Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda Today F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar selamlar. Geçen hafta Honda Today almak için istanbuldaki tüm honda yetkili bayilerini aradım. Sarı renk bulsaydım almıştım. Malesef Honda Türkiye merkez depoda sadece 22 adet pembe ve 1 adet Kırmızı kalmış.

Her ikiside istemediğim renkler. Fiyat olarak da nakit herşey dahil 2.900 lira dediler. 1 yer kredi kartına 3.000 / 6 yapabileceğini 1 tanede yarım kask hedi ye edeceğini söyledi. Ama alacağım renk ya kırmızı ya pembe kırmızı çok mat geldiği için Pembe daha cazip geldi aslında ama 32 yaşındaki bir erkek vatandaş için iyice komik olur diye almaya cesaret edemedim.

Birkaç aradığım bayi de ilginçtir artık Honda Today gelmeyecek artık Tr ye ye Euro3 Emisyon değerleri Avrupa standartlarına uymadığı Karbürütörlü olduğu için ithalatı durduruldu gibi cümleler kurdu.

Benide bir panik aldı Yaw efsane olacak sanırım bu motor pembe membe alayım ben bir tane bundan diyordummmkkiiiii

yoğun araştırmalarım sonucu Honda Today Almayı erteledim.

Sebebine gelince; aşağıda link veriyorum yeni modeli çıkmış Japonya da...

http://www.honda.co.jp/TODAY/

Aslında bu model 2008 de üretilmiş bir model fakat, dediğim gibi Euro3 Avrupa birliği standartları yüzünden sanırım Türkiye'ye artık bu modeli getirecekler.

Neden mi?

1 - Motorda artık karbüratör yok PGM-FI denilen enjeksiyonlu bir teknoloji var. Şu anda yeni satılmaya başlayan honda spacy 110 luk ile aynı teknolojideler.

2- Fren sistemi farklı. ön freni de arka frenide sıksanız belli oranlarda her ikiside tutuyor ;)

3- Gösterge paneline yakıt durumu nu gösteren ibreler ve birkaç ekstra eklenmiş.

4- Motor gücü 8,250 Rpm de 3,8 den, 4,1 e çıkartılmış. Tork da da 3,6 değil 3,7

5- 1 Litre ile 65 km değil artık 73 Km gidebiliyormuş fabrika verisi tabi 30 km sabit hızla neticede daha iyi...

6- Kasası 3 cm daha uzun, teker aralıkları ve diğer boyutlar aynı. 1 cm yüksekliği kısa ama sele yüksekliği aynı ;)

7- Anahtar sistemine kilit getirilmiş

8- Bunlara ilavetende çok daha güzel renkleri var TR ye ye hangileri gelir bilmem ama makyajı ve birkaç yerde kullanılan nikelajlar ile çok çok daha şirin durmuş bence.

Tek kötü tarafı da öne disk fren koymamaları olmuş diye düşünüyorum.

TR ye ye geldiği gün ilk ben alırım herhalde...

Beklemeye devam... Ama son elde kalan modelleri çok uygun bir kampanya yaparlarsa ki hiç sanmam o zaman değerlendirebilirim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Today
    Google'ın çevirisiyle az biraz inceledim ben de siteyi, kendi klasmanında liderliği bırakmayacağı kesin, renkleri eski modellere göre ihtiyacı gidermiş, özellikle koyu kahvesi ve koyu grisi siyahla çok yakışmış, siyah olan mat sanırım metalik olsaymış o da yakışırmış, fiyatı nasıl olcak acaba, ben 2740a almıştım geçen ay ertesi gün 2800 oldu diye zamanlama iyi oldu diye sevinmiştim ama fiyat farkı çok olmazsa yeni modeli de kaçırdığıma üzülcem, ama olsun hepimiz aynı marka adı altındayız

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:12 ----------

Yeni todayF ile birlikte aksesuarları da gelse süper olur, garantiyi devre dışı bırakmadan taktırabilceğimiz orjinal alarmı, kılıfı ön tekerlek kilitleri güzel duruyor

Spacy 110 daha uygun gibi,getirecekleri enjeksiyonlu modelin fiyat etiketi 3.500'dan aşağı olamaz. 500 Tl için de pek ilgilenen olmaz o yüzden beklemeye değmez.

Bence, enjeksiyon sistemi en büyük değişim olmuş gibi görünsede; Fren sistemi ve göstergeleride yabana atmamak lazım. Bu paralara aldığınız bir motorsiklette dediğiniz gibi aman aman çok büyük farklar değil aslında ama, olmuşken neden yeni modeli olmasın... Hattızatında da aralarındaki farkın 500 lira olduğunu da tam bilmiyoruz. Eski modeli ile aynı paralara da satılabilir kanısındayım...

Nedenine gelince. Spacy Modelinde başlangıç fiyatı olduğunu söylüyor her bayi. 4150 gibi herşey dahil bir fiyatı var ve 1-2 hafta içinde zamlanacağını söylediler.

Her iki modelide bu hafta sonu yakinen incemele fırsatım oldu. Şu bir gerçek ki Today biraz tutku işi. Motorsikletten beklentilerinizi fazlası ile karşılamadığını bildiğiniz halde bana motordan ziyade sempatik birşey geliyor.

Mantıklı bir düşünce açısı ile ve motoru işinizi görmesi açısından alıyorsanız, spacy110 çok doğru bir tercih.

Ama Today da söylediğim gibi beni kendisine çeken çok farklı birşeyler var. Yanyana duruyorlardı ama yinede today diyor içimden bir ses mantığım ise spacy110. Ayrıca spacy110 sıradan ama kaliteli bir scooter gibi dururken Today bana akrabam gibi bakıyor karşıdan. Aşırı sempatik geliyor. Motor zevki ve kullanım rahatlığı da cabası. Amacına tam uygun üretilmiş. Alıp evime çıkarasım geliyor Biraz abarttım ama bilmem anlatabildim mi.

Bu benim 6. motorsikletim olacak. 2 tane çin malı dahil. Çok çeşitli motorları kullandım vitesli ve racing tipi dahil olmak üzere... Today ciddi bir hastalık. Todayciyi ancak Today kullanan birisi anlar diyorum başka da birşey demiyorum...

Başka motorlarla kıyaslamak, today aşkına tutulmuş birisi için biraz zor olsa gerek.

Bu arada Farını da H4 koysalar mış daha iyi olurmuş. Eski far sistemi aynı devam sanırım, resimlerden pek anlayamadım ama...

Bence duygusal anlamda Honda Monkey olabilir ama Today zor
    Spacy'nin fiyatına bir daha bakın,bayiler liste fiyatını söyler.
    http://www.sahibinden.com/efe_motor_...XQQdisplayitem

Today i klasik bir motor olma yolunda emin adımlarla gittiğini görüyorum.

Hatta geçen hafta almak istediğimde "sadece pembesi kaldı artık gelmeyecek" dediklerinde, işte dedim şimdi hapı yuttuk, pembeye tabi olacağız sanırım diye düşündüm. izmir bayisine kadar aradım. Acaba ellerinde başka rengi kalmışmıdır diye... Tabi istanbula getirmek epey masraflı oluyor. O zaman mantık çalışıyor çok şükür Aşktan sıyrılabildim.

Ben 10 seneye kalmaz VW in meşhur kaplumbağa araçları gibi klasikleneceğini düşünüyorum.

Bu arada bende Vw kaplumbağa var 1973 1303 , her zaman bulursunuz ikinci elini birşey kaçırmıyorsunuz.

Son gelişme olarak Honda Genel merkeze ulaşmaya çalıştım, ama telefonları çağrı merkezi açıyor gün içinde arayacaklarını söylediler... arayan yok. Bari dedim bir bayi arayayım onlar ulaşsın yada bana telefonu versinler diye düşündüm derken Bir bayi aradım merkezi arayıp bilgi vereceklerini söylediler.

Neticede aradılar ve TR ye ye bu hafta sonuna kadar 150 adet motor geldiğini fakat eski modellerden hiç farkının olmayacağını söylemişler. Bu arada bunu söyleyen bayinin elindede hiç Today yok ;) Elindekini satmaya çalışıyor diyeceğim ama öyle bir derdi yok yani...

Haftaya salı, çarşamba istediğiniz rengi alabilirsiniz dedi.

Nerede üretildiğini sordum! Motorların çinden geldiğini söyledi. Ama hiç sıkıntı yok motorlar sadece montaj yapılıyor çinde çok kaliteli bir fabrikadan geliyor dedi. Neticede bunlar Honda dedi.

Ben yinede 1,5 hafta daha bekleyip gelen partinin karbürütörlü olup olmadığını görmek istiyorum. Aklım karışmadı değil çünkü bu motorların ayrıca karbürütörlüsünü neden üretsinler diye düşünüyorum. Bakalım ne olacak...

Motosikleti
    Honda Today
    Bayinin söylediği gibi montaj işi Çin'de yürütülüyor, hatta genel olarak Asya ve Çin diye belirtilmiş ama kalitesinin değişmeyeceği kanısındayım bayiinin söylediği gibi.

Karbürütörlü yeni model olacağını sanmıyorum pek çünkü benim bildiğim kadarıyla today-t today-f modelleri mevcut, metropolitanlar da çok şık fakat Türkiye'de yok :(

Merhaba tekrardan,

Az önce Honda TR ye yi aradım Gebze yi. (Şekerpınar) 262) 658 83 83

Buradan bir yetkili ile görüştük, yoldaki 150 adet 2010-2011 döneminde satılacak modellerin karbürütörlü olacağını söyledi. Eski satılan modellerden hiçbir farkı olmayacakmış.

Sanırım bu durumda gelecek partiden Sarı renkliyi almak durumunda kalacağım. Alınca size detaylı resimlerini ve kullanıcı yorumlarımı yazarım... Her durumda beklemiş oluyorum. Pembe yi almayı gözüm yemedi Aslında alıp kaplasam çok tatlı bir şekle sokarım ben onu ama, neyse...

10 yıl daha gelmez enjeksiyonlu modeli merak etmeyin. önce avrupada satılmayan bütün karbüratörlü todayları toplayıp bize kaktıracaklar ondan sonrada başka tapon satılmayan spacy gibi modelleri getirip yine bizi keriz yerine koyacaklar bundan emin olabilirsiniz. 50 cc scooter 2800 TL olmaz böyle şey bu kada fahiş bir fiyat olamaz, nasıl olsa bizim insanımız satın alır... 250 cc scootera geçiş yapacağım hondada yok yok yok Allah yok. soruyorum şu anda getirmeyeceğiz size bunları kaktıracağız gibi konuşmalar müşteri hizmetlerinden. 150 cc den 600 cc ye atlıyor birden hondanın modelleri. arkadaşlar avrupada satılmayanı bize dayattırıyorlar lütfen almayalım bu tapon mallarını, baktılar satamıyorlar zorlada olsa getirecekler avrupada satan güzel modelleri.

Cbr 125 2007'de Avrupa'da,Türkiye'de 2010 İnnova 125i yine benzer 2007 Avrupa 2009 Türkiye'de. Cbf 125 2008 Avrupa'da 2011-12'de anca Türkiye'de

Sanki diğer markalarla anlaşmış gibi yeni model getiren yok.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:11 ----------

Alıntı hekimoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son gelişme olarak Honda Genel merkeze ulaşmaya çalıştım, ama telefonları çağrı merkezi açıyor gün içinde arayacaklarını söylediler... arayan yok. Bari dedim bir bayi arayayım onlar ulaşsın yada bana telefonu versinler diye düşündüm derken Bir bayi aradım merkezi arayıp bilgi vereceklerini söylediler.

Neticede aradılar ve TR ye ye bu hafta sonuna kadar 150 adet motor geldiğini fakat eski modellerden hiç farkının olmayacağını söylemişler. Bu arada bunu söyleyen bayinin elindede hiç Today yok ;) Elindekini satmaya çalışıyor diyeceğim ama öyle bir derdi yok yani...

Haftaya salı, çarşamba istediğiniz rengi alabilirsiniz dedi.

Nerede üretildiğini sordum! Motorların çinden geldiğini söyledi. Ama hiç sıkıntı yok motorlar sadece montaj yapılıyor çinde çok kaliteli bir fabrikadan geliyor dedi. Neticede bunlar Honda dedi.

Ben yinede 1,5 hafta daha bekleyip gelen partinin karbürütörlü olup olmadığını görmek istiyorum. Aklım karışmadı değil çünkü bu motorların ayrıca karbürütörlüsünü neden üretsinler diye düşünüyorum. Bakalım ne olacak...
    Bu siteden 0 km var mı yok mu bakabilirsiniz. İstediğiniz sarı renk mevcut.

http://www.sahibinden.com/honda_akde...XQQdisplayitem

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bitiyorum şu honda today'e yahu.

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 125 2007'de Avrupa'da,Türkiye'de 2010 İnnova 125i yine benzer 2007 Avrupa 2009 Türkiye'de. Cbf 125 2008 Avrupa'da 2011-12'de anca Türkiye'de

Sanki diğer markalarla anlaşmış gibi yeni model getiren yok.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:11 ----------

Bu siteden 0 km var mı yok mu bakabilirsiniz. İstediğiniz sarı renk mevcut.

http://www.sahibinden.com/honda_akde...XQQdisplayitem

İstanbul haricinde Bursa ve izmirde var... Onlardan alıp istanbula getirme maliyeti bile çok yüksek antalya yı hiç düşünemiyorum. 1 hafta bekleyip istanbuldan alırım Ayrıca gelen partiyi görmüş olacağım. O noktada da merakım gidecek

Motosikleti
    Honda Today
    Keşke 3. dünya ülkesi olmasaydık da, daha çalışkan üretken olup, daha fazla sayıda Türk markaları olsaydı ve diğer tüm markalarla yarışabilseydi ve biz de paramızı onlara verseydik ve Honda'nın veya başka markaların ülkemize motor getirmeleri için beklemeseydik. Bence para vermemeyi düşünmek kadar biraz daha gelişmiş olabilseydik süper olurdu.

Alıntı dransen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke 3. dünya ülkesi olmasaydık da, daha çalışkan üretken olup, daha fazla sayıda Türk markaları olsaydı ve diğer tüm markalarla yarışabilseydi ve biz de paramızı onlara verseydik ve Honda'nın veya başka markaların ülkemize motor getirmeleri için beklemeseydik. Bence para vermemeyi düşünmek kadar biraz daha gelişmiş olabilseydik süper olurdu.
    bizi bu hale getirip üretim yapan fabrikalarımızı iflas ettirenler utansın !

Motosikleti
    Honda Today
    bence de utansinlar, demek istedigim sorun sadece Honda veya ona verdigimiz paralar degil

Motosikleti
    Honda Today
    Motorun yakıt sarfiyatı şöyle (ilk 160 kmde): 1lt (95 oktan) benzin: 3.88 TL 1 LT benzinle 35 km gidiyor. 1 Km yolu 0.109 TL ye alıyor.

K-max - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K12000 RS, K1200S, Honda Today, PS150i
    Avrupaya satamadıkları motorları buraya gönderiyorlar düşüncesi doğru değil. Problem ne Japonlarda nede Today üreticisi olan Çin şirketi Sundiro Honda da. Bütün problem Honda Türkiye'den kaynaklanıyor. Kontak anahtarı güvenlik kalkanı eski Todaylerde vardı. Sabırım 2007 ve sonrasında kaldırıldı. Kombine fren sistemi yurt dışıda satılan bütün Todaylerde var. Sanırım Honda Türkiye üç beş kuruş fazla kar etmek için bunları iptal ettiriyor. 2009 fuarında fabrika yetkililerine yeni Today'i neden getirmediklerini sordum. Adam bana yenisini ne yapacaksın dedi iyi mi. Enjeksiyonun bir faydası yokmuş, lüzumsuzmuş, ithalat izni için bir sürü prosedür gerekiyormuş falan filan gibi saçma sapan bir sürü şeyler söylemeye çalıştı. Honda Japonya 2009 yılı itibariyle bütün motorları enjeksiyonlu üreteceğini açıkladı. Today Çin de üretildiği için bu kapsama girmiyor ama karbüratörlü olanlar Japonyada satılamıyor artık. Honda Türkiye'nin çok bilmiş tayfası Japon Honda'dan daha eğitimli olduğu için enjeksiyonun lüzumsuz olduğuna karar vermişler. Sadece mecbur kalırlarsa getirirler, kendi istekleriyle Türk tüketicisine daha kaliteli bir ürün sunmayı akıllarından bile geçireceklerini sanmıyorum.
    Yeni Today'de benzin deposu koltuğun altında değil, ayak bastığımız panelin altında. Böylece sele altı bagajı büyütülmüş ve motorun ağırlık merkezi daha alçaldığı için sürüş daha dengeli olmuş. Benzin göstergesi eklenmiş. Kaporta hatları biraz değiştirilip hatlar yumuşatılmış.
    Yeni Today'in görüntü olarak birebir kopyası İzmirli Motoran tarafından satılmaya başlandı. Modelin adı Ninety, ve sanırım 84cc motora sahip. 2500 TL fiyat var ama İstanbul'a henüz gelemedi.

Kullanıcı bilinci daha oturmadı isterse sadece tek Japon Türkiye'de olsun - rakibi olmasın direk Japonya'da satılan modelleri istemek lazım.

Yenisi varken eskiye rağbet eden tuhaf bir milletiz.

Ama yeni modellerin gelmemesindeki en büyük etken; motorum 2. elde iyi prim yapsın diyen enjeksiyonu gereksiz deyip kötüleyen , işi bilen takımı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler