Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Kymco Agility 125 / Agility City 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı kimi1179 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar agilitynin hava ayarının(karbüratör) nasıl yapılıyor daha doğrusu ayar vidasının fabrika ayarında kaç tur gevşetilip yada sıkılacağını nereden bulabilirim.agility 50 nin kullanım kılavuzunda 2,1/2 gevşetileceği yazılıyor ancak 125 cc ler için aynı şey geçerlimi bilemiyorum.bu arada agility kullanıcılarının agility 50 nin kullanım kılavuzuna bir göz gezdirmelerini tavsiye ediyorum çünkü motorun bile son parçasına kadar nasıl söküleceği adım adım anlatılmış motor dışında pek bir fark olmadığına göre agility kullanıcılarına büyük yarar sağlayacağı kanısındayım.
    Hava ayar vidasını sonuna kadar sıktıktan sonra açılma yönüne doğru 3-3.5 tur arası çevireceksiniz.

Hava ayar vidası ve rölanti ayar vidasının ayırt edilebilmesi için şu fotoğrafı ekleyeyim:

Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    bu havalarda yakıt miktarınızda artış var mı? Ben 100 kmde 3.9 litre benzin yaktım en son ama şöyle bir açıklama yapmam lazım en fazla 3-4 km'lik mesafelere gitmekteyim ve motoru her çalıştırdığımda yaklaşık 5 dakika kadar ısınmasını beklemekteyim, ısınma sırasında motor rölantiside yüksek olduğu için yaklaşık 4 litre gibi bir benzin harcamaktayım 100 km'de.

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Ben motoru çok nadiren kullanıyorum artık kışın.

Yakıt hesabı yapamıyorum malesef.

Fakat kışın yakıtta bir miktar artış olması normaldir.

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    bana cruizerdan sonra scooter, araba rahatlığında geldiği için sağanak yağmur haricinde kullanmaktayım gerçi rüzgar yemekten sinüzitim azmış durumda. Rahatlık farklarını saymak istiyorum ayağıma rüzgar gelmemekte, ayaklarıma yağışli havalarda cruizerda dizime kadar su gelmekteydi scooterda gayet kuru ayaklarım. Ayrıca kask ve kilit koymak için bagajın ve çantanın olması ekstra bi rahatlık sağlamakta.

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    2008 senesinde motorun üstünden 1 yıl boyunca hiç içmemiştim.

Yağmurda çamurda üst baş batmadığı için rahat oluyor hakkaten diğer sınıfta motorlara göre.

Fakat artık yağmur gördüğüm zaman bile acil ihtiyacım yoksa motora binmemeye çalışıyorum.

Rahatlık, işlevsellik de bir yere kadar.

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava ayar vidasını sonuna kadar sıktıktan sonra açılma yönüne doğru 3-3.5 tur arası çevireceksiniz.

Hava ayar vidası ve rölanti ayar vidasının ayırt edilebilmesi için şu fotoğrafı ekleyeyim:

İlginiz için teşekkür ederim..

scooterın ön tarafı için küçük hoş görünebilecek siperlik yada benzeri bişey lazım.

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Ben çıkma Super8 camı aldım fakat henüz motora takma imkanım olmadı.

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    uyarcaksa bende alırım ayrıca kaça aldınız ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:27 ----------

Ayrıca yakıt filtresi hortum vs komple mi satılıyor sadece filtreyi bulma şansımız yok mu?

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    uyarcaksa bende alırım ayrıca kaça aldınız ?

[
    Ayrıca yakıt filtresi hortum vs komple mi satılıyor sadece filtreyi bulma şansımız yok mu?
    Ben henüz deneme imkanı bulamadım vaktim olmadığı için.

Direkt oturtacak vida yuvası yok Agility'de cam için. Ya kafa grenajı delinecek ya da silikon benzeri birşeyle yapıştırılacak.

Çıkma camı 20 TL'ye aldım bu arada. Sıfırı da sanırım 20 dolar civarı olması lazım.

Benzin filtresi tek başına satılıyor olması lazım.

http://www.kymco.com.tr/html/agility125.html

Şu adresteki parça kataloğunu indirip bir bakın.

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    benim motosikletin farları motor çalışmadan yanmıyor bu bir arıza mı yoksa normal bir durummu.motosiklet çalışınca bile rolantideyken farların gücü azalıp artıyor gaz verince normale dönüyor...?

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    benim motosikletin farları motor çalışmadan yanmıyor bu bir arıza mı yoksa normal bir durummu.motosiklet çalışınca bile rolantideyken farların gücü azalıp artıyor gaz verince normale dönüyor...?
    Motor çalışmadan far yanmıyor evet.

Gaz verdikçe farın canlaması da olağan birşey.

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    mondialde motoru çalıştırmadan farları açabiliyoruz agilityde elektriği aküden almamışlar galiba bu konuda mondialin sistemi daha iyidi bence ama arıza olmadığına sevindim.

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    benim karbüratör benzin akıtmaya başladı yakıt hortumunu kontrol ettim sağlam görünüyor, karbüratörün ortasından yani tam contanın olduğu yerden akıttığını düşünüyorum.karbüratörü söküp contayı kontrol ettim sağlam görünüyor ama yinede conta haricinde mesala silikon vb başka bir şey kullanabilirmiyim...

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    benim karbüratör benzin akıtmaya başladı yakıt hortumunu kontrol ettim sağlam görünüyor, karbüratörün ortasından yani tam contanın olduğu yerden akıttığını düşünüyorum.karbüratörü söküp contayı kontrol ettim sağlam görünüyor ama yinede conta haricinde mesala silikon vb başka bir şey kullanabilirmiyim...

Emme manifoldunu bir kontrol edin. Manifoltta yırttık olabilir.

Veya manifolt kelepçesini bir kontrol edin.

Bir arkadaşımız bu manifolt kelepçesinin gevşeyebildiğini ve ne sıkıldı sanılsa da sıkılanmayabildiğini söylemişti.

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    akıntı karbüratörün contasındanmış şuanda hiç akıtmıyor ancak şimdi de ralantide çalışıyor ancak ani gaz verdiğimde motor boğuluyor ve stop ediyor.hava ayarıyla oynadım arttırıp çoğalttım,rolantiyi yükselttim ama nafile neyapsam sorun çözülmüyor ani gaz verdiğimde stop ediyor .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:33 ----------

ayrıca bujiyi söküp başkasıyla değiştirdim,akü zayıflamıştı şarjedip tekrar denedim, hortumları söküp yeniden taktım yine de olmadı.

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Önceki bir motorumda benzer sıkıntıyı yaşadım.

Emme manifoltunda yırtık varsa motor gaz verince boğulur.

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    yırtık olacağını sanmıyorum ancak takarken tam oturtmamış olabilirim çok dikkat etmiştim ama yinede söküp tekrar takalım bakalım.

bu motoru daha bir kaç gun once arkadaş aldı üstüne binip deneme fırasatım olmadı ama anlatılana gore baya bi sağlam motor deniliyo

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    Alıntı befu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motoru daha bir kaç gun once arkadaş aldı üstüne binip deneme fırasatım olmadı ama anlatılana gore baya bi sağlam motor deniliyo
    Hem sağlam hemde çok seri insanın altından kayıyor resmen..

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    bu scootera hangi markadan jant bulabilirim benim jantlar fena yalpa yapıyor 50-60 km den sonra motor sarsılmaya başlıyor. orjinalleri de el yakıyor mesela mondial yada kanuni olabilir mi? bildiğim kadarıyla hussar ın jant ebatları aynı ama uyar mı onu bilemiyorum konuyla ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi...

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler