Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    Bende satıyorum xmax alicam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ninja 250
    Arkadaşlar er6 mı almıs bulunmaktayım.
    Bır suredır forumda aramama ragmen bulamadım. lastık basıncları kac olmalı metzeller z8 kullanıyorum.
    Fı ısıgı yanıyor bazen yandıgı zaman kontagı acıp kapatınca duzelıyor ama bunu cok seyrek yapıyor sebebı ne olabılır?

Motosikleti
    ninja ER
    Alıntı lReaLErroRl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar er6 mı almıs bulunmaktayım.
    Bır suredır forumda aramama ragmen bulamadım. lastık basıncları kac olmalı metzeller z8 kullanıyorum.
    Fı ısıgı yanıyor bazen yandıgı zaman kontagı acıp kapatınca duzelıyor ama bunu cok seyrek yapıyor sebebı ne olabılır?
    hayırlısı olsun kazasız belasız kullanırsın inşallah bu arada kaç model ve km'de?
    lastiklerde standartta yazana göre ön 32 arka 36.
    FI lambasıda kontak çalıştırma esnasında yanar söner.sonra motor çalıştıktan sonra sönmesi gerekir eğer halen yanıyorsa bir sorun var demektir.
    ..uçuyoruzz DEDE

Motosikleti
    ninja 250
    Tesekkur ederım. 2006 model yaklasık dogur ıse 42bın km de Fı ısıgı normal motor calısırken yanıp sonuyor bunda sıkıntı yok ama yolda gıderken bazen fı ısıgı yanıyor cok seyrek olarak kendı sonermı dıye beklıyorum ama bı ılerleme olmuyor yanlız kontagı kapatıp acınca duzelıyor ve fI ısıgı yandıgı zaman motorsıkletdede herhangı bır anormallık de olmuyor anlam veremedm

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar 2006-8 ER6F bakıyorum.Satan,satmayı düşünen var mı?

2012 model er6f için full sistem egzoz arıyorum. Elinde olan varsa irtibata geçebilirim.

Selam beyler
    1- 2006-8 Kasa için Performans egzoz satan varmı? (Veya motorunda performans egzoz olan varmı?)
    2- Sport bar takıp kullanan varmı? (Yada satan)

Motosikleti

Selamlar hava filtresi değişimiyle ilgili bir video hazırladım,yardımcı olabilir;

http://www.youtube.com/watch?v=H-FV5CXwdyc
    nothingelse, RuzgarSA, Palakadir ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar benimde gönlümde yatan model, müsait bir zamanda maltepe yada kadıköy civarlarında görüşmek ve tanışmak isterim.

flea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 - NC750SA - VERSYS 650 (2015)
    Selamlar, bir sorum olacak. Uzun yoldaki rahatligi nasildir? Uzerine oturgumda ss deki hissi vermedi, sanki yormaz gibi geldi, elbette bizzati yasayanlarin geri donusu onemli. Tesekkurler

valla benim samimi bir abimde var. 6 bin km'deyken almıştı. şuan 82 binde. uzun kısa her yola gidiyor. şehir içi şehir dışı. çok rahat der hep.

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı flea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, bir sorum olacak. Uzun yoldaki rahatligi nasildir? Uzerine oturgumda ss deki hissi vermedi, sanki yormaz gibi geldi, elbette bizzati yasayanlarin geri donusu onemli. Tesekkurler
    Yorulmadan depo bitene kadar kullandım sıkıntı olmuyor ;)

şu ana kadar kullandığım en rahat şehir içi için konuşuyorum (şehir dışı henüz yapamadım makinedir diyebilirim. Kesinlikle yormadan kullanabiliyorsunuz , oturuş pozisyonu çok yüksek sürate çıkmayacaksanız 170 ve üstü gibi gayet rahat. Süspansiyonlar gayet iyi değerde stok halde. Yakıt zaten çift silindir olması hasebiyle 30 kuruş civarı. E daha ne olsun Ancak ben satıyorum. Aslında rahatlık batıyor. Sırf 4 silindirli şöyle biraz ses veren , tam anlamıyla bir 600 lük racing kullanmak için gül gibi makineye yazık edeceğim biliyorum ve sonrada keşke diyeceğim ama heves işte. Hevesimi alacağım ancak giden gitmiş olacak ...

hesbup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Merhabalar,

Bu aralar sifir km alma niyetim var, kullanan arkadaslar asagidaki konularda paylasimda bulunurlarsa cok sevinirim;

- teknik olarak gozlemlerinizi paylasabilir misiniz ? Kronik bir sorunu var midir ? ( Yedek parca / servis sorunu ve fiyatlari ile ilgili )

- uzun yol kullanimi icin nasil ?

- rahatlikla ulasabildiginiz son hiz ve yapabildiginiz son hiz nedir / bu hizlarda herhangibir guvensizlik hissediyor musunuz ?

- uzerinde gelen lastikerde bir sorun var mi, degistirmeye gerek var mi ?

- yakit tuketimi nasil, gercekten soylendigi gibi ekonomik mi ?

- anahtar teslim alis fiyatlari hep ayni mi ? Benim 3-4 senedir gozlemledigim sanki hep 8750 Euro/ABS, degisiklik oldu mu hic ?

- son olarak bu motor saniyorum epeydir araliksiz satiliyor, korkum simdi alirim da seneye modelin satisi durdurulur farkli bir kasa ile cikar ayni honda 600f lerde oldugu gibi, bunda da boyle bir durum olabilir mi, sizin duyumlariniz var midir ? Bu kadar uzun zamandir bu motor ayni sekilde satista olduguna gore cok tutulan ve kendini ispatlamis olmali herhalde ? Ama 2. eli biraz sorunlu gibi, neden boyle acaba ?

Cok tesekkurler

Motosikleti
    Ne zAman istersen gorusebiliriz

hesbup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Arkadaslar, aranızda hic mi cevap yazacak yok ???

Motosikleti
    HONDA CBR 650F
    2014 ile 2013 model arasında degısen neler var ?

- teknik olarak gozlemlerinizi paylasabilir misiniz ? Kronik bir sorunu var midir ? ( Yedek parca / servis sorunu ve fiyatlari ile ilgili )

Bende 2012 model var alalı yaklaşık 3-4 ay oldu hemen hergün (yağışlı havalar hariç) 22 km işe gidip geliyorum herhangi bir sıkıntısını görmedim. Daha önceleri kronik sorunları yağ yakma gibi olduğunu söyleyenler oldu ancak 2012 yılında yenilenen kasa ile birlikte bu sorunda ortadan kalkmış görünmekte. Yedek parça ; Kawasaki olması ve tek distribütör olması nedeniyle pahalı ancak kolay kolay bir sıkıntı çıkartmayacak kalitede olduğundan ben sadece 1000 - 5000 bakımlarına girdim onlardada ödediğim en yüksek rakam 150 lira oldu. Onun haricinde yedek parça , aksesuar işini ben ebay yoluyla hallediyorum.

- uzun yol kullanimi icin nasil ?

Uzun yola henüz çıkmadım ama oturuş pozisyonu uzun yol için en iyi olan makinelerin başında geliyor. Zaten yola gideceğim diyorsan bu sınıfta alabileceğin en iyi makinelerden biridir. Eğer F seriside olursa (ben kullanıyorum) grenajlı olduğundan rüzgarıda kısmen almayacağın için rahat ve ekonomik bir uzun seyahate çıkabilirsin. En azından ben bu yazın çıkacağım hayırlısıyla.

- rahatlikla ulasabildiginiz son hiz ve yapabildiginiz son hiz nedir / bu hizlarda herhangibir guvensizlik hissediyor musunuz ?

Daha geçen hafta sabah 5 buçuk civarı işten dönüyordum ve hazır E-5'ide bomboş yakalamışken bir top speed denemesi yapayım dedim. Rahatlıkla 170'i gördüm ancak burada motordan ziyade güvenmediğim husus bizim yollar olduğu için yeter deyip gaz kestim.

- uzerinde gelen lastikerde bir sorun var mi, degistirmeye gerek var mi ?

Ben lastikleri değiştirmedim ancak özellikle ıslak zeminde yol tutuşu çok zayıf , arka frenede biraz fazla yüklenince kaydırıyor. Ancak kontrolü kaybettirecek kadar büyük bir kayma yaşamadım. İmkan var ise değiştirilse iyi olur tabiki.

Yakıt olarak gazı açıp açmamanlada ilintili olarak 30-35 kuruş civarı yakarsın km.de . Ben biraz agresif kullanıyorum yani 100 - 120'den aşağı ekseriyetle pek düşmüyorum. Depoyu fullediğinde 75-80 lira olarak benzin zammına göre değişmekle birlikte şehir içi 250-260 km yi gördüm. Şehir dışı daha az yaktığını forumlardan bende öğrendim ancak henüz test edemedim. Dolayısıyla çift silindirli bir 650 cc 72 bg.lik bir makine için bu değerler bence güzel.

- anahtar teslim alis fiyatlari hep ayni mi ? Benim 3-4 senedir gozlemledigim sanki hep 8750 Euro/ABS, degisiklik oldu mu hic

Benim gördüğüm fiyatlarda pek değişim olmadı. Z-Moto ile ilgili pek fazla iyi şeyler söyleyenler yok ancak ben özelllikle servis ile ilgili Burak usta'dan çok memnunum. Sağolsun çok ilgileniyor.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu ...
    hesbup bunu beğendi.

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Merhabalar,

Bu aralar sifir km alma niyetim var, kullanan arkadaslar asagidaki konularda paylasimda bulunurlarsa cok sevinirim;

2006 modelini 3 yıl kullandım grenaj zırıltısı vardı üst modellerde sorunu çözdüler. Sıfır alıcaksınız kronik sorunu yok.
    sadece bir kez o da satmadan 1-2 ay önce uzun yolda yağ eksiltti (hatrı sayılır şekilde) fakat motoru rüzgara karşı bir hayli
    zorladığımı söyleyebilirim.

-uzun yol kullanimi icin nasil ?
    Uzun yolu çok iyi yakıt-konfor-güç-hız -tork ne isterseniz var. Bazan uzun yolda mola verdiğimde hassas bölgelerde titreşimden dolayı
    geçici his kaybı yaşadım fakat önemli bi şey değil
    -
    rahatlikla ulasabildiginiz son hiz ve yapabildiginiz son hiz nedir / bu hizlarda herhangibir guvensizlik hissediyor musunuz ?
    Rahatlıkla son hıza ulaşabilirsiniz o da 220km dir 2 kez yaptım.-
    uzerinde gelen lastikerde bir sorun var mi, degistirmeye gerek var mi ?
    Gerek var ben değiştirdim fakat bendeki dunloptu hala öylemi bilemem sert ve tutuşu rahatsızlık veriyordu. Michelin pilot2 almıştım.
    Yakıt tüketimi bu sınıf bir motor için çok çok iyi daha iyisi şamda kayısı. 3.5-4-5 duruma göre.
    - anahtar teslim alis fiyatlari hep ayni mi ? Benim 3-4 senedir gozlemledigim sanki hep 8750 Euro/ABS, degisiklik oldu mu hic ?
    Genelde bende o civarda gözlemliyorum.
    - son olarak bu motor saniyorum epeydir araliksiz satiliyor, korkum simdi alirim da seneye modelin satisi durdurulur farkli bir kasa ile cikar ayni honda 600f lerde oldugu gibi, bunda da boyle bir durum olabilir mi, sizin duyumlariniz var midir ? Bu kadar uzun zamandir bu motor ayni sekilde satista olduguna gore cok tutulan ve kendini ispatlamis olmali herhalde ? Ama 2. eli biraz sorunlu gibi, neden boyle acaba ?
    Zaten sorunun içinde cevabı kardeşim. Uzun yıllar çıkan motor iyi motordur. Her yenilemede küçük sorunlar giderilir.
    Gözü kapalı tercih edebilirsin. Ben hala motorumu özlüyorum. Satarken rahat satarsın.
    Cok tesekkurler

Rica ederim.
    hesbup bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler