Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
18. sayfa BirinciBirinci ... 81617181920 ... SonuncuSonuncu

Spyder

Motovento
    REKLAM ALANI
    ~~NEO~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ
    Alıntı ~~NEO~~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2011 motoshow'a özellikle Spyder almaya gitmiştim ama hesabım tutmadı ertelemek zorunda kaldım... Fuardaki Regal Raptor bölümündeki yetkili ile uzun uzun konuştum... Aynı soruyu sordum keşke 250 cc fiyatına 350 cc olsa dedim... Bana dedi ki ; bu motorların herşeyi aynı sadece motor bloğu farklı, şanzumanları aynı olduğu için bu bloklar birbirine uyumlu dedi... 7.000 TL verip 350 cc alacağına, ÖTV indirimi de varken 5.100 TL'ye 250 cc al, sıkılana kadar bin daha sonra istersen al motoru getir bayilerimize, kutusu açılmamış 350 cc motoru takalım, 250 cc olanı da ister sat, ister yedek olsun diye garajına koy dedi... 400-500 TL'ye bu işlem halledilir boşuna 350 cc diye fazla para verme dedi... Bu olay da bana çok mantıklı geldi... Durumu düzelteyim bu işi yapıcam zaten... Zaten öyle güç olarak da bi uçurum yok... 250 cc olan spyder 22 HP 350 cc olan ise 26 HP... Aradaki 2.000 TL fiyat farkını hissettirecek bi güç farkı yok bence...
    Üstte Yazdığım Mesajımı, Yeni Aldığım Bilgiler Doğrultusunda, Yanlış Yönlendirme Yapmamak Adına Düzeltiyorum

Yukarıdaki mesajıma yazdığım 250 CC'yi 350 CC'ye çevirme olayında ben gayet saf düşüncelerle motoru satan arkadaşa inanmış ve söylediklerini aynen burada sizlerle paylaşmıştım... Bu konuda 250 CC'yi, 350 CC ye dönüştürürken uyum konusunda bi sıkıntı yok... Orası tamam... Sıkıntı verilen fiyattaymış...

Regal raptor forumundan çok değerli bi abim, Celil Abim, bu mesajımı okuduktan sonra İstanbul'daki bana o değişimi anlatan Regal Raptor'un bayiisindeki usta ile konuşmuş... Usta değişimin kolaylıkla yapılabileceğini fakat verilen fiyata asla mal edilemeyeceğini söylemiş... Bunu üzerine Celil abi
    bana o siteden özel mesaj atıp konuyu anlattı... Bende siz değerli arkadaşlarımdan verdiğim yanlış bilgiden dolayı özür diliyorum... Bu iş bu paraya olmaz diyen '' Slayer '' nickli arkadaşa da ayrıca özür ve teşekkürlerimi iletiyorum...

Bu arada Celil Abi'nin yolladığı özel mesajı da affına sığınarak burada yayınlıyorum ki arkadaşlar bilgilensin...

'' merhaba mehmet mt de konuyu okudum
    öncelikle satıcının dediği 250cc 350 cc ye çevrilebilir doğru fakat 500 tl ye değil aynı konuyu o satıcının işi yapacak servis sorumlusu ustayla görüştüm dğişmesi gereken parçalar ( fiatlar ortalamadır )
    1- piton bloğu ( gömlek ) 400 tl
    2- piston tanesi 50tl*2 ad. 100 tl
    3-alt blok geniş oldugundan üst sibop kapagı ve dolayısı ile siboplar değişecek bunun fiatını bilmiyorum fakat 250tl civarı olacagını düşünüyorum
    4-conta takımı
    5- yağ
    6- işçilik
    toplamda 1500 tl den aşağıya çıkmaz demişti
    satıcı malını satmak için herşeyi söyler kendin araştır
    ''

Esnaf diye bildiğimiz insanların, 3 kuruş kazanmak uğruna insanlara yanlış bilgiler verdiğini de unutmayın, ben bu tuzağa düşüp bu motoru o amaçla alıcaktım... Artık alsam bile cc yükseltme olayının bu rakamalara olmayacağını anladım... Bilginiz olsun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    fiyatlar zaten enflasyon orantısındada değişiklik gösterebilir önemli olan uygulanabilir olması ona niyet eden önden bir fiyat alıcakdır.. fuarda verilen fiyat bence direk çinden ithalat fiyatı servisin verdiği fiyat ise doğal bir fiyat neticede servis.. bu parçaları bir şekilde yurtdışından direk getirtsen çinden fiyatların gene ben şahsen 500 ü geçiceğini sanmıyorum..

Evet bende katılıyorum 1500 değilde parçalar 500 tutar işcilikte 150 verirsin 650 ye kapatılır bence bu iş=)
    en basit örnek t1 150 asya motor piston sekman dediğin parçalar falan değişicek motor sıfırlancak motorucu 500tl fiyat verdi parçaları 100tl işçilik 50 l verdik 150 tl yaptırdık=) bu onun kadar olamasada bence o kadar pahalı olmaz ama arkadaşımıza teşekkürler yinede araştırmak lazım

Arkadaşlar RR Daytona 350 mi yoksa spyder mı artık RR de karar kıldım haftaya almayı düşünüyrum. İzmirde sadece daytona 350 var o yüzden sypder ı önerirseniz şehir dışından alıcağım

Alıntı k-k adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar RR Daytona 350 mi yoksa spyder mı artık RR de karar kıldım haftaya almayı düşünüyrum. İzmirde sadece daytona 350 var o yüzden sypder ı önerirseniz şehir dışından alıcağım

Benim fikrim rr daytonaya 8bin küsür para vermek mantıksız diye düşünüyorum. Ama tarz meselesi spyder 350 custom tarz bu tarzı seviyorsan kesninlikle spydr hem daha ucuz bence dahada şık. Kadıköyde 350 cc var suan 6900 tl

Motosikleti
    Regal Raptor DAYTONA 350cc
    Bende yeni başlıcam inşalla ve ilk 350cc spyder almayı düşünüyorum ama nette RR350cc spyder diye çeşit çeşit resimler var...2011 Regal Raptor spyder 350cc lerde modelde bi değişiklik var mı? galeride uzun süredir beklemiş, elde kalmış ile daha yeni gelmiş bi spyderı nasıl ayırdederiz?

Bu arada "İzmir de spyder yok" derken Pınarbaşı ndaki Regal bayisinde mi yok acaba?

Motosikleti
    SHADOW 750 C5
    slm arkadaşım alacaksan 250 ile 3550 arasında pekmfark yok sadece görüntü bir arkadaşım aldı şehir içi için uygun bir motor degil dedi sıfır 250 cc felan alıcaksanda 2. el 2006 gibi bişiyler tavsiye ediyim yeni kasa 250cc lerde vibrasyon cok fazla oluyor bizzat denedim.Yardımcı olduysam ne mutlu saygılar
    hastasıyız dedeeee

Alıntı guento adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yeni başlıcam inşalla ve ilk 350cc spyder almayı düşünüyorum ama nette RR350cc spyder diye çeşit çeşit resimler var...2011 Regal Raptor spyder 350cc lerde modelde bi değişiklik var mı? galeride uzun süredir beklemiş, elde kalmış ile daha yeni gelmiş bi spyderı nasıl ayırdederiz?

Bu arada "İzmir de spyder yok" derken Pınarbaşı ndaki Regal bayisinde mi yok acaba?
    Arkadaşım pınarbaşındaki aradım ordaki asıl satıcı çankaya da dedi gittim baktım elinde 250-9B ,daytona,bobber,100cc, ve 150cc lik var spyder yok 2 ay sonra gelecek dedi Bende o yüzden kuşadasından alacağım

pinkkuvars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VOLUSİA VL800
    Alıntı zuzu_20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşım alacaksan 250 ile 3550 arasında pekmfark yok sadece görüntü bir arkadaşım aldı şehir içi için uygun bir motor degil dedi sıfır 250 cc felan alıcaksanda 2. el 2006 gibi bişiyler tavsiye ediyim yeni kasa 250cc lerde vibrasyon cok fazla oluyor bizzat denedim.Yardımcı olduysam ne mutlu saygılar
    Sanki yardımcı olmadın da motorunu satacak gibi bi havan var gibi geldi bana
    Titreşim durumu şekil durumu hep bunlar daha önce konuşulmuş sonuca bağlanmış konular..Herneyse
    Yinede Arkadaşlar yardımcı olmayı bırakın spyder kullanıcıları yapsın araştıranlar için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın mehmetim tenzih ederim.

Neyse bana tekli sele lazım ha bak bi farkı daha 350 den artçılı selesi de var motorun renkide siyah değil şekil farkı buysa depo kapakları da farklı Farklar bunlar arkadaşlar Titreşimde iyi bir rodaj diyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:35 ----------

Guento arkadaşım bu model 2010 da çıktı zaten uzun süre beklemiş :s?
    FArk yok model aynı

Kuşasadası Samsun çıkın arkadaşlar siz motorcusunuz gezmekten çekinmeyin Ankarada olduğu halde indirimli diye ben samsuna gidip aldım bulunduğunuz bölgedeki acenteya gönderim yapabiliyolar kutusuyla sizde gidip bulunduğunuz şehirden yada yakın yerdeki acentelikten alıyosunuz o kadar.

SPYDER la ilgili Çokkkk yorum yapıldı diye düşünüyorum ben artık gidin bi oturun üzerine diğer modellerle karşılaştırın eğer hala aklınıza yatmadıysa düşünmeyin raptor çinde tek ar-gesi olan fabrika yorum yapmaya da mantık yürütmeye de gerek yok.
    Binin üzerine ve görün.!

üzerinde değişiklik yapacaksınız sinyal di ruhsattı zaten bir bütçe hazırladıysanız uçmayın bence 8000-9000 e japonları var babalar gibi burda yorum yapmaya bile değmez.Dragstar lar shadowlar 5100 e de böyle bi makine bulamazsınız düşünmeyin.

kuşadasındaki motorport fiyatı 5190 yapmış haberiniz olsun sezon geldi diye önüne gelen şişiriyo fiyatı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:35 ----------

beyler ben bide johnny pag'in sitesinde syder f-1 diye bir model var ben bu motora bayıldım hem arka çamurluğu daha güzel hemde rake açısı yine geniş daytonayla spyder karışımı manyak bişey bu motor varmı türkiyede yoksa da sanırım daytonadaki arka çamurluğun aynısını alıp boyadan sonra normal spyder a takarak halledebiliriz sanırsam?

site = http://johnnypag.ca/

Uploaded with ImageShack.us
    (spyder f-1)

(daytona = pro street)

Motosikleti
    Regal Raptor DAYTONA 350cc
    Alıntı han_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuşadasındaki motorport fiyatı 5190 yapmış haberiniz olsun sezon geldi diye önüne gelen şişiriyo fiyatı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:35 ----------

beyler ben bide johnny pag'in sitesinde syder f-1 diye bir model var ben bu motora bayıldım hem arka çamurluğu daha güzel hemde rake açısı yine geniş daytonayla spyder karışımı manyak bişey bu motor varmı türkiyede yoksa da sanırım daytonadaki arka çamurluğun aynısını alıp boyadan sonra normal spyder a takarak halledebiliriz sanırsam?

site = http://johnnypag.ca/

(spyder f-1)

(daytona = pro street)

evet bencede bu motorun selesi ve arka çamurluğu daha güzel... arka stop uda köpekbalığı sırtı cinsinden stopla değiştirdinmi yeterli olur.. keşke burda olsada alsak belki 2 ay sonra gelcekler bundan olur kimbilir..??

~~NEO~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ
    Alıntı pinkkuvars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yinede Arkadaşlar yardımcı olmayı bırakın spyder kullanıcıları yapsın araştıranlar için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın mehmetim tenzih ederim.
    Gözümsün...!

evet bencede bu motorun selesi ve arka çamurluğu daha güzel... arka stop uda köpekbalığı sırtı cinsinden stopla değiştirdinmi yeterli olur.. keşke burda olsada alsak belki 2 ay sonra gelcekler bundan olur kimbilir..??
    Yok 2 ay sonra gelen motorlar bunlardan olamaz çünkü regal raptor satmiyo bunları johnny pag adıyla dizaynırı amerika kıtasında pazarlıyor diger kitalarda regal raptor adiyla lifeng firmasi satis yapiyo ama dediğim gibi normal bir regal raptor spyder alıp arka camurlugu söküp daytonanin camurlugundan takarsak fark bitek kırmızı deil siyah olmasi ki bu bench bi arti bide jantlari farklı olması olur. Daytonanin arka camurlugu kaç paradirki?

Motosikleti
    SUZUKİ VOLUSİA VL800

TEKLİ SELE KONYA DA UCUZA BULUNUYO DİYE BİLİYORUM TOPRAK KARDEŞİM KIŞLIK UYKUDAN UYANIP BAKSA Bİ
    Çamurluk işi biraz pahalıya gelebilir ama sanırım usta kolay yapılabilir diyodu benimde istediğim hali bu.
    Yalnız direksiyonda yumuşatılmış gibi geldi bana bizimkilerdeki gibi kalas değil honda furry var direksiyonu buna harika olur diye düşünüyorum ben.hala eksik v twin diyodum ki jhony pag gönderdiğin site de o hayali motorun brandasını çıkarmış sonunda harika bi model olmuş ama eminim japon kardeşlerinden ucun olacağını sanmam.
    abc rally yada e 9-27 diye geçiyo süper bi model olmuş bakalım ne zaman gelecek fark yapmaz daha bunla çooook uğraşmak lazım.

Şimdiden plaka kısaltması. ki onu da yana almam lazım.
    Sinyal lerin nikelajlı değiştirilmesi.
    alt sakal sosis ki yana da düşünüyorum dericilere bakıyorum şuanda kendine has olması gerek heybe olmass..
    ayna değişikliği ki başa bela.
    Yakın zamanda far değişikliği bir model var . highway hawk uygun bir model.
    bla bla bla sonra üst boşluğa karb.kapağı yerleştirilecek.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu motoru getirten firma çine sadece kit olarak sipariş verse yani motorsuz burda kiti alan kendi motorunu alıp kendi montajını kendi yapsa ne harika olur getirten firma çok ucuza getirtir motoru olmadığı için vasıtaya girmez haliyle vasıta ötv si vermez haliyle memlekete ucuza girer garanti açısından sadece parçaya garanti vericeğinden 5 yıl bile garanti verebilir neticede sadece grenaj ve şase getirticek.. bence çok zekice yaratıcı bir girişim olur..

bıraksınlar biz burda supershadow roadstar borelli ledow v.b birinin 250 lik v motorunu takalım.. imkanı olan yüksek hacimli 500 lük v motor takar.. o zaman bu motorlar hem binilebilinir hemde daha ucuz ekonomik olur..

Alıntı pinkkuvars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TEKLİ SELE KONYA DA UCUZA BULUNUYO DİYE BİLİYORUM TOPRAK KARDEŞİM KIŞLIK UYKUDAN UYANIP BAKSA Bİ
    Çamurluk işi biraz pahalıya gelebilir ama sanırım usta kolay yapılabilir diyodu benimde istediğim hali bu.
    Yalnız direksiyonda yumuşatılmış gibi geldi bana bizimkilerdeki gibi kalas değil honda furry var direksiyonu buna harika olur diye düşünüyorum ben.hala eksik v twin diyodum ki jhony pag gönderdiğin site de o hayali motorun brandasını çıkarmış sonunda harika bi model olmuş ama eminim japon kardeşlerinden ucun olacağını sanmam.
    abc rally yada e 9-27 diye geçiyo süper bi model olmuş bakalım ne zaman gelecek fark yapmaz daha bunla çooook uğraşmak lazım.

Şimdiden plaka kısaltması. ki onu da yana almam lazım.
    Sinyal lerin nikelajlı değiştirilmesi.
    alt sakal sosis ki yana da düşünüyorum dericilere bakıyorum şuanda kendine has olması gerek heybe olmass..
    ayna değişikliği ki başa bela.
    Yakın zamanda far değişikliği bir model var . highway hawk uygun bir model.
    bla bla bla sonra üst boşluğa karb.kapağı yerleştirilecek.

sence kaça patlar hocam regal raptor dd250e-10 un çamurluk(yeni çamurlulk yaptırmıcam servisten daytona çamurluğu alıcam) ve koltuk değişimi bu arada resmini koyduğum motor tamamıyla aynı dd250e-10 la sadece jant arka çamurluk ve sele farklı gidonda yada şasede bi farklılık yok

johnny pag'in yeni motoru harbi sağlam olmuş ama bize gelmez pahalı olur o baya dedin gibi japonları aratmaz

arkadaşlar kaç gündür ses soluk yok nerde bu spydercılar?

Motosikleti
    SUZUKİ VOLUSİA VL800
    sence kaça patlar hocam regal raptor dd250e-10 un çamurluk(yeni çamurlulk yaptırmıcam servisten daytona çamurluğu alıcam) ve koltuk değişimi bu arada resmini koyduğum motor tamamıyla aynı dd250e-10 la sadece jant arka çamurluk ve sele farklı gidonda yada şasede bi farklılık yok

johnny pag'in yeni motoru harbi sağlam olmuş ama bize gelmez pahalı olur o baya dedin gibi japonları aratmaz
    Arkadaş o kadar arattırdım ama bir yerde arka çamurluk yok bırak diğer modellerinde yok ama servis bu mutlaka getittirirsin yani 500-600 civarıdır sanırım. Tekli sele geçen yıl 30 yada 40 liraydı yani taş çatlasın 700 ü geçmez.

Ama önerim sen yap parçala boz değiştir ama sen yap, zaten değiştirecem diyosun arka çamuluğu biraz uzattırıyosun kaynak vs birde güzel bir boya chopper in amacı bu yapmak bozmak zaten custome un özünde bu var,bobber culara bayılıyorum hele biraz imkan olsa hiç durmam ama gel görki iki günde bir sinyalim patlıyo onu bile bulmak için ne yollar!!! motor kültürü yok hiçbiyerde İst. belki biraz. orda da trafik den saygısızlıktan millet yakınıyo ha bizde de var ama ...

Tabi servis muhakkak getirir ama 500 lira baya tuzlu dedin gibi olmadı sanayide ustaya yaptiracaz ama senin orası gibi Aydın'da da adam gibi motor kültürü yok doğru dürüst bi is çıkmaz bide ustaya para bayildigimizla kalırım diye tereddütüm yoksa affetmem ztn occ izleyip izleyip coşuyorum
    keser biçerim valla afetmem neyse bi yaz gelsin artık Temmuz gibi bu islere Dalıcam bende hersey para & zaman meselesi (benim için daha çok para meselesi)

Motosikleti
    SUZUKİ VOLUSİA VL800
    Belki daha uygunda olabilir emin değilim ama raptorun parçaları uygundur genelde.
    Ben Ankara dayım bide arkadaşım düşün bizi böyle bi yerde yok hiçbişey ama kutuplar bölgesi normal gelişmemesi...
    Bu arada spyder sahipleri bu gönderdiğim linke kesin baksın çok hoşlarına gidecek ben bir tane yaptıracam daha uyguna gelecek ve ..
    Mehmetttt Sonra gülecem sana çorabımlaaaaa....Sigarasını çorabında taşıyomuşşş...

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/04-10...Q5fAccessories

)))))

REKLAM ALANI
18. sayfa BirinciBirinci ... 81617181920 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler