Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Canasil07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar bende yeni motorumla (er6n) aranizdayim.
    Benzin olarak shell kullanirim surekli, şehir icinde 190-200 km de benzin lambam yaniyor uzun yolda ise 250-260 km de yaniyor, tekrar full ledigim zaman depoyu ortalama 55 tl ye doluyor. Bu oranlar normalmi dir?
    çok normal. 200 de lamba yakar 30-40 km daha gidersin. 55 liraya dolar. ben tüm istasyonları denedim. full opet po vs vs shellden hiç memnun kalmadım. motorun performansı artıyor ama km ciddi düşüyor. top speed kullancak olsam shell alırım ama şehir içi için bence uygun değil.
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı ufukac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar. versys aldığım için motorumu satmaktayım. 2006 model gri ER-6f ABS. 38000 km'de temiz ve masrafsızdır.
    ilan linki:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...86143886/detay
    aga benim motorum satılsın acaip bilendim senin motora her an arayabilirim yani.. Herkese iyi satışlar
    rio_mavi bunu beğendi.
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

cenkkara07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER900
    Yamaha xj6yla kıyaslayan oldumu hiç

Canasil07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI ER6N -YAMAHA BWS 125
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok normal. 200 de lamba yakar 30-40 km daha gidersin. 55 liraya dolar. ben tüm istasyonları denedim. full opet po vs vs shellden hiç memnun kalmadım. motorun performansı artıyor ama km ciddi düşüyor. top speed kullancak olsam shell alırım ama şehir içi için bence uygun değil.
    Evet gercekten shellin benziniyle performans cok iyi. Ozaman yakit sarfiyatim normal , peki shell harici hangi firmalari onerirsiniz.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Diversion F & Er-6n & VERSYS hangisi??? türkiye yol koşullarında...???
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

conquista - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z750S
    diğer motorları bılmem ama bence türkiye yol koşullarına göre er6 n ideal bı makına ....yol tutuşu, kullanım kolaylığı ve rahatlığı, yakıt tüketimi.... vs ile tam bir makina diyebilirim...çok seri,,,, yüksek hızlardan düşük hızlara çok kolay ve dengesini kaybetmeden yavaşlıyor... 1 haftadır kullanıyorum ama yıllardır bu motoru kullanıyorum hissi veriyor....hızlanmak istediğimde tatminkar hızlanması var... geçen hafta uşak tarafına gittim uşak rampalarında virajlarda kullanana güven veriyor ne önden ne arkadan kayma var... bence çok ideal bir makina herkese tavsiye ederim....özellikle arrow egsozun verdiği ses paha biçilemez...

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    İLYAS41 ve 2move bunu beğendiler.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    raphae1 opetten memnundu gayet ben en son bp'den alırken oda almıştı ölçtüğü km daha az geldi opete göre
    bunun haricinde benim 600f'te aldığımda hep shell kullanıyordum ama bp'ten benzin aldıktan sonra motorun daha uzun km yapabildiğini görünce shell'e elveda dedim
    po'yu daha deneyemedim ama iyi diyen kişiler duydum (sanırım kendi istasyonları için geçerli)
    benzini mesela hep shellin kendisine ait istasyonlardan almama rağmen bp daha performanslı geldi bana

sanırım motorun alıştığı yakıt markasıda önemli bu konuda
    kullanım tarzı ve motoruna göre çok değişken bir konu aslında
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    Ben eski motorlarim da po kullaniyordum benzin ama performansta cok dusukluk yasadim ondan sonra kapisina bile ugramadim po nin. Olmadi bide bp kullanayim km nasil yansiyacak. Arkadas benzin litresinin okadar pahali oldugu bi ulkede yasiyoruzki neleri hesap ediyoruz lanet olsun...

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    raphae1 opetten memnundu gayet ben en son bp'den alırken oda almıştı ölçtüğü km daha az geldi opete göre
    bunun haricinde benim 600f'te aldığımda hep shell kullanıyordum ama bp'ten benzin aldıktan sonra motorun daha uzun km yapabildiğini görünce shell'e elveda dedim
    po'yu daha deneyemedim ama iyi diyen kişiler duydum (sanırım kendi istasyonları için geçerli)
    benzini mesela hep shellin kendisine ait istasyonlardan almama rağmen bp daha performanslı geldi bana

sanırım motorun alıştığı yakıt markasıda önemli bu konuda
    kullanım tarzı ve motoruna göre çok değişken bir konu aslında
    Bp konusunda katılıyorum,az da olsa perf fark ediyor ama menzil uzamıyor aksine kısalıyor.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam xj6 4 silindir , 78 beygir
    ahahahha ne koymuştur he sahibine
    Maşşallah bizim çirkin canavar gibi gidiyor
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ER-6N için alternatif konjektör önerisi ya da çözümü olan var mı? :(

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bu motoru almayı düşünüyorum ama boyum 1.60 cm bu motoru bir abim alçaltılır dedi doğru mudur

conquista - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z750S
    benım boyum 1,75 ... zaman zaman ben bile zorlanıyorum...özellikle şehir içi geri dönüşlerde

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adamlarda ne güzel naked kültürü var... Ama Z750 bu oyunu bozar aga

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Hocam xj6 4 silindir , 78 beygir
    ahahahha ne koymuştur he sahibine
    Maşşallah bizim çirkin canavar gibi gidiyor
    ben olsam bana koyardı ne yalan söyleyeyim sen kalk 4 silindire bin vız vız uza git, gelsin 2 silindir makina seni geçsin redline da bas bas yetişeme.dakikasında satarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamlarda ne güzel naked kültürü var... Ama Z750 bu oyunu bozar aga
    z750 başka bir alem dostum...ama gsr 750 esas tüm oyunları bozacak gibi görünüyor.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı conquista adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benım boyum 1,75 ... zaman zaman ben bile zorlanıyorum...özellikle şehir içi geri dönüşlerde
    evet iki ayak tam yere basmayınca çok zor oluyor benimde sağ ayak pegte sol ayak tabanıyla yere değiyor diğer türlü iki ayak yerdeyken parmaklar değiyor abimde alçaltılır dedi amortisörlerden

Motosikleti
    Kimdemiş ER6N üçlü çanta set yakışmaz diye ) motorumun videosudur arkadaşlar, çantalar yolculuklar da baya işe yariyor görüntü olarakta başka bi hava kattı sanırım motora..
    Ayriyetten yan çantalara reflektör lazim diye düşünüyorum yada farklı bişey led ışık sistemi gibi.. Bakalim beğenecekmisiniz..!!

http://www.youtube.com/watch?v=jT-LrjZ-Iz0&feature=plcp
    Dachota bunu beğendi.

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Alıntı Canasil07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimdemiş ER6N üçlü çanta set yakışmaz diye ) motorumun videosudur arkadaşlar, çantalar yolculuklar da baya işe yariyor görüntü olarakta başka bi hava kattı sanırım motora..
    Ayriyetten yan çantalara reflektör lazim diye düşünüyorum yada farklı bişey led ışık sistemi gibi.. Bakalim beğenecekmisiniz..!!

http://www.youtube.com/watch?v=jT-LrjZ-Iz0&feature=plcp
    bence gayet güzel olmuş.bu arada topcase bağlantı demirin givi sanırım?kaça mal ettin? bide geriye fazla payı var topcase yüklü iken çatlama kırılma vs.yaratma riski olmasın?

Motosikleti
    bence gayet güzel olmuş.bu arada topcase bağlantı demirin givi sanırım?kaça mal ettin? bide geriye fazla payı var topcase yüklü iken çatlama kırılma vs.yaratma riski olmasın?
    Evet çanta demirlerim givi bana maliyeti sadece demirlerin 550 tl (arka ve yanlar) Arka çanta ve yan çantalar kappa 1150 tl onlar tutuyor toplam montesiyle 1750 tl ye mağal oldu. Düzeneği çok iyi demirlerin herhangi bi sıkıntı yaratacağini zannetmiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler