Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyum 1.81 , ER6N eski motorum yaklaşık 11 bin km kullandım hiç bir sıkıntı yaşamadım boy açısından. Tabii benim bahsettiğim eski kasa ER6N, yenileri biraz daha ufak...
    teşekkürler bilgiler için sağol
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence otur bir üstüne kullan bir deneme sürüşü yap ondan sonra karar ver alperim (=
    olm bulsam motoru denicem de göremedik bile çevrede
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benımkını satayım sana :D 1000 like geceyım bende 2 mizde mutlu olalım ama benımkı F
    seninkide olurdu da bende o kadar bütçe yok olm
    çok istiyon ehehhehe
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler bilgiler için sağol

olm bulsam motoru denicem de göremedik bile çevrede

seninkide olurdu da bende o kadar bütçe yok olm
    çok istiyon ehehhehe
    sana bi guzellık yaparız bea :D
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    sana bi guzellık yaparız bea :D
    buldun modu ver gazı değil mi çakal seni (=
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Abiler selamlar. Er6n alma niyetindeyim. Sahibinden de bir kaç ilan var size sormak istedim. Bu motorlar bu paralara nedir ne değildir ya da daha iyisi var derseniz de olur.

Birincisi şu: http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...396189/detay/?
    Diğeri : http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...994160/detay/?

Açıkçası düşük km de istiyorum. Biraz macera olacak benim için bu motor. Çeşitli sebeplerden kullanamazsam zarar etmeden hemen satabilmem lazım. ilk ilan mersinde gidip oradan alması var. o yüzden biraz sıkıntılı. Diğerinin de parası beni aşıyor ama yeni kasa düşük km vs. Er6 cılardan fikir bekliyorum.

Birde ekstradan artçı konforu ile ilgili olaraktan nasıldır bu motor artçı konforu da önemli benim için. Artçılı uzun yol yapabilir miyiz? Şimdiden teşekkürler.
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı -BSI- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler selamlar. Er6n alma niyetindeyim. Sahibinden de bir kaç ilan var size sormak istedim. Bu motorlar bu paralara nedir ne değildir ya da daha iyisi var derseniz de olur.

Açıkçası düşük km de istiyorum. Biraz macera olacak benim için bu motor. Çeşitli sebeplerden kullanamazsam zarar etmeden hemen satabilmem lazım. ilk ilan mersinde gidip oradan alması var. o yüzden biraz sıkıntılı. Diğerinin de parası beni aşıyor ama yeni kasa düşük km vs. Er6 cılardan fikir bekliyorum.

Birde ekstradan artçı konforu ile ilgili olaraktan nasıldır bu motor artçı konforu da önemli benim için. Artçılı uzun yol yapabilir miyiz? Şimdiden teşekkürler.
    ikiside pahalı bence. birinci motor eski kasa bence daha güzel. yeni kasayı ben pek sevemedim. artçı konforuna gelince touring rahatlığı beklememek lazım sonuçta çıplak bir motor bu. ER6N de kilometreye takılmana gerek yok çünkü motoru çok sağlamdır, 2006 da sıfırdan üretilen bir motor herhangi bir motordan alınıp revizyon felan yapılmadı.

garaguru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    er 6n, cbf 500, mt 03 gibi motorlara cam taksak, uzun yolda yine aynı mı olur, 120 km hızdan sonra, faydası olur mu camın, bu motorlarda

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikiside pahalı bence. birinci motor eski kasa bence daha güzel. yeni kasayı ben pek sevemedim. artçı konforuna gelince touring rahatlığı beklememek lazım sonuçta çıplak bir motor bu. ER6N de kilometreye takılmana gerek yok çünkü motoru çok sağlamdır, 2006 da sıfırdan üretilen bir motor herhangi bir motordan alınıp revizyon felan yapılmadı.
    çakalaz bursadan kazalı bir tane almıştı ufak tefek problemi dışında motorda herhangi bir sıkıntı yoktu aslında. aldığı fiyattan satmıştı sonrada. er6'nın motorları gerçekten sağlamdır o yüzden km'ye çokta fazla takılmamak gerek. emin ol 50000kmdeki bir motor belki 15000deki bir motordan çok daha iyi durumda olabilir bazen. bu sadece motoru nasıl kullandığın ve baktığın ile alakalı bir durum. benim kullandığım 2001 60000km'ye dayanmış f bile bir çok 2006 modelden inan çok daha iyi durumda.

Alıntı garaguru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    er 6n, cbf 500, mt 03 gibi motorlara cam taksak, uzun yolda yine aynı mı olur, 120 km hızdan sonra, faydası olur mu camın, bu motorlarda
    faydası olur tabikide. camın aerodinamiği rüzgarı uygun bir şekilde kesebilirse bu hızlardan sonra ortalama son hıza kadar rüzgar seni tokatlamayacaktır veya daha yüksek hızlarda etkisini baya bir yumuşatacaktır. 120den sonra motorun üstünde sarsılmaya başlamışsındır muhtemelen çıplak olduğu için ön taraf.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buldun modu ver gazı değil mi çakal seni (=
    haha Koskoca bi mod a 2011 Er6F koyarmı?
    Alıntı -BSI- adlı üyeden alıntı Mesajı göster

benım motor 2011 Nisan çıkışlı 5000 km de 2008 olan 5700 de Fazla binmemiş heralde. Resimlerden temiz görünüyor. Tabi birde yakından bakmak lazım.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    er 6 n ler gece sürüşü için nasıl, farlar iyi mi?

35sdk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09
    2008 olanı ben bir ara aramıştım yedek anahtarları yok dedi bir arabaya duramamış vurmuş ön camurluğu çatlatmış orjinali ile değiştirmiş falan filan ben pek sevmedim vazgeçtim...
    Bİ selektöre BİN manita

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı 35sdk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 olanı ben bir ara aramıştım yedek anahtarları yok dedi bir arabaya duramamış vurmuş ön camurluğu çatlatmış orjinali ile değiştirmiş falan filan ben pek sevmedim vazgeçtim...

favorilerime eklediydim, sahibinden. com da, yazını okuyunca sildim !

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

bu gidişle ya mt03 ya da cbf 600 e bakacam!

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Bugün sıfır er 6 f fiyatlarına bakim dedim ve şok oldum 1 yıl önce felan 19 bin tl olan motorun fiyatı 24 bin tl olmuş dicek bise bulamıyorum artık bu fiyata güya er 6 diğerlerine göre uygun fiyatliydi :( sıfır motor almak hayal mi nedir...(((
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Torukojin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS - 2000

Yeni ER-6N

Merhaba Arkadaşlar,

En sonunda 2 Haziranda Kawasaki ER6-n me kavuştum 2008 model 2009 trafiğe çıkışlı son derece memnunum. Eski Motorum olan Hyosung 250GT Naked den sonra motorun çalışma sesinden performansına, görünüşünden sürüşte verdiği güvene mükemmel bir motor. Çok memnunum. Bir blog oluşturdum sizerin de değerli yorumlarını beklerim.

http://torukojin-epk.blogspot.com/

Güvenli sürüşler...
    "You Got a Dream.. You Gotta Keep It.."

Motosikleti
    Alıntı Torukojin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

En sonunda 2 Haziranda Kawasaki ER6-n me kavuştum 2008 model 2009 trafiğe çıkışlı son derece memnunum. Eski Motorum olan Hyosung 250GT Naked den sonra motorun çalışma sesinden performansına, görünüşünden sürüşte verdiği güvene mükemmel bir motor. Çok memnunum. Bir blog oluşturdum sizerin de değerli yorumlarını beklerim.

http://torukojin-epk.blogspot.com/

Güvenli sürüşler...
    Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesın. blok sitene bıraz göz gezdırdım elıne saglık güzel olmuş. Bende F ımden memnunum ama yukseltme pesındeyım satabılırsem yenı kasa cbf 1000 lık alıcam satamazsam kullanmaya devam.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Herkes bi yükseltme peşinde
    ben de Hayabusa ya doğru ilerlemekteyim
    Bakalım; hayırlısı
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Torukojin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS - 2000
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes bi yükseltme peşinde
    ben de Hayabusa ya doğru ilerlemekteyim
    Bakalım; hayırlısı
    Y arkadaşlar bu 1000cc ve üzeri (hayabusalara) nasıl biniyosunuz anlamıyorum ben 655 cc ye binince uçuyorum sandım. Allah akıl fikir versin dicem, motorada böyle başlamıştım. Bi arkadaşım ilk motorunu aldığında "olm sende hiç kafa yok lan.." demiştim 8 ay sonra kendi motorumu aldım.. :D

Dikkatli kullanın hacılar eminim süperdir. Başka birşey;

Motorumla haftasonu İstanbul'dan Ankaraya gitmek istiyorum ama şehir içinde bile kıçım çok ağrıyor. Bisikletçilerin kullandığı yastıklı taytlardan mı alsam yoksa daha iyi bir fikri olan var mıdır?
    "You Got a Dream.. You Gotta Keep It.."

Motosikleti
    Arkaşlar er 6 f 'in uzun yolda 100-150 km arası hızlarda kac lıtre yaktıgını ogrenebılırmıyım birde sehir icinde ne yakıyor?

wax021 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er 6 f
    dostum, şehir içi 7000 devirlere ulaşmadıktan sonra 100 km ye 4lt yakıyr, şehirlerarasıda 150- 160 km hızla gidersen 8-9 bin devir arasında olursan 5 litre yakıyr, daha düşük hızlarda yine 4 lt yakıyr 100 kmye..

Motosikleti
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkaşlar er 6 f 'in uzun yolda 100-150 km arası hızlarda kac lıtre yaktıgını ogrenebılırmıyım birde sehir icinde ne yakıyor?
    şehirler arası 150 km/s den asagı dusmedım 300 km gitti.

Motosikleti
    şehirler arası 150 km/s den asagı dusmedım 300 km gitti.
    yani 150 km üzeri hızlarda bile 5 litre yakıt tüketimi var gercekten cok basarılı umarım ilerde 2.motor olarak alıcam..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

Alıntı wax021 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum, şehir içi 7000 devirlere ulaşmadıktan sonra 100 km ye 4lt yakıyr, şehirlerarasıda 150- 160 km hızla gidersen 8-9 bin devir arasında olursan 5 litre yakıyr, daha düşük hızlarda yine 4 lt yakıyr 100 kmye..
    performansına göre çok basarlı gercekten bunun muadili bir motor baska yok sanırsam..2.elde 2006 model çok var km lerin hepsi birbirine yakın o biraz düşündürüyor insanı ama bu zamana kadarda motor sorunuyla ilgili hiç yazı okumadım varsada insanlar paylaşmıyor olabilirde bilmiyorum ama kawasakinin en saglam motoru oldugunu bılıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler