Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    bende mh den sonra bi atende mc olurdu
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbr250r
    yakıt konusunda bir hatırlatmam olsun,izmirden motorun deposunu doldurum toplam 220 km yol yaptım 20 25 km si şehir içinde, 70 , 80 km hızlarda ,3 defa araç sollarken 110 km hıza çıkıldı. havran a geldiğimde depo yu tekrar doldurdum 25tl benzin aldı.ayrıca motorun yokuş tırmanmasıda çok güzel fakat 100 km üzerindeki hızlarda biraz savruluyor gibi geldi,arka lastıği biraz kalınla değiştirdim bakalım şimdi nasıl olucak

Motosikleti
    150 mc
    Alıntı halil2580 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıt konusunda bir hatırlatmam olsun,izmirden motorun deposunu doldurum toplam 220 km yol yaptım 20 25 km si şehir içinde, 70 , 80 km hızlarda ,3 defa araç sollarken 110 km hıza çıkıldı. havran a geldiğimde depo yu tekrar doldurdum 25tl benzin aldı.ayrıca motorun yokuş tırmanmasıda çok güzel fakat 100 km üzerindeki hızlarda biraz savruluyor gibi geldi,arka lastıği biraz kalınla değiştirdim bakalım şimdi nasıl olucak
    220 km yi nonstop mu geldin? yoksa mola verdin mi?
    motorun kaç km de su an?

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı sivernson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun kaç km de su an?
    Kardes,bu bilgilerle nasil bi neticeye varican cok merak ettim? Ben daha cok savrulma olayina takildim. Nasil savruldu yani? anlamadim gitti. Ben de ayni makinayi kullaniyorum ben mi hakkini veremiyorum yani ?

Motosikleti
    cbr250r
    Alıntı sivernson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun kaç km de su an?
    Kardeş 220km nin ilk 80 km sinde mola vedim , 140 km sini mola vemeden geldim. Ayrıca arka lastiği değiştiren usta lastıkte çivi olduğunu söyledi savrulma belki ondan yapabilir.

Motosikleti
    150 mc
    Kardeş 220km nin ilk 80 km sinde mola vedim , 140 km sini mola vemeden geldim. Ayrıca arka lastiği değiştiren usta lastıkte çivi olduğunu söyledi savrulma belki ondan yapabilir.
    aslında ben savrulma için sormamıştım bu soruyu.
    savrulmanın sebebi motorun ön kısmının arka kısmınagöre yüksek olması ve rüzgardan dolayı olabilir.bende rastlıyorum savrulma durumuna ama yüksek hızlarda.bu normal.140 kg motor sonuçta. amarüzgar olmayınca banamısın demiyor.
    ben kmdesin derken motoun kaç km de demek istemiştim.buna göre motorun uzun yol performansını sormak istemiştim ki 140 km bu motor için uzunyol sayılmaz.ben genelde bu kmleri zaten durmadan yapıyorum

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Lastigi ne aldın usta ben pirellşi mt65 le degiştirecegim
    elverengin@gmail.com

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Ben arka lastiği 100/90-18 ebadında bir lastikle değiştirdikten sonra 100 km. üstündeki sallanma olayı bitti.Belkide ben alıştım bilemiyorum.Genelde hafif motosikletlerde 100 km.ve üzeri süratlerde bu sallanma olur.Bu tip motosikletlerden büyük motorlar kadar perfornmas beklemek doğru olmaz.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Motosikleti
    cbr250r
    Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastigi ne aldın usta ben pirellşi mt65 le degiştirecegim
    Yanılmıyorsam markası ırc

Birde bilginiz olsun depo kapağının kilitinin olduğu yere yağmurda su birikiyor bir bezle silmek lazım ileride küf yapabilir.

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Yanılmıyorsam markası ırc

Birde bilginiz olsun depo kapağının kilitinin olduğu yere yağmurda su birikiyor bir bezle silmek lazım ileride küf yapabilir.
    sagol usta ben çiftine 130-140 verip pirelli mt65 alacagım
    http://www.yildizticaret.com/cat/165/Lastik
    elverengin@gmail.com

bugün mondial bayiine gittim, 150 mc'nin fiyatı 2950 lira plaka ve ruhsat için ekstra 2oo tl masraf talep etti, pazarlıkta ne önerirsiniz?
    "artmazsa yetmez."

Motosikleti
    suzuki burgman AN 400 k6
    disc arka fren kalın tekerler birde farklı renk seçenekleri olursa ciddi ciddi alacağım ben bu motoru
    ne toyotası lan benim babam adam gibi adam:salut:

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Alıntı korsankedi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün mondial bayiine gittim, 150 mc'nin fiyatı 2950 lira plaka ve ruhsat için ekstra 2oo tl masraf talep etti, pazarlıkta ne önerirsiniz?
    2950 yi 12 ye boluyorlar 200 tl normal ben 180 lira harcadı kendim ugraştıpeşin paran vasya tabiki 100 veya 150 tl inerler
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    Ben pesin fiyatina taksitle aldim. Ama 2800 nakti TL'ye hersey dahil alabilirsin. Forumda alan arkadaslar var. Ben 950TL nakit verdim 200TL x10 taksit aldim. + 200tl ruhsat masrafi.
    Ama aldigim yer 2750TL nakit + 200tl ruhsat parasina bana birakmisti.
    Yaninda kask, kilit, koruma demiri..vs.. gibi seyler hediye olarak istemyi unutma

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:19 ----------

Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben arka lastiği 100/90-18 ebadında bir lastikle değiştirdikten sonra 100 km. üstündeki sallanma olayı bitti.Belkide ben alıştım bilemiyorum.Genelde hafif motosikletlerde 100 km.ve üzeri süratlerde bu sallanma olur.Bu tip motosikletlerden büyük motorlar kadar perfornmas beklemek doğru olmaz.
    Necati bey, MC'lere takilabilecek en genis ebat 100 müdür? 110 falan uygulanabilir mi? Ön arka beraber mi degistirilmeli yoksa sirf arkaya genisletsek yeterli olur mu? Önüde biraz genisletirsek herhangi bir olumsuzluk olur mu?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:21 ----------

sagol usta ben çiftine 130-140 verip pirelli mt65 alacagım
    http://www.yildizticaret.com/cat/165/Lastik
    Lastikler ucuzmus yaw. bende degistireyim bari bi ara elim bolarinca..

2950 yi 12 ye boluyorlar 200 tl normal ben 180 lira harcadı kendim ugraştıpeşin paran vasya tabiki 100 veya 150 tl inerler
    ruhsat ve plaka için kendim uğraşacağıma parasını bayiiye verip onlara yaptırmak en mantıklısı görünüyor. ama Atiturrhan abinin de dediği gibi peşin alımlarda indirim istemek akıllıca. herşey dahil 2800'ü zorlamalı, öte yandan ,2011 modelleriyle ilgili söylenenler de beklesem mi biraz daha acaba diye düşündürüyor.
    "artmazsa yetmez."

Motosikleti
    ruhsat ve plaka için kendim uğraşacağıma parasını bayiiye verip onlara yaptırmak en mantıklısı görünüyor. ama Atiturrhan abinin de dediği gibi peşin alımlarda indirim istemek akıllıca. herşey dahil 2800'ü zorlamalı, öte yandan ,2011 modelleriyle ilgili söylenenler de beklesem mi biraz daha acaba diye düşündürüyor.
    Bizimkilerde 2011 Ben söyle düsünüyorum, arkasi disk frenli olarak ciktiginda arka tekeri komple degistirmeyi düsünüyorum. Sanirim problem olmaz

estelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 kt
    bu arka frenin disk olması bu tür hafif motorlar için tehlikeli diye duymuştum, daha kolay kilitlendiği söyleniyordu

Motosikleti
    Alıntı estelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arka frenin disk olması bu tür hafif motorlar için tehlikeli diye duymuştum, daha kolay kilitlendiği söyleniyordu
    ayni seyi bende düsündüm. Zaten kampanada gayet yeterli tutuyor.

Motosikleti
    suzuki burgman AN 400 k6
    çanta ve elcik takınca bayağı kaslı duruyor birde kalın lastik tadın yenmez bmw yavrusu
    ne toyotası lan benim babam adam gibi adam:salut:

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Alıntı estelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende kle500 de bile kilitliyordu
    elverengin@gmail.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)