Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bagdinli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    Arkadaşlar gecen hafta motoru düşürdün. Arka plastik camurluk sol sinyalin olduğu yerden kırıldı. Japonla yapistirdim ama 1 hafta sonra Oda attı tutmadı. Arka camurlugu tedarik edebileceğim bi site ya da bayi var mi bildiğiniz ???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı emrahbalkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar...Bizim wolflerin ybr ile uyumlu olmayan parçalarını tedarik edebileceğimiz bir yer yada bayi var mı? İleride ihtiyaç olursa die soruyorum. Salcano firmasından parça tedarik etmek mümkün mü? Yaw bir de geçen ybr koruma demiri taktım ama deponun alt ön kısmındaki siyah plastik kapağı çıkarmak zorunda kaldım. Bu da beni sinir etti. Gerçi çok da kötü durmuyor ama...Koruma demiri düz olanlardan değil. Dizlere dogru kıvrımlı olan cinsten.
    Son olarak hepinize teşekkür ediyorum arkadaşlar bir motor ustası kadar bilgim becerim olmasa dahi bu forumdan gerçekten çok faydalı ekstra bilgiler elde ettim. Sağlıcakla kalın...
    dostum ybr ye uymayan diğer parçları diğer çinlilerle uyuyor. ben arayıpta parça bulamadığım olmadı motor parçacılarında. ama istediğin kalitede bulamayabiliyorsun. dize doğru kıvrımlı enes takmıştı sanırım demiri. o bilir.
    benimkinde hiçbirşey değiştirmeden takmıştık.

Alıntı bagdinli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar gecen hafta motoru düşürdün. Arka plastik camurluk sol sinyalin olduğu yerden kırıldı. Japonla yapistirdim ama 1 hafta sonra Oda attı tutmadı. Arka camurlugu tedarik edebileceğim bi site ya da bayi var mi bildiğiniz ???
    dostum benimkide kırık. ha değiştirirmiyim çamurluğu ? sanmam
    ama sen servisine gideceksin çamurluk diğer markalarınki uymayabilir çünkü.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Haojue 150-9
    Arkadaşlar haojue 150-9 veya haojue 135s modellerine bakmanızı tavsiye ederim

Motosikleti
    Alıntı Fatih89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar haojue 150-9 veya haojue 135s modellerine bakmanızı tavsiye ederim
    Çift balansör diyorlar. Nasıl oluyor dostum?

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşlar. bahsettiğim çatırtı sesi için video çektim. linki burda
    http://www.izlesene.com/video/dusuk-...i-sesi/8456133

izleyip yorum yaparsanız sevinirim

Motosikleti
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar. bahsettiğim çatırtı sesi için video çektim. linki burda
    http://www.izlesene.com/video/dusuk-...i-sesi/8456133

izleyip yorum yaparsanız sevinirim
    İzleyemiyoruz. Sayfa yok diyor

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Merhaba arkadaşlar...Bizim wolflerin ybr ile uyumlu olmayan parçalarını tedarik edebileceğimiz bir yer yada bayi var mı? İleride ihtiyaç olursa die soruyorum. Salcano firmasından parça tedarik etmek mümkün mü? Yaw bir de geçen ybr koruma demiri taktım ama deponun alt ön kısmındaki siyah plastik kapağı çıkarmak zorunda kaldım. Bu da beni sinir etti. Gerçi çok da kötü durmuyor ama...Koruma demiri düz olanlardan değil. Dizlere dogru kıvrımlı olan cinsten.
    Son olarak hepinize teşekkür ediyorum arkadaşlar bir motor ustası kadar bilgim becerim olmasa dahi bu forumdan gerçekten çok faydalı ekstra bilgiler elde ettim. Sağlıcakla kalın...
    Esd demiri taktınız herhalde. O demir 2 şekilde oluyor 1tık aşağıya da takılabilirdi.
    Ben de aynı demirden kullanıyorum özellikle yüksek olanını almıştım sakal takarım diye.

Hoşunuza gitmediyse cbf demiri takabilirsiniz o daha ufak.
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzleyemiyoruz. Sayfa yok diyor
    onay bekliyor hala. onay gelince video açılacak
    burdan izlenebilir belki
    https://www.youtube.com/watch?v=xCtwsS_S2RM&feature=youtu.be

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    onay bekliyor hala. onay gelince video açılacak
    burdan izlenebilir belki
    https://www.youtube.com/watch?v=xCtwsS_S2RM&feature=youtu.be
    Cep telefonundan da dinlemiştim ama iş yerinde bilgisayardan daha net dinleyebildim.. Gerçekten garip bir ses zincirden gelmiyor gibi.. Hiç bir fikir yürütemedim doğrusu..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    Benimde fikrim yok. Ama şanzımandan öyle ses gelmez. Basit birşey çıkacak diye düşünüyorum.

Benimde fikrim yok. Ama şanzımandan öyle ses gelmez. Basit birşey çıkacak diye düşünüyorum.
    Zinciri saga sola salladigimda catirti geliyor ayrica zincir arka disliye oturdugunda elimle saga sola oynattigimda bir iki mm saga sola gidip geliyor. Acaba zinciri falan mi yedim 2000 km'de. Onun icin de bi video cekip koyayim. daha anlasilir olur hem

Motosikleti
    Salcano Wolf S
    Kardeş bence arka dişli flanşından (göbeğinden)geliyor. Flanşın ortasında bi rulman var bozulmuş olabilir. dişliyi tutan 4 tane saplama var ordan da olabilir. ben öyle hissettim. Flanşı söküp bi bak, olmadı değiştir 15-20 TL. YBR flanşı. Tabi için rahat etmezse anormal ise...Motorun km. düşük, birde hor kullanmıyorsan sanmıyorum zincir-dişli takımından olacağını. Bende aynı buna benzer motoru ilk aldığımda özellikle ilk kalkışlarda ve 2. viteste gaz verip çekmelerde bu sorunu yaşadım. Motorcu flanşı söktü bişeyler yaptı tam göremedim o zaman ama sonra sorun düzelmişti. Ama sonra içim rahat etmedi flanşı değiştirdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

Arkadaşlar şu ön frenin tutmasından şikayetim yok ama gacırdaması beni deli ediyor. balata spreyi biraz idare ediyor ama sonra yine aynı. Balatalar da bikaç ay önce alındı hem de BRENTA. Disk aynası da fena değil ama diski mi değiştirsem.? Ya da kaliperden mi? Kaliperi değiştirsem mi diyorum honda titan ES kaliperi uyduğunu buradan duymuştum.

Motosikleti
    Ön frenden sıkıntım yok çok şükür, tutması güzel, ses falan da çıkarmıyor..

Dün ilk defa bi civata gevşemiş onu sıktım.. plastik arka çamurluğu tutan içteki tek civata..

Bu arada malumunuz yeni çizme aldım ve bu çizmelerle vites değiştirmek ve frenlemem zorlaşmıştı.. ilk günlerdeki kadar olmasada hala sertlik var..ayak bileğini hareket ettirmekte normal bot ve ayakkabı gibi asla değil.. bazen özellikle 1. vitesten 2. vitese tam geçiş yapamıyorum 2 den boşa düşürüyor sıkıntımın bir tanesi bu..

2. sıkıntım ise ayak bileğini fazla bükeeiğim için arka frene basarken zorlanıyordum. ama o sorunu bugün halletim.. km 5.200 oldu biraz balatalar yıpranmıştr diyerek ve birazda arka frendeki boşluğu azaltayım diye arka civatayı 2-3 tur çevirerek freni biraz yukarı kaldırdım.. nefis oldu. frenlemem güzel ve rahat bir hal aldı.

Bu arada merak edenler için son benzin sarfiyatım şu şekilde gerçekleşti.

50 TL lik benzin almıştım.
    50TL/4.63 = 10.80 Lt yapıyor..

Bu benzin ile de normal bir kullanım ile 390 km yol yaptım.
    1.080/390= 2.77 Lt, 100 km de yaptığı yakıt olarak ortaya çıkıyor.

Motosikleti
    Kardeş bence arka dişli flanşından (göbeğinden)geliyor. Flanşın ortasında bi rulman var bozulmuş olabilir. dişliyi tutan 4 tane saplama var ordan da olabilir. ben öyle hissettim. Flanşı söküp bi bak, olmadı değiştir 15-20 TL. YBR flanşı. Tabi için rahat etmezse anormal ise...Motorun km. düşük, birde hor kullanmıyorsan sanmıyorum zincir-dişli takımından olacağını. Bende aynı buna benzer motoru ilk aldığımda özellikle ilk kalkışlarda ve 2. viteste gaz verip çekmelerde bu sorunu yaşadım. Motorcu flanşı söktü bişeyler yaptı tam göremedim o zaman ama sonra sorun düzelmişti. Ama sonra içim rahat etmedi flanşı değiştirdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

Arkadaşlar şu ön frenin tutmasından şikayetim yok ama gacırdaması beni deli ediyor. balata spreyi biraz idare ediyor ama sonra yine aynı. Balatalar da bikaç ay önce alındı hem de BRENTA. Disk aynası da fena değil ama diski mi değiştirsem.? Ya da kaliperden mi? Kaliperi değiştirsem mi diyorum honda titan ES kaliperi uyduğunu buradan duymuştum.
    ben daha önce pek çok kez yazmıştım. tekrar yazayım. istersen dünyanın en iyi balatasını tak, kaliper sorunlu olduğu sürece gene yakacak balatayı. pistonlar geri gelmediğinden sıkıyor balatayı. greslesende bir müddet sonra gene sıkışıp yakıyor balatayı.
    ben kaç balata yakıp çöpe attım düzeltemedim. en sonunda kaliperi değiştirttim. rahata erdim. şimdi en adi balatayı bile taksam çıt ses yok ön frende. çokda güzel tutuyor.
    titanes veya scooterların kaliperi uyar.

Zinciri saga sola salladigimda catirti geliyor ayrica zincir arka disliye oturdugunda elimle saga sola oynattigimda bir iki mm saga sola gidip geliyor. Acaba zinciri falan mi yedim 2000 km'de. Onun icin de bi video cekip koyayim. daha anlasilir olur hem
    dostum bence birmotorcuya götür. göreceksin çok çok basit bir problem çıkacak seninki.

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön frenden sıkıntım yok çok şükür, tutması güzel, ses falan da çıkarmıyor..

Dün ilk defa bi civata gevşemiş onu sıktım.. plastik arka çamurluğu tutan içteki tek civata..

Bu arada malumunuz yeni çizme aldım ve bu çizmelerle vites değiştirmek ve frenlemem zorlaşmıştı.. ilk günlerdeki kadar olmasada hala sertlik var..ayak bileğini hareket ettirmekte normal bot ve ayakkabı gibi asla değil.. bazen özellikle 1. vitesten 2. vitese tam geçiş yapamıyorum 2 den boşa düşürüyor sıkıntımın bir tanesi bu..

2. sıkıntım ise ayak bileğini fazla bükeeiğim için arka frene basarken zorlanıyordum. ama o sorunu bugün halletim.. km 5.200 oldu biraz balatalar yıpranmıştr diyerek ve birazda arka frendeki boşluğu azaltayım diye arka civatayı 2-3 tur çevirerek freni biraz yukarı kaldırdım.. nefis oldu. frenlemem güzel ve rahat bir hal aldı.

Bu arada merak edenler için son benzin sarfiyatım şu şekilde gerçekleşti.

50 TL lik benzin almıştım.
    50TL/4.63 = 10.80 Lt yapıyor..

Bu benzin ile de normal bir kullanım ile 390 km yol yaptım.
    1.080/390= 2.77 Lt, 100 km de yaptığı yakıt olarak ortaya çıkıyor.
    salih sen motoru çok kullanmadığından anlayamazsın. ama ön kaliper sorunlu. 40tl para değil doğrusu değişmek için.
    bot rahat olmasada güvenlik açısından çok iyi. bilemiyorum. iki ucu b.klu deynek bence bota alışmaya çalış. hepsinden önemli güvenlik.
    yakıtın gayet iyi. benimde o civarlarda. 125cc motora göre çok iyi rakam bence.

Motosikleti
    salih sen motoru çok kullanmadığından anlayamazsın. ama ön kaliper sorunlu. 40tl para değil doğrusu değişmek için.
    bot rahat olmasada güvenlik açısından çok iyi. bilemiyorum. iki ucu b.klu deynek bence bota alışmaya çalış. hepsinden önemli güvenlik.
    yakıtın gayet iyi. benimde o civarlarda. 125cc motora göre çok iyi rakam bence.
    ön fren sıkıntı çıkarınca titan kaliperleri ile değiştireceğim not alıyorum merak etme..
    Botu illaki kullanacağım, botsuz olmaz benim için.. sadece ayak bileğini biraz daha rahatlatabilirim belki botu badem yağı ile yumuşatarak..
    Yakıt konusunda da ekonomik olsun diye uğraşmadan bu değerler çıkıyor. Gereksiz gazlamaları ve devirli kullanmaları bıraksam dahada düşer ama o zamanda zevki çıkmaz..

vedkum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Tourneo 110ps
    Arkadaşlar hayırlı günler. Şuan wolf'tan vazgeçtim gibi ybr denk geldi bu hafta almaya gideceğim ama acaba bunun yerine sıfır wolf mü alsam diye halen düşünüyorum. Ne yapsam sizce? Birde @Tahsins motoru kocaelinden otobüs ile getirebilirmiyim acaba ?

İlan bu http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...ified-location

Motosikleti
    Pazar günü getirirsen ben sana şöförlük yaparım dostum.
    sen dönüşte beni harem yada esenlerden efetur a bindir yeterli.
    vedkum bunu beğendi.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Elimde kaldı bi salcano Wolf :(üç motor devirleri geçmişte kaldı. garip hissediyorum

vedkum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Tourneo 110ps
    @tahsins çok sağol düşüncen icin, benimde soforlugum var sıkıntı o yolu motorla gitmemek. Bu arada fabrikadan artik getirmiyoruz büyük ihtimal gelmez yanıtı aldıktan sonra wolf defteri kapandı gibi.

Motosikleti
    Alıntı vedkum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @tahsins çok sağol düşüncen icin, benimde soforlugum var sıkıntı o yolu motorla gitmemek. Bu arada fabrikadan artik getirmiyoruz büyük ihtimal gelmez yanıtı aldıktan sonra wolf defteri kapandı gibi.
    Ozaman sıkıntı yok. 100km bile yoktur, kendin getirebilirsiniz. Ben kaç kez istanbula gittim geldim. Yakın yani
    vedkum bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)