Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    crf 250 Rally
    Hayırlı olsun tarz değiştirmek zevkli
    Benim kranktan ses geldiğini söylemiştim hatırlarsanız, motoru garaja kapattım öylece duruyor ancak bu arada bir arkadaşımın kullanmadığı bir crf250'si
    vardı geçici olarak onu kullanıyorum bu aralar anladım ki tarzım enduro (supermoto isterimde biraz arazi yapmak istiyorum).

Zaten severdim ama 183 boy 80kg boyutlarıma da iyi geldi salco'da çok belim ağrıyormuş, crf'nin o ince uzun selesi bile daha iyi geldi bana. Bu arada yanlış anlaşılmasın kıyaslamıyorum birbiriyle ama her gün 40 km yapıyorum tek yöne, bazı günler ise 80km e-5 veya TEM'de

Birde arkadaşım çok sert olmamak kaydıyla ormana giriyor, bende olaya dahil olmak için crf bütçemi zorlayacağından bir wr125r
    ile çamura atmak istiyorum kendimi wr125x

tip olarak daha çok hoşuma gitse de biraz alçak 21" jant çok daha keyifli Hem sele yüksekliği daha fazla ve bacak boyum boyuma oranla uzun olunca çok zevkli. Servis araçlarının yanından geçerken şoförle bir hizada göz göze gelebiliyorum, artistlik yapan olmadı daha, sanki motorla dövecem :D

Yalnız salcoyu yaptırsam mı, yoksa onu böyle almak isteyen olurmu, kendisi işçiliğini yaparak ucuza mal edebilecek birisini bulabilir miyim... Ben yaparım diyen var mı?

Son tarafa biraz foto ekliyeyim

İki kardeş

Üçü bir arada

İkimizde bir boydayız

Salih_T ve EnesBeyter bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sizede hayırlı olsun.Wr 125r de güzel motor,salcanoya gelince bizim milletimiz fırsatçıdır arızalı deyince olmadık rakkamlar teklif ederler masraf fazla değilse yaptırıp satmanızı tavsiye ederim...

Motosikleti
    crf 250 Rally
    Tavsiyenizi dikkate alacağım teşekkürler.

MotorcuKrdeş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250R 2012
    Bügün motrun inceleme videosunu çektim dilim döndügünce :D atarım buraya link yükleniyor. Yaw bügün elcigin koruma demirini çalmışlar yuvarlak demiri morelim bozuldı ne yapacaksa onu :D neyse şükür motoru çalmamışlar

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    https://www.youtube.com/watch?v=cdc7GYgVI8Y

hafta sonu yaptığım Kızılcahamam gezisi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=tZlzxF3Vbkk

bu da daha önce çektiğim bir video.
    Salih_T ve EnesBeyter bunu beğendiler.

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @:Enes:Gazı köklediğin zaman tekleme yapıp kesdiğin zaman düzeliyormu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

Motorları ikiledim yeni 2. motorum
    Hayırlı olsun 2. motorun abi
    Kökleyince artıyo gibi de denenbilir üst devirlere doğru yapıyo
    gezginmotor bunu beğendi.
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    seyhantopuz; crf güzeldir..arazide kullanacak olsam düşünmeden alırdım ama daha çok asfaltta kullanacaksam dediğin gibi süpermoto daha uygun olur. Dişli lastik şehir içinde sıkıntı olur. crf'nin koltuk dediğin gibi çok da dar değil rahattır ama bi cruiser koltuğu gibide değil.. hafta sonu bir daelim üzerine oturayım dedim bildiğin yayla, evdeki puf koltuk... o derece yani...

İyi dilekte bulunan arkadaşlara teşekkürler.Salih kısaca salcanonun eine su dökemez,İstanbuldan aldım 200km yol gittim eve getirdim yolda salcanoyu aradım.Sürüş pozisyonu bana çok farklı geldi rüzgardan az etkileniyor(140 kg + alçak)ama ben beğenmedim tank gibi seside ayrı
    valla abi salcanodan çok memnunum ama bende herkes gibi başka motorlara bakmadanda edemiyorum..
    Cruiserların görüntü gerçekten güzel... hafta sonu bi daelim daystara baktım oldukça kaliteli.. gv250 kadar hantal durmuyor.. sevdim valla.. Motoru koyacak düzgün, güvenli bir yer olsa, paraya kıyıp hemen alıcam.. Naked tarzı bakacak olursakta, benelli tnt250 çok can yakıcı bir alet..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

songoku25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf S Kırmızı
    Bizde bakıyoz o benelli lere ktm lere yzf lere amma baktığımızla kalıyo :D o yüzden en iyisi altında olan motor :D tabi alabilecek durumdaysan iş başka
    EnesBeyter bunu beğendi.

Motosikleti
    tnt 250 12.500 den veriyorlar gerçi bugün yuro birazcık arttı bu motosikletin fiyatı da artmış olabilir. O kadar bütçe ne gezer bizde. bakmak bedava nasılsa.. gidiyorum bakıyorum.. hepsi o.. olurda temiz, uygun fiyatlı ikince el denk gelirse belki alabilirim.
    songoku25 bunu beğendi.

Alıntı EnesBeyter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun 2. motorun abi
    Kökleyince artıyo gibi de denenbilir üst devirlere doğru yapıyo
    Enes iyi dileklerin için teşekkürler. Hava ayarı bozulmuş olabilir,hava fazla geliyordur yüksek devire çıktığında benzin yetmediği için tekleme yapıyor,havayı kısıp benzini az yükseltirsen düzelek zannediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:32 ----------

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seyhantopuz; crf güzeldir..arazide kullanacak olsam düşünmeden alırdım ama daha çok asfaltta kullanacaksam dediğin gibi süpermoto daha uygun olur. Dişli lastik şehir içinde sıkıntı olur. crf'nin koltuk dediğin gibi çok da dar değil rahattır ama bi cruiser koltuğu gibide değil.. hafta sonu bir daelim üzerine oturayım dedim bildiğin yayla, evdeki puf koltuk... o derece yani...

valla abi salcanodan çok memnunum ama bende herkes gibi başka motorlara bakmadanda edemiyorum..
    Cruiserların görüntü gerçekten güzel... hafta sonu bi daelim daystara baktım oldukça kaliteli.. gv250 kadar hantal durmuyor.. sevdim valla.. Motoru koyacak düzgün, güvenli bir yer olsa, paraya kıyıp hemen alıcam.. Naked tarzı bakacak olursakta, benelli tnt250 çok can yakıcı bir alet..
    Allah gönlüne göre versin Salih.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Merhaba arkadaşlar:

Geçtiğimiz hafta 1850 km lik akdeniz ege turu tamamlandı. Çok keyifli ve sorunsuz bir geziydi. Geziyi bursa mt sayfasında paylaştım. Motor beni hiç üzmedi. 1000 km de sadece zincir bollaştı okadar. 1845 km de 230 tl benzin masrafım oldu. Yaklaşık 45 kğ yüküm vardı. Yan çantalar depo üstü ve topcase full doluydu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

Bursa mt gezi linki

http://www.motosiklet.net/forum/bari...ml#post3702459
    EnesBeyter, songoku25 ve Salih_T bunu beğendiler.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Enes iyi dileklerin için teşekkürler. Hava ayarı bozulmuş olabilir,hava fazla geliyordur yüksek devire çıktığında benzin yetmediği için tekleme yapıyor,havayı kısıp benzini az yükseltirsen düzelek zannediyorum.
    Dün yağ değiştirmeye gtimiştim motorcuya sordum karbüratörü temzileyip ayarlarız düzelir büyük ihtimal demişti
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

Motosikleti
    Salcano Wolf S Kırmızı
    Helal olsun search motorun hakkını vermişsin :D o yüke o yola göre bence yakıt harika + 1850 km sorunsuz gitmesi de motoru kanıtlıyo baktım fotolara pulsar la filan gezmişsiniz :D
    search16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bu arada benim mont, kask, baf ve eldivenler leş gibiydi.. Gerçi eldiven ve baf ı bir defa yıkamışlığım var ama kaskın ve montun siftağı yoktu.. 2014 Mart tan beri kullanıyordum.. Geçen hafta Cumartesi mont, eldiven ve baf ı attım çamaşır makinasına ön yıkamalı programda, 1 saat 45 dakka, bol detarjanlı bir şekilde yıkadım.. Elde yıkamak lazım, özelliği kaybolur falan diyorlardı ama "200 TL lik montun ne özelliği olacak boşver gitsin" dedim. Şimdi montumdan bahar kokuları geliyor.. Kaskın içini yıkamak sonradan aklıma geldiği için onu elde kızımın bebek şampuanıyla yıkadım, o da miss gibi oldu. Tavsiye ederim. Kaskın pedlerini söküp takmak zor olur diyordum ama çok kolaymış, 1 dk lık iş.. Yalnız kaskın vizörünü çıkarmayı beceremedim. Kırarım diye fazlada zorlayamadım.

Allah gönlüne göre versin Salih.
    Valla Abi bizim buraların hırsızı bol. Kömürlüğe 2 defa girdi. Apartmanda 1-2 daireyi yoklamışlıkları var. Yöneticinin araba nerdeyse çalınıyordu.. yan komşu görmüş sağolsun. Geçen haftada diğer komşunun araba çalındı. Bir hafta sonra bulundu ama kanuni yollardan değil. Benim motosiklet Allaha emanet denebilir. Şimdi böyle bir durumda bir motosiklete 8-10 bin TL verip, kapının önünde açıkta bırakmayı göz(t)üm yemiyor.

search16;
    Maşallah ne yüklemişsin. Kazasız belasız bitirmiş olman sevindirici.. Bize de nasip olur böyle geziler İnşallah.

Tabi bu arada motosikletimizin performansıda bir takdiri hak ediyor..
    search16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki GSX250R
    @Salih_T LS2 kaskın astarları ve vizörü çok rahat çıkıyor. Ben 1-2 haftada bir astarları makinaya atarım. Beyaz, altın sarısı ve şeffaf vizörüm var. Gündüzleri siyah veya sarı vizörü akşamları da beyazı takıyorum.
    Salih_T bunu beğendi.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Alıntı songoku25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helal olsun search motorun hakkını vermişsin :D o yüke o yola göre bence yakıt harika + 1850 km sorunsuz gitmesi de motoru kanıtlıyo baktım fotolara pulsar la filan gezmişsiniz :D
    Evet pulsar ybr salcano sym joymax 250 tvs vardı. inanamadığım pulsar her benzin molasında benden 2 tl fazla yakıt aldı. yani totalde 12 tl benden fazla yaktı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

Birde arkadaşlar uzun tur camı nereden bulabilirim. Önceki sayfada bir arkadaş link vermiş ama açılmıyor. Takan kullanan varmı.

Motosikleti
    Sinyaldeki arasıra çalışıp çalışmama can sıkıcı boyuta gelince, Tahsin kardeşimin sözünü dinleyip flaşörü değiştireyim dedim.. sorun çözüldü.. 5 TL ye aldığım cg tip bir flaşör işimi gördü. orjinal YBR flaşörü ellerinde yokmuş.. Bende daha fazla beklemek istemedim. aldığım flaşörün sesi yok maalesef.. ses arada sinyali kapatmayı unutursam uyarıcı oluyordu.. Başka bir tane sesli olan vardı onu deneyeyim dedim, ama ne ses.. her sinyalde resmen kamyonların geri ikazı gibi çığlık atıyordu.. hemen çıkardım. sessiz olması daha iyidir dedim..

Alıntı imamx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Salih_T LS2 kaskın astarları ve vizörü çok rahat çıkıyor. Ben 1-2 haftada bir astarları makinaya atarım. Beyaz, altın sarısı ve şeffaf vizörüm var. Gündüzleri siyah veya sarı vizörü akşamları da beyazı takıyorum.
    ohoooo ben üşengeç adamım,sürekli vizörü tak çıkar uğraşamam valla.. baksana yıkamak için bile 1 seneden fazla beklemişim..

Motosikleti
    Salcano Wolf S Kırmızı
    Çık çıksız sinyal mi olurmuş :D çık çık etmedikten sonra sökerim ben o sinyalleri kullanmam :D

@search16 benim profil resimdekine bakabilirsin kullanıyorum ben
    search16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı songoku25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çık çıksız sinyal mi olurmuş :D çık çık etmedikten sonra sökerim ben o sinyalleri kullanmam :D

@search16 benim profil resimdekine bakabilirsin kullanıyorum ben
    valla benim sinyaller şimdilik "çık çık" sız.. sinyalsiz kullanmaktansa sessiz kullanırım daha iyidir diyerek aldım.. Denk getirirsem çık çıklı olanı ile değiştiririm.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    Daha önce de yazmıştım km saatim bozuldu. Alt kisim çalışıyor ancak üst kısım 12000 km de takildi kaldi. Saati söktürdüm ancak tamiri mümkün olmadı. Wolf s için (2012 model) internetten bulabileceğim km saati linki biliyorsaniz paylaşabilir misiniz. Kendim değuştireceğim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)