Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
36. sayfa BirinciBirinci ... 26343536373846 ... SonuncuSonuncu

Suzuki GSF Bandit 600/650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ekremalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r /Suzuki gsf 600 s Bandit
    O zaman tum bu başlıkları toplayalim. st motor kullanıcıları bilgi ve paylasim diye en azindan yagmasakta gurleriz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ekremalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r /Suzuki gsf 600 s Bandit
    Evet arkadaşlar sorun tahmin ettiğim gibi zincir disli setinin miladini doldurmasindan kaynakliymis. Zincir salinim yapmayinca motosiklet akisi stabil hale geldi. Şimdi uzamasida harika ;) orjinal in arka disli 330 xring celik zincir 380 lira tuttu. Biraz pahali oldu ama yapacak bisey yok.

eçkideyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 suzuki bandit 1200 s ABS
    Arkadaşlar motorumu satılırsa enduroya geçiş için sahibinden e koydum.satılmazsa da binmeye devam.burdan birinin almasını tercih ederim masrafsız arızasız dosta gidecek nitelkite bir alettir.NOT:(bir arkadaşın dükkan hesabından ilana koydum mesaj atabilirsiniz silinmediyse de altında telefon numaram var)linki burada bakabilirsiniz.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-temiz-kullanilmis-bandit-1200s-182800029/detay

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    İyi akşamlar arkadaşlar.
    ön taraftan gelen bir cızırtıya uzun süredir kafam takılıyordu. Gerçi benden başka kimse duymuyor. Servis bile "abi kendine iş arıyorsun, yok bir şey diye" beni eleştirmişti. Ancak ben biraz takıntılı bir insanım. Bu duruma kesin çözüm için sabahtan işe koyuldum. ön tarafı komple söktüm ve bakım yaptım. iyi bir temizlik oldu, kablo bağlantılarını elden geçirdim. Far içi de kirlendiği için onuda güzelce yıkayıp kuruladım. Gösterge tablosunun içine giren nokta kadar bir toz vardı, hep gözüme batıyordu. Onu da temizledim. Tekrar ince ince uğraşarak topladım ve faal hale getirdim. Ne cızırtı kaldı, ne en ufacık bir kir. İçim rahat etti. Buraya kadar her şey güzel.
    Ancak sanırım uzun ve kısa far kablolarını yanlış taktım gibime geliyor. Kısa farda iken alt ampul mü, üst ampül mü yanıyordu inanın hatırlamıyorum. Kullanma kılavuzuna baktım. Bu konuda bir cevap bulamadım. Şimdi buna kafayı taktım. Arkadaşlar sizden ricam; motorunuzu bir kontrol edermisiniz. Kısa farda iken üst ampül mü, alt ampül mü yanıyor. Eger ben yanlış taktıysam hemen kablo fişlerinin yerini değiştireceğim.
    Umarım bir arkadaş okur ve cevap yazar.
    Her kese iyi günler diloyorum.

Motosikleti
    benim alettede maalesef bu cızırtılar gelmekte fakat incelediğimde kafa grenajından olduğunu farkettim henüz vakit ayıramadım.forum maalesef çok yavaş ilerlemekte.1200 ümde farlar yanyana olduğu için yardımcı olamıyorum.inşallaş bir 650 sahibi yardımcı olur.

Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Sorunu çözdüm. Nasıl çözdüğüme gelince; youtube'de videoları izledim. Yakın çekim olanlarda üst ampülün kısa farda yandığını gördüm ve fişlerin yerini değiştirdim. Problem çözülmüş oldu.

Motosikleti
    iyi hadi hayırlı olsun.gazlamaya devam

Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    İlginize teşekkür ederim. Kazasız belasız sürüşler diliyorum.

tekintekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki BANDİT 650 S (Haydut)
    Herkese hayırlı akşamlar ...

Motosikleti
    iyi akşamlar kardeş.yalnız burda öyle direkt cevap verecek kimse bulamazsınız.bende şansa düştüm

Motosikleti
    Alıntı eçkideyi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar kardeş.yalnız burda öyle direkt cevap verecek kimse bulamazsınız.bende şansa düştüm
    Kimseden her hangi bir cevap beklemiyorum , Bandit kullanıyorum sıkıntım yok . Kazasız sürüşler dilerim ...
    doğuştan çaresi olmayan bir hastalığım var,her gördüğümü adam sanıyorum...

saser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650s
    İyi günler arkadaşlar. Kara haydutumla mecburi yol ayrımına geldik. Buyurun bu da ilan numarası #191878582 .

Motosikleti
    Alıntı saser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler arkadaşlar. Kara haydutumla mecburi yol ayrımına geldik. Buyurun bu da ilan numarası #191878582 .
    Maaşallah güzel görünüyor...

Motosikleti
    İyi akşamlar . 2005 650 s haydut a Motul 5100 motor yağı kullandım , 7100 ful sentetik kullansam bir sıkıntı olurmu ?yada sizler hangi sini kullanıyorsunuz. memnun olduğunuz yağ hangisidir teşekkürler ...

Motosikleti
    Sevgili Bandit kullanıcıları , bu gün havayı güzel gördüm , şöyle biraz gezinti yapayım dedim , ama keyfim kaçtı ...Benim haydut, üç silindir çalışıyor , silindirin biri çalışmıyor , ve güç kaybı oluşuyor haliyle , acaba ne gibi bir sorunla karşı karşıyayım , ateşleme var çalışmayan silindirin buji si çakıyor , yardımlarınıza ihtiyacım var ,teşekkürler ...

Bujiyi değiştir kaç kere benimde başıma geldi.

Motosikleti
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bujiyi değiştir kaç kere benimde başıma geldi.
    Ama,diğer çalışan silindirlerdeki bujinin birisini takınca da sorun devam ediyor

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Mineral yağ kullan sentetik kullanma

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı tekintekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama,diğer çalışan silindirlerdeki bujinin birisini takınca da sorun devam ediyor
    Çalışmayan silindirin bujisini söktüğünde ...bujinin dibi islak mı-kuru mu?...Oradan ancak anlayabilirsiniz ateşleme gelip-gelmediğini..Ayriyetten-çoğu Japon sıralı dört silindirlide....silindir başına bir ateşleme bobini düşecek şekilde dizayn edilmiştir....ateşleme gelmiyorsa bujiye-bobin arızasına işarettir....
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalışmayan silindirin bujisini söktüğünde ...bujinin dibi islak mı-kuru mu?...Oradan ancak anlayabilirsiniz ateşleme gelip-gelmediğini..Ayriyetten-çoğu Japon sıralı dört silindirlide....silindir başına bir ateşleme bobini düşecek şekilde dizayn edilmiştir....ateşleme gelmiyorsa bujiye-bobin arızasına işarettir....
    Sevgili arkadaşım , çalışmayan silindirin bujisini söktüğümdE siyah ve kuru çıkıyor, birde buji çıkıkken ateşlemesini kontrol ettiğimde kıvılcım yapıyor ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:29 ----------

Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mineral yağ kullan sentetik kullanma
    10.40 Motul 5100 kullanıyordum , bu kez Yamalube 10.40 kullandım yarı sentetik acaba ondan mı bu sıkıntı ?

REKLAM ALANI
36. sayfa BirinciBirinci ... 26343536373846 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler