Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 SonuncuSonuncu

Like 125/200i kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    Alıntı nastayashi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi akşamlar,alanya antalya arasında yakıt denemem oldu.3195 km de depoyu fulledim 3445 km de benzin tamamen bitti.ciddi bir yakıtta tasarrufu var 3000km den sonra.3000 bakımından önce ortalama 100 km 3 lt yakıyordu.bu arada anlık da olsa 125 km hıza çıkabildim.100km nin üstü bu motorda tehlikeli bence.en güzel seyir hızı 80-90 km arası.sizin yakıt tüketiminiz nasıl ?
    125 cc 163 cc mi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı ToLGa_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 cc 163 cc mi
    163 cc ile.

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    mtor 1000 km ye dayandı, yağ değiştirmeme gerek var mı?

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    mtor 1000 km ye dayandı, yağ değiştirmeme gerek var mı?
    elbette var ,1000 bakımı için servise gideceksin ve yağın değişecek,bir dahaki bakım 3000km sonra olacak yinede sen servisine sor kaçbinde geleyim diye,servise gitmeyi ihmal etme yoksa motorun garanti dışı kalır her bakımdan sonrada bakım kitapçığını kaşeletip imzalatmayıda unutma
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    serviste ki adam bana ilk 500 de gittiğimde 2500 de gel dedi.

Motosikleti
    kymco agility city 200i
    serviste ki adam bana ilk 500 de gittiğimde 2500 de gel dedi.
    Kymco nun sitesinde her modelin kaç km de servise gideceği ve neler yapılacağı bilgisi var. Sitede 300,1000,3000,5000 diye gidiyor. İşin ilginç yanı Kuşadası na iki hafta önce arkadasa Kymco almak için geldik . Aldığımız yer ilk servisin 500 km de olduğunu söyledi bize. Bizde 300 biliyorduk benim like dada 300 de yaptık dedik. Cevap olarakta Kymco Türkiye şartlarına göre servis aralığını yeniden düzenlendi dediler. Peki dedik. İzmir e döndük bu sefer ben Kymco aldım . Servis aralığını sorduğumda 300,1000,3000,5000 seklinde aynen devam ettigini söyledi. Ya adadakilerde sorun var yada izmirdekilerde. Kymco nun sitesindeki bilgileri baz almakta fayda var diye düşünüyorum kendimce. Telefonla yazdım yanlışlık olduysa kusura bakma kelimelerde.
    probability:bounce:

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    Alıntı the_doberman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kymco nun sitesinde her modelin kaç km de servise gideceği ve neler yapılacağı bilgisi var. Sitede 300,1000,3000,5000 diye gidiyor. İşin ilginç yanı Kuşadası na iki hafta önce arkadasa Kymco almak için geldik . Aldığımız yer ilk servisin 500 km de olduğunu söyledi bize. Bizde 300 biliyorduk benim like dada 300 de yaptık dedik. Cevap olarakta Kymco Türkiye şartlarına göre servis aralığını yeniden düzenlendi dediler. Peki dedik. İzmir e döndük bu sefer ben Kymco aldım . Servis aralığını sorduğumda 300,1000,3000,5000 seklinde aynen devam ettigini söyledi. Ya adadakilerde sorun var yada izmirdekilerde. Kymco nun sitesindeki bilgileri baz almakta fayda var diye düşünüyorum kendimce. Telefonla yazdım yanlışlık olduysa kusura bakma kelimelerde.
    sorun değil.

bakıyım sitesinden.

enderkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco like 125
    Merhaba,
    Artık ben de bir like 125 sahibiyim. Gri renk aldım. İlk izlenimim; kaliteli ve güzel bir motor, grenajı ve aksamları gayet güzel ve sağlam geldi bana. Japon motorları aratmayacak gibi. Forumdaki tavsiyelerinize uyarak alır almaz lastikleri Mıchelın ile değiştirdim, hatta sıfırdan bu yeni lastikler ile kullanmaya başladım. Bir de sessiz çalışıyor olması hoşuma gitti.
    Bir de sorum olsun; frenlemede nasıl bir tarz izlemeli ? Ben frenleme tarzı olarak giderken önce sol freni (sanırım arka tekerlek) kullanıyorum ilk başta, yavaşlayıncada son duruş için sağ freni de (gaz kolunun oradaki fren, sanırım bu da ön tekerlek) kullanıyorum. Doğru mu ? Bir de sol fren elciği sert baya ve boşluğu az, normal midir ?
    Daha öncede skoter kullanmama rağmen, bir önceki motorum vitesli (Ybr 125) olduğu için yine de alışmam zaman alacak sanırım bu fren işine.
    Hepinize kazasız belasız sürüşler ...
    Mondial 250 MCT, Honda Today, YBR 125, Kymco Like 125

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    Merhaba, hayırlı olsun motorun güle güle kullan
    evet güzel bir motor sessiz, fakat ben halen daha üstündeki tekerleklerle idare ediyorum 1300 km oldu
    sol = arka
    sağ = ön

ben ikisini aynı oranda kullanmaya çalışıyorum, örnek veriyorum önüme aniden biri çıktığında ilk önce arka frene asılırım ve arka tekeri kitlerim, önüde sıkarım fakat ön tekerleği kitlemem, eğer duramıcağımı anlarsam önü de kitlerim

kısaca ikisini de kullan, ben biraz daha arkayı fazla sıkıyorum ağırlık öne gelmesin diye.

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    arkadaşlar kardeşimin arabasıyla maddi hasarlı trafik kazası geçirmem nedeni ile maddi sıkıntımdan dolayı LİKE 200İ motorumu satmak zorundayım. ilan detaylarını aşşağıdaki linkten görebilirsiniz...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2907769/detay/

By twona at 2011-05-26

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    üzüldüm dostum bir like kullanıcısını daha kaybediyoruz, umarım istediğin fiyata satarsın
    [COLOR="DarkRed"][U][I][B]" ... [COLOR="Navy"]motosiklet[/COLOR] üstünde ölürsenizde her [COLOR="Black"]motosikletçi[/COLOR]'nin istediği gibi görevinizi tamamlamış olursunuz."[/B][/I][/U][/COLOR]

Motosikleti
    herkese tekrar merhaba,geçen izmir motor festivalinde babamın like200i yi 2 kişi hem şehiriçinde hemde dağ yollarında test etme şansını yakaladım,öncelikle lastik değişiminden sonra motorun her yol şartında çok dengeli ve stabil olduğunu söylemek isterim,eşimle birlikte 30km lik gezimde düz yol performansını şaşırtıcı derecede iyi buldum,80 km ye kadar 2 kişi olmasına rağmen hızlanması iyi ve devamlı 2 kişi 80-90km aralığında zorlanmadan konforlu bir yolculuk sunuyor,dik rampalarda ise torkunun yetersiz kaldığını söyleyebilirim ama buna rağmen 60km den aşağı hiç düşmedi, tek kişi binildiğinde ise ne rampa ne düz yol dinliyor bu alet, cep herkülü gibi bişiy sağlam az yakan,gerektiğinde 2kişi binilecek bir şehiriçi motoru arayanlar için kesinlikle like200 ü listelerine almalarını öneririm.
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

grognard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese tekrar merhaba,geçen izmir motor festivalinde babamın like200i yi 2 kişi hem şehiriçinde hemde dağ yollarında test etme şansını yakaladım,öncelikle lastik değişiminden sonra motorun her yol şartında çok dengeli ve stabil olduğunu söylemek isterim,eşimle birlikte 30km lik gezimde düz yol performansını şaşırtıcı derecede iyi buldum,80 km ye kadar 2 kişi olmasına rağmen hızlanması iyi ve devamlı 2 kişi 80-90km aralığında zorlanmadan konforlu bir yolculuk sunuyor,dik rampalarda ise torkunun yetersiz kaldığını söyleyebilirim ama buna rağmen 60km den aşağı hiç düşmedi, tek kişi binildiğinde ise ne rampa ne düz yol dinliyor bu alet, cep herkülü gibi bişiy sağlam az yakan,gerektiğinde 2kişi binilecek bir şehiriçi motoru arayanlar için kesinlikle like200 ü listelerine almalarını öneririm.
    tek basıma 100 kg luk beni 120 ile goturdu...imza mı atarım kendisi görev adamı gibi scooter...

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    Honda Pcx mi yoksa Kymco Like 163 cc mi?
    [COLOR="DarkRed"][U][I][B]" ... [COLOR="Navy"]motosiklet[/COLOR] üstünde ölürsenizde her [COLOR="Black"]motosikletçi[/COLOR]'nin istediği gibi görevinizi tamamlamış olursunuz."[/B][/I][/U][/COLOR]

@tolga_09 göreceli olmakla beraber pcx kadar tipsiz scooter görmedim.buna mukabil like en yakışıklı olanlardan biri
    lezzet gider mesuliyet kalır

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    Alıntı yusuf ç. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @tolga_09 göreceli olmakla beraber pcx kadar tipsiz scooter görmedim.buna mukabil like en yakışıklı olanlardan biri
    Vallahi param olsa Pcx alırdım.

Motosikleti
    Honda Pcx mi yoksa Kymco Like 163 cc mi?
    tabiki like163 pcx 125 degilde 150cc olsaydı ozaman elbette pcx derdim ama 125cc lik motora o balina kasa fazla bence

twona nasılsın.Foruma yeni üye oldum.Normalde bisikeltle ilgileniyorum.Motor konusuna yabancıyım.Yalnız ilerde bir like 125 veya 200 almayı düşünüyorum.Senin motorundaki kahverengi kaplamalar çok hoş duruyor(bagaj ve seledeki)Onları nerden satın aldın ve nerde kaplattın merak ettim.İlerde alırsam aynısından yapmayı düşünüyorum.Soruma cevap verirsen çok memnun olurum.Sygılar..

enderkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco like 125
    Merhaba arkadaşlar,
    Geçenlerde 1 saatlik sürüş sonrası benzinciye gidim, pompa yanında durdum, benzin almak için seleyi açacam ama bir türlü açılmıyor. Anahtarı düzgün taktım, çeviriyorum, hani "tık" diye açılıveriyor ya sele, hiç ses yok ve elimle kontrol ediyorum hala kilitli. Epey uğraştıktan sonra el yardımıyla da olsa açabildim. Baktım ki, selenin kilit bölümünde, dilin geçtiği yerde yağ gibi bir şey var, sanki çalışma seriliğini bozmuş. Şimdi bir sorunum yok, geçti gibi ama hala tırsmıyor da değilim yine başıma gelir diye. Acaba aynı sorunu yaşayanlarınız oldu mu ? Nedeni ne olabilir ve ne yapılabilir ? Bu arada km henüz 800 civarı ve 300 bakımı yapıldı yalnızca. Yanıt verenler için şimdiden teşekkürler, yolunuz açık olsun ...
    Mondial 250 MCT, Honda Today, YBR 125, Kymco Like 125

Motosikleti
    Alıntı enderkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Geçenlerde 1 saatlik sürüş sonrası benzinciye gidim, pompa yanında durdum, benzin almak için seleyi açacam ama bir türlü açılmıyor. Anahtarı düzgün taktım, çeviriyorum, hani "tık" diye açılıveriyor ya sele, hiç ses yok ve elimle kontrol ediyorum hala kilitli. Epey uğraştıktan sonra el yardımıyla da olsa açabildim. Baktım ki, selenin kilit bölümünde, dilin geçtiği yerde yağ gibi bir şey var, sanki çalışma seriliğini bozmuş. Şimdi bir sorunum yok, geçti gibi ama hala tırsmıyor da değilim yine başıma gelir diye. Acaba aynı sorunu yaşayanlarınız oldu mu ? Nedeni ne olabilir ve ne yapılabilir ? Bu arada km henüz 800 civarı ve 300 bakımı yapıldı yalnızca. Yanıt verenler için şimdiden teşekkürler, yolunuz açık olsun ...
    eğer kask koyma yeri çok doluysa ve zorla kapattıysanız seleyi bazen bahsettiğiniz gibi zor açılma veya takılmalar oluyor ama böyle bir durum yoksa bende bilemeyeceğim

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)