuk yaptım 2 gün oluo akşam 7.5 ta cıkıp 1.30 da eve girdim o ayrı mesele yağmura yakalandıgım için saolsun 4 saat benım elbiseleri yarı yolda kahvede kuruttumm allah razı olsun adamlardan sadede gelelım motor eve geldım hala gidelım dıe yalvarıyodu sankı ama denıldıgı gıbı lastıkler yağmurda kaymadı 70km hızla gittim ayrıca sadece ıslanmıs amayağmur yağmayan bölümlerde arabalar için bile tehlıkelı oralarda ınanın 5 kmtre ayaklarım yanlarda yere degerek gittim resmen buzda dans etti lastıkler sıfır alanlara bir uyarı havasını lütfen indirin yda kesınlılle deiştirin arka lastıgı tek eksık noktası şimdiye kadar motorun bu saygılar
    Yağmur da lastiklerin indirilmesine karşıyım. Lastiklerin basınç değeri neyse öyle olmalı. Ben 32 basınçla kullanıyorum. ayrıca lastiklerimde nitrojen gazı var. Faydalarını bilen bilir. Ön arka aynı basınçta kullanıyorum. Önün biraz daha düşük basınçla kullanılmasını makul değerlerde kabul edilebilir konfor bakımından olumlu oluyor. Ama benim tercih ettiğim birşey değil.
    Yanlış hatırlamıyorsam kumda lastiklerin basıncının düşürülmesi doğru olabilmekte.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:10 ----------

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte abi burayı diyorum böyle bişi yapsam olur dimi
    Evet tahmin ettiğim yer. aynı yer bende de çamur oluyor hatta diğerlerinde de oluyor tabii de bu konuyu bir tek biz kafaya takıyoruz herhalde Bizim MC lerde camurluğun içi yani dodik diye tabir edilen parca taaa resimde gösterdiğin yere kadar kapatıyor. Ben motor bloğuna çamur atıyor sanıyordum ama meğer o kısım plasikle örtülüymüş yani. servisin telkinleriyle ikna oldum. ama elimde yine de bi sert plastikten bi koruma var belki ileride takabilirim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:15 ----------

Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu görüşüm hoşuna gidermi bilmiyorum ama HaRiKa Görünüyor...Maşallah.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:40 ----------

Mondial 150 MC istiyorum.....
    Kardeş, pozitif yorumun için teşekkür ediyorum. İnşallah daha güzeli senin olur. Hadi bakalım seni de aramıza bekliyoruz.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Lastik basıncı ile hiçbir şekilde oynamayın.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet tahmin ettiğim yer. aynı yer bende de çamur oluyor hatta diğerlerinde de oluyor tabii de bu konuyu bir tek biz kafaya takıyoruz herhalde Bizim MC lerde camurluğun içi yani dodik diye tabir edilen parca taaa resimde gösterdiğin yere kadar kapatıyor. Ben motor bloğuna çamur atıyor sanıyordum ama meğer o kısım plasikle örtülüymüş yani. servisin telkinleriyle ikna oldum. ama elimde yine de sert plastikten bi koruma var belki ileride takabilirim.

Ne yapacan abi pimpiriklik işte Asıl amacım şu işaretlediğim yere taş falan geliyor ben sürekli yaylaya gittiğim için.Havalar düzelsin bir gideyim servise belki vardır tozluk.

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Sevgili arkadaşlarım,
    Hepinizin yeni yılını kutlar,2011 in sağlık,mutluluk,huzur ve şans getirmesini dilerim.
    Kazasız belasız nice senelere
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Motosikleti

2011 Herkese huzur ve mutluluk getirsin...

Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşlarım,
    Hepinizin yeni yılını kutlar,2011 in sağlık,mutluluk,huzur ve şans getirmesini dilerim.
    Necatik35 abi, senin de yeni yilin kutlu olsun. Ayni güzel temennileri bizlerde sana sunuyoruz...
    Vur rakinin dibine abi

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşlarım,
    Teşekkürler size de...

İkinci yağ değişimi için servise gittim (1600km) daha erken dediler yağım daha kararmamış bile. 2000 km'de gideceğim.

Yani;
    ilk 800 km
    ikinci 2000 km
    üçüncü 4000 km
    şeklinde gidecek...

Bu arada ben servisteyken bir MC daha yeni sahibine kavuştu. Eleman çok sevinçliydi, plakasız falan çıkacakmış yollara.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Mondial 150 MC
    Mondial bayileri başka marka motosikleti takas yapıyorlarmı.yapıyorlarsa elimdekini satmaya hiç uğraşmayayım diyorum.böyle bir imkan varsa gidip hemen 150 mc alacağım.

Benim çevremdekiler üç beş markanın daha bayiliğini yapıyorlar.
    www.motorumla.net

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    herkese mutlu umutlu sağlıklı husurlu seneler diliyorum.
    tekeriniz düz bassın

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    nice yılara kazasız belasız inşallah
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hepinize iyi yıllar arkadaşlar,

Cuma günü ben de motorumu nihayet teslim alabildim. İşlerin yoğunluğundan satın aldığım motorumu 1 haftadır bekletiyordum.
    Ancak sağ arka grenaj ve sol ön grenaj çizik ve kırık şekilde teslim edildi. Kırık grenajı servisten gördüler ve bi dahaki gelişinde değiştiririz abi dediler. Ama çizik arka grenajı ben bugün farkettim.
    Ayrıca motorlar tamamen dağınık geliyor mondialde. Montajı yapan arkadaşlar biraz özensiz olunca da ilk günden insanın canını sıkmaya yetiyor.

Vites pedalının arkasındaki ayak da alışmayan için oldukça zor, çünkü ben vitesi ayakkabının burnuyla büyütmeye alışmışım. ...

Ama motorun gidişi ve yol tutuşu oldukça iyi, titreşim kesinlikle yok. Ayrıca daha rodajda olmasına rağmen performansı muhteşem...

Bir de arkadaşlar sizlere birşey soracağım, bu jiklenin yerini ben bulamadım, sabah çalıştırmakta oldukça zorlandım, bana yerini tarif edermisiniz???

Teşekkürler
    Herkese iyi seneler

Motosikleti
    Alıntı Thai adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bir de arkadaşlar sizlere birşey soracağım, bu jiklenin yerini ben bulamadım, sabah çalıştırmakta oldukça zorlandım, bana yerini tarif edermisiniz???

Teşekkürler
    Herkese iyi seneler
    Motosikletin hayirli olsun kardesim, güle güle kullan. Memnun kalacagina eminim.
    Jikle motosikletin sol tarafindan motor kismina bakarsan görürsün, biraz icte kaliyor. Benzin filitresi var cam bir sise onun arka tarafina dogru kaliyor. Jikle üc kademeli islev yapiyor. En üstte ilk calistirma aninda kullaniliyor. Calistirdiktan sonra orta kisma aliyorsun.. isittiktan sonra en alt konuma aliyorsun ve gidiyorsun. Eger yikle 2. yada 3. konumda unutursan ve gaz verirsen belli bir devirden sonra sanki kesiciye girmis gibi oluyor. O yüzden gidecegin zaman en alt noktaya alman lazim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:26 ----------

Resim üzerinde isaretledim yerini...

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Alıntı Thai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinize iyi yıllar arkadaşlar,

Cuma günü ben de motorumu nihayet teslim alabildim. İşlerin yoğunluğundan satın aldığım motorumu 1 haftadır bekletiyordum.
    Ancak sağ arka grenaj ve sol ön grenaj çizik ve kırık şekilde teslim edildi. Kırık grenajı servisten gördüler ve bi dahaki gelişinde değiştiririz abi dediler. Ama çizik arka grenajı ben bugün farkettim.
    Ayrıca motorlar tamamen dağınık geliyor mondialde. Montajı yapan arkadaşlar biraz özensiz olunca da ilk günden insanın canını sıkmaya yetiyor.

Vites pedalının arkasındaki ayak da alışmayan için oldukça zor, çünkü ben vitesi ayakkabının burnuyla büyütmeye alışmışım. ...

Ama motorun gidişi ve yol tutuşu oldukça iyi, titreşim kesinlikle yok. Ayrıca daha rodajda olmasına rağmen performansı muhteşem...

Teşekkürler
    Herkese iyi seneler
    Hayırlı olsun, motoru Tuzla'dan mı aldınız?
    www.motorumla.net

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, motoru Tuzla'dan mı aldınız?
    Evet o plakasız alan eleman bendim sevgili dostum....

Ayrıca yardımın için çok teşekkür ederim atiturhan...

Allahtan daha fazla detay bilmiyorum senin durum hakkında, atıp tutardım bir de. Çok komik oldu ya.

Abi dışarıdaki kutuda montajı yapılmamış bir MC daha vardı, onun parçasından taksalardı keşke. Bir de servis hakkında bir detay vereyim; kısa boylu eleman motoru test ediyorum ayağına çok hırpalıyor. Benim rodajdaki motorla ön falan mı kaldırmış ne. Vermiyorum artık...
    www.motorumla.net

Motosikleti
    kaselettirmek icin mecbur servise gideceksin. Ben kendi yagimi kendim götürmeyi düsünüyorum. Ama bizim ilcedeki Mondial servisinin sahibi bu cevrede iyi bir tamirci oldugu söyleniyor. Yani bulunanin en iyisi yine.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)