Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    arada daglar kadar fark var dunlop çok ince duruyor ve bana guven vermedi hoş burada satanda arkadaşım pirellide on arkaya gore daha ince ve arka tekerlegin tabanı daha geniş ondan çok daha iyi
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Arkadaşlar size bir iki foto ve topcase aparatı fotolar deneme gibi kusuruma bakmayın

elverengin@gmail.com

150 MC'ye bir adım daha yaklaştım, dün a2 motor ehliyeti sınavımdan başarıyla geçtim. sınavda Mondial 125 mg sport kullandım. İkinci vitese alırken biraz zorlandı hemen geçiremedim vitesi ama sınav hocaları olayı anlayışla karşıladılar. ne de olsa sinyalleri ve slalomu sorunsuz yaptım.
    Ancak son günlerde, çevremden motor kullanan bazı arkadaşlarımın mondial almamam konusundaki telkinleri canımı sıkmıyor değil. Sizlerin de söylediği gibi, mondialin son çıkardığı motorların kalitesi şıklığı önceki motorlara göre daha üstün. Ama daha çoğu kişi bu modellerden habersiz. Yeni çıkan modelleri kullananların yaklaşık bir 10.000 km yaptıktan sonra görüşlerini öğren diyenler var.
    Mondi,ale olan bu güvensizlik nereden kaynaklanıyor merak ediyorum, insanlar mondialin yeni motorlarını daha görmemiş ve kullanmamış olmasına rağmen, oldukça önyargılılar.
    "artmazsa yetmez."

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar size bir iki foto ve topcase aparatı fotolar deneme gibi kusuruma bakmayın

Yakisikli motor vesselam....

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı korsankedi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondi,ale olan bu güvensizlik nereden kaynaklanıyor merak ediyorum, insanlar mondialin yeni motorlarını daha görmemiş ve kullanmamış olmasına rağmen, oldukça önyargılılar.
    Tamamen boş ve bilinçsiz bir önyargı. Aldırış etmeye bile gerek yok.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    suzuki burgman AN 400 k6
    Alıntı korsankedi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 MC'ye bir adım daha yaklaştım, dün a2 motor ehliyeti sınavımdan başarıyla geçtim. sınavda Mondial 125 mg sport kullandım. İkinci vitese alırken biraz zorlandı hemen geçiremedim vitesi ama sınav hocaları olayı anlayışla karşıladılar. ne de olsa sinyalleri ve slalomu sorunsuz yaptım.
    Ancak son günlerde, çevremden motor kullanan bazı arkadaşlarımın mondial almamam konusundaki telkinleri canımı sıkmıyor değil. Sizlerin de söylediği gibi, mondialin son çıkardığı motorların kalitesi şıklığı önceki motorlara göre daha üstün. Ama daha çoğu kişi bu modellerden habersiz. Yeni çıkan modelleri kullananların yaklaşık bir 10.000 km yaptıktan sonra görüşlerini öğren diyenler var.
    insanın sütten ağzı yanınca yoğurdu üfleyerek yiyor tani bilinçsiz tüketicilerde buna tuz biber ekiyor bence yeni modelleri alınabilir modeller
    ne toyotası lan benim babam adam gibi adam:salut:

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    kawasakiyi satıp mondial aldık ya ben salagım yada var bi bildigimiz ha 125 lik motordan 500 cc performansı bekleme

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:35 ----------

Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakisikli motor vesselam....
    mc daha yakışıklıda vites pelıyla selesi yuzunden ekarte ettim
    elverengin@gmail.com

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kawasakiyi satıp mondial aldık ya ben salagım yada var bi bildigimiz ha 125 lik motordan 500 cc performansı bekleme

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:35 ----------

mc daha yakışıklıda vites pelıyla selesi yuzunden ekarte ettim
    mc'nin beni rahatsız eden yönleride bunlar vites pedalı sanki zormu geçiyoda arkayada basmak için yer koymuşlar seleside ne kadar rahat merak ediyorum..bu aralar kafa karışık yine cbfmi alsam yoksa mcmi alsam diye düşünüyorum

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    kuçuk bir modifiye ile tek ayak olur arka tarafı kesiyorlar olmadı mh al
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    150 mc
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mc'nin beni rahatsız eden yönleride bunlar vites pedalı sanki zormu geçiyoda arkayada basmak için yer koymuşlar seleside ne kadar rahat merak ediyorum..bu aralar kafa karışık yine cbfmi alsam yoksa mcmi alsam diye düşünüyorum
    seleye mudahale edip sağlamlaştırabilirsiniz.ben demir taktırmadan içeriden bağlantısına kaynak yaptırdım.43 lt çanta ve içi dolu iken problem cıkarmıyor.
    vitese gelince; devrine göre bir de ara gazı verirseniz neden problem olsun?
    bunun yanında yedek parça temin hızına inanamazsınız...

bunun yanında yedek parça için bir örnek;
    mc arka jant(mondial fiyatı); 100 tl
    cbf arka jant(bayi fiyatı değil); 250 tl

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    mhde topcase baglama demirini 4 civata ile baglamışlar
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    bu yeni modellerde arka çanta demiri dice heralde plastik tarzı bişey çok dandik ama motorlar hakkındaki söylenenler kafamı karıştırıyor:(şimdi 3.000 verip sıfır km mc almak var yine 3000 verip kullanılmış cbf 150 almak var karar vermek zor

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Usta zaten cbf 150 saglam bir motor degil ybr desen amenna ama cbf150 gorundugu gibi degil
    Birde mondiali neden aldık hem sıfırı ucuz hem parcası ucuz ha yamaha veya honda kadar dayanıklı degildir o ayrı ama ben tuutp 4400 ybrye verecegime gidip 2750 mh verdim şimdilik memnunum
    birde cbf 150 3000 de kaç km de nasıl kullanmışlar en yag kullanmış ne etmiş benim aklıma takılır
    elverengin@gmail.com

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    bu yeni modellerde arka çanta demiri dice heralde plastik tarzı bişey çok dandik ama motorlar hakkındaki söylenenler kafamı karıştırıyor:(şimdi 3.000 verip sıfır km mc almak var yine 3000 verip kullanılmış cbf 150 almak var karar vermek zor
    Mondial daha yeni sayilir müco bence hiç düşünmeden al cbf i paşa paşa bin macera arama derim ben istersen bide metehana daniş
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial daha yeni sayilir müco bence hiç düşünmeden al cbf i paşa paşa bin macera arama derim ben istersen bide metehana daniş
    metehan abi nederki cbf allan totoş derama bu mondialde kafamı karıştırıyo cbfi sattım bi macera yaşadımşimdi cupuda sattım motorsuz kaldım nasıl bi macera yaşasam diyorumama çok kararsızım

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    metehan abi nederki cbf allan totoş derama bu mondialde kafamı karıştırıyo cbfi sattım bi macera yaşadımşimdi cupuda sattım motorsuz kaldım nasıl bi macera yaşasam diyorumama çok kararsızım
    hacı mondiale güvenmek için henüz erken bence alirsin elinde patlamasini istemem..olgun düşün bence ya alma yada bildiğini al..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    hacı mondiale güvenmek için henüz erken bence alirsin elinde patlamasini istemem..olgun düşün bence ya alma yada bildiğini al..
    mantığımda bana bu şekilde söylüyor ama şu mcyede bi sürüp denemeden almıcam cbfi zaten biliyorum cbfe temiz bakınca karşılığını fazlasıyla veriyor ve tipide hoş gösterişide var,bakalım hayırlısı.

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Hocam istanbul gibi yerde yasiyorsun git bi mondial bayiisine test sürüsü yap.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:36 ----------

Böyle yorumlar yüzünden yemin ediyorum bu forumdan sogudum. Girmiycem valla bi daha. Necati abiyi bile soguttunuz yaw. Adam girmez oldu.

Sunuda tekrardan hatirlatayim siz ön yargili arkadaslara: Netcati abi, uzun yillardir motorcu. BMW 1100GS gibi motorsikleti var. Ayriyetten BWS si ve günlük kullanim icinde bir MC si var. Adamcagiz güzel motor diyor ona da mi inanmiyorsunuz. Biz kullanicilar iyi motor bu yeni mondialler bunada inanmiyorsunuz. O zaman bu konuda ne icin bulunuyorsunuz anlamis degilim. Sirf milletin kafasini karistiriyor, öküz altinda buzagi ariyorsunuz.
    Isine gelen alsin kardesim MC isine gelmeyen gitsin ayni paraya 4yasinda 2. 3. el motor alsin. Ama sizler ona da karar veremezsiniz. Acaba ariza yapar? Suyu akar mi?..vs. gibi düsünceler. Tabanvaya devam edin siz en güzeli o, kafaniz rahat olur en azindan....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:42 ----------

Hocam, o arka dogru olan basmayi hic kullanmadim ne ise yaradiginida anlamis degilim acikcasi. Neden takiliyorsunuz ona anlamadim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:46 ----------

Alıntı sivernson adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Noktayi koymussun kardesim. Parasi cok olan gitsin Japon alsin simdi.

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    ybr ley kıyaslaslar anlarımda cbf le ne onu anlamadım cbf kulanan kurye yok izmirde adamlar bıkmışlar sattılar kurtuldular

sivernson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Hakikattende son nokta bu arada mc nin silindiri 45 tl isteyen baksın
    http://www.ugurmondialyp.com/
    elverengin@gmail.com

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Sevgili Atiturhan kardeşim,
    Sayfadan soğumuş falan değilim,hergün muntazam olarak izliyorum yazılanları.
    Yanlız,onu alma bunu al yada şunu al gibi muhabbetlere girmiyorum.Ben bu motosiklet hakkındaki düşüncelerimi formun ilk sayfalarında söylemiştim ve hala arkasındayım.Bu nedenle kimse ile polemiğe girmem.
    Bursı Mondial 150 MC kullanıcıları bilgi paylaşım sayfasıdır.Dışarıdan gazel atanlara itibar etmem.
    Burada bu motosilet ile ilgili bilgi ve birikimlerimizi paylaşmamız gerekir.Kimin ne alacağı bizi ilgilendirmemelidir.Haa bu arada başka bir marka motosikleti olan arkadaşlarda kendi motosikletleri ile ilgili sayfalarla ilgilensinler.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)